Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Putovanje Anja u vrijeme korone

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno Putovanje Anja u vrijeme korone

    Putovanja u vrijeme korone

    Čitam na nekim obavijestima za prelaske granica i recimo za Austriju se navode neki uvjeti i onda si mislim kak se to kontrolira kad je EU kao "jedna" država bez granica ili mislim krivo?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.05.2021. at 07:55

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Putovanja u vrijeme korone

    Čitam na nekim obavijestima za prelaske granica i recimo za Austriju se navode neki uvjeti i onda si mislim kak se to kontrolira kad je EU kao "jedna" država bez granica ili mislim krivo?
    Pa politika i struka (epidemiologija) nisu baš isto... Konkretno, za Austriju vrijede ove preporuke: http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...ustrija,2.html

    Ne znam za Austriju, ali imamo nedavno iskustvo sa Slovenijom. Imali smo dosta muke da kolegama osiguramo nesmetani prijelaz preko granice, iako nisu išli turistički, nego po potrebi posla (servis). Firma u koju su išli dala je obavijest za graničnu policiju u kojoj se navodi kamo će ići i s kojim razlogom. To nije eliminiralo potrebu testiranja, morali su imati negativan PCR test.

    Mislim, možeš ti pokušati ući, možda te puste, ali čemu riskirati???

    S druge strane, nedavno sam imala situaciju da su nam trebali doći poslovni partneri iz BiH, ali postoje ograničenja pri ulasku. Treba to DNEVNO provjeravati, jer kako se mijenja epidemiološka situacija, tako se donose i odluke. Prije odlaska na putovanje najbolje je nazvati granični prijelaz na koji misliš ići i tamo provjeriti, iako ni to nije 100% garancija da ćeš uspjeti. Naime, ako u međuvremenu dođe odluka od stožera (kod nas ili u toj zemlji), granična policija će postupiti po odluci. Kraj priče.

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    To se mijenja iz dana u dana. Svaka zemlja ima svoja pravila. Jedno pravilo vrijedi za tranzit drugo za boravak.

    Al putovati se može. Može biti kompliciranije i skuplje zbog testova kohe eventualno treba napravit.

    I iako nema granica sada ipak ima kontrola. Baš za gorespomenutu Austriju.

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uvijek me razveseli Jelenin autocorrect

    inače, pratim

  5. #5
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Prvo sam pomislila da je neka djecja serija. Anja putuje u vrijeme korone...

    Vec par godina (od migrantske krize, cini mi se) Austrijanci imaju na granici policiju. Ne zaustavljas se, ali usporis i kimnes glavom.
    Koliko znam, sada ne provjeravaju na granicama imas li test, ali su kazne velike ako ga nemas i ne mozes odsjesti u hotelu bez njega. Doduse, hoteli u Austriji su zatvoreni, a u Njemackoj otvoreni samo za nuzna putovanja, a ne za turisticke svrhe.

    Mene vise zanima kako ce se ovog ljeta rijesiti guzve na granici rh kad krenu turisti i provjeravanje testova.

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Nije da samo kimneš glavom. Zaustave auto i pitaju kuda ideš jer različita pravila vrijede za tranzit i boravak.
    Isto je s Njemačkom - jedino ponekad ipak i ne pitaju.

    Sve u svemu, dosta ovisi i o ljudskom faktoru - onak na koga naletiš.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Inače, imate stranicu ai aplikaciju Re-open EU
    https://reopen.europa.eu/hr

    Ukucate polazište i cilj, te zemlje kroz koje prolazite i napišu vam važeća pravila.

    Kaj se gužvi tiče - tu se ne zna tko je lud. Oko Božića su avione nakrcali onak dupkom - i onda bi na Zagrebačkom aerodromu čekali sat i pol da bi provjerili rezultate testa

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, imate stranicu ai aplikaciju Re-open EU
    https://reopen.europa.eu/hr

    Ukucate polazište i cilj, te zemlje kroz koje prolazite i napišu vam važeća pravila.

    Kaj se gužvi tiče - tu se ne zna tko je lud. Oko Božića su avione nakrcali onak dupkom - i onda bi na Zagrebačkom aerodromu čekali sat i pol da bi provjerili rezultate testa
    Hvala na ovom linku, dobro će mi doći.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Znam konkretno za Mađarsku: kolegica mora službeno tamo i gotovo svaki dan je u kontaktu s mađarskim veleposlanstvom u Zagrebu.
    Mjere su poprilično rigorozne. Kao prvo, uopće nema autobusnih ni željezničkih linija, dalje: otvoren je samo jedan granični prijelaz i to kod kod Mohača, zatim mora u karantenu 10 dana iako priloži PCR test (ili može skratiti karantenu na 5 dana, ako se gore ponovo testira). Uglavnom, poprilično peripetija. Tek kad dodje tamo imati će velika ograničenja jer na većinu mjesta neće moći ući ako nema potvrdu o cijepljenju (ovdje je primila tek jedu dozu).

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo sam pomislila da je neka djecja serija. Anja putuje u vrijeme korone...
    zagrcnula sam se skoro mahunama koje jedem

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek me razveseli Jelenin autocorrect

    inače, pratim

    Šta sam ja pomislila kada sam videla naslov

  12. #12
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Svi smo mi Anje[emoji16]

  13. #13
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek me razveseli Jelenin autocorrect

    inače, pratim
    Jadna ja
    Mene je opet ulovila čežnja za putovanjima. Unajmila bih stan u kakvoj metropoli na mjesec dana, našla bih kakvo volontiranje na pola radnog vremena i pravila se da tamo živim, ali mi je užasna spoznaja da se to ni ne može. Kog bih vraga sad radila u Parizu.

    Kako sam išla pretraživati malo što se može i gdje, vidim da Croatia Airlines ima popust od 30% na sve letove rezervirane do 12.5., a da su iza 1.6., ne znam više do kada vrijedi.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Nije nemoguće. Ja sam bila na putovanju od tjedan dana i odmah se bolje osjećam. Je sa sve nekako drugačihe izgleda ali i razgledavanje ima nekih svojih čari jada grad ili turistička atrakcija nije pun turista.

    Naravno da dali odlazak u muzej ili kakav ručak/kava. Živim u nadi da će se sve ipak normalizirat

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jadna ja

    nisam bila dovoljno precizna, sori

  16. #16
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nemoguće. Ja sam bila na putovanju od tjedan dana i odmah se bolje osjećam. Je sa sve nekako drugačihe izgleda ali i razgledavanje ima nekih svojih čari jada grad ili turistička atrakcija nije pun turista.

    Naravno da dali odlazak u muzej ili kakav ručak/kava. Živim u nadi da će se sve ipak normalizirat
    Bila si izvan RH, a da nije poslovno?
    Meni je dosta krasne hrvatske prirode, hoću velegrad.

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Da

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da samo kimneš glavom. Zaustave auto i pitaju kuda ideš jer različita pravila vrijede za tranzit i boravak.
    Isto je s Njemačkom - jedino ponekad ipak i ne pitaju.

    Sve u svemu, dosta ovisi i o ljudskom faktoru - onak na koga naletiš.
    Prije korone si stao autom (pričam za Spielfeld), pogledao je unutra, ponekad pitao, voziš dalje.

    Sad se možeš vratit iz RH bez karantene jedino ako imaš jako opravdan razlog, uz dokaz naravno.
    Inače je za sve 10 dana karantena, tek nakon 5. dana možeš izać iz karantene uz antigen ili pcr test.
    Za turiste vrijedi karantena.
    I nakon 19.5. ostaje tako. Nažalost.

  19. #19
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Putovanja u vrijeme korone

    Čitam na nekim obavijestima za prelaske granica i recimo za Austriju se navode neki uvjeti i onda si mislim kak se to kontrolira kad je EU kao "jedna" država bez granica ili mislim krivo?
    Mi smo u doba korone išli do Beča 2 puta (kao tranzit na avion). Trebaš ispuniti obrazac za ulazak ili tranzit. I da, sve pregledaju ako si tranzit im moraš pokazati gdje ideš ili avio kartu, ako nisi tranzit moraš ispunjavati uvjete za ulazak u Austriju. Na talijanskim granicama dugo nije bilo nikoga ali mislim da u zadnje vrijme i tamo stoje (bili smo u 9mj, tada nije bilo nikoga). Ali uvijek te mogu zaustaviti unutar države i pitati potrebne dokumente i ako ih nemaš su kazne dosta visoke.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Trenutno smo u postupku rezervacije smještaja u Sloveniji. Prije rezerviranja sam htjela provjeriti s hotelom uvjete, vezano uz Covid mjere. Prema njihovom odgovoru, sve je isto kao i za prelazak granice sa SLO, s time da djeca do 15 god ne trebaju ništa (za hotel).
    Za odrasle je potrebna ili potvrda o cjepljenju, ili negativan test ili dokaz o preboljenoj bolesti u periodu od 6 mj. Sumnjivo mi je jedino ovo za klince, jel stvarno granica 15 god? Negdje mi zvoni da je niža.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 17.05.2021. at 13:19

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od emily : 17.05.2021. at 13:39

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Za odrasle je potrebna ili potvrda o cjepljenju, ili negativan test ili dokaz o preboljenoj bolesti u periodu od 6 mj.
    za obje doze (ako se primaju dvije) ili je dovoljna jedna?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    2 doze Pfizer, 2 doze Moderna, 2 doze Sputnik
    1 doza AstraZeneca

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    S time da sam rezervirala s opcijom bez ikakvog plaćanja unaprijed (mogućnost otkazivanja 3 dana prije dolaska), još uvijek smo im na crvenoj listi. Navodno će se mjere ublažiti, žena s recepcije mi je napisala da se stvari mijenjaju iz tjedna u tjedan. Mi bi išli tek na ljeto.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Djeca ispod 16 se ne cijepe za sad tu kod nas

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Znam da se ne cijepe, ali prema njihovom odgovoru ispada da ne trebaju ništa (ni test ni potvrdu), a to mi je malo čudno.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Btw, moji su preboljeli, tako da mogu dobiti potvrdu. Samo najmlađi od 6 g. nije unesen jer nije ni testiran.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Trebalo bi važiti za njega vaši papiri,ako putuje s vama

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pročitaj ovdje, tu ti je jedini pouzdani izvor informacija, ostali često imaju krive ili zastarjele vijesti

    https://www.gov.si/teme/koronavirus-...ehajanje-meja/

    Tu ti piše o djeci do 15g da su izuzeta od karantene ako su s roditeljima koji su izuzeti (npr cijepljeni):
    otroku, ki še ni dopolnil 15 let in prehaja mejo skupaj z ožjim družinskim članom, ki ni napoten v karanteno na domu oziroma mu ni zavrnjen vstop v Republiko Slovenijo;

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Mi smo putovali relativno nedavno. I za sve kaj me mučilo, slala sam upite mailom na veleposlanstva zemalja kroz i u koje sam putovala. Svi odgovaraju jako brzo, a imaš i trag odgovora , pa ak nekaj iskrsne putem , uvijek se može pokazati dobiveni odgovor

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •