Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dvogodišnjak ne želi piti!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2021
    Postovi
    1

    Početno Dvogodišnjak ne želi piti!

    Lijepi pozdrav svima, mama sam skoro dvogodišnjaka, inače je tvrdoglavo i temperamentno dijete, ima učestale tantrume, a što povezujemo i sa sporijim razvojem govora. Strpljivi smo s njim i trudimo se, međutim najveći problem je da on ne želi ništa piti, i već godinu dana traju naše borbe oko pića. Do unazad mjesec dana je bio dojen i iako već odavno imamo taj problem, sada smo posebno zabrinuti.
    Jako se bojim da će dehidrirati. Znači nakupovali smo ne znam koliko raznih vrsta bočica i čaša za djecu , pokušala sam mu dati domaće sokiće, čaj, mlijeko... Ama baš ništa ne želi piti. Kako su sada posebno jake vrućine ne znam više kako se postaviti i na rubu sam očaja. Nekada smo mu znali dati na špricu vodu ali to je mučenje, on se vrpolji i naprosto teško mi pada da mu dajemo na silu vodu.
    Zbog toga svega još uvijek mu dajem kašice koje obogatim tekućinom tako da su teksturom opet dosta gušće od juhe ali opet se brinem da nije dovoljno. pelene mu nisu baš mokre kao inače. Molim vas ako je netko imao sličan problem za savjet! Da li on nije dovoljno žedan, i kako mu približiti tekućinu? Nastojim mu pokazati primjerom, pred njim piti ali nikako , samo protestira i čim čuje riječ voda počne negodovati. To nas sve jako zabrinjava i rastužuje, ponekad ga sat vremena nutkam s vodom i ništa. Čitam po internetu da koliko djeca njegove dobi moraju piti i on ni približno ne popije. Sam nikada ne uzme bočicu, na rubu sam suza svaki dan i ne znam kako se nositi s ovom situacijom... Unaprijed hvala!

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pokušaj promijeniti svoje ponašanje.
    Prestani nuditi vodu. Neka bude negdje u blizini bočica ili čaša sa vodom, ali pusti dijete.

    Ne navaljuj. Daj mu voće, juhe, ali ne na silu. Olabavi

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Jeste li bili kod lijecnika? Meni ovo zvuci kao senzitivni problem.
    Vjerojatno ste sve vec isprobali, mozda prodje nesto gusce ili rjedje, toplije ili hladnije. Prolaze li ledene lizalice, ne mora biti kupovna? Ili slamka?
    Posljednje uređivanje od lunja : 22.06.2021. at 09:39

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni isto vuče na senzoriku.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Bez obzira na uzrok, treba dijete potaknuti da pije. Senzorika stvara više problema dok je hrana u pitanju (grudice, komadići) nego ako se radi o tekućini.

    Evo jedne stare teme, ima tu dobrih ideja kako se kroz igru ili na zabavan način može dijete potaknuti na unos tekućine: http://forum.roda.hr/threads/23360-K...dijete-da-pije

    Inače, moj mlađi sin nema baš izražen osjećaj žeđi i to je bio problem dok je bio mali. On nije volio piti vodu, a morao je uzimati tekućinu, pa smo imali kompromis - čaj, limunada i slično što je volio. U osnovnoj školi bilo mu je dozvoljeno i da pije industrijski ledeni čaj, jer to je bilo manje zlo nego da ne pije ništa. I danas ga treba poticati na to, ali situacija je bolja. Znala sam mu dati pršut i kokice da nauči prepoznavati osjećaj žeđi, a to je i netko drugi napisao.

    Danas unosi pristojnu količinu tekućine - čaj, frape, voda od kompota i slično, a također i juhe.

    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •