Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako oprati veš mašinu? I sušilicu?

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Kako oprati veš mašinu? I sušilicu?

    Oba su uređaja stara 4,5 godine. Nikad nisam na njima nešto posebno radila osim što sam tu i tamo oprala okno na veš mašini, onu ladicu za detergent, i redovno prala filtere od mucica na sušilici.

    Zadnjih cca pola godine veš smrdi.
    Mokar veš smrdi, kad se majica obuče, pod rukom smrdi nakon pola sata.
    Zadnja 2 tjedna smo bili na moru, dolje nam je veš mašina relativno nova, nakon pranja veš ne smrdi! Ni majice nakon cijelojutarnjeg nošenja/znojenja.
    Detergent koristim u prahu, igrom slučaja je ovaj na moru isti kao doma (Mullerov). Omekšivač ne koristim već godinama.
    Nedavno sam u par navrata oprala praznu mašinu sa sodom i octom, bilo je bolje, ali već iduće pranje isto sranje.

    Pliz dajte ideje kako riješiti smrad! Raskopati ju?

    Ako igra ulogu...
    ovo je perilica - https://www.bosch-home.com/hr/popis-...oda/WAT24360BY
    a ovo je sušilica - https://www.bosch-home.com/hr/popis-...oda/WTW85460BY

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Ima neki trik sa sodom za pranje. Potražit ću link, bilo je na forumu diskusije o tome.

    Prije nego se upustiš u to, probaj neko namjensko sredstvo za čišćenje perilice - recimo ovo: https://www.svijet-medija.hr/art/sre...beckmann/86906
    Ja povremeno koristim Lidlovo W5 sredstvo za čišćenje perilice rublja.
    Postoje ta sredstva i u prahu. Ovo sam prvo našla: https://www.konzum.hr/web/products/k...erilice-rublja

    Ako želiš stvarno detaljno očistiti perilicu - uzmi kristalnu sodu. Evo uputa: https://alternativainformacije.com/z...apraviti-sami/

  3. #3
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pokušaj ovo: praznu veš mašinu pusti da pere na 90, a u spremnik za prašak i omekšivač stavi ocat. Uvijek nakon pranja pokupi vodu ako nešto ostane u gumi kod vrata, i ostavi vrata mašine otvorena nakon pranja.

    Sušilicu prazni mucice odmah kad završiš sušenje, i izvadi one koji ostanu unutra ispod spremnika, i taj spremnik izvadi i ostavi vani da se osuši, i još ostavi neko vrijeme vrata od sušilice otvorena. Meni se čini da se te mucice i taj spremnik za njih usmrde ako ih ne izvadim odmah nakon sušenja.

  4. #4
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Provjeri radi li grijač na vešmašini. Ja sam po smrdljivoj robi otkrila da grijač ne radi.
    Uključi vešmašinu, program na 60°C je dovoljan i za 20ak - 30ak min dotakni vrata. Ako je hladno, ne radi grijač. I to ti nije skupi popravak

  5. #5
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeri radi li grijač na vešmašini. Ja sam po smrdljivoj robi otkrila da grijač ne radi.
    Uključi vešmašinu, program na 60°C je dovoljan i za 20ak - 30ak min dotakni vrata. Ako je hladno, ne radi grijač. I to ti nije skupi popravak
    To mi se dogodilo prije cca 10 godina na staroj staroj mašini. Pa su se platnene pelene prale mjesecima na hladno, užas. Zato sam sad odmah na to pomislila, ali kupaonica (mala) bude jako zagrijana dok mašina radi (na 60) pa sam sigurna da nije do grijača.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  6. #6
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Prema linkovima koje ste stavili, ispada da nisam stavljala dovoljno sode i octa. I da postupak trebam ponoviti više puta. I ponavljati ga jednom/dva puta mjesečno.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  7. #7
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    I dobro operi gumu oko vrata s octom i ispod nje. Obicno se moze malo odignuti pa gurnuti cetkica za zube. Cudo kamenca bude ispod. Meni je to rijesilo problem.

  8. #8
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Sinoć sam se primila temeljitijeg čišćenja. U gumi grozote našla, odvratno. Ostalo je crnih flekica, koje se ne daju oprati, valjda plijesanj. Ima i na jednom mjestu valjda kamenac/detergent, isto ničime ne ide dolje. I okorjeli kamenac/detergent u ladici, nešto sam malo sastrugala, nalijevala octa i sode, ali ništa.
    I naravno pranje na 90 octa i sode
    Jutros je završila prva mašina, veš nije smrdio.
    Još ću par dana čistiti mašinu i prati na prazno.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Čitala sam savjete drugih, nisam probala, u bubanj ubaciti tabletu- dvije za pranje suđa i pustiti da odradi program na 90.
    Isti su savjeti za čišćenje wc školjke. To sam probala i odlično očisti.

  10. #10
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeri radi li grijač na vešmašini. Ja sam po smrdljivoj robi otkrila da grijač ne radi.
    Uključi vešmašinu, program na 60°C je dovoljan i za 20ak - 30ak min dotakni vrata. Ako je hladno, ne radi grijač. I to ti nije skupi popravak
    Čovjek uči dok je živ i umre još gluplji. Dakle ipak je grijač bio kaput!
    Kupaonica je bila topla zbog em male kupaonice bez prozora em zbog sušilice koja je često istovremeno radila. A ja sam olako zaključila da se meni ne može opet dogoditi ista situacija pa da robu perem na hladno ni ne znajući to.
    Hvala svima u svakom slučaju!
    Barem sam temeljito oprala veš mašinu hahhahahaha

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •