Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1105

Tema: Što čitate 4.

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Trevor Noah - Zločin rođenjem
    Fascinantna autobiografija južnoafričkog stand up komičara rođenog 1984. kad je seksualni odnos između bijele i crne rase doslovno bio zločin. Njegova crna majka je fascinantan lik, reklo bi se k'o iz romana. Shvatila sam da o aparthejdu ne znam baš ništa, puno su mi pomogli ovi humorom protkani zapisi da shvatim neshvatljivo. Saznala sam kako se živi u J. Africi, gradnji soba (ne kuća), religijama, plemenima, javnom prijevozu, obiteljskom nasilju... Jedna od najluđih anegdota je storija o plesnoj skupini s kojom je nastupao kao DJ, i zvijezdi te skupine koji se zvao, ni manje ni više nego Hitler. I onda dobiju poziv za nastup u židovskoj školi. Ups.
    Joj, hvala, ovo bi mi moglo bit zanimljivo, a Trevora Noaha škicnem koji put i uvijek mi se čini pametno to kako se šali, nema toliko roasta tj. tog američkog humora ala Oscari koji je meni enivej teško shvatljiv/probavljiv i pored njega mogu samo proć ala "ok, ovo je kulturološki različito, ajde neka prođe pa da vidimo tko je nominiran". DJ Hitler OMG, već zamišljam Trevorov glas kako to priča.

    Ja čitam Noru Verde "Moja dota". Nakon "Proljeća" koje me ostavilo hladnom, ovo mi je ko dolazak doma. Super me iznenadio i razniježio tekst one talijanske molitve koja se govori za grmljavine (na dalm. otocima gdje nema gromobrana pa moš samo molit) - nisam znala što kažu u drugoj kitici, sad sam skužila da je riječ "saeta" - strijela. Santa Barbara e San Simon, libere me de sto ton...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.04.2022. at 12:07

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •