Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
Dota, to je bilo long time ago kad se preboljeli nisu trebali 2x cijepit, a vani se jos i boostaju. Tih 6000 je bilo nakon koliko od druge doze? Kojih jedinica? Jel to zastitno il ne? Koliko dugo? Questions na koje jos nema odgovora osim antitijela se samo vade u sklopu istrazivanja da bismo ih bolje razumjeli. To je trrnutno stanje.
Znam, znam, zato i kažem da tko zna što je na kraju bilo od toga... a i da se preporuke stalno mijenjaju.
Puno je tu pitanja na koja ja ne znam odgovoriti. Možda Markotić zna


A što se tiče cijepljenja djece ...Jedno naše dijete je imalo ozbiljnu alergijsku reakciju na cjepivo iz obaveznog kalendara, jedno od onih koje većina dobije bez ikakve reakcije. Svejedno, nikad nam nije palo na pamet sumnjati u cjepiva.
Prevrnuli smo i nebo i zemlju za doznati ozbiljne i stručne informacije oko cjepiva protiv Covida za maloljetnike. Da nam je bilo svejedno, nije. Ali smo odlučili vjerovati struci i sve je prošlo u redu. Danas nam je jako drago što smo tako odlučili.
Zašto ovo pišem? Zato što mi se u glavi vrti rečenica od, mislim, Anemone, na drugoj temi: "Bojim se i korone i cjepiva ". Tako nekako. I sasvim je razumijem.
Mi, koji smo odlučili cijepiti sebe i svoju djecu (jer mi odlučujemo za njih), isto imamo strahove i dileme. Ali smo u nekom trenutku odlučili da je naš "strah od nečinjenja" veći od našeg "straha od činjenja". I da, ako vjerujemo struci dok nam spašava živote, dok nas liječi od svega i svačega, od običnog bronhitisa do karcinoma, onda ćemo vjerovati struci i u vezi cijepljenja i poštivanja epidemioloških mjera i preporuka. Ne mislim da je zdravstvo samoposluga u kojoj uzimamo što nam se sviđa niti da su liječnici prodavači. Vjerujem u Hipokratovu zakletvu, a vjerujem i u suze moje prijateljice dok plače u automobilu nakon smjene u Covid odjelu.
Bitne odluke u životu nisu lake. Niti sada, niti su ikada bile. Nema oslonca, nema uporišta, nema već riješenih zadataka pa da samo prepišemo rezultat. Ne znamo rezultat. Ne znamo kako će završiti. Nema garancije. Ali ima nade. Ima vjere. Osjetimo strah, ali ipak to učinimo. Jer je to život i cijeli život zapravo tako radimo za ono što nam je najvažnije.