Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Veš mašina sa sušilicom, ili bez sušilice? I koja marka?

  1. #1
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno Veš mašina sa sušilicom, ili bez sušilice? I koja marka?

    Krepala mi moja dobra stara Gorenje veš mašina, šmrc.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Svejedno za marku, sve su tu negdje, bitno je jačina centrifuge, koliko kg i obavezno 5 godina garancije. Sa sušilicom ako nemaš mjesta i novca za dva uređaja.
    Barem za mene.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 22.06.2021. at 21:08

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Obavezno dva odvojena uređaja.
    Kod mene se Gorenje i Miele pokazalo kao najbolje, a Elektrolux ne preporučujem nikako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    imam samsungovu kombiniranu - pere 9, susi 7kg. dere vec drugu godinu, zadovoljna sam

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    imam samsungovu kombiniranu - pere 9, susi 7kg. dere vec drugu godinu, zadovoljna sam
    Meni je taman nakon dvije godine otišla elektronika.
    Srećom je garancija bila 5 godina.

  6. #6
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Samsung perilica Ecco bubble, dere vec 7+ godina prosjecno jednom dnevno, vikendom dnevno 3-4 ture. Cesto pere psece krevete s milijun dlaka...

    Samsung susilica inverter, 10 godina garancije. Ne znam kako smo zivjeli bez nje

    Slazem se s Tanci. Imali smo prije 2 u 1. Ako nemas mjesta/para, 2 u 1 je ok za carape, posteljinu, rucnike i gace, a ostalo do pola osusiti pa objesiti da se susi. Takvo je barem moje iskustvo.

  7. #7
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    U biti mi treba samo povremeno, kad je velika vlaga u stanu, pa se veš jedva suši (ko kak je bilo prije ovih vrućina). Za dva aparata nemam mjesta tak da ću uzeti kombiniranu. Našla sam Gorenje za cca 4200 na sniženju, al moram ju još malo proučiti.

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moja LG traje već sedmu godinu, 8/6 pere/susi. Imam mjesta za dva aparata, zadovoljna sam s ovim jednim

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa Vidi poruku
    U biti mi treba samo povremeno, kad je velika vlaga u stanu, pa se veš jedva suši (ko kak je bilo prije ovih vrućina). Za dva aparata nemam mjesta tak da ću uzeti kombiniranu. Našla sam Gorenje za cca 4200 na sniženju, al moram ju još malo proučiti.
    Uzmi u obzir da je perilica sušilica obično veća od perilice, pa i mjere pogledaj. Da ne ispadne da ti ne stane.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Meni se cini da su mi iste dimenzije kombiniranog uredjaja kao i prije kad sam imala samo perilicu za rublje.

  11. #11
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi u obzir da je perilica sušilica obično veća od perilice, pa i mjere pogledaj. Da ne ispadne da ti ne stane.
    ma gdje? sve koje sam gledala, a proucavala sam ih dugo, istih su dimenzija kao perilica vulgaris

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi u obzir da je perilica sušilica obično veća od perilice, pa i mjere pogledaj. Da ne ispadne da ti ne stane.
    Ma nije, većina je istih dimenzija. Ja sam do sada u 20 godina doderala jednu kombiniranu Indesit perilicu, jednu Gorenje i od prošle godine imam Candy. Nemam mjesta za dva uređaja, a i ne koristim sušilicu više jako često otkad su djeca narasla, tako da mi je ovo ok.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ma gdje? sve koje sam gledala, a proucavala sam ih dugo, istih su dimenzija kao perilica vulgaris
    U dubinu idu od 40-64 cm. Ovisno o proizvođaću. Nekima i koji cm. može smetati.
    Meni recimo zbog zida i kade ne bi stala dva uređaja jedan do drugog.
    Samo sam rekla da provjeri.

  14. #14
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    U dubinu idu od 40-64 cm. Ovisno o proizvođaću. Nekima i koji cm. može smetati.
    Meni recimo zbog zida i kade ne bi stala dva uređaja jedan do drugog.
    Samo sam rekla da provjeri.
    Da, uzala sam u obzir dimenzije. Sadašnja je širine 60cm, a ima prostora još 7 cm sa svake strane, tako da mislim da neće biti problema.

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Veš mašina sa sušilicom, ili bez sušilice? I koja marka?

    Kombinirani aparati ne mogu posušiti svu količinu oprane robe, a ako i “mogu” to traje sve zajedno po cca 6 sati. I na kraju je roba vlažna i grozno zgužvana pa se mora peglati.
    Imala sam prilike isprobati sve kombinacije i ne, kombinirani uređaj se nikako ne može mjeriti sa dva posebna. Ni po učinkovitosti, ni po utrošku energije.
    Kombinirani uređaj ima mali bubanj, problem s nakupljanjem mucica, cijenu kao dva odvojena uređaja i još sto stvari koje mi se ne da pisati i nikako, ali baš nikako ga ne preporučujem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Tanči : 23.06.2021. at 16:30

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, uzala sam u obzir dimenzije. Sadašnja je širine 60cm, a ima prostora još 7 cm sa svake strane, tako da mislim da neće biti problema.
    Ma pitanje je dubine, sirinom su mislim sve 60. Moja je malo dublja od 60 kad se uzmu u obzir i vrata.
    Kupila je da dosusim ves kad je previše vlazno, odavno susim redovito skoro sve, ne peglam nista, kombinirani program ( pranje +susenje) traje do 4h, sve izadje suho, nemam problema, samo pazim da ne pretrpam i da ne miješam npr rucnike i majice i sl... 1x godisnje ocistimo mucice iz sustava.

    Jedna od najboljih investicija u kuci, skupa s indukcijskom plocom

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Zasto se ne mijesaju rucnici i majice?
    #sifra: nikad necu naucit koristit susilicu kako spada

  18. #18
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ne suse se jednako brzo.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ja sam se neki dan iznenadila koliko su napredovali ti strojevi.
    Ja kad sam prije 10 godina kupovala perilicu od 7kg, to je bila jedna od rijetkih. Sad ih ima i po 9 kg. Puno ih je 8kg pranje, tako da i kombinirane sad imaju veću zapremninu za sušenje (prije je to bilo cca 6kg pranje, 2-3kg sušenje). Dimenzije su iste 60 cm širina, samo su bubnjevi ogromni.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne suse se jednako brzo.
    Hvala.

    Ja zapravo imam i debljih majica i tanjih ručnika, al načelno sušim samo ručnike kad ih sušim u sušilici.

  21. #21
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja trenutno imam drugu po redu Candy Alise kombiniranu perilicu sušilicu, i mrzim ju iz dna duše

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja trenutno imam drugu po redu Candy Alise kombiniranu perilicu sušilicu, i mrzim ju iz dna duše
    Suosjećam.
    Alisu sam imala i ja prije i kad se samo sjetim kolio sam ju željela i koliko sam ju skupo platila i koliko mi je živaca pojela...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja u sušilici sušim ono kaj se opere u vešmašini...ručnike, veš ili deke, skijaške hlače...sve zajedno..bude ok

    sve drugo mi je prekomplicirano
    Posljednje uređivanje od andiko : 28.06.2021. at 12:14

  24. #24
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    Nakon što nam je Samsung "kombinirka" prestala sušiti, ostavili smo ju kao perilicu, ali nisam prezadovoljna njome. Uzeli smo posebnu sušilicu (Končar) i stavili ju na vrh veš mašine :D i ta suši ko' velika. Nema neke velike mogućnosti, zaslon, sto čuda, ali radi i mislim da će raditi još dugo baš zato jer nema suvišne elektronike.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    23

    Početno

    Trenutno sam u potrazi za novom perilicom, a trebat će mi i sušilica. da li su kombinirani uređaji dobri za pranje+sušenje pelena i dječje robice? Nisam nikada imala iskustva sa njima, a najviše će mi trebati upravo za to.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sun.čica prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno sam u potrazi za novom perilicom, a trebat će mi i sušilica. da li su kombinirani uređaji dobri za pranje+sušenje pelena i dječje robice? Nisam nikada imala iskustva sa njima, a najviše će mi trebati upravo za to.
    Iskreno, bolji su odvojeni uređaji, ali ja sam od prvog dana imala kombinirani jer u moju sićušnu kupaonicu nisu stale dvije kante. Bolji je kondenzacijski stroj nego nikakav.Poderali smo dvije, a prošle godine smo kupili treću, Candy - ovakav nekakav stroj (nisam sigurna da je potpuno ista): https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000238996

    Piše da pere 6 kg, a suši 4 kg, ali ja obično podijelim veš u 2 hrpe i sušim po pola mašine. Ima dva moda sušenja - visoku i nisku temperaturu. Izuzetno rijetko sušim veš do kraja, ali puno pomogne i ako prosušim do pola (jer mi ciklus sušenja predugo traje) pa rasprostrem na sušilo. Sitne komade odjeće lakše je osušiti na taj način.

    Vjerujem da ćeš dobiti još iskustava. Nije ovo najbolje rješenje, ali meni je puno pomagalo dok su djeca bila predškolske dobi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I mi imamo kombiniranu perilicu-sušilicu, Gorenje, i meni ta sušilica bitno olakšava život, ali činjenica je da joj je u 5 godina već drugi put otišao grijač. Kod zadnjeg popravka majstor je objasnio i zašto - mucice od odjeće koje zaostaju prilikom sušenja u sušilici nakupe se nekako i na grijaču, skupa s kamencem.
    Ali situacija je takva kakva jest - nemamo mjesta za dva uređaja, a sušilica mi sad previše vrijedi da bih je se samo tako odrekla inače, sušilicu puštam da radi samo noću, kad je jeftinija struja, i sušim u njoj samo ručnike, posteljinu i bijeli veš (zapravo ono što mi je najgore sušiti na zraku i što se najsporije suši u zimskim mjesecima).

  28. #28
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ovisi za sto ćeš koristiti. Ja sušim samo donji ves, ručnike i posteljine i za to mi je kombinirana super. Navečer stavim ves na pranje i sušenje i ujutro ga samo spremim. S dva odvojena uređaja ne možeš tako.

    Odjeću gotovo pa nikada ne susim jer mi se neda sortirati po materijalima, ako ne sortiram onda je dio ubitačno zguzvan. Za odjeću koristim sušilicu samo na 10 do 15 minuta kako bi ju oparila da ju ne moram peglat.

    Za beblje stvari mi je isto bila super jer sam isto sve odjednom oprala i osušila.

    Imala sam do sada dvije Candy i ne bi ih nikada vise kupila jer su obje imale problema od kada sam ih kupila i imaju glupu funkciju da 2 minute ne otvaraju vrata nakon završetka programa a koju ne možeš isključiti. Već neko vrijeme tražim novu…

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Samo da pitam cure koje suše ves nocu, s obzirom da susenje fakat traje i cuje se, vama ne smeta buka nocu dok je mir,tisina i spavate?

    Ja ne mogu zamislit da spavam uz te zvukove cak ni iza dvoja vrata.:/

  30. #30
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Mi imamo troje vrata tak da ne čujem ništa..
    Ali pošto se svake noći budim barem jednom za wc, usput ju ugasim..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    LolaMo,
    Super. Ja se u nacelu ne dizem nocu, al bome cujem kad rade i perilice u drugim stanovima ,a i kad se svira klavir u stanu 3 kata ispod.
    Izolacija je ok,al to je moj klasicni problem s preosjetljivom sluhom jer nitko oko mene ne cuje sto ja cujem

    Ako nasa perilica radi nocu,ja je moram natempirat barem na2h nakon zaspivanja da budem u dubljem snu i stavim neki kraci program. Susilicu iskljucivo danju palim jer ona mi je too much i to susenje traje po 3ure, nikad kraja. Vrlo rijetko je zapravo koristim jer dosta guzva.
    Uglavnom posteljina, rucnici, veš.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da pitam cure koje suše ves nocu, s obzirom da susenje fakat traje i cuje se, vama ne smeta buka nocu dok je mir,tisina i spavate?

    Ja ne mogu zamislit da spavam uz te zvukove cak ni iza dvoja vrata.:/

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nasa perilica radi nocu,ja je moram natempirat barem na2h nakon zaspivanja da budem u dubljem snu i stavim neki kraci program. Susilicu iskljucivo danju palim jer ona mi je too much i to susenje traje po 3ure, nikad kraja. Vrlo rijetko je zapravo koristim jer dosta guzva.
    Uglavnom posteljina, rucnici, veš.
    Pa zapravo radim ovako. Natempiram je da počne raditi cca 2 h nakon što legnem, da budem sigurna da čvrsto spavam i da me neće probuditi. A onda kroz noć me više ništa ne smeta. Vrata kupaone su zatvorena.
    Štoviše, ako se ipak probudim noću pa je čujem kako suši kroz dvoja zatvorena vrata, mirno zaspim natrag znajući da će sve biti u redu i da će me ujutro dočekati suhi veš

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Tanja_b

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •