Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Majka želi preseliti djecu bez sporazuma

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno Majka želi preseliti djecu bez sporazuma

    Pozdrav svima!
    Novi sam ovdje pa se ujedno i ispričavam ne eventualnoj nespretnosti.
    Volio bih čuti mišljenje, možda nečiju priču tko je prošao nešto slično.

    Kratka povijest:
    Nismo bili vjenčani (nije nam to bilo važno), imamo dvoje djece, dječak skoro 5 godina i djevojčica skoro 8 godina.
    Prekinuli smo prije 3 godine.
    Partneri smo u privatnom poslu. (problemi s poslom su nas i razdvojili)
    Do sada je skrbništvo super funkcioniralo dogovorno. Djeca su bili samnom 2 ili 3 vikenda mjesečno te nekoliko puta kroz tjedan. Živimo udaljeni 4km.
    Svakodnevno sam aktivno uključen u njihov odgoj i emocionalni razvoj.

    Prije dva dana me obavijestila kako je odlučila sljedeće godine od 6. mjeseca trajno preseliti u izoliranu otočnu sredinu sa partnerom koje poznaje možda 6 mjeseci.
    Najbolji dio priče je svakako prva rečenica: " Moraš se složiti da je ovo što ću reći u najboljem interesu za našu djecu"

    Rekao sam da ćemo razgovarati o tome i da treba razmisliti o tome kako će to utjecati na mentalno zdravlje djece. Trebali smo se prvo savjetovati sa stručnjacima no ona je unatoč dogovoru odlučila obavijestiti djecu.
    Jučer tijekom druženja sa kćerkom slomila se i pitala me : "Tata jel ti mama rekla da se selimo?" Nakon toga se slomila, doslovno pala na koljena i nasred ulice me preklinjala da ju ne dam i da želi živjeti samnom u Zagrebu.
    Nije prvi put da je izrazila tu želju. Kada smo se razišli imala je 4 godine, počela je pakirati svoje igračke i rekla je da ide živjeti s tatom. Sin mi je jučer također doživio slom i molio da ide kod mene.
    Da se ne shvati krivo, majka im je dobra, brižna i niti u jednom trenutku nisam požalio zbog odabira majke svoje djece (do sada). Ja sam više tata nego otac. Ja sam onaj koji kuha, čisti, uči, radi kreativne stvari, glupira se s njima i razvija
    odnos povjerenja i prijateljstva s djecom. Do sada sam bio na dobrom putu da mi se djeca ne boje povjeriti kada ih nešto muči, da se ne boje osuđivanja i kažnjavanja. Disciplinu sam razvijao učenjem, strpljenjem i razgovorom.

    Kako će to izgledati kada ću ih moći vidjeti jednom mjesečno na dan, možda dva? Može li mi netko reći da nisam lud jer u ovome vidim veliki problem za djecu?
    Svi koji imate mogućnost biti sa svojom djecom uživaje u svakom trenutku, čak i kad vam idu na živce ili vas ljute
    Lijepi pozdrav svima

    Za sada se držim dostojanstveno i snažno

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne znam kakve su uopće pravne mogućnosti, jel može jedan partner bez suglasnosti drugoga preseliti djecu u drugi grad?
    Možda da se prvo raspitaš kod odvjetnika.

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jeste li službeno riješili pitanje skrbništva ili niste?
    Ako niste, prvo to morate riješiti.
    Preko CZSS i također tamo rješavate i uzdržavanje/alimentaciju za djecu.
    Bez obzira što ste bili izvanbračni partneri, to obavezno morate službeno riješiti.
    Vezano uz preseljenje, isto prvo u CZSS.
    Sretno!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Nedavno sam kontaktirala czss zbog selidbe, moze ih preseliti bez tvog pristanka jedino ako to ne utjece na vidjanje s ocem i njihove svakodnevne aktivnosti. Ovdje to nije slucaj. Naravno ako ste sluzbeno riješili pitanje skrbništva, ako niste možeš to i sada tražiti. Sretno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, ja sam u sličnoj situaciji kao bivša žena Tate77.
    Rastali smo se kad je sin imao godinu dana (sada ima 5), jer sam shvatila da se viđa s drugom ženom. Rastali smo se, i u korektnom smo odnosu.
    On je iz Dubrovnika, ja iz Zagreba, i još uvijek oboje živimo u Splitu.
    Prije godinu dana sam upoznala momka iz Zagreba, s kojim sam sretnija nego ikada, i kojeg je moj sin fantastično prihvatio, kao i moja obitelj.

    Želja mi je vratiti se u rodni grad, a toliko sam sretna da razmišljam o drugom braku i drugom djetetu.

    Znam da trebam suglasnost oca za preseljenje, i da cu to tesko dobit, ali isto tako znam ako odemo do suda da sud u pravilu dozvoli preseljenje, posebno kad bi bila riječ o udaji/trudnoći.

    Znam i da bi bilo dobro za sina da dobije (polu) brata/seku i da odrasta s njima i očuhom kao muškom figurom u svom životu.

    Ipak znam da bi bilo dobro da je bliže svom biološkom ocu.

    Zato me zanima, što bi bilo pošteno da se predloži ocu, a u svezi viđanja (jer brzo će i škola).
    Da ima pravo na više vremena s djetetom tijekom praznika, da ima pravo na produžene vikende, da dijete dovodimo na pola puta (sv. Rok), da ga određeni broj puta dovedemo u Split, da smanjimo alimentaciju kako bi nekad otac mogao priuštiti apartman (iako je financijski dobrostojeći)...

    Eto zanima me vaše mišljenje.

    Hvala i pozdrav

  6. #6
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    zagabria kontaktiraj czss, tamo cete kroz medijaciju pokusat doc do dogovora oko podjele vremena sa sinom. sve to sta ti predlazes zvuci ok samo je pitanje oce li se otac djeteta sloziti s tim jer ipak ga vise nece moci vidjati u mjeri u kojoj ga je do sada vidjao. (pretpostavila sam iz tvog upisa da ga vidja redovito)

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zagabria, meni je baš lijepo pročitati tvoj post jer je u interesu djeteta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •