Stranica 2 od 44 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2184

Tema: Cijepljeni protiv COVID-a i oni koji to žele postati, informacije o testiranjima....

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    [QUOTE=jelena.O;3226409]
    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku

    Gdi piše cijena? Neki dan je u poliklinici Zagreb ( Gajnice i Borovje) bila 70 kn
    Unutra u linku, kad se klikne na https://zg.brzitest.com.hr/
    Već sam rekla na drugoj temi, ja volim klikati

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    [QUOTE=Dota;3226494]
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    Unutra u linku, kad se klikne na https://zg.brzitest.com.hr/
    Već sam rekla na drugoj temi, ja volim klikati
    Klikni na lokaciju. Nema vise nicega. Stranica stoji bez veze.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    [QUOTE=sirius;3226498]
    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku

    Klikni na lokaciju. Nema vise nicega. Stranica stoji bez veze.
    :-Kliknula sam, piše na prvo padajećem izborniku za sve lokacije "nema više slobodnih termina". Ostali se ne daju ni otvoriti. Pa što se događa? To je objavljeno na stranicama Grada Zagreba prije četiri dana?!

  4. #54
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    [QUOTE=Dota;3226501]
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku

    :-Kliknula sam, piše na prvo padajećem izborniku za sve lokacije "nema više slobodnih termina". Ostali se ne daju ni otvoriti. Pa što se događa? To je objavljeno na stranicama Grada Zagreba prije četiri dana?!
    Zadnje smo tamo testiranje platili 100 kuna. U Sigetu, ali to smo bili pred cca mjesec dana. Hvala na informaciji da toga više nema.

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    [QUOTE=Dota;3226501]
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku

    :-Kliknula sam, piše na prvo padajećem izborniku za sve lokacije "nema više slobodnih termina". Ostali se ne daju ni otvoriti. Pa što se događa? To je objavljeno na stranicama Grada Zagreba prije četiri dana?!
    Vjerojatno je kaos na svim testiranjima.
    Jucer me je zvala necakinja za svoje dijete da gdje da ode na pcr. Svi termini su bili popunjeni do nedjelje.

  6. #56
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mozda je povezano i s velikim brojem pozitivnih antigenskih kod javnih i drzavnih sluzbenika koji onda idu na pcr.

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    [QUOTE=sirius;3226503]
    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku

    Vjerojatno je kaos na svim testiranjima.
    Jucer me je zvala necakinja za svoje dijete da gdje da ode na pcr. Svi termini su bili popunjeni do nedjelje.
    Dogadjaju se propusnice i push cijepljenja i vrhunac vala, eto, sad smo i vec ciijepljeni i necijepljeni u istoj kasi, sto je i logicno u situaciji pandemije koja divlja izvan kontrole.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.11.2021. at 21:53

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Altroke za one otc nove antiviralne lijekove koji se uzimaju u prvih par dana. Treba bit realan, nemamo mi sustav za to podrzat, to bi islo polu napamet tj uz apotecni pa valjda je to to. Nas (i svaciji) put je cijepjenje odn prevencija, ostalo je nice to have.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Zatvorena je prva tema, pa bih ovdje pitala za info: jesu li "lolli-PCR-Test" koji koriste u austrijskim vrtićima pouzdani? Sve što nalazim je na njemačkom jeziku, a čitanje i pravilno razumijevanje mi malo sporije ide. Mogu li se kupiti u (AT) ljekarnama takvi testovi?

  10. #60
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ne mogu nigdje izguglati, pa možda netko zna: možemo li nakon 2 Pfizera odabrati kao booster Modernu?

  11. #61
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Dok se ne javi netko iz Austrije, citam da je pouzdanost veca od kucnih antigenskih, da je 90 do 98%, ovisi o proizvodjacu. Al ne vidim da se moze kupiti u apoteci. Npr. Marienapotheke nudi da mogu testirati, al ne prodaju. Moze se jednom tjedno u vrticu dobiti. Al mi se cini da se moze online kupiti.

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Vrijeska, stavi link na njemackom, ako hoces, ja ti ukratko prevedem

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Zatvorena je prva tema, pa bih ovdje pitala za info: jesu li "lolli-PCR-Test" koji koriste u austrijskim vrtićima pouzdani? Sve što nalazim je na njemačkom jeziku, a čitanje i pravilno razumijevanje mi malo sporije ide. Mogu li se kupiti u (AT) ljekarnama takvi testovi?
    Dobili smo samo jedan takav poštom, to je antigenski, nisam vidjela da se može kupit. Al nisam ni tražila takav.
    A vjerujem da je jednako pouzdan kao i "obični" antigen iz nosa.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu nigdje izguglati, pa možda netko zna: možemo li nakon 2 Pfizera odabrati kao booster Modernu?
    U AT je nakon 2x Pfizera booster Pfizer, nakon 2X AZ Moderna, nakon 2x Moderna - Booster Moderna.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Šta je fora ove teme? Pišu se stvari povećini koje nisu povezane s njom. I ne, ne želim cjepivo, jer ne uzimam nikakvu kemiju (lekove) i ne verujem u te spike da se cjepivo štiti od kovida, puno njih se razboli. Neki kažu da su imali blaže simptome, što je jako relativno, jer ne mogu znati kako bi prošli da se nisu cijepili.

    Mi se doma nismo cjepili i svo smo imali blaže simptome.

  16. #66
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu nigdje izguglati, pa možda netko zna: možemo li nakon 2 Pfizera odabrati kao booster Modernu?
    Da, ako se inzistira, al prepiloruka je pfizer (zasad).

  17. #67
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Šta je fora ove teme? Pišu se stvari povećini koje nisu povezane s njom. I ne, ne želim cjepivo, jer ne uzimam nikakvu kemiju (lekove) i ne verujem u te spike da se cjepivo štiti od kovida, puno njih se razboli. Neki kažu da su imali blaže simptome, što je jako relativno, jer ne mogu znati kako bi prošli da se nisu cijepili.

    Mi se doma nismo cjepili i svo smo imali blaže simptome.
    Tebi ce veca fora bit tema kako se osjecate - slobodno se tamo pridruzi. Meni je ova bas fora.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da li sam ja dobro razumela naše portale, da Austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve, ili je to neko naše senzacionalističko loše prevedeno uopštavanje?
    Meni nemački nije ni blizu dovoljno dobar da mogu razumeti njihove vesti, a gugl prevodilac mi je prošli put izbacio takve budalaštine da sam više razumela bez njega

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas je to objavio čak i gastro portal

    https://plavakamenica.hr/2021/11/19/...o-cijepljenje/

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je to objavio čak i gastro portal

    https://plavakamenica.hr/2021/11/19/...o-cijepljenje/
    Ahaha eto dodatno korisnog linka, hvala ! Znači istina je...
    Eh, gde je to od nas, mi imamo noćne kovid potvrde za noćnu žurka koronu- važe od 20:00 do jutra u ugostiteljskim objektima.
    Ali Snalažljivi Srbin se dosetio pa svi objekti otvaraju popodne i zatvaraju u 20:00- što kao rezultat ima više pijanih vozača po danu.
    Masterirali smo znanje kako izvrnuti svako pokušano rešenje do apsurda.

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da li sam ja dobro razumela naše portale, da Austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve, ili je to neko naše senzacionalističko loše prevedeno uopštavanje?
    Meni nemački nije ni blizu dovoljno dobar da mogu razumeti njihove vesti, a gugl prevodilac mi je prošli put izbacio takve budalaštine da sam više razumela bez njega
    Da. Po meni nema drugog nacina van iz ove gabule, samo se bojim da se presporo cijepi ostatak svijeta i da ce se dogodit nova indija i nova delta pa ce bit dzaba si krecio.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.11.2021. at 14:15

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ni to nije isključeno :/.
    Mada, negde sam ranije čitala da su najveći pool za mutacije virusa pojedinci sa oslabljenim imunitetom usled bolesti (HIV, onkološki i neki drugi pacijenti), koji kad obole razviju long covid, gde virus mesecima ostaje aktivan u telu pacijenta i mutira.

    Ne sećam se šta su tada zaključili, koliko su ti pacijenti zapravo zarazni za druge- ali ako su oni ipak bitan izvor zaraznih novih mutacija, onda su bar to vakcine dobrim delom sprečile- osetljive grupe se svuda imunizuju među prvima, a vakcine u velikoj meri suzbijaju long covid, bar se tako čini za sada.
    Tako da je ipak smanjena šansa novim sojevima, ako se u nepodložne mutacijama uračunaju i preboleli i velik deo vakcinisanih, ipak nešto jesmo uradili - valjda.

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    To me zapravo cudi, pulinka, sta delta nije nastala ne medju onko bolesnicima, nego zdravima u indiji?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.11.2021. at 16:06

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    To me zapravo cudi, pulinka, sta delta nije nastala ne medju onko bolesnicima, nego zdravima u indiji?
    Ma jeste, u Indiji je nastala delta, doduše ko bi znao da li među bolesnima ili zdravima, u tolikom narodu...
    Ovo što sam prepričala je neko ciljano istraživanje mutacija virusa kod long covid-a, tipa interesovalo ih je da li virus mutira u telu čoveka u toku long covid-a, ne znam više ni gde sam čitala ali probaću da nađem.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 19.11.2021. at 17:01

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da li sam ja dobro razumela naše portale, da Austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve, ili je to neko naše senzacionalističko loše prevedeno uopštavanje?
    Meni nemački nije ni blizu dovoljno dobar da mogu razumeti njihove vesti, a gugl prevodilac mi je prošli put izbacio takve budalaštine da sam više razumela bez njega
    Da, od 1.2.2022
    Kako stvari stoje, s obzirom da će se za par dana odobriti cjepivo za svu djecu stariju od pet godina, vjerojatno za sve od pet na dalje....

    Za sada nisu rekli jel od 12+...il 18+

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovo nije taj članak iz mog sećanja, ali je tema slična, očigledno ima više takvih slučajeva: https://www.npr.org/sections/goatsan...3apZpKp59xl_jM

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Al zato su hrpu toga dodali il oduzeli u medijima u RH i navode netočne informacije

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Al zato su hrpu toga dodali il oduzeli u medijima u RH i navode netočne informacije
    Takvi su i naši mediji, zato i proveravam ovde...

    Evo još jedan tekst na istu temu o mutacijama kod imunokompromitovanih https://www.latimes.com/science/stor...avirus-strains

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I zašto antiviralni lekovi nisu bolje rešenje od vakcina (ukratko, razvija se rezistentnost na njih usled mutacije virusa u telu imunokompromitovanih:

    https://fortune.com/2021/11/11/covid...lead-sciences/
    Posljednje uređivanje od pulinka : 19.11.2021. at 17:24

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Članak o svrhovitosti nošenja maski:
    https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/...mariti-1144506


    I, za pulinku i ostale koji se pitaju tko? što? gdje? kada? kako? i zašto?, intrigantna razmišljanja splitskog neuropsihijatra o "ljudima koji su selektivno gluhi " gdje kaže: " S jedne strane, COVID je stvarna opasnost sama za sebe, bez obzira na to kakva je percepcija neke osobe te bolesti. Priče o čipiranju, sterilitetu, praćenju osoba preko cjepiva... sve su to gluposti i to su projekcije vlastitih strahova i uvjerenja, odnosno onoga što čovjek sam sebi utuvi u glavu. Ljudi na taj način nesvjesno plaše sami sebe, to su nasmrt preplašeni ljudi. Radi se o strahovima koji se jednostavno ne mogu shvatiti i takvi su ljudi potpuno "odcijepljeni" od mogućnosti razumnog razmišljanja i slušanja rezultata statistika i epidemiološke znanosti. (...)

    – Oni su gluhi za one poruke koje oni ne mogu pojmiti, ni da bi ih poslušali, a kamoli o njima razmišljali. Tada osoba koja je do tada normalno funkcionirala, ali, nažalost, kad je u pitanju cijepljenje ili COVID ima pogrešno poimanje stvari, kao da izgubi razum, prebaci se u područje fantastičnih strahova i na toj osnovi formira svoje stavove – objašnjava dr. Urlić .
    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...jujuci-1144210

  32. #82
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Upravo cijepljena Moderna boosterom!

    :gdjelisumobilesmajlici:

  33. #83
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno



    (ovo su sing i rock, i ja sam ih zbog mobilne verzije morala učiti )
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 20.11.2021. at 20:18

  34. #84
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    aparatic meni drag

  35. #85
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ja sam kriva, uvijek zaboravim da ovi nisu ovdje. Kome da pisem da uvrsti jos par koji fale, a ja ih imam jos s badgerelle? Imaju totalno veze s cijepljenjem.

  36. #86
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Zatvorena je prva tema, pa bih ovdje pitala za info: jesu li "lolli-PCR-Test" koji koriste u austrijskim vrtićima pouzdani? Sve što nalazim je na njemačkom jeziku, a čitanje i pravilno razumijevanje mi malo sporije ide. Mogu li se kupiti u (AT) ljekarnama takvi testovi?
    Kod mojih u školi su se pokazali pouzdani. Nama se najgori pokazao onaj kućni sa pljuvačkom, u dvije situacije je pokazao lažan negativni nalaz.

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo cijepljena Moderna boosterom!

    :gdjelisumobilesmajlici:
    Rade antitijela... brzo svakako, a nadam se i efikasno. Dva sata nakon boostera, jedva sjedim budna (pokusavam nesto odraditi na poslu, gdje je mir) s resting pulsom 90-95.

  38. #88
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj bijelko prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojih u školi su se pokazali pouzdani. Nama se najgori pokazao onaj kućni sa pljuvačkom, u dvije situacije je pokazao lažan negativni nalaz.
    Uf. Nabavila sam jedan taj i jedan sa štapićem, znači pljuvačka slabo.

    Jupi, Kaae!!!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    https://www.poslovni.hr/sci-tech/lij...jepiva-4313563

    https://ideje.hr/dva-nova-lijeka-pro...m-potencijali/


    Ima smisla ili lažna nada? Nemam veze sa STEM-om pa bolje da pitam one koji znaju više

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ima smisla, naravno, samo ćemo videti koja su im ograničenja - predviđam da će prvo biti cena a drugo dostupnost.

    A treće, tj. najpre nulto, ono što je ina već primetila - treba pre svega moći na vreme sebi dijagnostikovati kovid i dospeti do doktora, da bi eventualno dobio lek u tom vremenskom prozoru od prvih 3-5 dana, kad ima smisla dobiti ga.

    Kod nas, interesantno, od korone nije smrtno stradao niti jedan jedini političar. Ama ni jedan. A izgubismo silne estradne i ostale umetnike, doktore, naučne radnike, crkvene poglavare...
    Nekako se čini da je ono malo dostupnih antitela, što iz plazme donora što kasnije veštačkih, bilo usmereno samo na jednu grupu ljudi - onu koja je imala moć da njima raspolaže.
    Slutim da će slično biti i u budućnosti sa raspodelom novih lekova.
    Mislim da će za plebs vakcina uvek biti najdostupniji način borbe sa koronom. (Osim možda onih AZ antitela iz prvog linka, to bi zapravo bilo nešto kao serum sa gotovim antitelima, samo veštački sintetisanim, ako sam dobro shvatila).

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Rade antitijela... brzo svakako, a nadam se i efikasno. Dva sata nakon boostera, jedva sjedim budna (pokusavam nesto odraditi na poslu, gdje je mir) s resting pulsom 90-95.

    Bravo i nadam se da će te zaobići neprijatnije nuspojave! Odložila sam svoju jurnjavu bustera po gradu za iduću nedelju, kažu da su gužve povelike na punktovima. Možda iduće nedelje stigne i kod nas u selo dovoljno Fajzera.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima smisla, naravno, samo ćemo videti koja su im ograničenja - predviđam da će prvo biti cena a drugo dostupnost.

    A treće, tj. najpre nulto, ono što je ina već primetila - treba pre svega moći na vreme sebi dijagnostikovati kovid i dospeti do doktora, da bi eventualno dobio lek u tom vremenskom prozoru od prvih 3-5 dana, kad ima smisla dobiti ga.

    Kod nas, interesantno, od korone nije smrtno stradao niti jedan jedini političar. Ama ni jedan. A izgubismo silne estradne i ostale umetnike, doktore, naučne radnike, crkvene poglavare...
    Nekako se čini da je ono malo dostupnih antitela, što iz plazme donora što kasnije veštačkih, bilo usmereno samo na jednu grupu ljudi - onu koja je imala moć da njima raspolaže.
    Slutim da će slično biti i u budućnosti sa raspodelom novih lekova.
    Mislim da će za plebs vakcina uvek biti najdostupniji način borbe sa koronom. (Osim možda onih AZ antitela iz prvog linka, to bi zapravo bilo nešto kao serum sa gotovim antitelima, samo veštački sintetisanim, ako sam dobro shvatila).
    Hvala na odgovoru. I da, i ja se slažem da je nulto najvažnije. I najkritičnije.

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pulinka, u Zg su isto rekli jucer da privremeno nema vise Pfizera, pa onda ipak da ima. Je l moguce da šteka dostava Pfizera?

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bome:
    https://www.welt.de/politik/deutschl...ionierung.html

    Ne stignem komentirati na hrvatskom. Budem kasnije.

  45. #95
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, u Zg su isto rekli jucer da privremeno nema vise Pfizera, pa onda ipak da ima. Je l moguce da šteka dostava Pfizera?
    Ni u Vinkovcima nema Pfizera više. Možda je sad došao, ali početkom tjedna ga nije bilo.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Au, divota za Fajzer . Moguće da ga svi traže kao treću dozu.

    Ja ne bih Sinofarm kao buster, a nude se još AZ i Moderna -ali isto u NS i prave se spiskovi po 70 ljudi, pa se tek onda pozivaju odjednom, tako da je jako neizvesno kad ćeš doći na red.
    Isto tako, nisam sigurna da su naši uopšte uočili da je Modernina treća doza zapravo različita od prve dve, ko zna šta dobijaju ljudi kao treću dozu. Isto važi i za AZ, a svakako sam htela da mešam vakcine. Ako se čekanje oduži, verovatno će biti - daj šta daš.

    Dota, hvala tebi za tekst psihijatra o mentalitetu negiranja pandemije i vakcina. Drago mi je što je neko stručan konačno napisao ono što meni izgleda kao tačno još od početka.

  47. #97
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj muž je cijepljen s Pfizerom treći put, nakon dvije doze AZ.
    Ja si baš razmišljam da bih možda ipak radije Modernu za treću dozu, isto nakon dvije AZ.
    Može li se to birati ili postoji neki sistem po kojem određuju sa čime će nas docijepljivati?
    Meni je tek za dva mjeseca red za treću dozu, ali volim planirati.

  48. #98
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Može li se to birati ili postoji neki sistem po kojem određuju sa čime će nas docijepljivati?
    Ja sam u četvrtak cijepljena s Pfizerom, nakon dvije doze AZ na Velesajmu. Mogla sam birati.

  49. #99
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u četvrtak cijepljena s Pfizerom, nakon dvije doze AZ na Velesajmu. Mogla sam birati.
    Hvala na iskustvu.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Au, divota za Fajzer . Moguće da ga svi traže kao treću dozu.

    Ja ne bih Sinofarm kao buster, a nude se još AZ i Moderna -ali isto u NS i prave se spiskovi po 70 ljudi, pa se tek onda pozivaju odjednom, tako da je jako neizvesno kad ćeš doći na red.
    Isto tako, nisam sigurna da su naši uopšte uočili da je Modernina treća doza zapravo različita od prve dve, ko zna šta dobijaju ljudi kao treću dozu. Isto važi i za AZ, a svakako sam htela da mešam vakcine. Ako se čekanje oduži, verovatno će biti - daj šta daš.

    Dota, hvala tebi za tekst psihijatra o mentalitetu negiranja pandemije i vakcina. Drago mi je što je neko stručan konačno napisao ono što meni izgleda kao tačno još od početka.
    Pulinka, ovaj tekst je još informativniji. https://psiholoski-prostor.org/zasto...ijama-zavjere/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •