Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: mjerenje temperature - pogreška

  1. #1
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno mjerenje temperature - pogreška

    jučer smo bili na moru prvi put i kad smo se vratili vidim da ima rektalno 38 C.
    igrao se, bio dobre volje i samo sam ga jednom umotala u morku gazu.
    prosurfala netom i vidim link di se rektalno temperatura mjeri uvodeći toplomjer 5 centimetara u guzu. :shock:

    jel to tipfeler ili pravilni postupak. ne bih se niti usudila toliko mu unijet toplomjer duboko.

    vidli link:
    http://www.medicina.hr/clanci/povise...emperatura.htm



    (BTW - mali je dobro, 36,9)

  2. #2
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    kod lare bi tih 5 cm izaslo s druge strane
    ja stavim samo onaj metalni dio

  3. #3
    lidac2004

    Početno

    nikada joj nisam stavila toplomjer tako duboko, sto kaze lara, izaslo bi joj na drugu stranu van :shock: .

    nama je pedijatar pokazao kako staviti toplomjer i mi se toga drzimo, otprilike nesto malo vise od onog metalnog dijela.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nisam nikad stavljala djeci toplomjer u guzu.

  5. #5
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    nisam nikad stavljala djeci toplomjer u guzu.
    Same here

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Meni je to isto koma i nikad nisam mjerila, doduše nisam ni imale potrebu za mjerenjem temperature uopće. Recite, kako bebačima mjerite temperaturu, pod pazuhom? Kako ih privoliti da budu mirni?

    A autor teksta se valjda malo zabunio, pretpostavljam da se radi o 5 mm...

  7. #7
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    i ja se nadam zabuni, al šta ako netko pomisli da je to tako :/

  8. #8
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Meni je to isto koma i nikad nisam mjerila, doduše nisam ni imale potrebu za mjerenjem temperature uopće. Recite, kako bebačima mjerite temperaturu, pod pazuhom? Kako ih privoliti da budu mirni?

    A autor teksta se valjda malo zabunio, pretpostavljam da se radi o 5 mm...
    lara miruje i ne smeta je to nista posebno. dam joj neku kutijicu, zabavi se. to je brzo gotovo i mozes pratit liniju kako raste.
    mislim da je skoro pa nemoguce mjeriti bebama temperaturu ispod pazuha, mozda kad spava, nisam probala :?

  9. #9
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    A autor teksta se valjda malo zabunio, pretpostavljam da se radi o 5 mm...
    bože, i ja si mislim, pa 5 cm je pola toplomjera...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja imam onaj toplomjer sto mjeri temperatutu u uhu. Cini mi se ok, je da pokazuje malo manje, par linija, ali ih uzmem u obzir i to je to. L voli kad joj se diraju usi pa se sva ukipi kad joj mjerim temperaturu tim toplomjerom.

  11. #11
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Timmy i mi mjerimo s tim toplomjerom za uheco... ali mislim da je temperatura izmjerena tim toplomjerom u uhecu za par desetinki stupnja visa, a ne niza, od one mjerene rektalno...?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Na tim toplomjerima je temp uvijek malo visa. Tako da se do 38 stepeni smatra normalnom.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne znam sto je pravilno ali cu ti reci kako to rade u bolnici, oni valjda znaju. dakle toplomjer (najbolji su oni staromodni) se ulaze do kraja one zive, mrvicu vise, nikako 5 cm...

  14. #14
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ma definitivno 5mm!
    ja noviju merim ispod pazuha, a on je najnemirnija od svih beba.
    prvi put, sa 9 i po meseci sam ga cupkala u krilu i pevala mu tasi tasi, a bilo je i publike, a drugi put, sa godinu dana sam mu pustala uvodnu spicu majstor boba 6 puta za redom, a to je 5 minuta!
    on inace jedino moze mirno d asedi kad mu se pusti neka animacija sa muzikom.

  15. #15
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Recite, kako bebačima mjerite temperaturu, pod pazuhom? Kako ih privoliti da budu mirni?
    Sad imamo digitalni koji je malo brži od živinog, držim ju u krilu, jednom rukom joj držim rukicu ispod koje je toplomjer, a drugom je zabavljam.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja mjerim dok je na cici.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Rektalno mjerenje izvodi se uglavnom kod sasvim male djece. Kod odraslih, bolesnik mora ležati na boku s privučenim nogama. Dio toplomjera sa živom uvlači se u rektum u dubinu od oko 5 cm, a temperatura se očita nakon 5 minuta. Prednost ovakvog mjerenja je veća pouzdanost. Ova se metoda primjenjuje kod odraslih uglavnom kod akutnih upalnih procesa u trbuhu, najčešće kod sumnje na upalu crvuljka.
    a da niste možda krivo shvatile tekst?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Ja mjerim dok je na cici.
    isto
    problem mi ga je namjestiti ispod pazuhica (ugurati ispod bodica pa namjestiti) ali jednom kad uspijem,miran je...

    digitalni toplomjer sam uzela jer mi se cinio praktican ali nije bas precizan... prvi sam cak zamijenila u dm-u jer je pokazivao 35 stupnjeva i mm-u i meni kad smo ga testirali...

    kupila sam i onu trakicu za celo koja okvirno pokaze temperaturu (tj da li dijete uopce ima temperaturu) pa ako se pokaze da ima ili je granicna, izmjerim onim starinskim staklenim...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Korason, Ninet, stvarno :shock: ? L ima stvarno nisku temperaturu pa sam ja mislila da moram dodat par linija. I jos mi je apotekarka rekla da je rektalno za par linija vise od uheca. Sad mi je jasno, zato su se veceras sva djeca tresla u 8 navecer u moru a L je plutala pola sata totalno pokerskog izraza lica i pocela plakat kad sam ju vadila iz mora. Tatina sjevernjacka krv!

  20. #20
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Timmy, meni je isto taj toplomjer pokazivao manje - testirala ga usporedno sa živinim toplomjerom.
    I tako par dana dok nije riknuo, zamjenili ga za drugi i opet ista priča.

  21. #21
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    MM je pri kupovini stvari u ljekarni (dok sam ja bila u bolnici) kupio dudu toplomjer, ali Marin ne želi dudu :D .Prošli tjedan je bio na cjepljenju i primjetila sam da je vruć i našla sam se u panici kako da izmjerim temperaturu (bilo je oko 3 ujutro). Stavila sam ga na cicu, stari klasični toplomjer ispod pazuha i svojom rukom držala njegovu da je ne bi dizao. Nismo ni primjetili da je prošlo 5 minuta..

  22. #22
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja stavim toplomjer malom pod pazuho, nosim ga okolo i pjevam. Da mu mjerim rektalno, bojim se da ga ne bih mogla zadržati na miru dovoljno dugo, pa tak ne mjerim da ga ne ozljedim.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    i mi isto kao honey. nema šanse da bude miran s toplomjerom u guzi.

  24. #24
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Ni H nije mirna sa toplomjerom u guzi, a ja se bojim da se onda ne ozljedi. Nabavili smo onaj za uho i super nam je. Mogu izmjeriti i dok spava.

  25. #25
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    temperaturu mjerim isključivo kada po njegovom ponašanju i na opip osjetim
    da mu je povišena.
    ako ima visoku temperaturu, teško da će se opirati, toliko je malaksao i izmoren da mjerenje temp u guzi doista nije neka tlaka.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Meni se cini da je Liam vruc, a sad vidim da digitalni toplomjer ne radi.. tj. radi, ali ne mjeri dobro (inace svi imamo tocno 36)! Sad spava, ali moram mu izmjeriti i uzasno se bojim sad... a nedjelja je i nemam gdje kupiti novi toplomjer....

    Probat cu kasnije s obicnim.... joj.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možeš u dežurnoj apoteci (piše u novinama gdje su).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Svakako pripazi da sad dok spava nije zabundan ispod dekice, da se ne akumulira toplina, već radije pokrij sa prozračnom plahticom.
    Moja je mama imala trik kad smo bili mali, priljubila bi usne na čelo i ako je čelo bilo toplije, onda slijedi toplomjer, a ako nije, onda mrš u školu!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Ja sam od najranije dobi (10 dana) djeci mjerila temperaturu ispod pazuha. To trazi mamin angazman ali ukoliko te zanima tocna vrijednost se potrudis.
    A na tu vasrijantu sam presla kad mi je patronazna pokazala koliko duboko treba staviti toplomjer, pa sam brzo odustala od rektalnog.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    Mi smo prije par godina baždarili kod pedice termosca
    temp. u uhu je bila ista kao i mjerena rektalno

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Mi bez problema od pocetka mjerimo rektalno. U to se najvise pouzdam.
    A sto se tice koliko duboko,5 cm je svakako previse,ali 5 mm je premalo. Ja gurnem negdje otprilike 2- 3 cm.

  32. #32
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    ma sta ti je, kojih 5 cm :shock:
    triba ti samo malo iznad metalnog dijela, iako je meni i to previse, izbjegavan temperaturu mjerit rektalno

  33. #33
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    evo sada san procitala tekst, ma to ti pise za nas odrasle a ne za dite. za dite ide ovako kako san ti ja rekla

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Luce,sto si se tako uznemirila? Nisam ja rekla 5 cm! I samo malo iznad metalnog dijela je premalo

  35. #35
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    nina, samo san procitala andorin post i odmah san odgovorila bez da san citala ostale, a sada ispada da san tebi pricala-nisan, to je odgovor na njeno pitanje

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    A autor teksta se valjda malo zabunio, pretpostavljam da se radi o 5 mm...
    bože, i ja si mislim, pa 5 cm je pola toplomjera...
    Bas tako

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Digitalni ispod pazuha je jedini kojem ja vjeruje poslije stavljanja mojih usana na njihovo celo(po cemu odmah znam koliko bi moglo biti). Nikad nije fulao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •