Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 137 od 137

Tema: Bezmesna tema - ideje, recepti i sve ostalo

  1. #101
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    flopice, super kuhaš!

    https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/...tavnija-629627

    preporučam, vrlo jednostavno, fino i zasitno
    Ooo..ovo spremam prvi hladniji dan, hvala!

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Moj mali već neko vrijeme traži krpice sa zeljem,rezultat prošli tjedan sam dva dana radila za redom

    Nešto varijacija na Sanju
    https://www.google.com/search?q=sanj...tqS2Mb3bs,st:0
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.09.2021. at 14:26

  3. #103
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Obožavam krpice sa zeljem, ali mi niti jedne kupovne krpice nisu baš fine. Imate li za preporuku neke dobre krpice?

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    E mi to radimo s običnim tijestom,klincu bezglutenski,ostalima ono koje inače jedu

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Obožavam krpice sa zeljem, ali mi niti jedne kupovne krpice nisu baš fine. Imate li za preporuku neke dobre krpice?
    Najbolje su mi s placa Volovčica, iz kioska gdje se prodaju kore za štrudl i druga tjestenina.

    Ako ih nemam pri ruci, uzmem Marodi ili slovenske iz Eurospina, ali mi baš nismo nešto posebno izbirljivi.

  6. #106
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje su mi s placa Volovčica, iz kioska gdje se prodaju kore za štrudl i druga tjestenina.

    Ako ih nemam pri ruci, uzmem Marodi ili slovenske iz Eurospina, ali mi baš nismo nešto posebno izbirljivi.
    Uh, njihove mlince obozavaaaam

  7. #107
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Meni je prefin ovaj recept sa slanutkom. Kome se ne svidja moze se izbaciti kruh..
    https://ottolenghi.co.uk/recipes/chi...nd-bread-soup#

    Ili minestrone s puno povrca. Doduse, ja sam jednom varala pa sam umjesto povrtnog temeljca stavila pilecu juhu jer mi je bilo zao baciti
    https://ottolenghi.co.uk/recipes/chu...e-and-pecorino

    Danas sam radila frite od tikvica i feta sira sa sjemenkama korijandra i kardamoma, umak od creme fraiche (mislim da je mileram dobra zamjena) sa chilijem i salata od poma, krastavaca, mladog luka i korijandra.

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, njihove mlince obozavaaaam
    I ja također. Odlični su uz božićnu puricu ili pečenog piceka. Ipak, klonim se toga koliko mogu (i krpica i mlinaca) iako sve to uredno kuham... Moji sinovi i muž nemaju problema s viškom kila, hehehe... samo trebam biti disciplinirana i ne pridružiti im se na zajedničkoj kopanji

    Bezmesna varijanta umaka za mlince (dugo to nisam radila, a baš bih mogla kad dođu hladniji dani):
    Na ulju prodinstam sitno sjeckanu glavicu luka, jednu mesnatu papriku, cherry rajčice prepolovljene, stabljike celera i nekoliko suhih šljiva narezanih na trakice ili sitnije komadiće, a od začina obavezno dodam jedan karanfilić. Može se dodati i češnjak, ali ne stavljam ga u ovu kombinaciju. Dodam sol, pa poklopim da otpusti tekućina i voilà! Šljive će dati gustoću, otpustiti slador i obojiti umak u lijepu boju.

    Valja ovo i s ribanom mrkvom i drugim povrćem. Ne kuham to da mi se zadnjica ne širi previše, ali ono što kuham nije za ovu bezmesnu temu.

  9. #109
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Obožavam krpice sa zeljem, ali mi niti jedne kupovne krpice nisu baš fine. Imate li za preporuku neke dobre krpice?
    meni je sva Marodi tjestenina dobra, kupujem njihove krpice

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    meni je sva Marodi tjestenina dobra, kupujem njihove krpice
    Da, oni imaju krpice u više veličina (male, srednje i velike). Moji sinovi obožavaju velike, zovu ih krpe https://www.konzum.hr/web/products/m...s-jajima-400-g

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Je fino je to tijesto,a i poštarija

  12. #112
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Danas pecena cikla s rikulom u umaku od pecenog cesnjaka i slanih incuna i peceni krumpir s timijanom.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Meni su super buddha bowls: žitarice, povrće, proteini, dresing, sjemenke. Po tim kategorijama se stavlja što vam paše, često je dobro za potrošiti ono što već imate doma. Šareno je i može se prilagoditi svom ukusu, ne moraju biti egzotični sastojci. Ako netko u obitelji baš želi meso, nije problem niti uz ovo usput bacit nešto na naglo.

    I ono što je isto brzo i dobro, a čak i izgleda pomalo "kao pravi" je hamburger od crvenog graha.


    offtopic:
    Ne mogu pronaći temu ako je takva postojala na Rodi, a koja bi bila "spas u zadnji čas" za potrošiti veće količine nečega čemu uskoro istječe rok. Ja sam obično u panici kada shvatim da moram potrošiti kilo svježeg sira ili maslac. Znam da se dosta toga može jesti i nakon što istekne rok, ali nekako mi nikad ne paše da riskiram i uvjerim se na svojoj koži da mi neće biti ništa

    Evo sad imam previše parmezana tj. Grana Padano sira - u sljedećih pet dana moram potrošiti 400 g. Imate kakve ideje, može li se zamrznuti?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    evo i link, mali vodič za buddha bowl https://www.rooted.life/blog/how-to-make-a-buddha-bowl

  15. #115
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su super buddha bowls: žitarice, povrće, proteini, dresing, sjemenke. Po tim kategorijama se stavlja što vam paše, često je dobro za potrošiti ono što već imate doma. Šareno je i može se prilagoditi svom ukusu, ne moraju biti egzotični sastojci. Ako netko u obitelji baš želi meso, nije problem niti uz ovo usput bacit nešto na naglo.

    I ono što je isto brzo i dobro, a čak i izgleda pomalo "kao pravi" je hamburger od crvenog graha.


    offtopic:
    Ne mogu pronaći temu ako je takva postojala na Rodi, a koja bi bila "spas u zadnji čas" za potrošiti veće količine nečega čemu uskoro istječe rok. Ja sam obično u panici kada shvatim da moram potrošiti kilo svježeg sira ili maslac. Znam da se dosta toga može jesti i nakon što istekne rok, ali nekako mi nikad ne paše da riskiram i uvjerim se na svojoj koži da mi neće biti ništa

    Evo sad imam previše parmezana tj. Grana Padano sira - u sljedećih pet dana moram potrošiti 400 g. Imate kakve ideje, može li se zamrznuti?
    Naravno.

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa Vidi poruku

    Evo sad imam previše parmezana tj. Grana Padano sira - u sljedećih pet dana moram potrošiti 400 g. Imate kakve ideje, može li se zamrznuti?
    Parmmezan i srodni sirevi dobro podnose zamrzavanje. Ja to rijetko radim, osim u ovakvim slučajevima (imam viška koji ne mogu potrošiti) i bilo je ok, iako nakon zamrzavanja to koristim kao tehnološki sir za složence, lasagne i slično.

    Obožavano jelo moje djece - brokula s tjesteninom i sirom (obično Grana Padano, ali može i bilo koji drugi tvrdi sir). To je toliko jednostavno da je sramota:
    Očistim brokulu (samo cvjetiće, stabljike ostavim za kuhanje u juhi), pa u istu posudu u puuuno slane vode + malo maslinovog ulja stavim kuhati tjesteninu (obično svrdla) i brokulu. Sve zajedno, bez puno filozofije. Kad se tijesto skuha, skuhala se i brokula. Ocijedim, vratim u posudu, zalijem s još maslinovog ulja, dodam papar i granulirani češnjak (ne previše) i još vruće obilno pospem tvrdim ribanim sirom. Od topline tjestenine i povrća sir će se rastopiti taman koliko treba.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.09.2021. at 10:45

  17. #117

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Peterlin, ovo izgleda fino i brzo. Mislim da ću od jednog pakiranja napraviti parmigianu i ovako nešto s tjesteninom, a drugo zamrznuti tako neotvoreno.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Okruglice od crvene leće, uz to curry sos (kokosovo mlijeko, rajčica, curry, malo soli) i basmati riža.

  19. #119
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja obožavam paprike punjene ribanim krumpirom i zapečene u pećnici mljaaac
    Sataraš bi mogla jesti ljeti svaki 2. dan
    Samo da provjerim...paprika na polovice i unutra naribani i začinjeni krumpir? Nije to malo suho? Imam dosta zelenih paprika jel bi bilo ok s njima napraviti?

  20. #120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Ne masnice, idu cijele paprike i bas zato su socne.

    Btw danas sam jela prefin cuspajz na pauzi, pa radi ideje da ga stavim i tu, da me nekad podsjeti.

    Znaci lignje, blitva, slanutak,a za dodatak preprzena panceta i bucine sjemenke. Predivan spoj okusa iako na prvu izgleda cudnovatan spoj. Zaista jakoo fino.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.10.2021. at 21:58

  21. #121
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Danas pečeni krumpir i ovčavina, pa sam se sjetila ove teme. Inače sam skoooro skroz izbacila mliječne proizvode, ali ovčavinu bih mogla jesti svaki dan, baš mi je dobra ispala.

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Što je ovčavina?

  23. #123
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Što je ovčavina?
    Paprika, sir i kajmak, radi se na kiselo, kao zimnica.

    Moja baka ju je radila svake zime, a ja sam skroz zaboravila da to uopće postoji, dok se nisam udala, svekrva pravi. Ove godine sam se i ja potrudila.

  24. #124
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    hvala

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Paprika, sir i kajmak, radi se na kiselo, kao zimnica.

    Moja baka ju je radila svake zime, a ja sam skroz zaboravila da to uopće postoji, dok se nisam udala, svekrva pravi. Ove godine sam se i ja potrudila.
    Zvuči primamljivo. Kad uhvatiš vremena, napiši recept, da ne tražim neprovjerene po internetu... Hvala!

  26. #126
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuči primamljivo. Kad uhvatiš vremena, napiši recept, da ne tražim neprovjerene po internetu... Hvala!
    Evo ga!

    Paprike somborke se tradicionalno koriste, ali ispadne dobro i s drugim sortama. Paprike očistiš, nasjeckaš, dobro nasoliš i ostaviš pokrivene preko noći. Do ujutro će vodu pustiti, ocijediš ih. Pomiješaš mladi sir i kajmak, dodaš i papriku. Mi stavimo omjer 1:2, više kajmaka, ali to je do osobnog gušta, volimo da bude kiselije pa zato, ne moraš to nužno pratiti. Isto kao i za količinu paprike, nije važno. Staviš sve to u teglice, dodaš mlijeka još malo, koliko stane do vrha teglice. Staviš onu prozirnu kuhinjsku foliju gore, poklopiš samo s poklopcem, ne zatvaraš skroz i ostaviš 24h na sobnoj temperaturi. Nakon tih 24h, zatvaraš skroz, ostaviš u frižideru tjedan dana i onda se može jesti.

    Druga opcija koju ljudi rade je puniti cijele paprike, samo očistiti sredinu i napuniti istom mješavinom i tako slagati u teglice pa da imaš cijelu papriku kad jedeš. Meni je draže nascjeckano, tako smo uvijek radili, ali u biti nema velike razlike u okusu osim što kad imaš cijelu papriku naravno da više nju osjetiš nego kajmak.

    E da, gore se nakupi vode kad otvaraš nakon tih tjedan dana, to proliješ samo.

  27. #127
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ga!

    Paprike somborke se tradicionalno koriste, ali ispadne dobro i s drugim sortama. Paprike očistiš, nasjeckaš, dobro nasoliš i ostaviš pokrivene preko noći. Do ujutro će vodu pustiti, ocijediš ih. Pomiješaš mladi sir i kajmak, dodaš i papriku. Mi stavimo omjer 1:2, više kajmaka, ali to je do osobnog gušta, volimo da bude kiselije pa zato, ne moraš to nužno pratiti. Isto kao i za količinu paprike, nije važno. Staviš sve to u teglice, dodaš mlijeka još malo, koliko stane do vrha teglice. Staviš onu prozirnu kuhinjsku foliju gore, poklopiš samo s poklopcem, ne zatvaraš skroz i ostaviš 24h na sobnoj temperaturi. Nakon tih 24h, zatvaraš skroz, ostaviš u frižideru tjedan dana i onda se može jesti.

    Druga opcija koju ljudi rade je puniti cijele paprike, samo očistiti sredinu i napuniti istom mješavinom i tako slagati u teglice pa da imaš cijelu papriku kad jedeš. Meni je draže nascjeckano, tako smo uvijek radili, ali u biti nema velike razlike u okusu osim što kad imaš cijelu papriku naravno da više nju osjetiš nego kajmak.

    E da, gore se nakupi vode kad otvaraš nakon tih tjedan dana, to proliješ samo.
    Za ovo nisam nikad čula, a baš dobro zvuči.
    Daj mi molim te samo pojasni: kajmak je kiselo vrhnje (ono što se skida s kiselog mlijeka) ili je kajmak kao onaj kajmak koji ide uz ćevape?

  28. #128
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo nisam nikad čula, a baš dobro zvuči.
    Daj mi molim te samo pojasni: kajmak je kiselo vrhnje (ono što se skida s kiselog mlijeka) ili je kajmak kao onaj kajmak koji ide uz ćevape?
    Je, kiselo vrhnje.

    Stvarno je super, javite ako netko proba jel vam se sviđa!

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Je, kiselo vrhnje.

    Stvarno je super, javite ako netko proba jel vam se sviđa!
    Hvala na receptu, moram probati. Za početak ću manju količinu, ali moj stariji sin i ja smo ozbiljni kandidati za obožavatelje

  30. #130
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Paprika, sir i kajmak, radi se na kiselo, kao zimnica.

    Moja baka ju je radila svake zime, a ja sam skroz zaboravila da to uopće postoji, dok se nisam udala, svekrva pravi. Ove godine sam se i ja potrudila.
    zanimljivo, svašta se nauči tu na forumu
    nisam nikad čula niti za naziv niti za tu kombinaciju

    neću isprobati jer nisam ljubiteljica paprika u zimnici

  31. #131
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Nisam ni ja nikad čula za to u teglicama, ja samo paprike roge napunim svježim sirom i vrhnjem, pa zapečem

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Meni ta ovčavina zvuči mljaaac....

  33. #133
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ovih dana smo imali varivo od lece i sumskih gljiva s krumpirom i majcinom dusicom, pizza Napoletana i curry od cvjetace i ananasa s basmati rizom na kokosovom ulju s korijandrom i kardamomom.

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Danas između ostalog bio slanutak varivo s bućom i prokulicom ,

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Jučer smo imali poriluk s rižom, mrkvom i krumpirom i pečene kobasice. Računala sam da će poriluka biti dosta i za danas, ali figa - to su moji muški pojeli do dna lonca, a kobasice su ostale
    Idući put ću ih preskočiti. Očito im je dosta samo poriluk i povremeno im paše preskočiti meso.

    Danas je ručak "snađi se druže", pa je velika vjerojatnost da će dečki pecati ciganski grah ili đuveđ iz špajze, a ako tko treba meso, nek jede kobase od jučer. Uz ciganski grah ne treba ništa, a uz đuveđ obično skuhaju krumpirove valjuške ili tjesteninu. Blažena zimnica...

  36. #136
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Ja tako kažem blažena moja škrinja

    Često kad kuham napravim veće količine, svježe skuhane porcije viška ohladim i smrznem u posudice. To me počesto spasi radnim danima.

  37. #137
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    danas penne arrabbiata i zelena salata, sutra rižoto od bundeve.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •