Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Napad starije osobe na dijete!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    1

    Početno Napad starije osobe na dijete!

    Pozdrav!
    Jucer sam svjedocila verbalnom napadu starije muske osobe (djed) na dijete od 12-13 godina. Starije dijete se vozalo na elektricnom skuteru sa mladjim djetetom (unukom od djeda), kada im je ovaj prisao i doslovno poceo da istresa bijes na starijem djetetu. Pretpostavljam da ga je napao, jer su mogli posti sa skutera i povrijediti se, ali ne shvatam kako iko ima hrabrosti galamiti, napadati, prijetiti, granati rukama ka drugom, tudjem djetetu. Meni je samoj to bilo mucno gledati, i da kao starija dozivim situaciju da se neko istresa na mene, ne vjerujem sa bih bas dozivjela hladnokrvno. Ne poznajem roditelje djeteta, pa nisam reagovala u smislu da im javim sto se dogodilo, da porazgovaraju sa djetetom, ispitaju ga, da dijete ne bi ostalo u strahu od covjeka, traumi itd.
    Kako biste vi reagovali da vam neko tako postupi prema djetetu? Da li zvati policiju, jer ipak se radilo o verbalnom napadu, ili ne. Ako ne, da li rizikujemo da se takve osobe sutra usude udariti samar ili ozbiljnije povrijediti nase ili bilo cije dijete. Poziv policije ne bi ucinio nista veliko, ali vjerujem da bi starija osoba shvatila da se roditelji ne sale i ne uzimaju zdravo za gotovo zivot i zdravlje njihove djece. ipak su 12-13 osjetljive godine i vrijeme kada se formira licnost, te je nuzno razrijesiti sve konflikte sa kojima se dijete susrece, kako bi moglo bez smetnji i nedoumica nastaviti svoj razvoj.
    Svako misljenje i savjet je dobrodosao.
    Hvala i pozdrav!

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Svjedočila sam već dva slična napada odrasle muške osobe na tuđe dijete, u prisutnosti svog djeteta. Mislim da su ljudi odlijepili. Treba se samo maknuti od njih. Može im pomoći jedino stručna osoba, osim što odrasli muški nikad neće potražiti tu pomoć.

    Kako bih ja postupila? Odmaknula bih nas, što sam i napravila, i pokušala djeci objasniti na neki trezven način da je ta druga osoba rastresena. Žao mi je klinaca što moraju gledati kako svijet puca po šavu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •