Stranica 2 od 38 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1866

Tema: Kako je pandemija djelovala na vas

  1. #51
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jos jednim prozovi mene ili neku drugu forumasicu i saljem te na odmor u tvoj ured. Pisi normalno ako ti se pise, za tvoja seciranja i prozivanja vise zivaca nemam.
    Ali, Sirius, kakvo prozivanje.
    Napisala si ukratko da drugi nemaju ozbiljne životne probleme, da se vjerojatno iz hira ne cijepe, da bi tebi bilo lako da su to tvoji jedini problemi... Evo, odmakni se samo nakratko od naših prepirki na prošloj temi. Ja razumijem da si pregorjela, stvarno razumijem, ali što misliš, radi nekakvog budućeg mira na svim temama, ne bi li bilo lijepo da i ti te komentare zadržiš za sebe?
    Kad bih ti samo na trenutak ispričala životnu priču svoje prijateljice s autističnim djetetom, koja se nije cijepila, koja ne da ne radi u finom toplom uredu, nego jedva preživljava ili kad bi je osobno poznavala, vjerujem da se ne bi onako izjasnila kako si se izjasnila. I meni je "zatitralo srce" dok sam čitala tvoj komentar, kao i Doti dok je čitala moj. Pa hajde pokušaj i ti bez neke stalne represije razmisliti i ne reagirati odmah na taj način.
    Mislim da si osoba od krvi i mesa i da ti je svega dosta, pa i mene, i još mnogih drugih, često je i meni tako, ali mislim da bismo svi trebali stati malo na loptu.
    Ja sam sigurna da se mnogi ovdje međusobno poznaju, ne bi bilo ovakvih tenzija.
    Možeš li, ako ništa drugo, barem prihvatiti da nekoga boli i ono što si ti napisala?

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Oprosti, ali kakvu vezu ima dijete s autizmom tvoje prijateljice i tobom , vezano uz ovu temu?
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.11.2021. at 19:33

  3. #53
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Naslov teme glasi:
    Kako je pandemija djelovala na vas?
    Vas osobno.

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mislim, imam i ja kolegicu koja radi samnom cijelu pandemiju i ima kod kuce dijete s autizmom.
    Jos smo si i prilicno dobre pa ju mogu nazvati i prijateljicom. Ali zaista ne znam zasto bih nju spominjala na temi.

  5. #55
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako pobrojavamo osobe s autizmom i kako je pandemija djelovala na njih, moja prijateljica (dovoljno bliska, bila je prisutna kad sam radjala kcer) ima dvoje djece s autizmom (od troje). Neverbalni su cak. Svo troje su cijepljeni, a tako i ona i partner. Ne samo protiv kovida, vec po kalendaru. Pandemija je uzasno djelovala na njih jer dvoje djece predugo nisu mogli u skolu koja je izuzetno bitna za njihovo opcenito stanje i dnevnu rutinu.

  6. #56
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    (Baš me briga , ja ću staviti svoj link https://www.24sata.hr/news/plenkovic...s-titom-797312 )

  7. #57
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ali kakvu vezu ima dijete s autizmom tvoje prijateljice i tobom , vezano uz ovu temu?
    Nema, da.
    Svoju priču ne mogu i ne želim podijeliti s vama ovdje, ali i osobno me zapeklo što si napisala. Možeš li barem to prihvatiti? Ili ne možeš baš ništa?

  8. #58
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Dobro, ajd se vi dogovorite koja je tema za što

  9. #59
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Naslov teme glasi:
    Kako je pandemija djelovala na vas?
    Vas osobno.
    Budući da mi je ta osoba jako bliska prijateljica, tiče me se i osobno. Kao što se nje tiče i moj život. Nismo otoci. Sve je povezano.
    Pandemija se konkretno dotaknula i života mojega sina, gotovo pa profesionalnog sportaša.
    Pa ako me pogodi nešto vezano za njega, to će vrlo izravno djelovati i na mene. Pa je i na taj način pandemija djelovala na mene.
    Tako sam ja gledala na ovu temu.

  10. #60
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Quousque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?

  11. #61
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Quousque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Jutros sam bila u jednoj našoj velikoj bolnici, dugo čekala vađenje krvi.
    Imala sam vremena promatrati i razmišljati.
    Znate što je zanimljivo u pandemiji? Kad ljudi nose maske, nekako se sve na licu svede na oči. I ne možete ne vidjeti (naravno, ako gledate, ako ne okrećete pogled).
    Ima blijedih lica s očima bez obrva, sakrivenih u turbane, šalove, marame, kape. U njima najčešće vidite strah.
    Ima starih očiju u kojima ponekad vidite blagost, ponekad tugu, ponekad usamljenost. Ponekad i zahvalnost, naročito ako ih vodi nečija ruka ili im pruža oslonac. Često obiteljska, ali često i medicinskog osoblja.
    Ima zabrinutih roditeljskih očiju, ima očiju punih nade. Ima praznih očiju. Ima očiju u čijim bojama vidite osmijeh. Takve su mi najdraže.
    Ali takve su i najrjeđe, što je i logično dok čekate na takvom mjestu.
    Ono što još vidite ako pažljivo gledate je da, što su oči zabrinutije, to je maska čvršće na licu. Što je zdravlje narušenije, to se više pazi gdje se sjedi i je li koji prozor otvoren.
    Ima, naravno, i onih koji smatraju da je maska valjda masažer za podbradak ili modni dodatak, pa ih drže samo da ih drže (iako se vani, u „stvarnom svijetu“, vjerojatno busaju u junačka prsa da oni nikad ne nose te „krpe“). Naravno, kad dođe „stani-pani“ totalno će inzistirati da ih operira musavi kirurg bez maske i prljavih ruku jer „za slobodu se gine“.
    No, ovog jutra o kojem pričam, ovo je stvarni svijet. Barikade su iza rampe koja dijeli ovo „bojište“ od „bojišta za slobodu“. Ovo je mikro univerzum u kojem će se sve naše sudbine prije ili kasnije naći. Ovo je „bojište“ u kojem se zaista gine.
    I dok gledam sve te ljude, sve te oči, razmišljam jutros:
    Tko je dao ikome pravo plasirati teze da se cijepiti trebaju „samo stari, bolesni, pretili, s ovim ili onim komorbiditetima …“(nastavi niz), koji naravno usput trebaju biti kuš i izolirati se jer „mi ostali moramo slobodno i nesmetano uživati svoja prava i slobode….“(nastavi niz). Tko je taj sv. Petar s ključevima raja koji će određivati tko su ti ljudi? Tko je toliko ohol da misli da se nikad neće naći u tom nizu? Ili netko njemu drag?
    Tko je dao ikome pravo da oboljeli i umrli budu broj kojem se netko izruguje? Tko je dao ikome pravo da svoju komociju stavlja ispred elementarnog prava – prava na život?
    Nitko. Jer nitko i ne može dati.
    O da, namjerno sam patetična. Da mogu, uključila bih i dramatične bubnjeve i prelet aviona s probijanjem zvučnog zida. Da mogu, vikala bih sa svih krovova da su sve gluposti kojima nas svakodnevno zasipaju nevažne dok umiru ljudi koji nisu morali umrijeti. Da mogu, rekla bih svim nevjernim Tomama da je bolnička čekaonica puno informativnije mjesto od Facebook i YouTube teorija.
    Eto kako se ja osjećam u ovoj pandemiji danas. I ne samo danas. A nisam ni došla do odjela.
    PS. Gledam ja i u oči ljudi koji su ostali bez posla, ljudi koje je ova pandemija pogodila egzistencijalno. Vidim ja i njihovu bol, nisam slijepa.

    Ali…nikada, nikada i opet nikada nečije „pravo na slobodu“, koje uključuje odbijanje i najosnovnijih metoda sprečavanja prijenosa zaraznih bolesti (koje nismo izmislili jučer i koje sasvim normalno provodimo kod drugih zaraznih bolesti) neće naići na moje razumijevanje i odobravanje. I ne mogu prihvatiti da se odobrava takvo ponašanje, čak i potiče.
    To jednostavno mora biti krivo.
    A ako me pitate kako znam, odgovorit ću vam .
    Gledam oči.

  13. #63
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Dota, plaćaju li te za ovo?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Za ovo ne.
    Tebe?

  15. #65
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ne. I očekivala sam ovakav odgovor. Baš su te fino angažirali. Ja sam na forumima već ohoho god., prepoznajem klona na kilometre.
    Posljednje uređivanje od Willow : 17.11.2021. at 21:06

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Možda bi trebalo da je plaćaju.
    Ovo je dovoljno dobro za novinarsku kolumnu.
    (Nadam se da je jasno da je ovo pohvala...)
    Posljednje uređivanje od pulinka : 17.11.2021. at 21:08

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Nije mi jasno. Kad napišem nešto što je, ako ja dobro čitam svoj vlastiti post (a valjda čitam kad sam ga napisala) poziv na suosjećanje, onda su me neki imaginarni "oni fino angažirali". Prvo, tko su to oni? Voljela bih znati tko me angažira da ispostavim račun.
    Drugo - zašto misliš da sam klon? Nema drugih poput mene, koji misle isto kao ja? Nikad nisi pročitala sličan post na Rodi?
    Ja jesam. Tisuće suosjećajnih postova. I, zanimljivo, nikad nisam mislila da su ih napisali klonovi.

    Ali da, volim i Patetičnu simfoniju. I plačem na tužne filmove i knjige. Kriva sam.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi trebalo da je plaćaju.
    Ovo je dovoljno dobro za novinarsku kolumnu.
    (Nadam se da je jasno da je ovo pohvala...)
    Jasno je, hvala Pulinka

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Nema vjerojatno novaca još i za nju, uz sve te medijske, zdravstvene, političke plaćenike.

    Stavljam link - iako vjerojatno lažu jer su dobro plaćeni, poznato je da se novinari valjaju u novcu, ali ipak stavljam link jer treba upozoriti i poštediti bebice od nepotrebnog izlaganja gužvama, zatvorenim prostorima i slično, kao i inače u ovo doba godine, a osobito sada.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d

  20. #70
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Meni je cesto palo na pamet za neke druge da su placeni.

    Jedino sto mi je preostalo kao nada u ovim vremenima da moze apelirati na ljude je poziv na suosjecanje.

    Kada mi netko kaze (a cujem cesto) da je samo potrebno paziti se i imati dobar imunitet, namece se samo od sebe - a sto je s onima koji nemaju dobar imunitet?

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Vec sam na drugoj temi slucajno napisaka odgovor...
    Mene Beros placa, svaki mjesec. Ocito premalo jer ne pisem tako lijepo.

    Ali nekad davno bavila sam se mislju da pisem blog . Pa sam onda mislila da trebam bolji odmak od situacije o kojoj bi pisala na blogu, onda je dosao odmak pa su dosli neki drugi novi izazovi...

    Ako Dotu placaju steta sto ju nisu poceli placati na pocetku kampanje cijepljenja. I za pisanje na drugim mjestima. Roda bas nije mjesto gdje ekipu treba uvjeravati barem sto se stava o ovoj epidemiji tice.
    I prilicno sam sigurna da nije novinarka ( a nije da ih nije bil ona forumu) oni se obicno ne trude toliko.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.11.2021. at 22:21

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je cesto palo na pamet za neke druge da su placeni.

    Jedino sto mi je preostalo kao nada u ovim vremenima da moze apelirati na ljude je poziv na suosjecanje.

    Kada mi netko kaze (a cujem cesto) da je samo potrebno paziti se i imati dobar imunitet, namece se samo od sebe - a sto je s onima koji nemaju dobar imunitet?
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vec sam na drugoj temi slucajno napisaka odgovor...
    Mene Beros placa, svaki mjesec. Ocito premalo jer ne pisem tako lijepo.

    Ali nekad davno bavila sam se mislju da pisem blog . Pa sam onda mislila da trebam bolji odmak od situacije o kojoj bi pisala na blogu, onda je dosao odmak pa su dosli neki drugi novi izazovi...

    Ako Dotu placaju steta sto ju nisu poceli placati na pocetku kampanje cijepljenja. I za pisanje na drugim mjestima. Roda bas nije mjesto gdje ekipu treba uvjeravati barem sto se stava o ovoj epidemiji tice.
    I prilicno sam sigurna da nije novinarka ( a nije da ih nije bil ona forumu) oni se obicno ne trude toliko.
    Otišla sam djeci napraviti večeru i razmišljam o Rodi i ovoj temi/ temama, u stilu "Što je meni ovo trebalo?
    I razmišljam o Tančinoj poruci kako smo ovdje svi na ti, ne trebamo biti na Vi.
    I o mom stavu da, kad me se napada ad hominem, moj najdraži i najbolji odgovor je biti na Vi. Jer me Vi uvijek podsjeća da smo svi misleća ljudska bića, da se ne moramo slagati, ali se ne moramo ni napadati. I jer me Vi podsjeća da nisam s nekim "ovce pasla", a očekujem da onda i taj netko drugi zna da nije ni on bio na istom pašnjaku.
    No, prihvatila sam sugestiju (hvala Tanči), a i zaista volim što nekima od vas ovdje mogu reći ti. Napisala sam već u prvom postu, puno godina ste bili sa mnom i moji, i zaista sam zahvalna na tome.
    Postoji onaj vic koji kaže: Crnogorac dobio sina, ali mali nije ništa govorio. Kad je imao pet godina najednom za doručkom progovori: – Dodaj mi soli! Svi se iznenadiše i zapitaše ga zašto nije prije govorio. – Dosad nijesam imao primjedbi.
    E, pa i ja dosad nijesam imala primjedbi. Sada imam.
    Zapravo, točnije bi bilo reći da sam primjedbe imala uvijek, na sve i svašta, ali su se većinom ticale samo mene i nisam ih imala potrebe dijeliti s javnošću. Ili, kad bih i imala, suzbila bih tu želju/ poriv jer bi se uvijek našlo forumašica koje bi sasvim dobro artikulirale i moje misli bez moje "pomoći".
    Što se promijenilo? Odgovorila sam na to u svojim prvim postovima, naročito u onom u kojem sam objasnila zašto se zovem Dota, i nemam ih namjeru ponavljati. Ako je nekome prepatetičan odgovor da radiš nešto jer želiš svom djetetu moći pogledati u oči i reći mu da si pokušao napraviti bar jednu, malu stvar da bi možda nekome bilo bolje, onda opet ponavljam - da, patetična sam, što ću. Moji me svejedno vole.
    Nemam namjeru više odgovarati na postove forumašica koje me prozivaju da sam nečija plaćenica, klon, što već sve ne. Zapravo sam poprilično iznenađena razinom netolerancije tuđeg mišljenja. Apsolutno mi je jasno da se ne moramo slagati ni u čemu, ali mi nikako nije jasno zašto to odmah povlači ad hominem napade. I svjesna sam da, ako nastavim odgovarati na te i takve postove, to će nužno i mene i moje riječi stavljati na razinu na kojoj ne želim biti.

    Ja jesam i blagoglagoljiva i dovitljiva i znam se služiti i sarkazmom i kozerijom. Dovoljno sam i odrasla da znam razlučiti što jesam, a što nisam. Također sam vrlo, vrlo svjesna izgovorene i napisane riječi. Štoviše, smatram riječi najmoćnijim i oruđem i oružjem.
    Moje riječi su moje oruđe. Nisu oružje.
    Ako nekog dotaknu, moje oruđe je poslužilo svrsi. Ako nekog ne dotaknu, ima i drugih koji govore, za svakog će se naći ponešto.
    Ovo nije ni mjesto ni vrijeme ni trenutak u našim životima u kojima se treba tako razgovarati. Previše je toga u javnom prostoru i bez mojih kaplji koje bi tkale takvu diskusiju.
    I ne, neću prestati pisati, samo ću prestati odgovarati na poruke koje nisu dobronamjerne.

    Na neki način, pomalo je i tužno da se u svojim postovima moram baviti odgovaranjem da nisam plaćenik, trol, novinar, tko već. Puno ljudi bi moglo napisati isto što i ja. Ali je vrlo simptomatično i porazno za nas kao zajednicu u cjelini da se veća buka diže oko mojih postova koji pokušavaju (ne znam da li i uspijevaju, ali pokušavaju zasigurno) pozvati na solidarnost i empatiju nego oko raznoraznih poziva na mržnju.
    I da, Roda zasigurno nije mjesto gdje ekipu treba nagovarati, ali je mjesto na koje mnogi dolaze po odgovor. Pa onda i ja zalijevam spaljenu zemlju svojom malom kišicom ( ina, odlična usporedba, hvala).

  23. #73
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Wow, visestruko citiranje s 16 postova, respect

    (Ja jos uvijek ne znam)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, visestruko citiranje s 16 postova, respect

    (Ja jos uvijek ne znam)
    Rekla sam da volim smajliće i klikat uokolo. Baš mi je bilo fora kad sam to otkrila. (Usput sam otkrila da kad se u neki kvadratić koji se pojavi kad se hoće nadopisati nešto upišeš kao razlog" dodala sam rečenicu" nestane i kvadratića i rečenice Tako da , ako se negdje pojavi random post " dodala sam rečenicu", moj je ).
    Na temu:
    U donjem desnom kutu ima kvadratić s nečim što meni izgleda kao navodnici i plus. E, to je to, to se klikne.

    I ne može više od pet smajlića. I to sam otkrila.

  25. #75
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, visestruko citiranje s 16 postova, respect

    (Ja jos uvijek ne znam)
    na kompu je lakše. Ja sam uglavnom na mobitelu, al se i ne trudim puno. Na mobu mozes lako dva citirati:
    Oznacis prvi koji mislis citirati, pa kad ti se otvori u prozoru markiras cijeli tekst skupa s uglatim zagradama i kopiraš ga u clipboard. Onda oznacis drugi post koji misli citirati i u njega pejstaš iz clipboarda onaj prvi, pa ubacis tekst kamo hoćeš.
    Na kompu je lakse prepisati cijelu sintaksu svakog posta, vidi se i broj i sve sto treba. Al ja sam se ulijenila, a na rodi pisem obicno dok nesto cekam i nisam pred racunalom.

    Ja osjećam čistu zavist na Dotinu razinu pismenosti i stil izrazavanja. Razgali u mom STEM okruzenju.

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ma vidi ti Dotu. Pravi informaticar.
    Ja sam odrasla na DOSu, mi sve rucno upisujemo

  27. #77
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Hvala jelena, istina je, uglavnom pisem s moba pa ni ne pokusavam high tech r&d

    I daj dosta te skromnosti, jest da si od rijetkih kojoj to dobro stoji, ali postoji i too much of a good thing

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ma vidi ti Dotu. Pravi informaticar.
    Ja sam odrasla na DOSu, mi sve rucno upisujemo
    Nema smajlića za ovo. Neprocjenjivo. Zaista.
    Morat ću uokviriti ovaj post i staviti ga u dnevnu sobu, okruženog lampicama koje ću upaliti svaki put kad me djeca krenu zezati dok vapijem - kako se ovo pali, kako se ovo gasi
    I nekako ga poslati mom profesoru informatike (u mojim vrlo odraslim godinama) koji je vjerojatno posijedio sa mnom.

    Hvala ti, Jelena, ovo mi je neizmjerno uljepšalo i razvedrilo dan, ni sama ne znaš koliko. I ti si mene razgalila

    I da, napisala bih isto što i ti meni i o tvom i o izražavanju J. Gentle, kao i o izražavanju mnogih drugih na Rodi. Ja vas zaista čitam jako dugo i izuzetno poštujem. Zato i jesam poželjela biti tu.

  29. #79
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Quousque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?
    A ja bih samo htjela da me zavolite kao Dotu.

  30. #80
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    ŽeMske, zabavno je, nema što. Laku noć svima.

  31. #81
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja to višestruko citiranje nikad nisam naučila.

    Ma Dota ti stvarno lijepo pišeš, a to što ljudi misle da drugi ljudi primaju pare da bi pisali o empatiji i ljubavi, stvarno puno više govori o njima nego o tebi, tako da nebitno totalno, koga briga.

  32. #82
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo ne.
    Tebe?
    Dota, i ja ću potpisati Riri, koga zapravo briga što netko misli o tebi i jesi li za svoje pisanje „primila pare“. Bit ću potpuno iskrena – nakon tvojeg drugog posta na ovom forumu, ja sam bila gotovo pa sigurna da si namjenski ovdje. Sada to uopće ne mislim, ali mogu razumjeti zašto to Willow misli.
    Jako odudaraš od prosjeka i naklonjenija si jednoj strani, a s obzirom na osebujan stil, izazivaš pozornost. I zapravo ne sumnjam u tvoje dobre namjere. Neosporno je i da lijepo pišeš, ali meni je tvoje pisanje zaista – pretjerano – za moj želudac. Na granici patetike, a samim time i teško čitljivo. Ali to je u skladu s mojim habitusom, ja sam odrasla uz Maljčike i nikad mi nikakav Eros nije mogao privući pozornost.
    Ipak, moram napomenuti da sam i ja poput tebe sklona tome da puno pišem. Dobila sam kritiku na taj račun. Ali bit će da nije zbog dugog pisanja, nego zbog sadržaja.
    Nemoj da ti smeta moj komentar, ali ti je jasno da ih može biti svakakvih čim se izlažeš na jednom ovakvom javnom forumu. Ja sam ti od srpnja do danas, otkad aktivnije tipkam, postala pravi debelokožac. Najprije sam "titrala" na svaku uvredu, a sad se te uvrede mogu, što se mene tiče, okačiti mačku o rep.
    Jedan od razloga sumnje u neobične namjere tvojega pisanja zasigurno je i naglo pojavljivanje na forumu s onakvim ... postom. Nitko nije imao uvid u ono što si pisala ili mislila prije. Tako da te to ne mora čuditi ako te čudi. Ja sam na ovom forumu već imala "pedigre" od 2007. i dosta postova pa mi je svejedno neki dan jedna forumašica napisala kako misli da sam ovdje na dužnosti. Ali ona to ima potpuno pravo misliti. Da sam željela izbjeći moguće kritike, ne bih ovdje tipkala. Iako moram priznati da mi je presmiješna pomisao na to kako mi netko daje upute da ovdje pišem, a ja poslušnički tipkam. Nisam mazohist, ako se netko pita, ali i ja sam na ovome forumu često nailazila na mnogo korisnih informacija koje baš i nisu bile tako lako dostupne tamo vani. A tu sam od davne 2007. i ne bih se baš lako željela prebaciti na, primjerice, forum.hr. Na žalost mnogih, ali ne i svih.
    A ti, draga Dota, i dalje piši, mislim da pozitivno djeluješ na ljude, a što ću ja raditi s tvojim postovima, hoću li ih čitati ili preskakati, nije bitno, je li tako? Naime, određene se osobe često imaju potrebu javno izjašnjavati kako preskaču moje postove. Ali mogu oni to opet, dapače. I još jedanput, svako dobro.

  33. #83
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moze li ovo kao "Dragi dnevnice?"

    Danas je pandemija odlucila oznaciti mladje dijete kao "close contact" u skoli jer je misteriozna osoba A dobila drugu crticu na testu po povratku s putovanja u Minneapolis na predstavu Annie. Nakon X poruka s N ljudi u Y broju grupa (selo, jel), saznali smo tko je misteriozni jednorog. Odveli su dvogodisnju sestru na pregled jer je u vrticu unutar 24h doslo do visebrojnih dijagnoza RSV-a i upala pluca pa je, uz RSV, ova djevojcica ispala pozitivna na kovid. A onda i brat.

    Ne znam jos ide li P sutra u skolu, napravit cemo ujutro test. Nemamo obaveznu karantenu jer se nose maske. Ona je bliski kontakt jer sjedi preko puta tog djecaka u razredu (oko metar udaljenosti), s pleksiglas pregradom izmedju njih visokom mozda nesto manje od metar i pol (ona ima cijelih 102 cm). U razredu skidaju maske samo kad piju vodu i na 5-6 minuta ujutro dok pojedu snack.

    Daleko smo dogurali bez zaraze, nije nam prvi susret pa... drzim fige da ni od ovog nista ne bude. Jos 14 dana do druge doze Pfizera...

    Pandemija je, dakle, danas lose utjecala na nas zivot.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Iz dosadašnjeg iskustva, bez pleksiglasa i na razmaku manjem od 1m, dovoljna je bila maska na licu mog deteta da ne bude pozitivan iako je nevakcinisan (zavidim vam, Kaae, jako na mogućnosti da zaštitite decu mlađu od 12 god. ), a definitvno je bio "close contact".

    Nadam se da će nas slična sreća poslužiti još par nedelja, mada je sve to rulet i statistički jednom će aerosol biti dovoljan izvor virusa. U ovom slučaju dete u inkubaciji je nosilo masku preko usta (ne i nosa) tako da je verovatno manje širilo virus dok je samo bilo više izloženo.

    Kod vas, sa maskama i pleksiglasom, stvarno deluje da su šanse za širenje minimalne.
    Kod nas su prošle godine samo maske u školi bile dovoljne da ne bude puno prenosa po mlađim razredima, gde su ih disciplinovano nosili.
    Ove godine je svima prepušteno da nose maske kako hoće i rezultat u starijim razredima je - od 30-50% učenika po razredu je pozitivno u prethodna 2 meseca. Od toga već znam neke koji su dobili po drugi put.
    Meni se zato onaj podatak o reinfekciji uopšte ne uklapa- bilo je u nekom linku, ne sećam se čijem. Ja znam puno više od 0,22% ljudi sa reinfekcijom, nevakcinisanih. Tj. valjda su prvi put imali originalni ili britanski soj, a sad valjda deltu, kako god pozitivni su bili dva puta u roku od godinu dana ili još kraćem.

  35. #85
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja sam umorna. Baš onako potpuno umorna psihički i fizički. Imamo proboj Korone u ustanovi, broj djelatnika nam je pao za 50% a obim posla ostao isti. Pacijenti su mi kao sisači energije jer svi imaju neke svoje probleme i za razumjeti ih je ali redovito im najveći predstavlja držanje maske na nosu. Kako imam dojam da razumijevanje nije dvosmjerna ulica (jer nas koji radimo s njima nitko ne pita kako smo), teško mi je naći suosjećanje za kukanje oko držanja maskice na nosu 20ak minuta.
    Otvaramo po 4. put Covid odjel a imamo ravno jedan ili nijedan respirator. I sjedim sad u wc-u i plačem jer ne mogu više. Trenutno. Kad se isplačem, umit ću se, navući osmjeh i posvetiti se mojoj obitelji. A sutra ću opet navući dve maske, vizir i ogrtač. I izdvojiti par plahti s "našeg" kupa jer će trebati za one koji svoje oči više otvoriti neće. Tako svaki ovaj val djeluje na mene.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam umorna. Baš onako potpuno umorna psihički i fizički. Imamo proboj Korone u ustanovi, broj djelatnika nam je pao za 50% a obim posla ostao isti. Pacijenti su mi kao sisači energije jer svi imaju neke svoje probleme i za razumjeti ih je ali redovito im najveći predstavlja držanje maske na nosu. Kako imam dojam da razumijevanje nije dvosmjerna ulica (jer nas koji radimo s njima nitko ne pita kako smo), teško mi je naći suosjećanje za kukanje oko držanja maskice na nosu 20ak minuta.
    Otvaramo po 4. put Covid odjel a imamo ravno jedan ili nijedan respirator. I sjedim sad u wc-u i plačem jer ne mogu više. Trenutno. Kad se isplačem, umit ću se, navući osmjeh i posvetiti se mojoj obitelji. A sutra ću opet navući dve maske, vizir i ogrtač. I izdvojiti par plahti s "našeg" kupa jer će trebati za one koji svoje oči više otvoriti neće. Tako svaki ovaj val djeluje na mene.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Jel da je to grozno? Kako da gotovo cijelo vrijeme zivis u paralelnom svemiru.
    Ovaj jedan koji trazi prava na slobodu, disanje , normalan zivot i prestanak bilo kakvih informacija o covidu jer ih uznemirava , i onda ovaj drugi koji svaki dan imas , a konstantni je bojno polje. Cak i kad nije u pitanju covid jest bojno polje jer je broj ljudi ogranicen , i broj kapaciteta drasticno smanjen.
    Predugo to traje , a sve je gore jer su ljudi umorni od kronicnig stresa, a kraj se ne nazire.
    Da li je kod vas isto kao i kod nas...da nitko nikad nije pitao kako se nosite sa svime i da nije organizirana nikakva ( a kamoli redovita) psiholoska pomoc? Osim jasno ako netko nije iskoristio svoje pravo kao gradanin i otisao na centar za krizna stanja?

  37. #87
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Naravno da nas nitko nije nikad pitao kako se nosimo sa situacijom. Čak nam je rečeno da je bolje ne ići kod psihologice jer će nam to onda pisati u kartonu koji skoro pa svi mogu vidjeti. Nakon proljeća, ono kad mi je muž doma bio na rubu smrti, htjela malo sjesti na neki službeni kauč i dobro se isplakati, a ne si sama dozirati terapiju kad osjetim da bi mogla krahirati. No, kako živim u zemlji gdje se pokazivanje Covid passa doživljava kao Holokaust, malo se zatvorim u kupaonu, isplačem i užicam frendicu koju tableticu za smirenje jer sutra moram na posao. Zbog onih koji nose maskicu kako treba, u terminalnoj su fazi i to što ja radim će im odlučiti mogu li ili ne mogu dobiti terapiju s kojom si mogu kupiti još koji dan života. Jer ako ja ne dođem, nema tko doći.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  38. #88
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Grozno zvuci samo ovo sto pises, tako da vjerujem da je u stvarnosti jos puno gore. Zao mi je, eryingium.


    pulinka, nadam se i ja da ce ovo u razredu ostati samo na tom jednom djetetu. Kod sina su prije desetak dana bila trojica, ali sva trojica su koronu dobila kod kuce, od pozitivnog clana obitelji i opet se nista nije prosirilo u ucionici.

    Ono sto trenutno nikako ne volim, kao osjecaj (kad smo vec na toj temi), je odgovornost. Nema obaveze karantene, znaci ja odlucujem sto cu. Ne krsim nikakve propise ako je posaljem u skolu (pod uvjetom da nema simptoma; cak ni test nije obavezan, ali sigurno cu ga napraviti prvo kod kuce, a kasnije i PCR ili pet), ali s druge strane ne zelim nikoga imati na dusi. U isto vrijeme, mogu je ostaviti kod kuce, a naravno onda i sebe... sto je recimo bas lijepo od mene sto se tice ucionice, totalni bonus, ali onda dio mojeg posla pada na ledja ni krivih ni duznih (jer nema sansi da radim u stopostotnom kapacitetu s djetetom kod kuce) jednako cijepljenih ljudi kao ja jer rokovi ne mogu cekati, neovisno o tome sam ja izostala dan, dva ili deset.

    'bem ti moralne i ostale dileme.

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nas nitko nije nikad pitao kako se nosimo sa situacijom. Čak nam je rečeno da je bolje ne ići kod psihologice jer će nam to onda pisati u kartonu koji skoro pa svi mogu vidjeti. Nakon proljeća, ono kad mi je muž doma bio na rubu smrti, htjela malo sjesti na neki službeni kauč i dobro se isplakati, a ne si sama dozirati terapiju kad osjetim da bi mogla krahirati. No, kako živim u zemlji gdje se pokazivanje Covid passa doživljava kao Holokaust, malo se zatvorim u kupaonu, isplačem i užicam frendicu koju tableticu za smirenje jer sutra moram na posao. Zbog onih koji nose maskicu kako treba, u terminalnoj su fazi i to što ja radim će im odlučiti mogu li ili ne mogu dobiti terapiju s kojom si mogu kupiti još koji dan života. Jer ako ja ne dođem, nema tko doći.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Obzirom na moje osobno iskustvo dugotrajnog i kronicnog stresa nakon dijagnoze i operacija moje kceri, i iskustva tretiranja takvih situacija svih sudionika( izvan Hrvatske ) ja sam nedavno samo jedan dan otisla u centar za krizna stanja. Pa da mi i 1000x pise dijagnoza u karton. Pisala ili ne pisala ona je stvarna. I nosi dugorocne posljedice .

  40. #90
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovakva javljanja s bojišnice uznemiravaju pučanstvo, izabrali ste taj posao, ako vam se ne sviđa, promijenite ga. Kukaju li vojnici u ratu?
    Ah, isprika, nismo u ratu. U demokraciji smo, poštujmo osobnu slobodu! Ne, naravno, svačiju.

    Drži se, Eryngium

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Dobro je dok živiš u okruženju zbog kog još imaš moralne dileme, Kaae.
    Ja bi volela da su mi ostale neke moralne dileme. Ali nema ih više mnogo. Da sam ostavljala decu kod kuće kao kontakte, izostali bi sa 50% nastave, minimum. (Kod nas pravilnik ni ne ostavlja takav izbor roditeljima, doduše).
    Pri tome su moja deca žrtve bullyinga jer jedini nose maske. Ne pada mi više na pamet da štitim one koji ne žele zaštitu i aktivno mrze i ismevaju one koji ih štite.

    Trenutno, mislim da osećam ravnodušnost. Ravnodušnost uz nerazumevanje gledajući osobe koje tupo i ravnodušno sahranjuju svoje bliske za koje nisu uradili ništa dok je još bilo zdravlja. Sve je "sudbina" i svi oni bi "ionako" umrli.
    Zapravo, osećam zavist prema državama u kojima ljudima nije svejedno jesu li živi ili mrtvi.

    Eryngium, meni je teško samo kad čitam o čemu pišeš . Ako išta znači svim umornim medicinskim radnicima, a ima ih tako mnogo, postoje ljudi koji su svesni značaja vaše uloge i truda koji ulažete, i koji su vam zahvalni.

  42. #92
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku

    Eryngium, meni je teško samo kad čitam o čemu pišeš . Ako išta znači svim umornim medicinskim radnicima, a ima ih tako mnogo, postoje ljudi koji su svesni značaja vaše uloge i truda koji ulažete, i koji su vam zahvalni.
    Slazem se.

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Eryngium
    Meni je žao svih koji na poslu ostvaruju puno kontakata s pucanstvom s maskama na bradi. Ali ovo tvoje je stvarno teško

  44. #94
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Naravno da znači. Jer zbog vas i takvih poput vas i dolazim na posao svaki dan.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  45. #95
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nas nitko nije nikad pitao kako se nosimo sa situacijom. Čak nam je rečeno da je bolje ne ići kod psihologice jer će nam to onda pisati u kartonu koji skoro pa svi mogu vidjeti. Nakon proljeća, ono kad mi je muž doma bio na rubu smrti, htjela malo sjesti na neki službeni kauč i dobro se isplakati, a ne si sama dozirati terapiju kad osjetim da bi mogla krahirati. No, kako živim u zemlji gdje se pokazivanje Covid passa doživljava kao Holokaust, malo se zatvorim u kupaonu, isplačem i užicam frendicu koju tableticu za smirenje jer sutra moram na posao. Zbog onih koji nose maskicu kako treba, u terminalnoj su fazi i to što ja radim će im odlučiti mogu li ili ne mogu dobiti terapiju s kojom si mogu kupiti još koji dan života. Jer ako ja ne dođem, nema tko doći.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Draga moja [emoji3590]
    Meni si jako puno pomogla, a ja tebi, nažalost, ne mogu.
    Drži se i izdrži [emoji8]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #96
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    eryngium, drži se.

    Mogu samo pretpostaviti kako ti je teško. Imam oko sebe nekoliko "medicinara" i otprilike znam kako vam je teško

  47. #97
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Sem bilo koje rijeci utjehe i podrske nemam sta dati. Tako da drzi se jer zb9g takvih sustav bar prezivljava na tankoj niti.

  48. #98
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Sem bilo koje rijeci utjehe i podrske nemam sta dati. Tako da drzi se jer zb9g takvih sustav bar prezivljava na tankoj niti.
    Iksam spajku.

  49. #99
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Iksam i ja, drži se eryngium, ovo je baš grozno..

  50. #100
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Eryngium, pobrini se i za sebe, treba ti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •