Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Timska obrada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    4

    Početno Timska obrada

    Molim vas trebam pomoć-savijet. Majka sam dvojice dječaka sa poteškoćama , jedan (11 g.) ima disgrafiju i vjerojatno disleksiju, tj. logopedica koja radi sa njime, učiteljica i ja smo uvjereni da ju ima ali logoped(bolnički jer neće uzeti nalaz privatnog za povjerenstvo) koji je radio službenu procjenu tvrdi da nema nego samo disgrafiju i specifičan poremečaj čitanja i pisanja , a drugi je 6,5 g sa lošim nalazom bolničkog psihologa. Ukratko za ovoga drugoga nedonošče, krvarenje 2.st, do 5.te godine se činilo sve ok(i neuropedijatru i meni) osim kašnjenja u govoru te je bio uključen u terapije logopeda. Zbog toga i nezrelosti smo tražili odgodu školske godine i između ostalog tražili su nalaz psihologa(isto samo bolničkog) koja ga je nakon 15tak min testiranja i upisivanja mojih odgovora(RTČ) svrstala na 0,60 IQ i rekla ali nije zapisala da joj se ne čini baš tako. Uključen je potom u rad i sa defektologom. I da napomenem niti logopedici niti defektologici taj nalaz nije jasan jer on normalno usvaja nove stvari, reagira na visesložne upute, razumije, uglavnom ponaša se normalno osim što ima govornih poteškoća, ali jako manipulira engleskim jezikom. On je njega naučio uz najstarijeg brata i meni je to isto bilo fora kako on kao mali komunicira na engleskom( više mi nije fora). E sada trebam preporuku za timsku obradu i jednog i drugog, mi dolažimo iz Bjelovara i tu tako nešto obaviti nemamo gdje. Koliko sam shvatila to možemo u Zg napraviti na 3 mjesta- Klaićeva, Klinika za psihijatriju i poliklinika za zaštitu djece( radi se o tome da nam treba bolnički nalaz ne od privatnika. Gdje bi to bilo najbolje obaviti i da sa sigurnošću znademo što je i kako dalje?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I Suvag bi išo u tu kombinaciju

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Vjerojatno, ali oni uzimaju narudžbe tek od 01.12, a htjeli bi to ipak rješiti ranije ako će biti moguće, s time ako manji zbilja ima laku mentalnu retardaciju on nije za njih, ali i to tek treba utvrditi , tako da mi preostaju ove 3 opcije.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Gdje god prije dodes na red.

    Moja djeca su imala obradu u Poliklinuci i u Kukuljevicevoj, ali mi smo dosli tamo sa vec vrlo detaljnom obradom privatnog psihologa ( koju su oni detaljno proucili).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Da , nama je problem jer mi kod psihologa nismo bili osim za ovo (sa mlađim) i nalaz ne da nije detaljan nego je i to testiranje napravljeno i bazirano na 20tak pitanja njemu i tu negdje meni, s time npr sve boje je ispravno imenovao na engleskom, životinje isto tako, brojio je do 10 na engleskom ali to mu je sve stavila u minus nije čak napisala na nalazu imenuje boje ali na engleskom, nego je napisala ne poznaje boje. On i sada npr kada razgovara priča- Mama da li idemo raditi Pie?, Kada je bi potres me je pitao - Da li ćemo biti homeless? ; Ok, fine ; kad se naljuti na brata-Nobody likes you; to mu je valjda najveća uvreda i takve stvari skoro svaka rečenica ima engleski u sebi, komunikaciju bolje odrađuje na engleskom nego hrvatskom, smislenu naravno ne ponavljanje riječi ili fraza u nedogled što je negdje čuo. Logopedica me uvjerava da je zbilja takav nalaz da on ne bi mogao na taj način manipulirati engleskim. I zato pitam za savjet

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Za obradu kod djecjeg psihologa najbrza varijanta (barem je nama tako bilo prosle godine) je Poliklinika za zastitu djece i mladezi u Đorđicevoj. Termin smo dobili za 3 tjedna.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I Suvag bi išo u tu kombinaciju
    Definitivno najbolji od svih je upravo Suvag. Tvrdim to nakon dugogodišnjeg iskustva u toj ustanovi, upravo s djecom s teškoćama ove vrste.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •