Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 308 od 308

Tema: Perimenopauza

  1. #301
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Bože sacuvaj
    Ovih dana opet imam trzanje usta, abdomena, posebno u mirovanju, uzlupano srce itd. Uši mi bruje od pritiska mozdana magla je stalna, pred očima plutaju točkice i dr.geometrijska tijela.
    Baš mi je tesko kad ovakva faze naiđe a najgore što ne znam što poduzeti da prođe.
    Čini se da dolazi i odlazi kad joj se prohtije...
    Za trzanja uzmi magnezij.
    A jesi li ti bila kod doktora za ostale simptome?

  2. #302
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Za trzanja uzmi magnezij.
    A jesi li ti bila kod doktora za ostale simptome?
    Baš sam i ja htjela pitat. Može bit štitnjača i svašta nešto drugo.

  3. #303
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Pozdrav svima, ima li neka da je ulovi neka zima u vecernjim satima? Nekoliko puta mi se dogodilo poslije tusiranja, donekle razumljivo, ali koji put i kad sam vec legla. Tresem se toliko da mi cvokocu zubi minutu-dvije i onda stane...

    Kako si pomazete da se malo umirite, opet navecer? Jer mene tada ulove neke brige, strahovi.
    Posljednje uređivanje od Mimah : 03.01.2024. at 22:22

  4. #304
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, ima li neka da je ulovi neka zima u vecernjim satima? Nekoliko puta mi se dogodilo poslije tusiranja, donekle razumljivo, ali koji put i kad sam vec legla. Tresem se toliko da mi cvokocu zubi minutu-dvije i onda stane...

    Kako si pomazete da se malo umirite, opet navecer? Jer mene tada ulove neke brige, strahovi.
    Ima mene
    Imala sam takvu situaciju za vikend, najedanput zima, naježena koža, nelagodan osjećaj koji je trajao dobrih pola sata
    samo sam se pokrila vunenom dekicom i umirila
    otišla rano spavati i ujutro sve ok.

    ili navečer ili u trenucima opuštanja nastaju drugi problemi o kojima sam pisala ranije
    zaključila sam da jako jako jako trebam voditi brigu o umoru, zamoru, tjelesnom i psihičkom
    kad god sam umorna i kad god se zaredaju dani/tjedni intenzivnih događanja, movinga, treninga, obaveza, rješavanja problema, aktivnosti, druženja, interakcije s puno ljudi, imam takve simptome
    moj nervni sustav ne trpi prevelike podražaje i tijelo mi signalizira da ga pustim na miru i da se slegnem

    pomaže mi umiriti se, nositi nešto mekano, toplo, udobno
    piti topli čaj, gledati serije ili filmove bez nasilja i povišenih emocija
    čitati knjigu
    odraditi lagane vježbe meditacije i istezanja
    reducirati druženja i manje općenito trošiti energiju
    volim ne pričati u takvim trenucima (osim iznutra sama sa sobom a i to prekinem kad predaleko zavezem )
    obavila sma preglede, imama bolest štitnjače već dugo, vratna kralježnica isto stvara probleme ali moja intuicija mi govori da je umor kod mene okidač

  5. #305
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Vjeruj intuiciji

  6. #306
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, ima li neka da je ulovi neka zima u vecernjim satima? Nekoliko puta mi se dogodilo poslije tusiranja, donekle razumljivo, ali koji put i kad sam vec legla. Tresem se toliko da mi cvokocu zubi minutu-dvije i onda stane...

    Kako si pomazete da se malo umirite, opet navecer? Jer mene tada ulove neke brige, strahovi.
    Općenito sustav za regulaciju temperature je u kolapsu. Ne znam jesi li učila kakvu automatiku, PID regulatore, ja si to vizualiziram, vidim te karakteristike i čekam da se vrati u normalu. Meni recimo bude prevruće pa se tijelo počne luđački hladiti pa prebaci u zimu, pa onda opet počne previše grijati i tako dok ne pronađe ispravne parametre za regulaciju.

  7. #307
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    meni su nedavno izvađeni jajnici i odjednom sam se našla u menopauzi. ginekolog mi je preporučio Femiplant tablete za simptome. Glavni sastojak je cimicifuga koju je preporučila i ginekologinja na jednoj radionici o menopauzi na kojoj sam bila.

  8. #308

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Evo i mene u perimenopauzi, tako reče dr. Uskoro ću 45 g.
    Unatrag godinu dana su se ciklusi poremetili. Jednom dođe nakon 20 dana, pa nakon 35, pa onda eto ga školski na 28 dan i tako u krug. Da mi je prošli mjesec prvi put izostao i zato sam otišla kod dr i usput i na redovnu kontrolu. Već više od 2 godine ima da su mi se ciklusi skratili.
    Ja imam osjećaj kao da ću svaki tren dobiti, grudi osjetljive užas. Zato mi je dr rekla da sačekamo par dana možda dođe.
    Međutim nije pa sam krenula s Utrogestanom navečer stavljati pa ćemo vidjeti kak će to funkcionirati.

    Inače mi je vruće i budim se noću. Srce mi lupa. Odradila sam pregled kod kardiologa pa moram sad otići kad bude nalaz holtera.
    Grudi su mi pune cista i imam Fibroadenom pa idem svakih 8 mjeseci na uzv......a ako krenem s hormonalnom terapijom morat ću svakih 6 mj.

    Kako ste vi ženske i koju terapiju uzimate?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 12.04.2024. at 23:27

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •