Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Beba plače pri dojenju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    2

    Početno Beba plače pri dojenju

    Dragi moji, jedna mlada mama vas moli za savjet s obzirom da je na izmaku snaga. Naime, beba koja ima mjesec i po dana prilikom dojenja grčevito plače, prihvata dojku i odbija, kada krene otpust mlijeka aktivno doji 10-ak sekundi, te naglo ispušta dojku te brizne u plač. Dosta često se čuje rad crijeva, nakon čega uslijedi plakanje. Čak i kada se otpust ne aktivira, kratko cucla sa vrlo malo gutanja i nakon par minuta kreće plakanje. Pretpostavljajući da je problem u jakom otpustu mlijeka, izdojim određenu količinu prije podoja, no i dalje dijete plače, te ispušta dojku. Kada uspijem smiriti bebu i vratiti na dojku, opet nakon par minuta dojenja plače (urla da budem preciznija). Kada zaplače podignem bebu da podrigne, no ne pomaže jer situacija bude ista nakon što uspješno podrigne. Pokušala sam da doji samo na jednoj dojci, pokušala sam da mijenja dojke, pokušala sam dojiti dok ga nosim, ljuljam, u miru i tišini - ništa ne pali. Do zadnje dvije sedmice stolice su bile uredne (žute, "sjemenkaste"), no u zadnje vrijeme sve su učestalije zelene stolice (barem jednom dnevno). Mokrih pelena ima 5-6, pokakanih 3-4. Također, u zadnje vrijeme je stolica rjeđa, te eksplozivnija. Beba se često grči u toku dojenja (bez obzira na doba dana). Noćna dojenja su nam pretežno mirnija, gdje nam uspije barem jedan do dva obroka proći bez plača. Pokušala sam sa izdojenim mlijekom na flašicu, no flašicu odbija nakon što par puta povuče mlijeko. Beba ima dosta gasova, pretpostavljam od gutanja zraka tokom dojenja i plakanja. Također, počeo je i bljuckati posljednje dvije sedmice. Sadržaj bude "usiren", te se osjeti kiselost. Nakon podoja koji bude mukotrpan za oboje, zaspe od umora (ne od sitosti) te pri buđenju nakon npr. sat-sat i po opet ide plač i sisanje ruke dajući signale da je gladan. Dojimo na zahtjev, gledam da razmak između podoja ne pređe 3 sata. Beba je rođena sa 3110, iz bolnice je izišao sa 2880 (nakon 4 dana od poroda). Nakon 9 dana od poroda težio je 3010, a 20 dana nakon poroda 3580. Na kontroli mjesec dana (i 5 dana) poslije poroda imao je 4250. Dakle, beba dobro napreduje, ali svaki podoj je patnja ponajviše bebi - nakon kojeg bukvalno oboje budemo mokri od znoja. Generalno mi djeluje nezadovoljno, čak je često namrgođen. Doktorica tvrdi da nema soor, niti "vezan" jezik, kao ni upalu uha, grla ili sl. što bi moglo izazvati nelagodu tijekom dojenja.
    Također, dok doji, primjetila sam da gornju usnu nikako da izvrne ka van.


    Molim vas za savjet. Hvala unaprijed.

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pokusaj otici negdje po drugo misljenje, s obzirom na zavrnutu usnu i probleme koje opisujes.

    Ostalo sve zvuci kao da ga stvarno muci jak refleks otpustanja mlijeka pa je dobro da nastavis s dojenjem u nekom polozaju gdje je glava iznad razine bradavice (npr. zavaljena unazad ili lezeci na boku). Druga stvar koja moze izuzetno smetati je refluks.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Potražili smo pomoć u privatnoj klinici, gdje nam je pedijatrica pokazala ispravnu tehniku dojenja. Beba je do sada plitko sisala, nije pravila "vakum". Uz to, savjetovala je da ja promijenim ishranu.
    Beba je odmah bolje prihvatila dojku, te više ne plače (osim kad je pospan) dok jede.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj arteon prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru.
    Potražili smo pomoć u privatnoj klinici, gdje nam je pedijatrica pokazala ispravnu tehniku dojenja. Beba je do sada plitko sisala, nije pravila "vakum". Uz to, savjetovala je da ja promijenim ishranu.
    Beba je odmah bolje prihvatila dojku, te više ne plače (osim kad je pospan) dok jede.
    Bojim se uopce pitati sto je rekla oko promjene ishrane, nazalost.

    Dojilje smiju jesti sve. Ako je beba promjenom hvata prestala plakati, trebalo bi biti jasno da joj ne smeta prehrana. Vise nego vjerojatno mozes nastaviti jesti kao i do sad.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •