Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Zimovanje u toplim krajevima - gdje

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Zimovanje u toplim krajevima - gdje

    Gdje ste bili i što možete preporučiiti?
    Gledam lokacije gdje je i zimi relativno toplo, a da nisu neki egzotični krajevi jer je avion skup i let dug.
    Prošle smo godini bili na Tenerifima u siječnju i kupali se bez problema. Ocean je bio cca 19C, a vanjska temepratura oko 25C. Divota!

    Ove godine gledam Maltu, Cipar, Grčku...Znam da tamo nije toliko toplo kao na Kanarima, ali opet će biti toplije nego u Zagrebu. Poanta je da rentamo auto i obilazimo sami...
    Ako je netko bio, molim preporuku. Išli bi naravno s djecom (12 i 6 godina)


    Hvala!
    Posljednje uređivanje od kudri : 02.09.2021. at 14:50

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Toplice

  3. #3
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Toplice
    Za to su zimski vikendi

  4. #4
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bili smo i na Malti i u Grčkoj, ali preko ljeta.

    Ove godine smo na more išli na Maltu. Predivno je tamo, vratila bih se sigurno.
    Imali smo direktan let iz Beograda, sat i nešto je trajao. Tamo rentali auto da možemo obilaziti. Nije skupo rentanje. Auto, osiguranje i tri autosjedalice su nas izašle oko 220 eura za 5 dana. Ali voze lijevom stranom, pa sretno u navikavanju ako budete išli.
    U biti, lijepo je, ima se što za vidjeti, divan spoj različitih kultura. Djeci je osim mora i kupanja najzabavnije bilo Popajevo selo.

    U Grčkoj sam bila više puta, ali nisam s djecom i nismo nikad rentali auto. Ne znam ni kako je sad tamo s obzirom na sve one požare. Ali isto predivna zemlja, kad se sjetim svih onih bijelih i plavih boja gradova, odmah bih išla tamo.

  5. #5
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A UAE? Dubaj je otvoren trenutno, vidim da se i Abu Dabi otvara...Ili Oman, mi smo do tamo letjeli za 300e jedne Nove godine, a vrijeme tamo milina. Vruče, suho, a noci hladne da se moze normalno spavati.
    Egipat, Tunis,Maroko - mislim nije to ljeto ljeto u to doba ali dosta tolpije nego kod nas. A let nije xy sati i nadju se karte po cijenama.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A Menorcha? Puno manja od Palme, meni ljepša. Bila sam na obje, ljeti.

  7. #7
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    A UAE? Dubaj je otvoren trenutno, vidim da se i Abu Dabi otvara...Ili Oman, mi smo do tamo letjeli za 300e jedne Nove godine, a vrijeme tamo milina. Vruče, suho, a noci hladne da se moze normalno spavati.
    Egipat, Tunis,Maroko - mislim nije to ljeto ljeto u to doba ali dosta tolpije nego kod nas. A let nije xy sati i nadju se karte po cijenama.
    Pokušala bi izbjeći muslimanske istočne i afričke zemlje. Znam, možda je glupo i puno predrasuda, ali s obzirom na sva događanja, ne bi se nikako tamo osjećala sigurno. Pogotovo ne s djecom...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušala bi izbjeći muslimanske istočne i afričke zemlje. Znam, možda je glupo i puno predrasuda, ali s obzirom na sva događanja, ne bi se nikako tamo osjećala sigurno. Pogotovo ne s djecom...
    Portugal?

    Nisam bila, ali voljela bih...

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Andaluzija.
    Mi smo tamo bili na road tripu. Ali u proljeće i s većom djecom

  10. #10
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi smo u bili na Madeiri prije par godina pocetkom treceg mjeseca. Ocean mi nije bio primamljiv za kupanje, ali staze za setnju i hiking su apsolutno predivne.
    I hrana je odlicna.

  11. #11
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušala bi izbjeći muslimanske istočne i afričke zemlje. Znam, možda je glupo i puno predrasuda, ali s obzirom na sva događanja, ne bi se nikako tamo osjećala sigurno. Pogotovo ne s djecom...
    Onda stvarno nemas drugog izbora u to doba nego Kanari. Jeste bili na drugim otocima ili samo na Tenerifi?

  12. #12
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušala bi izbjeći muslimanske istočne i afričke zemlje. Znam, možda je glupo i puno predrasuda, ali s obzirom na sva događanja, ne bi se nikako tamo osjećala sigurno. Pogotovo ne s djecom...
    Ja sam se i u Omanu i u Dubaiju osjećala sigurnije nego u pola europskih gradova noću... Just saying

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Jednostavno sve juzno blizu europe (sj. Afrika i bliski istok) gdje je toplo su pretezno muslimanske zemlje. Osim tenerifa i taj dio.
    Znaci mozes jos istočnije (sri lanka) i juznije (mauricijus, zanzibar, sejseli i sl) ili zapadnije (karibi). Drugog mislim da nema.

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A Menorcha? Puno manja od Palme, meni ljepša. Bila sam na obje, ljeti.

    Ja isto preporucam Baleare. Na Menorci jos nisam bila. Al meni je Mallorca prekrasna - otok je velik i ima puno puno toga za vidit. Ne sjecam se imena. Al ima jedan stari vlak koji vozi kroz brda, pa gomila malih mjestasaca u planinama (nesto kao nasa otocka mjesta koja nisu uz obalu, al sasvim drugaciji stil gradnje), pa neki rt Formantera (ili tako nesto) na samom sjeveru - izvrstan je! Onda neka spilja u kojoj je bijeli kamen (bar sam ja tako zapamtila) i jezerce u toj spilji po kojem se vozi - carobno nesto. Uglavnom, osim turistickog dijela Palme, sve drugo mi je bilo prekrasno. No, mislim da u sijecnju more ipak nece bit dovoljno toplo za kupanje - al svakako bi trebalo biti bitno toplije nego u Zagrebu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ok, meni je 19 stepeni prehladno za kupanje, ali sam se kupala na Tenerifima u 11. i 12. mesecu i bilo je super toplo.
    Možda da probate Lanzerote, Gran Canaria, Las, Palmas, Fuerteventura je dosta vetrovita, ali ako vam je to fora i ako volite surfanje onda je super izbor. Ja bi izabrala Karibe/Sejšele/Mauricijus/Sri Lanku, zavisi od cene karata.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Sad je jeftino i bit će sigurno još neko vrijeme na Kanarskim otocima.
    Lava i dalje suklja

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Da, jeftine su karte, ali npr. druge stvari kao npr renta car su puno skuplje nego prije, jer je puno firmi propalo zbog covida, pa je ponuda manja, a potražnja velika.

  18. #18
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    In Love, kliknula sam na link u tvom potpisu i vidjela da ste bili na Maheu i Praslinu. Jeste mozda prosli Copolia trail? Cure su 1.5 i skoro 4 godine stare pa nalazim po forumima od nikako s tako malom djecom do nema problema. Cini se da ima par strmih uspona, ali nista dramaticno. Imat cemo sigurno jednu planinarsku nosiljku za mladju curu.

    I na Praslinu - posjetiti Valle de Mai ili Fond Ferdinand. Nisam sigurna da cemo oboje. Iako je V de Mai Unesco site, na puno mjesta sam nasla da je FF bolji i jeftiniji i da je manja guzva.
    Idemo za 12 dana

  19. #19
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Išli smo jedan trail, ne sjecam se kako se zove, nije to tamo nista strašno jedino što je vruce i vlaga.

    Valle de mai odite obavezno.

    Probajte i na koji slap, meni je to bilo the best of... Plus kornjace.

  20. #20
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Imam na popisu par slapova pa cemo sigurno otici.
    Bit cemo i 4 dana na La Digue pa cemo se sigurno s kornjacama druziti
    Davno smo kupili karte i rezervirali smjestaj pa smo se malo zeznuli i ostajemo krace na Praslinu jer su cijene lokalnih avio karata otisle u nebo nakon Covida, a katamarani bas tada voze nekim bezveznim rasporedom tako da na dan transfera ne mozemo previse obilaziti sto bismo mogli da smo isli avionom.

    Ali sta sad. Ako nam se toliko svidi, ionako cemo ici opet

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •