Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Sporo dobivanje na težini?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    5

    Početno Sporo dobivanje na težini?

    Pozdrav drage rode i mame! U zadnje vrijeme se brinem zbog bebine težine. Molim vas za vaše mišljenje!
    Dečko rođen 25.6., porod je bio jako dug, nagutao se zelene plodne vode. Dojena beba od prvog sata.
    25.6. PT 3750,
    28.6. OT 3468 (već u bolnici je počeo dobivati na težini)
    29.6. 3600 patronažna
    30.6. 3625 patronažna
    2.7. 3650 patronažna
    5.7. 3675 patronažna
    7.7. 3700 patronažna
    9.7. 3750 patronažna
    12.7. 3800 patronažna
    16.7. 3950 patronažna
    21.7 4000 patronažna
    23.7. 4040 pedijatar
    2.8. 4340 privatna vaga
    4.8. 4350 privatna vaga
    7.8. 4435 privatna vaga
    8.8. 4475 privatna vaga
    Jučer i danas vaga stoji na 4485, morate ću kasnije opet provjeriti.
    Dojimo na zahtjev, danju najčešće svakih sat vremena, noću se budi 3 puta za papanje. Ispočetka, prvih 3 tjedna sam ga budila za papanje, pa prestala jer nije bilo potrebno po riječima patronažne. Hvat je dobar, vidjele su sestre u bolnici i patronažna. Mokre pelene uredne, svaka popišana. Pokakana je bila do prije par dana svaka, sada možda jedna ili dvije budu samo popišane. Nudim jednu dojku na jedan podoj pa mijenjam. Podoj traje najčešće 10 minuta i to aktivnog sisanja, ispočetka je bila borba kada sam ga stalno morala animirati/buditi. On ili zaspi na cici, ili ju samo izbaci kada je dosta.
    Također nema grčića do sada.
    Pedijatrica i patronažna nisu komentirale težinu. A oko mene svi misle da je maleni premršav. Nema taj bebi špek i nema 5 kg ko neke bebe iste dobi. Pa si mislim da bi možda mogao i više dobivati na težini. Što vi mislite?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Usredotoči se na jednu max dvije vage,možda malko previše ga važeš
    Mislim da je prirast sasvim ok
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.08.2021. at 16:11

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Usredotoči se na jednu max dvije vage,možda malko previše ga važeš
    Mislim da je prirast sasvim ok
    Hvala na odgovoru. Najvećim dijelom ga je vagala patronažna. Nakon što je prestala dolaziti sam kupila jednu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    beba je dobila 1 kg u cca 40-45 dana
    to je sasvim ok
    prati pelene i dalje, važno je da su mokre

    prarano je za bebi špek, a u ostalom i ne mora ga ni imati ... nisu sve bebe kao bebe s reklame

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    i vrati vagu, kupi nešto dugo

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Najdraži savjet

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovoliko vaganja stvarno nikome ne cini dobro.

    Patronazna svakako nije dala dobar savjet; novorodjence treba buditi za jelo sto se, vjerojatno, vidi i po sporom prirastu.

    Koliko podoja ima u 24h, tocno brojem?

    Koliko mokrih, a koliko pokakanih pelena u 24h, isto brojem?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Sada ipak mislite da sporo dobiva na težini?!

    Moj odgovor iznad nije pušten do kraja. Da, nekad bi bila sretna da nemam vage, ali pošto je porod bio trauma i za mene i za njega, brinem se od prvog dana... Voljela bih i ja to promijeniti, možda prođe s vremenom...

    Dojim na zahtjev, danju je svakih sat vremena na sisi, osim kad spava po 2-3 puta maksimalno sat i pol-dva.. Podoja imamo 10-12 po danu, popišanih pelena 8-10 i od toga bar 3 pokakane. Maleni nije cendrav i ne mogu po ničemu zaključiti da je gladan. Nekad kao da ljuti na desnu dojku, pojede do kraja i kad ne može ili ne ide ništa van, posiše 2-3 puta pa izbaci i tako neko vrijeme pa ga prebacim na lijevu. Na lijevoj kad se najede samo makne glavicu ili zaspi, dok se na desnoj počne igrati. I osjećam da je lijeva punija i veća, iako se od početka trudim i nudim podjednako oboje. Također ima dana kad puno bljucka i imam osjećaj da sve izbaci van, a ima dana kada jedva nešto malo izađe. To je uvijek nakon obroka. Malo ga muči podrigavanjem, i napinje se i muči dok ne izađe nakupljeni zrak van. Danas, 5 dana do 2 mjeseca nam je maleni težak 4685. Visina po porođaju je bila 54 cm, ali vidi se da se rastegnuo, samo što eto težina nekako ne ide... A ja na rubu i voljela bih izbjeći dati mu dohranu. Što da radim? Jedem dobro, pijem čaj za dojenje redovito, sise su na izvolite, ali zašto sve tako pomalo?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Mislim da sam krivo napisala današnju težinu, uglavnom, iznosi 4685.

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Minimum za prva dva mjeseca je po 600 g mjesečno. Što kaže pedijatar?

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Vale555 prvotno napisa Vidi poruku
    Sada ipak mislite da sporo dobiva na težini?!

    Moj odgovor iznad nije pušten do kraja. Da, nekad bi bila sretna da nemam vage, ali pošto je porod bio trauma i za mene i za njega, brinem se od prvog dana... Voljela bih i ja to promijeniti, možda prođe s vremenom...

    Dojim na zahtjev, danju je svakih sat vremena na sisi, osim kad spava po 2-3 puta maksimalno sat i pol-dva.. Podoja imamo 10-12 po danu, popišanih pelena 8-10 i od toga bar 3 pokakane. Maleni nije cendrav i ne mogu po ničemu zaključiti da je gladan. Nekad kao da ljuti na desnu dojku, pojede do kraja i kad ne može ili ne ide ništa van, posiše 2-3 puta pa izbaci i tako neko vrijeme pa ga prebacim na lijevu. Na lijevoj kad se najede samo makne glavicu ili zaspi, dok se na desnoj počne igrati. I osjećam da je lijeva punija i veća, iako se od početka trudim i nudim podjednako oboje. Također ima dana kad puno bljucka i imam osjećaj da sve izbaci van, a ima dana kada jedva nešto malo izađe. To je uvijek nakon obroka. Malo ga muči podrigavanjem, i napinje se i muči dok ne izađe nakupljeni zrak van. Danas, 5 dana do 2 mjeseca nam je maleni težak 4685. Visina po porođaju je bila 54 cm, ali vidi se da se rastegnuo, samo što eto težina nekako ne ide... A ja na rubu i voljela bih izbjeći dati mu dohranu. Što da radim? Jedem dobro, pijem čaj za dojenje redovito, sise su na izvolite, ali zašto sve tako pomalo?
    Dobiva manje od prosjeka, neznatno manje od "ocekivane" tezine. Zbog cega je tako, to je stvarno tesko reci ovako izdaleka.

    Je li netko provjerio frenulum? Mozda nema dobar hvat, odnosno ne moze efikasno sisati zbog skracenog frenuluma.

    Radis li kompresije? Probaj ga pustiti da jede na jednoj strani i, cim malo uspori, ubaciti kompresije. Ako stvarno ima 10-12+ podoja u 24h, mozes izmjenjivati dojke preko nekoliko puta unutar svakog podoja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •