Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Imam li dovoljno mlijeka?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno Imam li dovoljno mlijeka?

    Drage žene, trebam pomoć!
    Svoju bebu rodila sam prije 8 tj i 4 dana. Lijepo smo uspostavile dojenje (doji na zahtjev, nema dudu varalicu) i ona je super dobivala na težini (porođajna 3150g, pala na 2800g, prije 10 dana na pregledu 4670g).
    Kako je beba dosta plačljiva od samog početka, okolina me često preispitivala je li beba gladna. Naravno da sam se i sama to pitala, no porast u težini me malo primirio. A i vidjela sam da su dojke pune, mlijeko je samo išlo iz jedne dok bi dojila iz druge, itd.

    Prije 2 tjedna počeli su naši problemi. Beba je počela bljucati u mlazu, sadržaj iz želuca joj se vraćao do usta pa je postala izrazito nezadovoljna i plakala je po nekoliko sati neprestance, no i dalje je normalno jela. Tu sam odlučila iz svoje prehrane izbaciti ono što puno jedem, a moglo bi biti potencijalni uzrok njezinih poteškoća (suhomesnati proizvodi, čokolada i miječni proizvodi). U tih 3, 4 dana unosila sam puno manje kalorija i nakon toga sam primijetila da mi se dojke više ne pune kao inače te sam posegnula za Maminim kapima proizvođača PlanT. One su pomogle malo, no s obzirom na česte potrebe dojenja moje djevojčice, bojim se da se pune presporo.
    Kako znati ima li u dojci dovoljno mlijeka, odnosno da je izdojena "do kraja"?
    Na potisak uvijek mogu još kap istisnuti van! Znači li to da ima još mlijeka u dojci?
    Koliko dugo treba trajati let down? Pratila sam posljednji podoj, cim je prihvatila dojku gutala je u ujednačenim razmacima sljedeće 4 min, a onda je počela natezati bradavicu, ljutiti, pa je malo vukla i nakon 10 min tog meškoljenja je zaspala. Budi se za par min i opet uzima bradavicu, malo povuče i guta i opet zaspi. I opet se budi gladna! Ili nije gladna, ali navaljuje na dojku natezući je? Što radim krivo? Ne želim ostati bez mlijeka

  2. #2
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Moje nestručno mišljenje i osobno iskustvo..
    Dojka se nikada ne isprazni do kraja, u njoj se uvijek stvara novo mlijeko.
    Izdajanje nije mjerilo ničega pa nemoj da ti to bude kriterij.

    Moje oboje djece su imali slične probleme, a uzrok je bio zrak u želucu koji je uzrokovao bljuckanje i bol (tada bi opet trazili sisati da se utješe, ali opet bi ih bolilo i tako u krug).

    Nama je pomoglo:
    Izdajanje prije podoja 5-10 ml (ako mozes) da se smiri mlaz
    Uspravniji polozaji dojenja (nogometna lopta)
    Podrigivanje obavezno (i tijekom podoja)
    Nošenje u marami

    Sretno!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •