Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: E-građani, zahtjev za osobnu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno E-građani, zahtjev za osobnu?

    Pozdrav.
    Da li se može preko sustava e-gradani prijaviti novorođenče u matični ured, podignuti njegov rodni list/domovnica?
    Ja kao majka pitam. Ja se prijavljujem putem mposta. Partner nema nista.
    Da li je koja mama prijavljivala?

    Isto pitanje za pravljenje prve osobne.
    Dali se moze predati zahtjev ? Napominjem nismo u braku, dok smo pravili prvom onda je jedan morao dati zahtjev a drugi je onda morao podignuti osobnu.
    Kako funkcionira sa slikom?

    Molim pomoć hvala!!!!

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Prvi dio pitanja ne znam ali za osobnu znam, ne može se predati zahtjev preko e-građana.
    Za dijete uvijek mora jedan roditelj predati, a drugi podići. Mislim čak i ako su u braku mada nisam sigurna jer su oko mene svi rastavljeni.
    Ako si u Zagrebu preporučujem predati zahtjev u neku od kvartovskih policijskih postaja, ne u Petrinjsku, neusporedivo su manje gužve. Ima na webu popis gdje se sve može predati.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Recimo Črnomerec ili Dubravu

  4. #4
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Novorođenče se može prijaviti putem e građanina, generira se rodni list i domovnica, možeš i zdravstveno prijaviti.

    Oba roditelja moraju odraditi prijavu, npr. ti ispuniš sve podatke (između ostalog i za oca) i onda to otac potvrdi. I majka i otac se moraju prijaviti sa vjerodajnicom visoke razine sigurnosti što su e osobna i Fina čini mi se. Od pošte, banaka i slične nisu visoka razina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •