Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Operacija - gips - iskustva

  1. #1
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno Operacija - gips - iskustva

    Sin (još malo pa 12 godina) ide na operaciju nakon koje će nositi gips na nozi 4 tjedna, mislim da će biti do koljena.

    Budući da ni ja ni nitko od mojih nikad nije imao gips, uopće ne znam što očekivati

    Prvo, trebam li i mogu li dobiti bolovanje za njegu? Nemam pojma hoće li ga boljeti te može li se s gipsom sam brinuti o sebi
    npr ići u wc i napraviti si jesti, pretpostavljam da ćemo to vidjeti tek nakon operacije

    Voljela bih bar tjedan-dva biti s njim, idealno bi bilo da mi odobre rad od kuće, no ne znam hoće li mi odobriti iz svoje dobre volje ako ne kažem da ću inače ići na bolovanje (velik i krut sustav)... ima li netko općenito iskustva s gipsom?

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jenn, ja bih rekla da će definitivno trebat tvoju pomoć. Zatraži rad od kuće ako treba uz tu prijetnju bolovanjem
    Totalni je nonsens da ti ne odobre rad od doma ako sad još uvijek toliko ljudi radi od doma, a imaš posao koji se može obavljati od doma.

    Nadam se da će ti se netko drugi javiti u vezi prava na bolovanje, al rekla bih da ga itekako imaš.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Sin (još malo pa 12 godina) ide na operaciju nakon koje će nositi gips na nozi 4 tjedna, mislim da će biti do koljena.

    Budući da ni ja ni nitko od mojih nikad nije imao gips, uopće ne znam što očekivati

    Prvo, trebam li i mogu li dobiti bolovanje za njegu? Nemam pojma hoće li ga boljeti te može li se s gipsom sam brinuti o sebi
    npr ići u wc i napraviti si jesti, pretpostavljam da ćemo to vidjeti tek nakon operacije

    Voljela bih bar tjedan-dva biti s njim, idealno bi bilo da mi odobre rad od kuće, no ne znam hoće li mi odobriti iz svoje dobre volje ako ne kažem da ću inače ići na bolovanje (velik i krut sustav)... ima li netko općenito iskustva s gipsom?
    Moj je imao gips nekoliko puta na puno mjesta
    Zadnji put je bilo stopalo u pitanju i gips je bio ispod koljena. Bilo mu je malo zeznuto je su sobe na katu, a vkuhinja u prizemlju, ali vecinom se brinuo sam o sebi.
    Istina, tad je imao 17 godina. Bolovanje svakako mozes dobiti , pedijatar ce pisati preporuku.
    Ja nisam bila jer radim 4 sata i mogao je sam skakutati okolo, ali da nije mogao uzela bi.

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Možda ne bi bilo loše uzet plastični gips (plaća se) jer je lakši a i može se smočit. Ili postoji li mogućnost da nosi ortozu. To dvoje bi mu malo olakšalo život

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Sin (još malo pa 12 godina) ide na operaciju nakon koje će nositi gips na nozi 4 tjedna, mislim da će biti do koljena.

    Budući da ni ja ni nitko od mojih nikad nije imao gips, uopće ne znam što očekivati

    Prvo, trebam li i mogu li dobiti bolovanje za njegu? Nemam pojma hoće li ga boljeti te može li se s gipsom sam brinuti o sebi
    npr ići u wc i napraviti si jesti, pretpostavljam da ćemo to vidjeti tek nakon operacije

    Voljela bih bar tjedan-dva biti s njim, idealno bi bilo da mi odobre rad od kuće, no ne znam hoće li mi odobriti iz svoje dobre volje ako ne kažem da ću inače ići na bolovanje (velik i krut sustav)... ima li netko općenito iskustva s gipsom?
    Friško iskustvo od ljetos, gips je bio na ruci, ali i noga je bila povrijeđena pa nije smio hodati. Malo stariji od tvojeg (nije 12, nego 16 godina). On se od prvog dana jako trudio da bude što samostalniji, na wc je inzistirao da ide sam. Uzeti si jesti, to nije mogao - prvo, jer je imao samo jednu ruku funkcionalnu, drugo, jer nije mogao normalno stati na nogu, a nositi hranu na tanjuru jednom rukom uz poskakivanje na jednoj nozi nije baš bilo preporučljivo
    Kako se sve to izdogađalo ljetos iznenada, nisam imala prilike ni najaviti izostajanje s posla niti otvarati bolovanje, nego smo se MM i ja krpali fleksibilnim radnim vremenom (nekad bi on ostao raditi od kuće, nekad ja, ovisno o okolnostima na poslu). Nije bio problem u boravku sam kod kuće, nego u uzimanju hrane, a nije mi bilo ok da gladuje cijeli dan do nečijeg povratka s posla.
    Također se nije mogao sam ni prati, tu je trebao pomoć. Plastični gips mu nisu ni ponudili, nego su ga zagipsali preko longete (zbog položaja ruke koji je bilo bitno zadržati). Pretpostavljam da je ovo vaše planirana operacija, pa se možda može razmotriti i plastični gips, pitajte u bolnici. S plastičnim gipsom je lakše jer bi se mogao npr. tuširati (to iskustvo imamo od prije 10-ak godina).

    Svakako pokušaj dobiti barem tjedan dana da si s njim kod kuće, dok se ne snađete. Vjerojatno mu nećeš trebati asistirati oko svega cijelo vrijeme, dok se malo uhoda. Ali neposredno nakon operacije i izlaska iz bolnice - ja bih tražila bolovanje ili barem rad od kuće, ako je moguće. Trebat ćeš mu tada.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 26.10.2021. at 13:57

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Svakako za prvu ruku posuditi štake, može se dobiti i na doznaku a to se čeka

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Eh da obavezno zatražiti uz doplatu plastični gips (nije neka lova), em bolje noga diše, može se tuširati, em manje atrofiraju mišići, pa je poslije skidanja gipsa brži oporavak.

  8. #8
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    hvala cure

    evo ja ko pala s marsa, prvi put čujem i za plastični gips i ortozu, nije mi dosad trebalo

    zvat cu bolnicu pa cu pitati može li ići plastični gips, ne znam je li kompatibilan sa svim zahvatima

    ja bih najradije radila od doma, pretpostavljam da ću mu trebati samo povremeno, a bojim se da ako ga bude boljelo još i ne padne negdje pa potrga šavove ili nešto još gore

    svoj posao mogu najnormalnije raditi od kuće, točno se vidi što je tko napravio, a već smo i uhodani od lockdowna. problem je što radim u drž upravi i naravno ne dopuštaju rad od kuće bez izdavanja posebnog rješenja koje mora potpisati ni više ni manje nego čelnik tijela

    ako imam pravo na bolovanje, pisat ću zamolbu i objasniti situaciju pa nek vide što im više odgovara, da sam na bolovanju ili radim od kuće

    u tom slučaju mogu dio posla odraditi i kasnije, kad mm dođe s posla.

    imat ćemo i operaciju druge noge iduće godine, dotada ću valjda biti pametnija

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih najradije radila od doma, pretpostavljam da ću mu trebati samo povremeno, a bojim se da ako ga bude boljelo još i ne padne negdje pa potrga šavove ili nešto još gore
    Pa da, nećeš trebati cijeli dan skakutati oko njega, ali ćeš mu trebati oko tih svakodnevnih rutinskih stvari kao što su pranje, oblačenje, jelo... pretpostavljam da ćete se uhodati nakon nekog vremena pa će biti lakše.
    Ako je situacija takva kakva jest, stvarno bi ti najbolje bilo tražiti rad od kuće.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Koji dio noge?
    Bolovanje se smije tražiti,financijski je bolje ako dio pada u jedan, a dio u drugi mjesec
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.10.2021. at 16:09

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Svakako pitaj za plasticni gips, ortozu, a ovdje bi i, ovisno o lokaciji gipsa/ortoze, u obzir dosao i skuter za kretanje (gdje se kleci s nogom u gipsu/ortozi) ako ozljeda dozvoljava. Prijateljicin sin je nakon operacije potkoljenice (vadili su fibulu za transplantaciju u celjust i radili skin graft) nosio ortozu umjesto gipsa zbog prematanja rane i kretao se odmah nakon operacije pod mus. Ali taj dio je ovdje jako izrazen nakon svih zahvata, za razliku od cesce postede koja je u praksi u HR. Naravno, sve ovisi o vrsti zahvata i sto se moze/smije.

    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •