Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Bruh i operacija

  1. #1
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno Bruh i operacija

    Sineku od 17 mjeseci je ustanovljen bruh. Bili smo u Klaićevoj. Doc je stiskom vratio sve na svoje mjesto, no veli da moramo na operaciju. Za sad nije hitna, no do jeseni to treba obaviti.
    Koliko treba da obavimo pretrage prije anestezije i da li se za neke čeka (naručuje)?
    Nakon operacije bi trebao ostati 4 dana u bolnici. Ako sve bude o.k. možda ga puste i za 2 dana. Problem je u tome da u Klaićevoj nema apartmana, niti mogućnosti da roditelj bude uz dijete. Veli doc, samo u vrijeme posjeta. :shock: Kako mi dijete do sad nije bilo odvajano od nas preko noći, ni na duže dana, za njega bi to bio veliki šok.
    U kojoj bolnici se može obaviti ta operacija, a da dozvoljavaju boravak roditelja? Nije potreban apartman, bit ću zadovoljna i sa stolicom. Ma ne treba ni ona, samo da mi dozvole boravak uz dijete 24 h.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Hm, pupčani bruh?Zar se to može pojaviti i kasnije? Kaleb ga ima od rođenja i rekli su da se najčešće povuče do 4 godine - ne razumijem zašto brzaju s operacijom, ima li neki posebni razlog?

    Mi smo bili na kontroli kod kirurgice u Klaićevoj i ona veli da se bruh može operirati do sedme godine i da je samo potrebna kontrola da ne bi došlo do uklještenja (koje je iznimno rijetko). Ja sam se inače jako bojala da ćemo morati na operaciju, jer mi se ne sviđa ideja anesteziranja djeteta...

    Ako je ta operacija ipak nužna, u Klaićevoj definitivno ne možeš biti s njim, možda na Rebru?

    U svakom slučaju, traži drugo mišljenje, možda si samo nabasala na kirurga koji voli odmah "pod nož". Sretno i pusa malom miceku!

  3. #3
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ovo je preponski. Do sad nisam znala da ga ima, al' je očito došlo do uklještenja jer mu je desno od jajčeka bila cijela kvrga. Sad je to vraćeno na mjesto, al' veli doc da treba operirati jer će mu se ponovo to događati. Njemu se desno jajčeko spustilo tek s godinu dana. Čak je moguće da mu je bruh smetao u spuštanju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Ja bi ti isto savjetovala drugo misljenje. Ima kirurga koji jako vole operirati i svima odmah indiciraju operaciju

  5. #5
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Stvar je u tome da se radi o preponskom bruhu i da se mora operirati jer će se ponovo vratiti.
    Idemo u Klaićevu, al' nije moguć boravak uz dijete 24 h. Samo po danu. Doktorica je napisala na upunicu dnevni smještaj majke.
    Danas smo vadili krv po prvi put iz vene i dali urin. Mali miš je to odlično podnjeo. Sam je mrvicu zaplakal dok je gledal kak igla ide u venu.
    Sutra smo kod anesteziologa i na dogovoru termina za operaciju.

  6. #6
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Moj F je operisao bruh s 3 mjeseca. Danas mogu reci da sam ja to puno teze podnijela nego on.
    Ako se bruh uklijestio (nama jeste cini mi se 6 puta) bolje je operisati jer su to katastrofalni bolovi.
    Ja znam da se nas F preporodio nakon operacije. Ocigledno ga je to jako mucilo.
    Pisala sam ja vec na forumu o tome, pa samo ukucaj u pretraznik "bruh" pa ces naci

    da sve prodje u najboljem redu

  7. #7
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Evo moja Ema je prošli tjedan operirala preponski bruh. Pojavio joj se prije 3 mjeseca. Sve je prošlo zaista super.

    Mi smo zahvat obavili u dječjoj bolnici Kantrida pošto smo iz Opatije.
    U ponedjeljak smo došli obaviti pretrage (krv,urin, srce...)i zaprimili su ju u bolnicu ali smo otišle kući i došle idući dan natašte u bolnicu. Mogla je jesti do 10 navečer. U 7 i 15 smo došle, a u 9 i 30 već je ležala u sobi.

    Sve je dobro podnjela nije joj bilo muka od anestezije, malo ju je bolilo par sati a popodne u vrijeme posjeta ponašala se kao da joj nisu ništa radili (samo je tata imao zabranu nasmijavanja ). tu noć smo prespavale u bolnici a iduće jutro su nas pustili kući s opaskom da ne smije hodat i ako se pojavi temperatura da se vratimo.
    Nakon 5 dana smo bile vadit šavove i to je to.

    Ne znam kako je u Klaićevoj, tu u Rijeci ja sam cijelo vrijeme bila s njom osim za vrijeme same operacije. S tim da se spavanje plaća nakon što dijete napuni 6 mjeseci. Cijena varira o dobi djeteta. Ja sam platila 145,00 kuna za noć (Ema ima 7 godina)u to su uključena tri obroka i mogućnost tuširanja.

    Ispričavam se ako sam malo odužila, ali možda ova informacija bude nekom od koristi.

  8. #8
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Hvala na info!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje.

    Cure kaj stvarno mislite da ima kirurga koji su laki na nožu i preoporučuju operaciju iako nije nužna.

    Naime, Roko ima pupčani bruh od rođenja i rekli su nam da će se to povuć, no on se unazad 3 tjedna počeo žalit na bol oko pupka i zvala sam pedijatricu pitat kaj da radim i ona je rekla da je malo vjerojatno da je to od bruha al nek odemo u Klaićevu kirurgu jer da ako se nije povuklo do 2 godine da treba operirat.

    I odemo mi u Klaićevu prošli tjedan i kaže nama kirurg:
    Nije pupčana kila, nego iznad pupka, to se može povuć do 6. godine, može živjet s tim cijeli život a može se i operirat, i pita i kaj ste odlučili.

    Ja sam ostala :shock: , ali sam se srećom snašla i velim ja njemu, pa vi ste doktor, pa valjda vi znate kaj bi bilo najbolje. Ja ne želim dijete nepotrebno operirat i izlagat anesteziji. On je na trenutak zastal i lupio štambilj na papir i kaže obavite pretrage,na jesen se vidimo na operaciji.

    Mene sad MM doma pili pa zakaj da ga nepotrebno izlažemo operaciji, a ja njemu velim pa sigurno nebi neko predložio operaciju ak nije nužno, al po ovom komentaru da su neki laki na nožu ipak ispada da nije tak.

    Ja sam i ovak i onak mislila na jesen prije nego krenemo obavljat pretrage otić po drugo mišljenje baš kod abdominalnog kirurga da ga ne izlažem nepotrebno anesteziji.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Podižem.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Roko_mama, ja sam bila uvjerena da kirurzi vole "reckati" i kad nije nužno, no onda smo s Kalebom (koji ima pupčani bruh - i to povelik, veličine oraha!) otišli u Klaićevu na kontrolu i kirurgica je rekla da se i tako veliki bruh može povući i to čak do sedme godine i da nije potrebno dirati (osim ako se ne bi uklještio, onda je potrebna hitna operacija).

    Moram priznati da me iznenadila, očekivala sam da će probati dogovoriti operaciju (vrlo sam protiv toga iz istog razloga kao ti - anestezija, jer sama operacija bruha nije komplicirana).

    Ako bi se Roku bruh uklještio, ne bi se žalio na bol, nego bi urlao od boli, a bruh bi bio tvrd kao kamen. Tako da ova bol očito nema veze s bruhom.

    Što se tiče pitanja kirurga koje te je zbunilo - meni to nije ništa neobično, jer sam od pedice čula da se mnogi roditelji odlučuju na operaciju pupčanog bruha zbog estetike :? . Meni je to nepojmljivo, izložiti bebu/malo dijete anesteziji zbog estetike, ali eto, očito ima i toga. No, nije mi jasno zašto vas je kirurg na kraju ipak naručio. Ja bih svakako potražila drugo mišljenje.

    Nera nema izbora, preponska kila se ne povlači sama i može raditi probleme, tako da vjerujem da su njezinom malom preporučili operaciju s razlogom. Jedino što bih ja i u tom slučaju probala odgoditi operaciju na neko vrijeme, ako je moguće i ako nije opasno.

    Miceki naši mali bruhasti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Luna puno hvala na odgovoru.

    Ma i meni je dvojbeno baš to kaj je prvo reko da se može povuć do 6. godina a onda nas ipak naručio na operaciju.

    Zato ćemo ipak otić po drugo mišljenje baš kod abdominalnog kirurga (sad kad smo bili nije radio abdominalni, pa smo išli kod običnog kirurga) pa se nadam da će on ipak reć da pričekamo s operacijom, jer ga ja ne mislim operirat iz estetskih razloga.

    A što se tiče bolova u trbuhu znam da se ne radi o uklještenju, ali je on jako živahan, sve mora radit, kopat s lopatom i sl, i sve živo diže i to masu stvari koje su za njega preteška i onda se obavezno navečer žali da ga boli pa sam ja pretpostavila da se prenategne pa ga ipak to malo boli.

    Nadam se da će se i Kalebu i Roku povuć bruhići i da im neće trebat operacija.

  13. #13
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Pojavile su se gljivice na guzi pa ih se moramo riješiti. Čekamo operaciju do jeseni jer su rekli da nije hitno na ljetnom pregledu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •