Stranica 19 od 25 PrviPrvi ... 91718192021 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1237

Tema: Zagreb ne voli djecu

  1. #901
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nama je i prvi dio bilo limitiran. Da na taj iznos koji tangerina spominje 4200. Znači da niti sam imala svoju plaću niti jedan dan porodiljnog dopusta su mi plaćani doprinosi (jel tak, tih godina kojih sam bila na porodiljnom)

    Al ima ona stara - Sit gladnom ne vjeruje. I to bi se moglo potpisati na puno tema ovdje.

  2. #902
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Imala si kao i ja, prvih 6 mjeseci punu plaću, drugih 6 mjeseci 2600kn (ja sam se zato vratila na posao, sa starijim s njegovih 7 mjeseci, s mlađom s 8)
    A ako si otvarala u trodnoći komplikacije, tj bolovanje, bilo ti je limitirano na 4200kn, pa ti je onda i prosjek za porodiljni možda bio smanjen
    Ja sam se s tretjim vratila na novi posao jer sam im trudna obecala: "raspisite natjecaj za mjesto na koje se mogu javit. Ako me izaberete, dolazim za 6 mjeseci". Al taman kad sam se vratila pocela korona,pa sam ipak uspila ostat doma skoro do njegove prve godine.

  3. #903
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da država ima više para općenito, ovo bi sigurno bilo bolje. S druge strane, nemaju sve zemlje plaćeni porodiljni, da sad ne širim priču. Nije problem samo ta naknada tijekom porodiljnog. Da se čovjek odluči imati dijete ili više djece, razmislit će ne samo o tom periodu u kojem ima pravo na naknadu, nego i puno šire - ima li mogućnosti osigurati skrb o djetetu kad se vrati na posao (vrtić, baka servis, razno), uz uvjet da ima posao, pa onda ima li para za platiti tetu čuvalicu i slično.... i to ne samo u ranoj dobi nego tijekom 20-25 godina koliko je potrebno da dijete počne samostalno zarađivati. Pronatalitetna politika ne kreće od naknade, to je zadnja stvar. Kreće od gospodarstva - mogućnosti zapošljavanja i tako to. Dosadna sam jer se stalno vraćam na isto mjesto, ali to je tako.
    Definitivno ne krece od naknada, ali i one su dio price. Sad je druguh 6 mjeseci,mislim, maksimalno 7500 kn (manje, ako je placa manja) (ili ce to poceti za koji mjesec). A cak su obecavali i taj iznos delimitirat.

  4. #904
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Od 2.8.22.naknada ide na max 7500 drugih 6 mjeseci. Ipak raste. I tate će imati plaćenih 10 dana porodiljnog dopusta neposredno nakon poroda. To je usvojeno, zar ne?

  5. #905
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Tang hvala na podsjetniku, upravo je tako bilo.
    Sjecam se da smo odvajali od prvih 6 mj da imamo za drugih 6 mj zbog kredita za stan.

    A ta mizerija od 1.600kn je strasna, da se bas tu trebalo rezati,a ne negdje drugdje...al politika je to, svi politicari svoje prioritere imaju.

  6. #906
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Od 2.8.22.naknada ide na max 7500 drugih 6 mjeseci. Ipak raste. I tate će imati plaćenih 10 dana porodiljnog dopusta neposredno nakon poroda. To je usvojeno, zar ne?
    I neka raste. Ovo smatram odgovarajucom demografskom mjerom i dobro je sto se radi o mjeri na razini drzave.

  7. #907
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tang hvala na podsjetniku, upravo je tako bilo.
    Sjecam se da smo odvajali od prvih 6 mj da imamo za drugih 6 mj zbog kredita za stan.

    A ta mizerija od 1.600kn je strasna, da se bas tu trebalo rezati,a ne negdje drugdje...al politika je to, svi politicari svoje prioritere imaju.
    Nije samo to bila mizerija. Prvih 6 mjeseci he max koji si mogla dobit bila 4250, tako da nisi od čega mogla odvajat za drugih 6 mjeseci

  8. #908
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Tanci iskrena sucut.

    Ako ja svom sinu dam koji mjesec dzeparac od 1000 kn, a nakon toga shvatim da me to tjera u minus hocu li mu to steceno pravo i dalje davati ili ga smanjiti/ukinuti?
    Ako se odlucim na to on se pozali baki koja kaze e stopiraj tu odluku.
    S mojerom od 1000 kn moj sin nije postao niti uzoritini ucenik nit se latio posla doma bez da je vicem
    I sad volim li ja svov sina manje jer cu mu dati manje novaca?
    Beti?

  9. #909
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Spajalice, ali ugovor! I gdje ti je pečat?

  10. #910
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pecat su navodno ukinuli. A usmeni dogovor se cesto tretira kao ugovor

  11. #911
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Nema ziga pravomocnosti spajka, ne priznaje se :plazi jezik:
    Nisu pecati ukinuti no way, nijedan moj dopis ne ide van bez ziga s vrha.

    Nano, znam sve, povezala sam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.04.2022. at 21:05

  12. #912

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci iskrena sucut.

    Ako ja svom sinu dam koji mjesec dzeparac od 1000 kn, a nakon toga shvatim da me to tjera u minus hocu li mu to steceno pravo i dalje davati ili ga smanjiti/ukinuti?
    Ako se odlucim na to on se pozali baki koja kaze e stopiraj tu odluku.
    S mojerom od 1000 kn moj sin nije postao niti uzoritini ucenik nit se latio posla doma bez da je vicem
    I sad volim li ja svov sina manje jer cu mu dati manje novaca?
    Beti?

    zaboravila si nadodati da još k tome glasno protestira ako uplata kasni koji dan
    a u slučaju prijetnje oko smanjenja, nastane prava revolucija

    i onda ja zbog mira u kući, plaćam i dalje
    tako će i RO-ima ...

  13. #913

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Lili,
    članak 287. Zakona o obveznim odnosima: "Ugovor sklopljen u usmenom obliku valjan je iako pisana potvrda nije dana."

  14. #914
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Pa nisam rekla da ne vrijedi uopce usmeni oblik ugovaranja (iako pravno gledajuci puno ga je teze dokazati sudskim putem), ali sluzbena pismena ne mogu biti bez potpisa i žiga. Žig nije ukinut.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.04.2022. at 07:30

  15. #915
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Meni od samog početka nije jasan napad na korisnike ove mjere (na bilo koji način), omogućeno im je, uzeli su ono što im se nudi...nijedna priča nije ista, svatko je imao neke svoje razloge pa da su i najsebičniji u svemiru, nisu protuzakoniti. I tu bi priča trebala stati. Bandić nije "osvojio" samo jedan mandat, nije se izabrao sam. Stvarno se čudim narodu oko sebe koji mrmlja. Sam se uvali u nevolju, a onda negoduje. Te ljude treba pustiti na miru, ali mora se i vidjeti što se može napraviti da se takvo što više ne ponovi.
    Iako sumnjam da neće, barem u nekom obliku.

  16. #916
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Freya, svi odgovori na tvoja pitanja pisu vec na ovoj temi.

    Sto se tice ljubavi zagrepcana prema svojoj djeci:
    https://www.novilist.hr/novosti/prav...teljske-skrbi/

    Posebno je istaknut problem prekapacitiranosti Dječjeg doma Zagreb, gdje je smješteno 90 djece, iako Dom ima smještajni kapacitet za samo 61 dijete.

    Ali to nisu Bandicevi glasači iz velegradskog predgrađa, pa nema veze za njih.

  17. #917
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Apsolutno se slazem s peterlin, natalitet krece od gospodarstva i mogucnosti zaposljavanja. Mjera ih samo otezava. I milijun drugi stvari, al sad raspravljamo i mjeri pa nema smisla da krenemo u whataboutisme, a sto s ovime, a sto s onime, ovo je tek jedna kap itd. To s jednom kapi je to razmisljanje koje nema sanse da bi priustila neka banka/korporacija/mali poduzetnik koji ne cica drzavu politicki tj bilo tko na trzistu ni njegovi korisnici, al drzava i grad sakom i kapom, pa onda se na vlak ukrcavaju i korisnici, nek nam svima lijepo bude sutra jos gore.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.04.2022. at 13:42

  18. #918
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Svako drugi gledao bi povrat ulaganja / smislenost mjere, jel ispunila cilj. I korisnik bi znao sto je cilj pa bi 3x promislio npr kao kod bilo kakve obeveze, ugovira, od kupnje telefona, do stana - mogu li ja tako, pa koji ce bit what ifovi ako se nesto promijeni. A bilp je vise nego izgledno da ce se promijenit i da ce nestat s bandicem. I kontroverzno od pocetka. Sto su ocekivali? Ne razumijem nikako.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.04.2022. at 13:47

  19. #919
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ne razumijem ko sto u lispoadu/studenom necu razumjet tuzne smajlice i plakanje oko postrozavanja korona mjera. Ne funkcioniram tako, menj je to cvrcko lifestyle.

  20. #920
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Onda si ti uvjerena da ce sud odlucit da se moze promijenit odluka?

  21. #921
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I o kojoj 'privremenoj' mjeri majke sa 6 djece koja radi u hitnoj pricamo. To su neka tjesenja. To je trajno stanje, i sve ok, al ajde nazovimo to pravim imenom. Na vise povratka na to radno mjesto, a u rh je upitan prikljucak radnoj snazi uopce. Nismo.mi.svedska pa je moguc rad na pola vremena i da je to siroko fostipno.

  22. #922
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Onda si ti uvjerena da ce sud odlucit da se moze promijenit odluka?
    Jao, ja sam radila s pravnicima 20.god. Ja ne kuzim pitanje, sori, al djeluje mi naivno. Sud moze sve odlucit, samo ovisi o politickim odnosima/pritiscima. Rupa za sve se moze naci (pravna rupa).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.04.2022. at 13:53

  23. #923
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Jos da zivomo u americi i tako negdje, ajde. Al u hrvastkoj, maloj zemlji za veliku pravnu sigurnost? Bit ce politika mjeru donijela, politika mjeru odnijela. ako budu takvi odnosi snaga, a odnose snaga ne pratim, ne znam politicku orijentaciju tih sudaca, ko je ciji, ko kome nesto duguje, koliko ce mozemo ustrajati na tome itd. Vidjet cemo. Al da je nepopularno i da su ljudi (i muski i zene) iz privrede bijesni (znaci ne znam doslovno nikog ko ne radi u drzavnoj / gradskoj sluzbi da to podrzava) - bijesni su zbog ove mjere.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.04.2022. at 13:59

  24. #924
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al onda mozda ljudi koji su uzeli mjeru i nisu bili naivni i nepromisljeni - ako ce je nastavit dobivati do datuma do kada su je trebali dobivati.

  25. #925
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Zato jer misle da je ta mjera the besmislena i nesvrhovita mjera koja ide na njihovu grbacu, turbo je vidljiva i ona je ko crvena krpa.

  26. #926
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Al onda mozda ljudi koji su uzeli mjeru i nisu bili naivni i nepromisljeni - ako ce je nastavit dobivati do datuma do kada su je trebali dobivati.
    Racunali su sigurno onako ko masa - samo nek krenu, dignut cemo se nek se usude. Pricekajmo. Mozda su mudri takticari. Al nemojmo onda u emotivme srcedrapajuce nevoljenje cimbale, nego nazovimo stvari kakvima jesu.

  27. #927
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Tanci, moja sucut, bas mi je zao..

  28. #928
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Evo hrvatske stvarnosti, u kaštelanske vrtiće primljeno je manje od pola prijavljene djece: http://www.kastela.org/novosti/aktua...ih-je-odbijeno

  29. #929
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo hrvatske stvarnosti, u kaštelanske vrtiće primljeno je manje od pola prijavljene djece: http://www.kastela.org/novosti/aktua...ih-je-odbijeno
    To je ta pronatalitetna politika i važnost uključivanja djece u predškolske programe.

    Super su mi i ljetna (ne)rješenja za male školarace roditelja koji rade. Djeca koja ne mogu sama ostati doma, a nemaju bake i djedove koji bi mogli pričuvati djecu nekoliko tjedana preko ljetnih praznika.

  30. #930
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ili koji mjesec tri?

  31. #931
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    tang, strašno.

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    To je ta pronatalitetna politika i važnost uključivanja djece u predškolske programe.

    Super su mi i ljetna (ne)rješenja za male školarace roditelja koji rade. Djeca koja ne mogu sama ostati doma, a nemaju bake i djedove koji bi mogli pričuvati djecu nekoliko tjedana preko ljetnih praznika.
    2 i pol mjeseca, teško je za organizirat se, sjećam se tog razdoblja, još smo mi imali povremeno bake, pa je opet bilo teško navući preko cijelog ljeta. Išla su mi djeca i na ljetne kampove na Mladost, snađi se druže.
    Da roditelj iskoristi i mjesec dana GO, opet ostaje dobrih 6 tjedana za pokriti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.06.2022. at 13:48

  32. #932
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a pogotovo kad se uzme u obzir da u mjestima u kojima većina ljudi radi vezano za turizam, upravo ljeto je vrijeme kada roditelji i bake i djedovi najviše rade, često rade popodne i navečer, a vrtićki sustav uopće tome nije prilagođen

  33. #933
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Organizirano druženje s nekom edukativnom notom bila bi razumna pronatalitetna mjera prema svim zaposlenim roditeljima. Uz uvažavanje specifičnosti svake regije. Mladi s prvim djetetom možda i ne misle o tome kad planiraju obitelj, to bi taman bilo za one s više djece, koji su shvatili da ih to stvarno čeka.

  34. #934
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a pogotovo kad se uzme u obzir da u mjestima u kojima većina ljudi radi vezano za turizam, upravo ljeto je vrijeme kada roditelji i bake i djedovi najviše rade, često rade popodne i navečer, a vrtićki sustav uopće tome nije prilagođen
    U Zagrebu već traže da se izjasniš od kada do kada budeš koristio godišnji. I inzistiraju na tome, a neki još ni ne znaju datum...

  35. #935
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu već traže da se izjasniš od kada do kada budeš koristio godišnji. I inzistiraju na tome, a neki još ni ne znaju datum...
    I kod nas traže, al to je okvirno da mogu planirati spajanje grupa. Nije sveto pismo.

  36. #936
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a pogotovo kad se uzme u obzir da u mjestima u kojima većina ljudi radi vezano za turizam, upravo ljeto je vrijeme kada roditelji i bake i djedovi najviše rade, često rade popodne i navečer, a vrtićki sustav uopće tome nije prilagođen
    Ne bi vjerovala ima otoka koji se trude i uveli su drugu smjenu u vrticu upravo zbog ovakvih primjera i potreba roditelja. Od mene imaju naklon do poda.

  37. #937
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu već traže da se izjasniš od kada do kada budeš koristio godišnji. I inzistiraju na tome, a neki još ni ne znaju datum...
    Ja bi tu bez pardona rekla da mi zapisu dijete za vrtic treba cijeli sedmi i osmi mjesec. I da se njih moj godisnji ne tice. Ako ne znas datum, ne znas. Sto sad.

  38. #938
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo hrvatske stvarnosti, u kaštelanske vrtiće primljeno je manje od pola prijavljene djece: http://www.kastela.org/novosti/aktua...ih-je-odbijeno
    Nije ni u splitskima puno bolja situacija. Mislim da je preko 500 djece ostalo neupisano. Kombinacija manjka mjesta, novog sustava prijave, i (ne)imanja veze za upis u vrtic.

  39. #939
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Organizirano druženje s nekom edukativnom notom bila bi razumna pronatalitetna mjera prema svim zaposlenim roditeljima. Uz uvažavanje specifičnosti svake regije. Mladi s prvim djetetom možda i ne misle o tome kad planiraju obitelj, to bi taman bilo za one s više djece, koji su shvatili da ih to stvarno čeka.
    čeka i to više one s jednim djetetom ili dva djeteta, pitaj me kako znam

  40. #940
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    čeka i to više one s jednim djetetom ili dva djeteta, pitaj me kako znam
    Naravno da ceka, kako ne bi, samo sto kod prvog djeteta ne misle bas svi mladi sto ce bit za 7 godina.

  41. #941
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Ako si mlad, obicno su ti mladji i roditelji, pa mogu tu i tamo uletit.Znam bake i dede iz kvarta koji su podesavali svoje GO da mogu uskocit za unucad. Dalmatinci koji zive u Zg djecu salju na more svojima, u vecini slucajeva odmah s krajem.skol.godine.Super za njih.

    A kad imas vise djece, onda pak stariji mogu bit s mladjima, nisu sami.Pogotovo ako je veca dobna razlika.
    Najteze se zapravo organizirat s prvim jer potpuno sam 7 ili 8 godisnjak/kinja ne mogu biti doma 9h. Netko im treba dat jest, malo izac van s njima.

    Suosjecam sa svima cija djeca uskoro krecu u skolu a roditelji trebaju prezivjet te duge ljetne praznike.

    A nije da bi bila neka teska komplikacija da se skrb za manju djecu organizira unutar skole kao u Njemackoj.

    Al eto nema se para, prioriteti su nesto drugo.:/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.06.2022. at 23:15

  42. #942

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Nije to samo ljeto, koliko je samo tijekom godine takvih neradnih dana, pa spajanja s blagdanima, nitko te ne pita moraš li ti na posao na svima drugima neradni dan. Ta dežurstva u vrtiću su mi uvijek djelovala kao kažnjenička bojna, za djecu, tete, roditelje, objektivno, nikom se to nije dalo.

  43. #943
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A ove godine nas je 6. mj. baš počastio spajanjima još dok je nastava… kod nas ima nekih roditelja koji zbog raznih planova neće slati djecu u školu nakon 15.6. (putovanja i sl.), pa je u tom duhu atmosfera kod nas i u vrticu “a doći će 17?”. “A 23. i 24. isto?, tad je škola završila?”


    Znam da je to intezivan posao, i njih dvije su praktički dobar dio dana same s prevelikom brojem djece na jednu osobu, i znam da imaju dosta dana godišnjeg koji moraju iskorisiti, i nakupi im se i slobodnih dana za zamjene za bolovanja i slično… ali nekad stvarno imam dojam da samo što ti ne kažu “od 15.6. do 1.9. je samo za zadnje luzere i ako BAŠ morate”.


    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas traže, al to je okvirno da mogu planirati spajanje grupa. Nije sveto pismo.
    Kod nas se tražilo da anketu popunimo do 7.6., i da, ni MM ni ja nismo ni okvirno znali kad ćemo na GO u tom trenu.
    Inače su dosta strogi. Ako si se zapisao, a ne dovodiš naglašavaju nam da to nije u redu jer se tada baca jako puno hrane (razumijem to, onda bi valjda trebalo otkazati ako ipak nećeš dovoditi). Ako dovedeš postoji šansa da ga ne uzmu uopće. Ne znam je li to stvarno pisano pravilo, ali u ovoj godini znam osobno za dva slučajeva gdje je roditelj doveo dijete u vrtić na jedan od tih spajajućih dana i nisu ga uzeli. Doslovce su rekli “nije na popisu danas za spojenu grupu”.

    Ima i ona “politika”, djetetu je dosta vrtića cijelu godinu, treba se i ono od toga odmoriti… al onda bi stvarno bilo najbolje da umjesto statusa MO (da ostanemo u temi ) svi roditelji djece do 15 godina imaju godišnjeg onoliko koliko traju svi školski praznici godišnje. To bi bilo prekrasno .

  44. #944
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A ove godine nas je 6. mj. baš počastio spajanjima još dok je nastava… kod nas ima nekih roditelja koji zbog raznih planova neće slati djecu u školu nakon 15.6. (putovanja i sl.), pa je u tom duhu atmosfera kod nas i u vrticu “a doći će 17?”. “A 23. i 24. isto?, tad je škola završila?”


    Znam da je to intezivan posao, i njih dvije su praktički dobar dio dana same s prevelikom brojem djece na jednu osobu, i znam da imaju dosta dana godišnjeg koji moraju iskorisiti, i nakupi im se i slobodnih dana za zamjene za bolovanja i slično… ali nekad stvarno imam dojam da samo što ti ne kažu “od 15.6. do 1.9. je samo za zadnje luzere i ako BAŠ morate”.




    Kod nas se tražilo da anketu popunimo do 7.6., i da, ni MM ni ja nismo ni okvirno znali kad ćemo na GO u tom trenu.
    Inače su dosta strogi. Ako si se zapisao, a ne dovodiš naglašavaju nam da to nije u redu jer se tada baca jako puno hrane (razumijem to, onda bi valjda trebalo otkazati ako ipak nećeš dovoditi). Ako dovedeš postoji šansa da ga ne uzmu uopće. Ne znam je li to stvarno pisano pravilo, ali u ovoj godini znam osobno za dva slučajeva gdje je roditelj doveo dijete u vrtić na jedan od tih spajajućih dana i nisu ga uzeli. Doslovce su rekli “nije na popisu danas za spojenu grupu”.

    Ima i ona “politika”, djetetu je dosta vrtića cijelu godinu, treba se i ono od toga odmoriti… al onda bi stvarno bilo najbolje da umjesto statusa MO (da ostanemo u temi ) svi roditelji djece do 15 godina imaju godišnjeg onoliko koliko traju svi školski praznici godišnje. To bi bilo prekrasno .
    Za spojene dane, kod nas nitko nista ne pita. Vrtic normalno radi i djeca uredno idu (nisam primijetila da ih je nesto manje). Za ljeto su nas pitali mjesec u kojem ce nam trebat vrtic - moglo se komotno stavit i 7 i 8 - nikakvi datumi.

    Ovo za kuhanje i bacanje hrane mi je bas cudno. Nasi ujutro u 9 prebroje djecu i po tome se kuha. Onaj tko kasni, a doci ce, treba nazvati da i njega zaracunaju za rucak. I to je to.

    Nevjerojatno mi je to da u maticnom vrticu (ne ovim ljetnim dezurstvima za koja se treba prijavi) ne primaju djecu koja se nisu prijavila za vrijeme radnih dana (tj. tih moguce spojenih praznika). Da mi se to dogodi, intistirala bih na pravilniku u kojem pise da imaju pravo tako nesto napravit.

  45. #945
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sad ponovo citam pa vidim da su to spojene grupe, na spojene dane. Al i to mi je cudno, da zbog jednog ili dva dana spajaju grupe.

  46. #946
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam se s godinama prestala nervirati oko tih vrtickih upitnika, ispunila bi otprilike a za spojene dane ovisno o tome jesmo li mi spojili ili ne. Obicno bi samo organizirala da ih netko pokupi prije spavanja jer tad stvarno više nije bilo nikog u grupi (jednom su me zvali da mi je dijete jedino, a sto cu kad je taj spojeni datum bio neki izvještajni za hnb i radili smo najnormalnije do 16). Onda bi obicno muz ili baka uskočili i podigli ih ali generalno na odlazak u vrtic nisam nikad gledala kao na "nuzno zlo" pa da izvodim cudesa samo da broj sati provedenih u "instituciji" bude minimalan. Uostalom ja sam obozavala vrtic kao dijete i cesto nisam htjela doma kad smo se bas najbolje zaigrali.

    Dijete mi nikad nisu odbili primiti ako se nije poklapalo s najavom, jednom smo usred ljeta promijenili planove, dovela sam ih u dežurni objekt u doba kad sam rekla da nece ici i najnormalnije su išli taj tjedan.

  47. #947
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Naši su stavili upitnik za iduća 2 tj radi puno spajanja, ali da si znaju organizirati hranu i grupe (što mi je i logično - recimo vidim u grupi jasličara je bilo zapisano da dolazi tipa 5 djece, kod moje cure barem 15). Nije zapisano u kamen, može se i promijeniti, okvirno samo

    Za ostatak ljeta nas nikad ne pitaju

  48. #948
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A ove godine nas je 6. mj. baš počastio spajanjima još dok je nastava… kod nas ima nekih roditelja koji zbog raznih planova neće slati djecu u školu nakon 15.6. (putovanja i sl.), pa je u tom duhu atmosfera kod nas i u vrticu “a doći će 17?”. “A 23. i 24. isto?, tad je škola završila?”


    Znam da je to intezivan posao, i njih dvije su praktički dobar dio dana same s prevelikom brojem djece na jednu osobu, i znam da imaju dosta dana godišnjeg koji moraju iskorisiti, i nakupi im se i slobodnih dana za zamjene za bolovanja i slično… ali nekad stvarno imam dojam da samo što ti ne kažu “od 15.6. do 1.9. je samo za zadnje luzere i ako BAŠ morate”.




    Kod nas se tražilo da anketu popunimo do 7.6., i da, ni MM ni ja nismo ni okvirno znali kad ćemo na GO u tom trenu.
    Inače su dosta strogi. Ako si se zapisao, a ne dovodiš naglašavaju nam da to nije u redu jer se tada baca jako puno hrane (razumijem to, onda bi valjda trebalo otkazati ako ipak nećeš dovoditi). Ako dovedeš postoji šansa da ga ne uzmu uopće. Ne znam je li to stvarno pisano pravilo, ali u ovoj godini znam osobno za dva slučajeva gdje je roditelj doveo dijete u vrtić na jedan od tih spajajućih dana i nisu ga uzeli. Doslovce su rekli “nije na popisu danas za spojenu grupu”.

    Ima i ona “politika”, djetetu je dosta vrtića cijelu godinu, treba se i ono od toga odmoriti… al onda bi stvarno bilo najbolje da umjesto statusa MO (da ostanemo u temi ) svi roditelji djece do 15 godina imaju godišnjeg onoliko koliko traju svi školski praznici godišnje. To bi bilo prekrasno .
    Bome, to je i moje iskustvo. Mala me zna pitat jos uvijek 'zasto si uvijek zadnja dolazila po mene?'. Dolazila sam valjda u 17.01 kao najzadnji rok. Fakat kaznjenicka bojna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.06.2022. at 10:05

  49. #949
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    https://m.vecernji.hr/zagreb/uzivo-d...vrtice-1593666

    I u Zagrebu gomila neupisane djece u vrtice, oko 1800 + ovi sto su premali (ako uopce jesu).
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 10.06.2022. at 16:04

  50. #950
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    https://m.vecernji.hr/zagreb/uzivo-d...vrtice-1593666

    Ovakve izjave koje daju iz svih gradova u kojima ima puno neupisane djece, da ce se nakon zalbi znacajno povecati broj upisanih, su mi van svake pameti. I po meni ne znace nista drugo osim da je netko prilikom upisa napravio znacajnu pogresku uslijed cega nije upisan znacajan broj djece. Ali kod nas to, mrtvi-hladni, svi odgovorni redom iznose kao neku pozitivnu cinjenicu.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 10.06.2022. at 16:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •