Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Mirovanje radnog odnosa/ neplaceni

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    3

    Početno Mirovanje radnog odnosa/ neplaceni

    Pozdrav zanima me na koji nacin ostvariti pravo mirovanja radnog odnosa nakon porodiljnog od godine dana i da li to poslodavac mora odobriti ili moze i odbiti? Ima li netko primjer molbe koja se predaje? Da li to moze svaki roditelj ili dijete mora imati dijagnozu?
    Isprike ako sam fulala thread.
    Hvala puno ♡

  2. #2
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mozda bolje da pitas na temi rodini pravni savjeti.
    Ja sam dvaput htjela dobiti neplaceni. Jednom mi je odbijeno, jednom mi je odobreno (razlicite firme, razliciti razlozi). Ako sam ja dobro shvatila, firma nije obavezna dati neplaceni, ali se nadam da ce se netko javiti tko bolje zna. Ne sjecam se neke posebne forme za molbu. Na kraju, ionako je bitno koliko je vazan razlog, koliko dugo i koliko te trebaju za kasnije. Ja sam u oba slucaja bila spremna dati otkaz. Kad mi je odbijeno dala sam otkaz.
    Napises Kome dajes (firma), adresu, predmet, par recenica obrazloženja, potpis, U Zagrebu il gdje vec i datum.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako ima dijagnozu,onda predaješ papire za njegu,na komisiju,duže se čeka ,tako da to moraš pokrenuti puno ranije. Treba imati preporuka specijaliste,doktor usto treba napisati par riječi,a ti i zahtjev za ostvarenje njege.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bolje da pitas na temi rodini pravni savjeti.
    Ja sam dvaput htjela dobiti neplaceni. Jednom mi je odbijeno, jednom mi je odobreno (razlicite firme, razliciti razlozi). Ako sam ja dobro shvatila, firma nije obavezna dati neplaceni, ali se nadam da ce se netko javiti tko bolje zna. Ne sjecam se neke posebne forme za molbu. Na kraju, ionako je bitno koliko je vazan razlog, koliko dugo i koliko te trebaju za kasnije. Ja sam u oba slucaja bila spremna dati otkaz. Kad mi je odbijeno dala sam otkaz.
    Napises Kome dajes (firma), adresu, predmet, par recenica obrazloženja, potpis, U Zagrebu il gdje vec i datum.
    Odbijeno vam je u drzavoj ili privatnoj firmi ako smijem pitati? Sto nijexzakon takav ako odbiju dati takvo pravo mozete ih tuziti?

  5. #5
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Do treće godine djeteta imaš pravo uzeti neplaćeni dopust. Ne znam da se to ikome odbilo.
    Što točno od papira treba, nisam sigurna, valjda će se netko javiti tko je koristio to pravo. Znam samo da se mora nekako drugačije prijaviti zdravstveno jer u te dvije godine nisi osigurana preko poslodavca.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    HZZO je mjesto gdje trebaš pitati sve. Svaka majka ima to pravo bez navođenja ikakvih drugih razloga. Pazi da to bude bar 30 dana prije početka korištenja.
    Za vrijeme neplaćenog dopusta do 3. navrsene djetetove godine ne ide ni mirovinsko ni zdravstveno. Zdravstveno možeš preko supruga ili ti oni na HZZO kažu kako.
    Poslodavac mora odobriti neplaćeni dopust. Ako ne odobri od zeljenog datuma, ide po sili zakona 30 dana nakon rješenja HZZOa.
    Ako se nije nešto promijenilo u zadnje vrijeme. HZZO zna sve.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Što je pametno ako planiraš odmah sad
    Imaš možda još godišnjeg od prošle godine,pravo iskorištavanja je službeno do 30.6. iduće godine ( znači sad u 2021),ALI pošto su bila na bolovanju i porodiljni u 2020., to pravo viška dana možeš iskoristiti do 31.12.2021, imaš i pravo go iz ove godine.
    Probaj prvo sve to iskombinirati,pa onda za to vrijeme traži i dopust do tri godine,jer će ti ako stvarno planiraš ostati s bebačem sve propasti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.06.2021. at 17:03

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nadam se da će neko spojiti tene od malene i prebaciti na pravo

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam bila tražila odbijeni neplaćeni, ali ne zbog djeteta, tako da sam zapravo fulala odgovor. Mislila sam da općenito poslodavac ne mora odobriti neplaćeni. Al krivo, sori. Malo sam podigla temu, pa neka korist od mene

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •