Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Upala pluca kod djeteta od 3 godine

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    1

    Početno Upala pluca kod djeteta od 3 godine

    Dobro vecer ,ima li neko da mu je dijete imalo upalu pluca,bilo u bolnici kad ste mogli vani?
    Izasli smo iz bolnice u nedjelju i vec dva dana imamo proliv 2 3 x na dan,zanima me da li se neko susretao sa ovakvom situacijom? Hvala unaprijed.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Aldijana2211 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro vecer ,ima li neko da mu je dijete imalo upalu pluca,bilo u bolnici kad ste mogli vani?
    Izasli smo iz bolnice u nedjelju i vec dva dana imamo proliv 2 3 x na dan,zanima me da li se neko susretao sa ovakvom situacijom? Hvala unaprijed.
    Ako je u pitanju bakterijska upala pluća, dijete je vjerojatno dobilo antibiotike, koji mogu izazvati probavne smetnje.

    Ako je takva situacija, tu bi pomogli probiotici - Biogaia, Prolife ili slično. Ako dijete i sad još uzima antibiotike, treba voditi računa da se antibiotik i probiotik ne daju istovremeno.

    Prije nego bilo što poduzmeš na svoju ruku, pitaj liječnike - specijaliste u bolnici gdje je dijete bilo i liječnika obiteljske medicine.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Meni je nevjerojatno da otpuste dijete doma a ne naglase roditeljima da trebaju davat probiotike ako je dijete bilo na antb.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.06.2021. at 09:23

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    koliko ja znam, probiotici nisu baš znanstveno dokazano učinkoviti i nisu neka službena preporuka, nego više na razini "probaj možda pomogne"

    Ja bih isto djetetu koje nakon antibiotika ima proljev dala probiotik, samo hoću reći da nije nevjerojatno da to liječnici nisu naglasili

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je nevjerojatno da otpuste dijete doma a ne naglase roditeljima da trebaju davat probiotike ako je dijete bilo na antb.
    pa možda su rekli, majka nije napisala da nisu

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Osim toga, antibiotik nije jedini mogući uzrok proljeva, iako se meni čini da je najvjerojatniji.

    Treba voditi računa da dijete ne dehidrira - davati puno tekućine. To je jednako važno za pluća i za crijeva, a ako dehidrira - to je siguran način za povratak natrag u bolnicu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.06.2021. at 10:25

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pa možda su rekli, majka nije napisala da nisu
    A nije napisala ni da je dijete dobivalo antibiotike.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A nije napisala ni da je dijete dobivalo antibiotike.
    A i to sto kazes

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A možda uzima i antibiotike i probiotike ali probiotici ne djeluju

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Moje je imalo hospitalizacije zbog upala pluća više puta, prvi put s oko 2,5 godine.

    Djeca su obično i na infuziji, slabije ili uopće ne jedu, nemaju od čega imati tvrdu stolicu.
    Svaki put kad je bilo hospitalizirano primalo je antibiotik, bez obzira je li virusna ili bakterijska upala. Tako da može biti i od antibiotika.

    A može biti i da je organozam oslabio pa skupio neku novu virozu ...

    Ja bih prije probiotika dala rehidracijsku otopinu da dijete ne dehidrira; slane štapiće, malo juhe, i stalno hodala za djetetom i nutkala vodu na žlicu (ako ne želi piti na čašu, slamku i sl.) Dijete bi trebalo popiti barem pola litre tekućine.
    Ako nastavi imati proljev, javite se liječniku. Možda će promijeniti lijek.


    (Na prvi antibiotik, koliko se sjećam, rocefin intravenozni, moje dijete je reagiralo i osipom po cijelom tijelu. Ja sam bila u panici, a liječnica je samo pogledala i nije ništa rekla. Čak mi nije ni napomenula da je to vjerojatno reakcija na lijek. A ja s prvim djetetom i to još malim u bolnici ...)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •