Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Gimnazija Tituš Brezovački PM smjer versus V. gimnazija

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno Gimnazija Tituš Brezovački PM smjer versus V. gimnazija

    Boook svima,
    Zanimaju me mišljenja iz prve ruke..
    Koja od navedene dvije gimnazije pruža solidno znanje, a da dijete tijekom četverogodišnjeg školovanja ipak ne "izgori" od obaveza, stresa, pritiska?
    Za sada pro Tituša: samo jutarnja smjena i mogućnost odabira talijanskog kao drugog stranog jezika budući da nam je njemački iz oš na jako niskoj razini
    Pro V. gimnazije: bolji rezultati na državnoj maturi
    Ne znam zašto, no moje dijete je mišljenja da u petu idu djeca koja nisu uspjela upasti u Mioc i općenito ima mišljenje da su užasno kompetitivni u nastojanju da sustignu Mioc.. To joj se nikak ne sviđa. Čini joj se da je u Titušu nešto opuštenija atmosfera...
    Meni kao mami se V. gimnazija baš svidjela na online predstavljanju, jedino me brine taj njemački koji bi joj mogao biti problematičan..
    Prema broju bodova, upada u obje..
    Hvala svima

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Iz iskustva s Titušem (dvoje iz obitelji plus neklliko djece frendova), škola je djeci ugodna, pritisak nije prevelik, ocjene su pomalo darežljive, djeca upisuju željene fakultete pa je razina znanja valjda dovoljna.
    O petoj kruže razne strašne priče, osobnog iskustva nemam, ali nešto djece poznatih je tamo išlo i nikom nije bilo baš tako strašno. Za petice se treba pomučiti više nego u Titušu, ali bez obzira na ocjene u školi maturu su dobro prolazili, upisali željene fakultete...
    Moj zaključak, ako hoćeš neopterećenije dijete - onda Tituš. Za sve dalje je ionako najviše na njima.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jedno je opća, a drugo matematička gimnazija, zar to ne igra ulogu?

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Djeci koja sad upisuju očito ne. Najviše im igra šta misle o školi na temelju onog što su o njoj čuli.
    Pa tako moja i hrpa njenih frendica ima na popisu i općih i matematičkih random redoslijedom
    Prvi izbor opća pa tri matematičke pa opet opća... tko bi to razumio.
    Pokušala sam joj objasniti razliku ali nju trenutno više brine drugi strani jezik (ne bi njemački, nego španjolski ili francuski ) pa o tome posvećuje puno viśe svog promišljanja od broja sati matrmatike.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nije samo broj sati matematike, programi su različiti i na papiru. Opće gimnazije nemaju informatiku osim u prvom srednje npr.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa Tituš nema PM smjer.

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mima, kužim ja šta pišeš, to sam navela samo kao primjer.
    Možda ima djece koja su do detalja proučila razliku između općeg i matematičkog smjera i utvrdila što je za njih bolje.
    Ja ih ne znam, odnosno barem nemam doma. A koliko vidim ekipa moje kćeri ima slične kombinacije prvi/ drugi izbor pa očito slično (ne) razmišlja.

    Meni sva logika nalaže da ako dijete stavi Mioc za prvi izbor i ne upadne, da za drugi/ treći izbor stavi neku drugu matematičku gimnaziju jer sigurno je program sličniji onom u Miocu. Ali gle čuda, svi frendovi moje kćeri iza Mioca imaju slijedeći izbor Tituš koja je opća. Nema logike.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sva logika nalaže da ako dijete stavi Mioc za prvi izbor i ne upadne, da za drugi/ treći izbor stavi neku drugu matematičku gimnaziju jer sigurno je program sličniji onom u Miocu. Ali gle čuda, svi frendovi moje kćeri iza Mioca imaju slijedeći izbor Tituš koja je opća. Nema logike.
    I moj sin je tako složio listu. Radije bi birao Tituš nego Petu. Kod njega je razlog bio po meni totalno besmislen, ali izgleda u njihovoj generaciji važan - koliko ljudi poznaje a da već idu u dotičnu školu. O programu kao da uopće nije vodio računa (iako je u jednom trenutku izjavio da ipak ne bi išao u opću jer imaju malo matematike i premalo informatike).

    Tituš je gimnazija popularna među glazbenicima i sportašima, i puno djece iz njegove glazbene ide onamo. Preseljenje zbog potresa ih je dosta zeznulo, ali trebali bi se u dogledno vrijeme vratiti na staru lokaciju (valjda neće puno kasniti).

  9. #9
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Pa ja po naslovu shvacam da pitaju za PM smjer u Titusu koji po meni ne postoji.
    Potom Titus je bio jednosmjenski do potresa. Ali koliko sam ja pratila nakon potresa nije. Tako da par stvari iznesenih u prvom postu ne vrijedi trenutno.

  10. #10
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Tko god ima dijete koje je sad u procesu upisa i ima poklikane škole na Upisi.hr ne može nikako misliti da Tituš ima matematički smjer ili ne znam u što je gledao.
    Ja sam se doduše iznenadila da peta nema opći smjer već samo matematički, mislila sad da ima oba. Ali eto, i to sam spoznala kad je kćer klikala škole.
    Tituš tvrdi da će najesen natrag u svoju zgradu i da će to biti najmodernija srednja škola u Hrvatskoj. To su rekli na online Danu otvorenih prozora. Nisu još odlučili hoće li do povratka u školu ostati u 1. gimnaziji ili će biti online jer zgrada sigurno neće biti gotova do rujna ali do listopada se nadaju da bi mogla.
    Ovo sve znam jer imam jednu koja će dogodine u treći razred u Titušu.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    V nema opći već godinama,u lucijanki su ukinuli jezičnu prošle godine,i zero povećali mp smjer

  12. #12
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ok, ali peta je imala opći smjer nekad. Tituš matematički nikad.
    Za Lucijanku i ukidanje jezične gimnazije znam.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Peta je oduvijek bila PM gimnazija, još i prije Šuvarove reforme. Nikad nije bila opća. Sad ima tri podsmjera, isto kao i Mioc - smjer s dva strana jezika, s pojačanom informatikom i pojačanom matematikom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Hvala svima na korisnim informacijama.
    Definitivno nam je Peta gimnazija opcija, vidim da imate dobra iskustva bez obzira što se priča..
    Hvala još jednom..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •