Stranica 3 od 38 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1866

Tema: Kako je pandemija djelovala na vas

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    Eryngium, drži se.

    Žalosno je što nemate potporu niti unutar sustava, nitko se ne pita kako je liječnicima i sestrama kojima svakodnevno ljudi umiru pred očima, u puno većem broju nego ikada ranije tijekom njihove karijere.

    Žalosno je samo da dok vi prolazite kroz sve to, neki i dalje pronalaze u svemu zavjere, plaćenike, sluge vlasti, čak i među vašim redovima. Kako je onaj doktor sa Zarazne rekao da ga je jedan pacijent grubo verbalno napao jer je pitao novog pacijenta je li cijepljen - da što on njega ima to pitati jer to je njegov osobni izbor i osobna sloboda. Tako da od tada pažljivo postavlja to pitanje. Suludo.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Kad god pomislim da mi je loše, poslušam šogoricu (LOM), i kako njoj izgleda 1 dan. I pomislim kako sam sretna s ovim komotom rada od kuće.
    I zaboli me kad pročitam po komentarima (FB najviše) koliko se ljudi isprdavaju sa doktorima koji su već davno prešli granicu burnout sidroma.
    Što se moje obitekji tiče, dosta provodimo vremena u prirodi, na izletima. Kad god je moguće, da napravimo odmak od svakodnevnice.
    Svakako pomaže.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nas nitko nije nikad pitao kako se nosimo sa situacijom. Čak nam je rečeno da je bolje ne ići kod psihologice jer će nam to onda pisati u kartonu koji skoro pa svi mogu vidjeti. Nakon proljeća, ono kad mi je muž doma bio na rubu smrti, htjela malo sjesti na neki službeni kauč i dobro se isplakati, a ne si sama dozirati terapiju kad osjetim da bi mogla krahirati. No, kako živim u zemlji gdje se pokazivanje Covid passa doživljava kao Holokaust, malo se zatvorim u kupaonu, isplačem i užicam frendicu koju tableticu za smirenje jer sutra moram na posao. Zbog onih koji nose maskicu kako treba, u terminalnoj su fazi i to što ja radim će im odlučiti mogu li ili ne mogu dobiti terapiju s kojom si mogu kupiti još koji dan života. Jer ako ja ne dođem, nema tko doći.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Drži se i pazi na svoje zdravlje - fizičko i psihičko. Nije uopće lako izdržati taj pritisak iza vizira i skafandera.
    Ljudi pucaju po šavovima i za manje stvari, kamoli ne ovo ludilo.

  4. #104
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    drzi se eryngium, jezivo je to sto opisujes.
    meni kao obicnom coveku koja pod obicnim uslovima ne spadam u rizicne, mentalno, emocionalno i eticki jako znaci da minimizujem svoje eventualno ucesce u sirenju zaraze.
    mnoge stvari mi tesko padaju, recimo mamu nisam videla od 2017., pa cak ni sad na tatinoj sahrani... tata je bio ovde neposredno pre pandemije, mama nije mogla zbog njenih roditelja.

  5. #105
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Već sam pisala kako se neutemeljeno smatram imunološkim superherojem i da sam se cijepila isključivo radi ostalih. I MM je na tom tragu. On je ipak nešto boležljiviji od mene, pa kad se probudim oko 4 ujutro i pritisnu me tjeskobne misli, stisnem se uz njega jer mi neki đavo u uho šapće “možda ti je zadnje”. Ujutro se opet probudim besmrtna i ni ne trepnem kad mi kažu da sam bliski kontakt.
    Ali danas se u me uvukla neka nelagoda...probudilo me abnormalno krvarenje i pomislila sam, zamisli Arđo da ti se za koji dan- tjedan, kad brojke još samo malo porastu, ovo ponovi samo još malo jače, neće te moći nitko primiti i iskrvarit ćeš na pravdi boga u parku KBC-a :O
    Posljednje uređivanje od Argente : 18.11.2021. at 16:30

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam umorna. Baš onako potpuno umorna psihički i fizički. Imamo proboj Korone u ustanovi, broj djelatnika nam je pao za 50% a obim posla ostao isti. Pacijenti su mi kao sisači energije jer svi imaju neke svoje probleme i za razumjeti ih je ali redovito im najveći predstavlja držanje maske na nosu. Kako imam dojam da razumijevanje nije dvosmjerna ulica (jer nas koji radimo s njima nitko ne pita kako smo), teško mi je naći suosjećanje za kukanje oko držanja maskice na nosu 20ak minuta.
    Otvaramo po 4. put Covid odjel a imamo ravno jedan ili nijedan respirator. I sjedim sad u wc-u i plačem jer ne mogu više. Trenutno. Kad se isplačem, umit ću se, navući osmjeh i posvetiti se mojoj obitelji. A sutra ću opet navući dve maske, vizir i ogrtač. I izdvojiti par plahti s "našeg" kupa jer će trebati za one koji svoje oči više otvoriti neće. Tako svaki ovaj val djeluje na mene.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Sirius, kli_kli, veliki zagrljaj, kao i eryngium.... zasuzila sam. Što da vam ja poručim.... sve je glupo, držite se.

  7. #107
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    eryn, sirius, fakat kako to izgleda kad prenamijene odjel ili dobiješ prekomandu? Mislim...ljudi kojima anestezija, pulmologija, nije specijalizacija...što onda, dobijete neki šnel kurs? Ili ti samo kažu “od ponedjeljka si na Covidu” i snađi se?

  8. #108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    eryn, sirius, fakat kako to izgleda kad prenamijene odjel ili dobiješ prekomandu? Mislim...ljudi kojima anestezija, pulmologija, nije specijalizacija...što onda, dobijete neki šnel kurs? Ili ti samo kažu “od ponedjeljka si na Covidu” i snađi se?
    Iskreno ne znam tocno. Na pocetku su pitali ljude tko zeli i bilo je govora o nekom tocnim vremenskom razdoblju.
    Ali sad, kad su sve bolnice covid mislim da se vise ne pita.
    Kako te dopadne. Vjerojatno postoji dogovoreni protokol kojim redosljedom se ide u zatvaranje ( ogranicavanje) kojeg odjela. Dezurni u dezurstvu dezuraju gdje treba, pa i jasno i na covidu.
    Mene nije dopao covid. Mi smo zadnja linija obrane za ostale. Sve sto druge bolnice odbiju ( jer su ogranicile kapacitete i narucuju) mi moramo primiti. U pravilu bez narucivanja. Nema limita . Nama se promet od pocetka godine povecao za cc 40% . Sa istim brojem ljudi.
    Zapravo manjim jer su ljudi poceli oboljevati od kronicnih bolesti ili stresa. Jasno i covid koji izbaci dio ljudi barem na desetak dana.
    Sto se tice covida i laboratorija. PCR se rade 24 sata. Takva su i dezurstva. To nije moj odjel .Na pocetku su posudili ljude iz drugih odjela, ljetos su primili par novih ciljano da pokriju smjene.
    Post covid ambulante postoje, ljudi dolaze i rade opsezne obrade . Toga je sve vise i vise uz sve ono sto je bilo prije.
    Obrade jasno dolaze kod nas.
    Ljudi se osjecaju lose nakon preboljenja traze osnivne pretrage u bolnici.
    I tako...sve se prelije prije ili kasnije na sve djelove sustava.

  9. #109
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    eryn, sirius, fakat kako to izgleda kad prenamijene odjel ili dobiješ prekomandu? Mislim...ljudi kojima anestezija, pulmologija, nije specijalizacija...što onda, dobijete neki šnel kurs? Ili ti samo kažu “od ponedjeljka si na Covidu” i snađi se?
    Naši su bukvalno na sastanku dobili obavijest da su od danas u Covid-u jer stiže 30 ljudi. Pa plivaj ili toni. Obuka se svela na momentalno googlanje protoka kisika i (kod nekih) na youtube-u gledanje videa za intubaciju. I ne, ne karikiram uopće. Sad će se netko snebivati, ali to je stvarnost. Doktor koji cijeli dan gleda u ekran ili mikroskop i tako postavlja dijagnoze se jako slabo sjeća obuke koju je prošao pred 20-30 godina, a pitanje da li je i tada ikoga imao prilike intubirati. Svaki odjel mora dati po par ljudi da se teret Covida podijeli, jer onih educiranih nema na lageru.
    Neki odjeli, kao npr. neurologija, su ostavljali po par Covid clean soba kako bi se ipak dio ljudi koje drmne moždani, a nisu Covid +, mogli liječiti. Dio je potpuno pretvoren u Covid, npr. maksilofacijalna kirurgija, orl, u principu sve što nema životno ugrožene pacijente. Kako se kreveti krcaju tako se otkazuju operacije koje mogu čekati. Proljetos je 6 odjela potpuno pretvoreno u Covid.
    I onda smo tu mi, odjeli koji nemaju krevete i rade non-stop kako bi ustanova mogla povući sredstva da ostane plutati jer svi ostali pogoni u biti stoje.
    Čisti zen.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Infektolog intenzivist na Twitteru povremeno dočarava kako izgleda stvarnost u Zaraznoj
    https://twitter.com/VladimirKrajin1/...FK19pvW6g&s=19

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Eryngium, Sirius, svi ostali na "bojišnici",
    čitam vaše postove i pokušavam shvatiti kolika razina hrabrosti i mentalne snage treba za preživjeti svaki vaš dan.
    Koliko je vaš, medicinski poziv, zaista poziv, a ne samo profesija i koliko prečesto mi ostali to zaboravljamo.
    I koliko mora boljeti kad se borite s vjetrenjačama, plačete u kupaonicama, izgarate u stresu, plivate ili tonete, sami, bez psihološke i svake druge pomoći.
    Znam da je možda utopija zamišljati kako se netko odgovoran bavi promišljanjem o sustavnoj psihološkoj pomoći medicinarima u ovim trenutcima krize te kako smo društvo u kojem se ljudima u vašoj situaciji savjetuje da ne potraže pomoć jer će to "biti u kartonu" ali, kao i uvijek, kad svijeće dogore, kasno je.
    Ima ljudi i na ovom forumu koji se bave psihološkom pomoći drugima pa možda mogu smisliti načine kako pomoći svojoj "subraći i sestrama", a da to "ne bude u kartonu".

    Za sve vas, i za moju prijateljicu medicinarku koja trenutno radi u Covid odjelu i plače u automobilu da ne bi plakala doma, vi ste moji heroji.
    Vi, nesavršeni, slomljeni, prestrašeni.
    Vi, najhrabriji među nama.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Infektolog intenzivist na Twitteru povremeno dočarava kako izgleda stvarnost u Zaraznoj
    https://twitter.com/VladimirKrajin1/...FK19pvW6g&s=19
    Čokolada, hvala na linku.
    Respect za čovjeka.

  13. #113
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kako se osjećam i kako je djelovalo na mene?
    Nakon zadnjih postova nije lijepo kukati… al evo par riječi - nakon prošlogodišnjeg velikog straha i anksioznosti, tolikog da nisam djecu puštala da prođemo kroz zgradu van da ne dotaknu rukohvat ili prekidač (plus potres strah) poslije sam preboljela, opustila se… ove godine se ne bojim toliko, više sam nadrkana .

    Imam na fejsu nezavidnu kolekciju “antivaksera” (znam da to nije taj termin, ali najbrže opisuje na koga mislim), i zadnjih dana sam se jako svađala s nekima. Jučer mi je času prelila ona neka slika bijesnog vuka i tekst “cijepili ste ovce, ostali su vukovi”. Unfrendala sam 6 ljudi i valjda više neću gledati njih 6 plus gomile drugih ispod njihovih objava.

    Da radim u zdravstvu, ja bi u nedjelju nagovorila sve svoje na prosvjed i ostala tamo do ispunjena svojih zahtjeva (ne bi, al ono…)

    Osim tih 6 ljudi s kojima i nisam nešto posebno bliska, tužna jer smo vjerovatno “izgubili” prijatelje/kumove koji su najbolji prijatelji od ranog djetinjstva. Ono, jedna od najbližih osoba. Ne znam kako to objasniti, ali jednostavno se udaljiš od nekoga tko u samoizoalciji bez pardona šeće okolo ili nikada ne želi staviti masku. Pa uđeš s njim u dućan i gledaš ga kako se svađa jer su ga tamo zamolili da stavi masku. A kad su ti još npr. brat ili sestra takvi, stvarno ne znam kako se boriti sa sobom i ostati u nekom ok odnosu s ljudima. Imam osjećaj da je ovo jako razjedinilo ljude, i to me rastužuje. Pri čemu pokušavam i razumijeti tu ekipu, al evo teško mi ide s tim razumijevanjem… pa kad još krenu s tim da smo ovce, bijes me obuzme.

    Na nižoj razini, strahujem samo od razrednih samoizolacija što mi znači rad od kuće + učitelj djeci u 24 sata koja se tada čine da nemaju kraja. Al ako sam preživjela već sto puta to, valjda ću moći opet.

  14. #114
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kud koji, mi na PCR sutra. Ok, djeca. Ja idem po booster odmah nakon toga. Napokon sam nasla termin za Modernu.

  15. #115
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,696

    Početno

    kud koji... ja danas odoh na prosvjed protiv covid potvrda, u društvu nas 6 - 4 cijepljene, 2 necijepljene ali svi smo protiv

  16. #116
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    I ja cu na prosvjed...nisam protiv cijepljenja, niti mjera, niti mislim da je korona izmisljena bolest...ali sam protiv potvrda, podijele i cinjenice da ce potvrde najvjerojatnije uskoro morati imati i djeca cim odobre za njih cjepivo

  17. #117
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da možete odlučivati, kako biste vas dvije uredile pravila u društvu s tako velikim brojem zaraženih i tolikim opterećenjem zdravstvenog sustava?

  18. #118
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo škicnula sam na zaključanu temu, vidim da willow predbacuje političarima loše stanje u zdravstvu, ok. Da preskočimo onda taj argument…

    Kako komentirate to da je većina zemalja na svijetu među onima koje si to mogu priuštiti radila kampanju s kojom su uspjeli cijepiti puno veće postotke stanovništva nego kod nas… šta su sve Kinezi radili (ljudi su se morali testirati skoro svaki put kad su se negdje pomakli), ona ženska na Novom Zelandu uvede lockdown kad imaju jednog za kojeg ne znaju gdje se zarazio…)

    Jednostavno ne mogu shvatiti gdje vi vidite rješenje i izlaz? Kao da je ikome sve ovo super, i jupi evo još jedne mjere stožera… ne kužim, jednostavno ne kužim… sve što čujem je: želim prava i slobode. A gdje je odgovornost u svemu tome i tko ju treba preuzeti? Milijun posto sam sigurna da bi svi ovi ljudi koji idu danas na prosvjed išli na prosvjed i da je obrnuto - da vlasti ne čine apsolutno ništa i da je broj zaraženih i umrlih 3 puta veći. Onda vam se ne bi sviđalo jer nemamo nikakve mjere i vlasti nisu nikoga uspjele uvjeriti da se cijepe?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 20.11.2021. at 13:25

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne znam šta će drugi reći, ali mogu ti preneti šta se dešava u Srbiji.
    Mera skoro da nema, bolnice prepune, ljudi umiru - i opet se svi pozivaju na prava i slobode kad ono malo mera treba da se zaista i primeni, a ne da budu mrtvo slovo na papiru.
    I malo-malo pa se skupi neka gomilica galamdžija u glavnom gradu da igra kolo i nosi sulude parole i sluša govornike sa ozbiljnim f- dijagnozama.
    Jer- "svi smo već preležali" ili "svi smo vakcinisani" ili standardno- "To je zavera".
    Tako da oni koji nisu preležali, ili ne žele da preleže opet -mogu da računaju samo na same sebe, u društvu nema dobre volje da se o njima vodi računa.
    Ukratko- mera nema, a kome se ne sviđa, može samo da bude ismejan ako ne i napadnut, jer ima ljudi koji eksplodiraju kad se korona uopšte spomene.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I samo crtica o mentalnom stanju nacije - prošlog vikenda sunčano podne, šeta MM malo po selu i sretne nepoznatog momčića od dvadesetak god., dobrostojećeg po svemu sudeći, stoji sa svojim skupim psom na livadi i gleda u nebo.
    Pozdravi ga momčić pristojno, zapodenu par reči neobaveznog razgovora u stilu "lepo vreme itd.", elokventno dete, sve fino i kulturno, dok ne dođe do momenta zašto stoji tu gde stoji.
    Elem, kaže momak, baš je video kako dva aviona konstantno kruže visoko iznad sela, previsoko su da odredi da li su vojni ili putnički, pa pošto su ostavili kružne tragove za sobom na nebu, ostao je da posmatra, da li se vidi kako se spušta na nas to čime nas zaprašuju kad se tako razboljevamo.

    Ozbiljno smo zabrljali u obrazovanju omladine.

  21. #121
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kod nas je loše stanje i što se mjera tiče i što se mentaliteta tiče, ali srećom nema toliko prosvjeda, zapravo ni blizu kao u Hrvatskoj. Ima drugih, ali tih korona prosvjeda nema toliko. Sad čitam da u Zagreb dolazi 38 autobusa. Meni je to pretužno. Organizatori prosvjeda na fb koriste hashtag "preuzmi odgovornost". Ne znam samo za što točno. Zapravo znam, ali bolje mi je da šutim.

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U Hrvatskoj je to postala potpuno politička situacija, znači na stvari je to da jedna politička opcija koristi situaciju, zato i jesu masovniji prosvjedi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Riri, 38 autobusa?! Au, stvarno su kod nas onda daleko slabije organizovani (srećom).
    Mima, ja ne pratim političku scenu kod vas, pa mi je očigledno promakla ta komponenta protesta, čak i čitajući postove na Rodi. To je valjda taj meta sadržaj koji ne uočavam . A i FB sam deaktivirala proletos pa nisam u toku ni sa te strane- ono, kao BB, bilo je ili ću pobrisati većinu fb prijatelja kad sam za njih ovca, ili ću se skloniti.

  24. #124
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Traju u Zagrebu trenutno. Ja povremeno upalim na Indexu da vidim što se događa. Jednom sam uletila na one ogromne slike djevice što nose, a drugi put na vrlo kreativno vikanje "Plenkoviću pederu". Oba puta sam zaključila da to nije program za mene.

    Vidim i spominjanje logora (ponovo, dokad će im to prolaziti??), puštanje Thompsona i nešto što mi je dosad promaklo ili samo nisam gledala dobro - zastave Herceg Bosne.

    Ali da, 38 autobusa. Plus ljudi koji su svojim prijevozom dolazili. A ima ih, nažalost. Piše da su tisuće ljudi tamo.

  25. #125
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ok hocemo onda ici na "bez mjera, bez potvrda". Ukinimo mjere. Nek se bolnice napune
    Tko ce liječiti osobu koju udari auto, nastradale iz sudara, srcani udar? Gdje ce se smjestiti takvi ljudi ako ce bolnice biti pune? I kad ih se smjesti, tko ce ih liječiti? Ako vec sad fali anesteziologa, a oni budu uz one na respiratoru..

  26. #126
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je loše stanje i što se mjera tiče i što se mentaliteta tiče, ali srećom nema toliko prosvjeda, zapravo ni blizu kao u Hrvatskoj. Ima drugih, ali tih korona prosvjeda nema toliko. Sad čitam da u Zagreb dolazi 38 autobusa. Meni je to pretužno. Organizatori prosvjeda na fb koriste hashtag "preuzmi odgovornost". Ne znam samo za što točno. Zapravo znam, ali bolje mi je da šutim.
    Prosvjednicima sam jucer porucila da svakako podrzavam njihovo preuzimanje odgovornosti (za svoje zdravlje) pa evo, tako cu i danas.

    Znaci kad stisne bolest, koja god, jedina odgovorna stvar bi bila stisnuti se s jatom istomisljenika i cekati da prodje. Ako nitko drugi, zdravstveni radnici ne zasluzuju imati posla s njima.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ovo što Mima kaže je potpuno točno.

    Ja bih, u duhu njihove brige za (njihovo) zdravlje, preporučila da produže korak, hodanje je zdravo.
    Predlažem posjećivanje znamenitosti: KBC Rebro, KBC Dubrava, KBC Sestre milosrdnice...ima još pješačkih tura, za svakoga po nešto.
    Medicinske sestre i liječnici bi se sigurno rado priključili prosvjedima za "svoju slobodu da ne budu više ovce", pa bi od ovih "vukova" bilo sasvim u redu da ih zamjene. Ionako sve znaju pa nema potrebe za dodatnim znanjem, srećom.

    A o mudrosti vukova ću kasnije, sad ne stignem.

  28. #128
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I taj sam argument već kroz fejsbuk apsolvirala .
    “I oni plaćaju zdravstveno, pa ako njima treba uskratiti zdravstevnu skrb, zašto ju onda dobivaju pušači ili pretile osobe” .

    Uglavnom, ne znam što više reći jer mi sve to liči na “tko živ, tko mrtav” moto. U stilu, od korone nitko ne može pobjeći, mjere samo služe da ne oboli sad nego za mjesec, godinu ili pet. Točno to su mi rekli. Na takve stvari stvarno možeš samo ugasiti sve to (sve ekrane) oko sebe.

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I taj sam argument već kroz fejsbuk apsolvirala .
    “I oni plaćaju zdravstveno, pa ako njima treba uskratiti zdravstevnu skrb, zašto ju onda dobivaju pušači ili pretile osobe” .

    Uglavnom, ne znam što više reći jer mi sve to liči na “tko živ, tko mrtav” moto. U stilu, od korone nitko ne može pobjeći, mjere samo služe da ne oboli sad nego za mjesec, godinu ili pet. Točno to su mi rekli. Na takve stvari stvarno možeš samo ugasiti sve to (sve ekrane) oko sebe.
    Svi cemo dobit koronu ko sto je merkelici bilo jasno odmah, a mi se iscudjavali. Bas svi. Samo postpji sansa da je dobijemo zasticeni cjepivom s malim brojkama zarazenih u bolnici il u kaosu kad necemo moc dobit zdravstvenu skrb.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.11.2021. at 16:38

  30. #130
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    “I oni plaćaju zdravstveno, pa ako njima treba uskratiti zdravstevnu skrb, zašto ju onda dobivaju pušači ili pretile osobe” .
    Apsolvirani odgovor (jedan od): ovi gore ne uzrokuju globalnu pandemiju istih razmjera.

    Inace stvarno mislim da nitko od korone ne moze pobjeci i da cemo je stvarno svi nekad imati. Ali voljela bih da nas red nije u neko skorije vrijeme, s obzirom da smo cijepljeni i da se, rekla bih, sasvim redovito izlazemo i, kuckuc, za sad ne obolijevamo pa valjda postoji neki imunitet opcenito. Plus, nikako ne zelim da je dobijemo sad pa da nam zatreba medicinska pomoc jer je zdravstveni sustav i kod nas prepunjen (necijepljenima, da) i djecji raspolozivi kreveti su prakticki nepostojeci jer, s obzirom na procijepljenost 65+, a i mladjih dobnih skupina, kovid haraci medju ekipom 0 - 18, pogotovo ovim najmladjima. No imamo prilicno dobar odaziv za cijepljenje djece pa... drzim fige. Moji ce po drugu dozu za 12 dana, ako ih ne zahvati skolski val. (Za sad su sva zarazena djeca pokupila zarazu kod kuce pa... drzim fige, stvarno.)

  31. #131
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja bih se donekle slozila da je prvenstveni cilj mjera smanjit teret na zdravstveni sustav kakvog mozemo placati. Odnosno, upravo to da se uspori zaraza. Da se zaraze za 5 godina, a ne sad.

  32. #132
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Upravo pandemija djeluje na mene tako da moram pješačiti jer je obustavljen tramvajski promet preko Trga i Ilice zbog razularene rulje koja urliče po Trgu.
    Kako bih ja to kažnjavala…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #133
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    U Hrvatskoj je to postala potpuno politička situacija, znači na stvari je to da jedna politička opcija koristi situaciju, zato i jesu masovniji prosvjedi.
    Uf, mislim da to uopće nije točno. Konkretno je muževa rodica silno angažirana oko prosvjeda, a teška arhaična ljevičarka, ono, Tito i pioniri.
    Mislim da vrlo raznoliki ljudi prosvjeduju.

  34. #134
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Možda raznoliki prosvjeduju, ali svakako su govornici bili takvi da je jasno da je Vigilare (su)organizator.
    Ono što sam čula bilo je baš na toj razini ("niste mi svi braća i sestre, jer neki od vas podržavaju pobačaj" i slično).
    Pa ako to nije klasični politički skup desničara (Bujanac i njegova ZDS zastava, Hasanbegović...)....

  35. #135
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Možda raznoliki prosvjeduju, ali svakako su govornici bili takvi da je jasno da je Vigilare (su)organizator.
    Ono što sam čula bilo je baš na toj razini ("niste mi svi braća i sestre, jer neki od vas podržavaju pobačaj" i slično).
    Pa ako to nije klasični politički skup desničara (Bujanac i njegova ZDS zastava, Hasanbegović...)....
    X

    Najviše je takvih, vidi se na slikama, transparenti i ostalo. Govornici također.

  36. #136
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pogledala sam kratko tko su sudionici, ikonografiju, procitala izvatke govora. Sve sto mogu rec je da ako nas covid potvrde dijele onda sam definitivno za njih, želim biti maksimalno odijeljena od ekipe s trga. Tijelom koliko sam vec duhom..

  37. #137
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A vidim ima i nastavak, napadi na novinare, pokusaj nasilnog upada na HRT. Sto rec nije da sam iznenadjena...

  38. #138
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja moram priznati da čak i jesam iznenađena. Okej, pričaju gluposti, patetični su, idu mi na živce, ali baš fizički napad da sam očekivala, nisam.. Sad vidim da sam očito naivna. Baš ružno od njih, jako ružno i totalno suprotno velikim slobodama za koje se zalažu.

    Sad će opet biti priča da su to neki ekstremisti i da se namjerno takvi primjeri vade, ali ako imamo ekstremiste koji fizički napadaju, ekstremiste koji će isticati određena politička obilježja, ekstremiste koji će skandirati ivermektin, ekstremiste koji će se čuditi "crncu u slobodnoj Hrvatskoj".. mislim da je onda poprilično jasno da je to jednostavno ekstremistički prosvjed.

  39. #139
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kad mi srednjoškolka krene u kameru tumačiti da ne želi da nas dijele kao u 2. svjetskom ratu...

  40. #140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Jel ono u grckoj bio upad u tv? Il na na cipru? Nasilje sam ocekivala nazalost. Prvi sok mi je bio u njemackoj kad je onaj djelatnik benzinske ubijen jer je inzistirao da covjek stavi masku.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, mislim da to uopće nije točno. Konkretno je muževa rodica silno angažirana oko prosvjeda, a teška arhaična ljevičarka, ono, Tito i pioniri.
    Mislim da vrlo raznoliki ljudi prosvjeduju.
    Bojim se da to i nisu toliko različite kategorije

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Jel ono u grckoj bio upad u tv? Il na na cipru? Nasilje sam ocekivala nazalost. Prvi sok mi je bio u njemackoj kad je onaj djelatnik benzinske ubijen jer je inzistirao da covjek stavi masku.

    Bas citam the economist, ugl. desnica organizira prosvjede, ne samo kod nas.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.11.2021. at 19:07

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I taj sam argument već kroz fejsbuk apsolvirala .
    “I oni plaćaju zdravstveno, pa ako njima treba uskratiti zdravstevnu skrb, zašto ju onda dobivaju pušači ili pretile osobe” .

    Uglavnom, ne znam što više reći jer mi sve to liči na “tko živ, tko mrtav” moto. U stilu, od korone nitko ne može pobjeći, mjere samo služe da ne oboli sad nego za mjesec, godinu ili pet. Točno to su mi rekli. Na takve stvari stvarno možeš samo ugasiti sve to (sve ekrane) oko sebe.

    Moj bi odgovor bio: zato što pušenje, pretilost, kardiovaskularne bolesti (nastavi niz...) nisu zarazne bolesti i ne podliježu Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti (kad se već pozivaju na prava i zakone). Uostalom, pušenje je zabranjeno u većini zatvorenih prostora pa još nisam doživjela da neki pušač zbog toga nosi Davidovu zvijezdu ili se organiziraju protesti. Možda sam u krivu, jel' , možda upravo u busiji čeka vojska pušača s transparentima " Zašto nas dijele kao u 2. svjetskom ratu? " i "Nekom škija, a nekom kubanka"

    Dodala bih još i da trenutni zagovaratelji svojih prava su vrlo često isti oni koji su drugima odricali i odriču njihova prava (migrantima, LGBTQ, MPO... nastavi niz, svejedno, svi dođu prije ili kasnije na red) pozivajući se na to da "treba slijediti zakone, kakvi god oni bili". Pa bi bilo lijepo da žive ono što govore.

    I da, dobro je za zdravlje nemati Facebook .

  44. #144
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...ajaca-15122768

    Austrijskoj krajnjoj desnici smeta uvođenje diktature

  45. #145
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ono u grckoj bio upad u tv? Il na na cipru? Nasilje sam ocekivala nazalost. Prvi sok mi je bio u njemackoj kad je onaj djelatnik benzinske ubijen jer je inzistirao da covjek stavi masku.
    U Sloveniji.

  46. #146
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ekipa, kako se zove ova tema? Pitalo me se, naime, nedavno kakve veze ima prica moje prijateljice s temom?
    Austrijska desnica ima? Ostalo da ne nabrajam. Mozda su admini bili na prosvjedu pa jos nisu stigli reagirati.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram priznati da čak i jesam iznenađena. Okej, pričaju gluposti, patetični su, idu mi na živce, ali baš fizički napad da sam očekivala, nisam.. Sad vidim da sam očito naivna. Baš ružno od njih, jako ružno i totalno suprotno velikim slobodama za koje se zalažu.
    Ma nee, samo su malo izgubili živce, kao i na onoj zaključanoj temi. Pa što ako pritom klepnu nekog po glavi, sve za slobodu. Sve pršti od tolerancije

  48. #148

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    Kaže Lauc da su to manje čarke, pa očekujem da će to sad njegovo svi ponavljati. I ne, on se ne osjeća odgovorno ni za što.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, mislim da to uopće nije točno. Konkretno je muževa rodica silno angažirana oko prosvjeda, a teška arhaična ljevičarka, ono, Tito i pioniri.
    Mislim da vrlo raznoliki ljudi prosvjeduju.
    Što je to arhaična ljevičarka? Misliš ljevičar anarhist ili neki ljevičar otprije 2. sv. rata?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...ajaca-15122768

    Austrijskoj krajnjoj desnici smeta uvođenje diktature
    Znaš kako se kaže, tko o čemu ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •