Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: nepravilno držanje 15-o mjesečne bebe?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno nepravilno držanje 15-o mjesečne bebe?

    Dakle, ribica se baš i ne drži ravno k'o svijeća i sad ne znam jel' to normalno, ili se može kod tako male djece govoriti o "nepravilnom držanju". Mi smo sve oko sjedenja/ hodanja/puzanja prepustili njemu; hoda kad hoće uz pridržavanje za namještaj, ili nas (gura biciklić, stolicu i sl.).

    Kad sjedi primjećujem da je malo savinut u ramenima (kao malo nagnut prema podu), a ne ide mi se dr. ako ne moramo pa ni sama ne znam Od prijateljice maleni (inače se naježim na bilo kakvu usporedbu djece, ali u ovom slučaju...) se drži izrazito ravno pa mi je to upalo u oči i bojim se da nešto ne previdimo :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mi bili kod pedica da mu pogleda dali ispravno stoji (malo mu stopala idu na van,ali to je normalno,kaze dr i ispraviti ce se do godine dana staza hodanja,tek ako onda ne - krece se eventualno u vjezbe ili ortopedske cipelice i sl)...
    imala sam takodjer osjecaj da je malo pogrbljen u donjem dijelu ledja (ne gornjem) i rekao je da je to isto sasvim normalno pogotovo kod nesto mrsavije djece....
    isto ga ni sjediti ni puzati niti hodati nismo 'ucili'...

    iako mi je bilo malo neugodno sto sam isla bezveze,sad mi je lakse i ne grizem se procjenama,pitanjima...
    vjerojatno je sve sasvim ok ali procjeni po sebi koliko bi se grizla do slijedeceg redovnog pregleda...pa odluci hoces li otici sada ili jednostavno pitati kasnije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •