Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Pitanje

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Pitanje

    Dakle zanima me jel netko zna kako se racuna rad na pola radnog vremena?
    Tipa ako radis na pola radnog vremena onda za god dana se racuna pola godine da si radio...

  2. #2
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ne, puna godina.

  3. #3
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, pola godine

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    računa se staž prema odrađenom postotku, ali ako koristiš pola radnog vremena kao roditeljsko pravo onda staž ide kompletan (dakle cijela godina)

  5. #5

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dakle, ako sam dobro shvatila, za godine u kojima sam radila pola radnog vremena računat će mi se cijela godina kao uvjet za otići u mirovinu. Neću morati raditi do 70., nego u svakom slučaju ću sa 65. ostvariti pravo na punu mirovinu. Samo će ona biti manja nego onom tko je 40 godina radio puno radno vrijeme.
    Ali meni u e-zapisu staža piše po pola staža za vrijeme koje sam radila na pola radnog vremena (nije bilo roditeljsko ni SRV).
    Kako to onda nije usklađeno? Hoće li se to uskladiti tek kad budem morala ići u penziju?
    Priznajem da nisam pažljivo pročitala tekst, ima li neka dobra duša da mi objasni?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Baš u tome je razlika
    Ako ugovor imaš na polovično radno vrijeme,ili već koji broj koji nije puno radno vrijeme,zbrqja se postotno koliko si potrošila radio

    Ali ako ugovor imaš na PUNO radno vrijeme,a fizički radiš skraćeno,radi njege djeteta / poridiljni i slično samo penzija će biti nešto manja nego kod onog koji je radio puno radno vrijeme

  8. #8
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, ako sam dobro shvatila, za godine u kojima sam radila pola radnog vremena računat će mi se cijela godina kao uvjet za otići u mirovinu. Neću morati raditi do 70., nego u svakom slučaju ću sa 65. ostvariti pravo na punu mirovinu. Samo će ona biti manja nego onom tko je 40 godina radio puno radno vrijeme.
    Ali meni u e-zapisu staža piše po pola staža za vrijeme koje sam radila na pola radnog vremena (nije bilo roditeljsko ni SRV).
    Kako to onda nije usklađeno? Hoće li se to uskladiti tek kad budem morala ići u penziju?
    Priznajem da nisam pažljivo pročitala tekst, ima li neka dobra duša da mi objasni?
    Pa po ovom članku piše da ti se računaju sve godine. E sada dali se mijenjao zakon pa se to odnosi na zaposlene na pola radnog vremena novijeg datuma ili će se sve računati ne znam.
    A gle, najbolje ti je pitati na mirovinskom ako ti je to sada jako bitno.
    Ima više uvjeta za odlazak u mirovinu, godine staža, godine života...Nešto će ti se već priznati, sigurno nećeš raditi do 70, osim ako svi ne budemo morali raditi do 70 (što je isto tako moguće). Pitanje je samo kako će ti osnovicu računati.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Koji lopovluk. Ako radis 50% radnog vremena (ne govorim o porodiljnom ili nekim drugim pravima), osim sto ti je mirovina manja, niti staz ti se ne racuna u potpunosti.

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hvala, Kosjenka. Možda se ne primjenjuje retroaktivno. Raspitat ću se.

    Recimo da se želiš zaposliti na radnom mjestu za koje je uvjet 3 godine staža na takvim i takvim poslovima, i radila si 5,5 godina na pola radnog vremena (masu njih je prijavljeno na pola radnog vremena iako rade puno), i hopa...ne ispunjavaš uvjet...znam ženu kojoj se to desilo. Nije ni znala da je bila prijavljena na 1/2.

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Kako nije znala da je prijavljena na pola radnog vremena, pa što je pisalo u ugovoru?

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Kako nije znala da je prijavljena na pola radnog vremena, pa što je pisalo u ugovoru?
    Ha nisam je pitala, nije bila neka uređena državna firma u pitanju...znaš kako male privatne firme znaju radit na poludivljaka, prebacivanje iz jedne u drugu firmu istog gazde, otkazi van sezone na par mjeseci i sl., moguće da ljudi na kraju više ni ne gledaju što potpisuju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •