Stranica 1 od 44 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2184

Tema: Cijepljeni protiv COVID-a i oni koji to žele postati, informacije o testiranjima....

  1. #1
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno Cijepljeni protiv COVID-a i oni koji to žele postati, informacije o testiranjima....

    Aktualna situacija s COVID-om je prilično kompleksna i mislim da nam je potrebna tema gdje će cijepljeni i potencijalno cijepljeni moći lakše pratiti promjene i skupiti potrebne informacije. Beti je otvorila temu o osjećajima. Ja bih voljela da ova tema ostane informativna vezano uz znanstvena dostignuća, svjetske prakse, te logistiku i situaciju u Hrvatskoj, bez da se zapetljavamo u osjećaje. Ukoliko protivnici cijepljenja imaju potrebu diskutirati o opravdanosti cijepljenja, i ako to forumska politika dozvoljava, voljela bih da ne zagušuju temu, već da komuniciraju na nekoj odvojenoj temi.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 17.11.2021. at 13:05

  2. #2
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Super tema, jelena!!!

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    . Ukoliko protivnici cijepljenja imaju potrebu diskutirati o opravdanosti cijepljenja, i ako to forumska politika dozvoljava, voljela bih da ne zagušuju temu, već da komuniciraju na nekoj odvojenoj temi.
    Zapravo to nece ici. UO je odlucio da se priklanjamo pravu pojedinca otemeljenim na znanju i trenutnim znanstvenim dokazima. Tako da necemo drzati otvorenim niti moderirati teme koje idu u suprotnom smjeru. Sigurna sam da ce ljudi naci druga mjesta na kojima mogu naci istomisljenke.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    a ja bas dosla reći:

    čemu tema kad sve informacije postoje na sluzbenim stranicama institucija
    po čemu bi ovdje stavljene informacije trebale biti informativnije?

    ne mogu zamisliti da bu itko na stranicama bilo kojeg foruma pa i ovog trazio relevantne, pogotovo azurirane informacije ...

  6. #6
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo to nece ici. UO je odlucio da se priklanjamo pravu pojedinca otemeljenim na znanju i trenutnim znanstvenim dokazima. Tako da necemo drzati otvorenim niti moderirati teme koje idu u suprotnom smjeru. Sigurna sam da ce ljudi naci druga mjesta na kojima mogu naci istomisljenke.
    Super, super!

  7. #7
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurna sam da ce ljudi naci druga mjesta na kojima mogu naci istomisljenke.

    Evo, Sirius, ja obećajem da se više neću pojavljivati na ovoj temi, ali mislim da ćete morati i Pravilnik malo dotjerati, posebno 5. točku. Zapravo, ako mogu pisati samo istomišljenici, Pravilnik vam nije ni potreban. Ali znam da ga formalno morate imati.

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    a ja bas dosla reći:

    čemu tema kad sve informacije postoje na sluzbenim stranicama institucija
    po čemu bi ovdje stavljene informacije trebale biti informativnije?

    ne mogu zamisliti da bu itko na stranicama bilo kojeg foruma pa i ovog trazio relevantne, pogotovo azurirane informacije ...
    Pa recimo ovdje sam dobila informaciju da djeca mlađa od 18 mogu preko reda, ne moraju čekati u redu satima. Moja LOM ju nije htjela naručiti da izbjegnemo čekanje i nije mi dala tu informaciju. Meni je s autističnim djetetom takva info zlata vrijedna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    to je tocno i upravo zato i ja koristim forum
    ali tu se radi o iskustvu po meni, ali ne o sluzbenim informacijama koja su prvo objavljene negdje

    jer, ako netko ne preuzme zadatak ažuriranja moze se desiti da je npr doslo do promjene, a ta promjena ne bude tu objavljena...

    kad pitamo pa netko odgovara, sve ok
    ovo drugo (a naslov mi na to vuče) ne drzi mi vodu

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mama pticice, forum kao forma nije sluzbena stranica - tako da ne znam kako si dosla do tih tvojih ocekivanja..Ovo je brza razmjena, tips and tricks gdje kako itd.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Men tu budu jako korisni tips and tricks, ne nuzno za mene, al mozda za neke meni drage osobe da ih mogu informirati.

    Zapravo za sve moguce, ja prvo uvijek na Rodama priupitam jer ovdje cure fakat svasta znaju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Dođoh danas na temu zbog koje sam se neki dan uključila pisati na Rodu, kad ono -zaključana
    Ostala sam dužna neke odgovore, ali bit će prigode, valjda.
    Napisala sam sad na drugoj temi post o mojim osjećajima vezanima za pandemiju, ali nemam pojma što sam krivo stisnula, nestade Ako netko zna kako ga vratiti, savjet molim.
    Na ovu temu: drago mi je da se otvorila i ova tema. U jednom od mojih jednoznamenkastih postova napisala sam informaciju o Savjetovalištu za cijepljenje protiv Covida, u kojem smo mi dobili dragocjene informacije, naročito o cijepljenju maloljetnika i cijepljenju s nekom dijagnozom. Svesrdno ga preporučam, nisu babaroge i ne cijepe zahrđalom iglom s vrata, dapače. Ako je dozvoljeno, mogu i ponoviti taj post ili može i moderatorica.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mama pticice, forum kao forma nije sluzbena stranica - tako da ne znam kako si dosla do tih tvojih ocekivanja..Ovo je brza razmjena, tips and tricks gdje kako itd.
    zato kaj mi je zapelo za oko da pise između ostalog "znanstvena dostignuca itd"...
    a i sam naslov...
    bilo bi odlicno dodati u naslov "tips&tricks" onda

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Dođoh danas na temu zbog koje sam se neki dan uključila pisati na Rodu, kad ono -zaključana
    Ostala sam dužna neke odgovore, ali bit će prigode, valjda.
    Napisala sam sad na drugoj temi post o mojim osjećajima vezanima za pandemiju, ali nemam pojma što sam krivo stisnula, nestade Ako netko zna kako ga vratiti, savjet molim.
    Na ovu temu: drago mi je da se otvorila i ova tema. U jednom od mojih jednoznamenkastih postova napisala sam informaciju o Savjetovalištu za cijepljenje protiv Covida, u kojem smo mi dobili dragocjene informacije, naročito o cijepljenju maloljetnika i cijepljenju s nekom dijagnozom. Svesrdno ga preporučam, nisu babaroge i ne cijepe zahrđalom iglom s vrata, dapače. Ako je dozvoljeno, mogu i ponoviti taj post ili može i moderatorica.
    Sve je ok. Prvi par postova ceka odobravanje da ne bi prosao spam na forum , zbog toga kasne.
    Sad se svi prolaziti u pravom vremenu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Hvala na odgovoru, ali bojim se da je taj post otplahutao u beskraj, bio je prije zadnja dva koja su se sad pojavila. Očito sam nešto krivo stisnula (ili nestisnula). Nema veze. Misli su još uvijek tu, valjda će se naći i vrijeme i mjesto za napisati ih.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, ali bojim se da je taj post otplahutao u beskraj, bio je prije zadnja dva koja su se sad pojavila. Očito sam nešto krivo stisnula (ili nestisnula). Nema veze. Misli su još uvijek tu, valjda će se naći i vrijeme i mjesto za napisati ih.
    Nije. Tamo je na temi o emocijama.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo informacija o cijepljenju djece u Minnesoti. Znam da nije trenutno relevatno za Hrvatsku jer nije odobreno, no ja se osobno nadam da ce (uskoro) biti:

    "Over 44,000 Minnesota kids 5 to 11 have received their COVID-19 vaccine from our network of more than 1,100 providers." - ovo je s danasnjim danom, a s cijepljenjem se krenulo u praksi 3.11.

    MDH (Minnesota Department of Health) obicno ima super organizirane informacije pa, tko zeli citati, vise o cijepljenju djece 5-11 (a i starijima), ima ovdje: https://mn.gov/covid19/vaccine/vaxforkids/

  18. #18
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    A zašto si temu o informiranju otvorila na filozofskom kutku? Koji joj je smisao?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Tamo je na temi o emocijama.
    Ipak je otplahutao, onaj post tamo je moj odgovor na tvoj post i kratki pokušaj izricanja zahvalnosti svim medicinskim radnicima, koji zaista podnose najveći teret ove krize. Nemam vam što reći osim jedno veliko hvala i moj naklon do poda.
    A post o mojim osjećajima o pandemiji ću, vidim, morati ponovo napisati. Ili bolje rečeno, post o mojim trenutnim osjećajima u pandemiji.
    Stay tuned.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto si temu o informiranju otvorila na filozofskom kutku? Koji joj je smisao?
    Mozda je stavila slucajno. Lako se preseli ako bude trazila.

  21. #21
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda je stavila slucajno. Lako se preseli ako bude trazila.
    pa ako je tema isključivo informativna, onda joj tu nije mjesto
    (mislim ok mi je da takva tema postoji, dapače, ali ovo nije kutak za informiranje već za filozofski trenutak )

  22. #22
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kako bih zadrzala namjenu teme, ne bih čavrljala o stvarima koje nemaju veze s temom. Ako moderatorica želi, smije naravno premjestiti temu (mislim, ne mogu ja ni odredjivati sto smije ), ali meni je mjesto u redu.

    Malo Njemačke politike - slicno kao Austrijanci, šapuću o uvođenju kriticne zauzetosti intenzivne kao mjerodavne za regulaciju mjera. Isto tako ne zele vise zatvaranje opcenito, posebno ne zatvaranje skola, dok je s druge strane opcija 3G za javni prijevoz.

    https://www.zeit.de/politik/deutschl...mische-notlage

  23. #23
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pao je i mokri san hrvatske desnice. Orban uvodi obvezno cijepljenje u drzavnu sluzbu

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...jesti_ostalo_m

  24. #24
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    I u Belgiji su danas postrozili mjere. Obavezan je rad od kuce 4 dana u tjednu sljedecih mjesec dana, maske moraju nositi svi stariji od 10 godina na mjestima gdje su one obavezne (skola, ducan, doktor, prijevoz, kazalista…,), obavezni su covid pass i test (oboje!) za djuskanje i stiskanje u disku i vracene su maske u restorane i kafice. https://www.vrt.be/vrtnws/en/2021/11...ctions-agreed/

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda je stavila slucajno. Lako se preseli ako bude trazila.
    Da meni je to svojedobno bio pokazatelj - nitko ne govori o covidu, a o da beti s upitnicima, na filozofskom kutku, a ja (i lilin muz) sam vec bila u modusu alert alert jer je vec bilo ludilo u italiji. Clanci kako je u americi, koje su novosti mozda ipak nisu tips and tricks, a kutak je najcitaniji i sad smo se vec navikli.

    Dota, mozda ti je i to sto je topic zakljucan i poruka da brze djelujes i ukljucujes se, ne samo na rodi, nego opecnito. Vidis da je potrebno i da rijeci padaju na vec spaljenu zemlju.Nemoj bit sutljiva vecina, kad se sutljiva vecina ukljucuje, vec je lagano kasno.. Znas ono...ako ne ti, tko, ako ne sad, kad..
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.11.2021. at 19:08

  26. #26
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dota, mozda ti je i to sto je topic zakljucan i poruka da brze djelujes i ukljucujes se, ne samo na rodi, nego opecnito. Vidis da je potrebno i da rijeci padaju na vec spaljenu zemlju.Nemoj bit sutljiva vecina, kad se sutljiva vecina ukljucuje, vec je lagano kasno.. Znas ono...ako ne ti, tko, ako ne sad, kad..
    potpis, a ovaj izraz si pišem u tekicu

  27. #27
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Znas ono...ako ne ti, tko, ako ne sad, kad..
    Ovo je meni cesta motivacija, i uvijek kad je se sjetim imam u glavi našeg premijera kratkog vijeka Oreškovića i još dosta njegovih istupa

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da meni je to svojedobno bio pokazatelj - nitko ne govori o covidu, a o da beti s upitnicima, na filozofskom kutku, a ja (i lilin muz) sam vec bila u modusu alert alert jer je vec bilo ludilo u italiji. Clanci kako je u americi, koje su novosti mozda ipak nisu tips and tricks, a kutak je najcitaniji i sad smo se vec navikli.

    Dota, mozda ti je i to sto je topic zakljucan i poruka da brze djelujes i ukljucujes se, ne samo na rodi, nego opecnito. Vidis da je potrebno i da rijeci padaju na vec spaljenu zemlju.Nemoj bit sutljiva vecina, kad se sutljiva vecina ukljucuje, vec je lagano kasno.. Znas ono...ako ne ti, tko, ako ne sad, kad..
    Slažem se, na Rodi. U stvarnom životu nisam šutljiva ni malo. Pa ni o ovoj temi.
    A i uzmite u obzir da sporo tipkam i imam običaj pisati u nedoba.
    Dodat ću da škicnete i na "osjećajnu" temu, imala sam nešto za reći.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    I da, mislim na dugi post na temi "Kako je pandemija utjecala na vas?", onaj zbog kojeg forumašica Willow misli da me plaćaju za njega.
    Počašćena sam komplimentom,ali ipak ne plaćaju.
    Osim ako se ne misli na plaću nekom maskom koja više neće biti masažer za podbradak. Nego će stajati gdje treba.
    Onda se nadam da ću imati puno "plaće".

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod nas su promenjene preporuke i dozvoljen je buster već 5 meseci nakon druge doze, za Sinofarm nakon 4 meseca.
    Iako mi ističe punih 6 meseci od druge doze tek za 2 nedelje, stigao mi je SMS od e-uprave da imam pravo na treću dozu.
    Osim što u selu nema Fajzera do citiram- iduće ili one tamo nedelje.
    Znači da se opet organizujem za put u N.Sad ili da čekam Godoa u selu.
    Vidim da stari ljudi mahom pristaju na treću dozu Sinofarma.
    Nije svima lako da jure vakcine po Vojvodini... Naravno da je opet grad preči od sela iako svi plaćamo isto zdravstveno.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 17.11.2021. at 20:19

  31. #31
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Eto, ja strpljivo cekam da mi istekne tocno 6 mj, a najradije bih isla odmah.
    Dosta njih oko mene koji su se cijepili kad i ja (lipanj) je sad zarazeno, doduse sa blagim simptomima

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, ja strpljivo cekam da mi istekne tocno 6 mj, a najradije bih isla odmah.
    Dosta njih oko mene koji su se cijepili kad i ja (lipanj) je sad zarazeno, doduse sa blagim simptomima

    Kod nas isto tako, većina se zarazi dve nedelje pre isteka 6 meseci (taman sam tu negde ).
    Uopšte mi nije zgodno da pretražujem po N. Sadu dostupne punktove sa što manjom gužvom i snabdevene vakcinama, ali nešto ću već smisliti.
    Od ljudi koje znam, niko nije imao neke posebne nuspojave od treće doze.

  33. #33
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    I da, mislim na dugi post na temi "Kako je pandemija utjecala na vas?", onaj zbog kojeg forumašica Willow misli da me plaćaju za njega.
    Počašćena sam komplimentom,ali ipak ne plaćaju.
    Osim ako se ne misli na plaću nekom maskom koja više neće biti masažer za podbradak. Nego će stajati gdje treba.
    Onda se nadam da ću imati puno "plaće".
    Mene Beroš placa svaki mjesec, ali ne bas puno pa ne pisem tako lijepo.

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Evo još jednog novog švicarskog lijeka za 15.000 kn po dozi, daje se u bolničkim uvjetima, naručili smo 1800 doza:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20211117

    BTW, zna li tko moraju li i cijepljena djeca (prošlo je 3.5 mjeseca od cijepljenja) za liječničku ispričnicu raditi PCR test odnosno brzi antigenski (ne iz apoteke)?

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jednog novog švicarskog lijeka za 15.000 kn po dozi, daje se u bolničkim uvjetima, naručili smo 1800 doza:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20211117

    BTW, zna li tko moraju li i cijepljena djeca (prošlo je 3.5 mjeseca od cijepljenja) za liječničku ispričnicu raditi PCR test odnosno brzi antigenski (ne iz apoteke)?
    Svi koji imaju simptome rade test. Neovisno o stszudu cijepljenja. Iako bi meni bilo logicno da dr.razmotri i kucno , te druge dijagnoze ako je test negativan . ( ali cujem da bas nije tako)

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Svi koji imaju simptome rade test. Neovisno o stszudu cijepljenja. Iako bi meni bilo logicno da dr.razmotri i kucno , te druge dijagnoze ako je test negativan . ( ali cujem da bas nije tako)
    Tx, vidjet ćemo. Ne postoje uputnice za brzi antigenski, jel da? Netko mi je stavio bubu u uhu da postoje, ali možda je patka.

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Postojale su u proljeće

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    [QUOTE=ina33;3226392]Tx, vidjet ćemo. Ne postoje uputnice za brzi antigenski, jel da? Netko mi je stavio bubu u uhu da postoje, ali možda je patka.[/QUOTE
    Koliko vidim po ovom linku, naplaćuju se 50 kn. Možda krivo čitam.
    https://www.zagreb.hr/brzo-antigensk...avijest/174870

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nudi (daje) li se u HR terapija monoklonalnim antitijelima? Sad sam skuzila da se do sad nije spominjalo, ili sam propustila.

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aha, sad citam clanak na ininom linku. To je znaci taj proizvod kojeg se uvozi od Hoffmann-La Roche. Pricam sama sa sobom. Tu je u upotrebi mislim oko godinu dana, GlaxoSmithKline. Osobe iz okoline koje su bile na infuziji kazu da su se doslovno trenutno osjecale bolje. Osim jedne koja se uopce nije osjecala lose, ali rekli su joj da ima pravo doci na tretman pa je probala.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, sad citam clanak na ininom linku. To je znaci taj proizvod kojeg se uvozi od Hoffmann-La Roche. Pricam sama sa sobom. Tu je u upotrebi mislim oko godinu dana, GlaxoSmithKline. Osobe iz okoline koje su bile na infuziji kazu da su se doslovno trenutno osjecale bolje. Osim jedne koja se uopce nije osjecala lose, ali rekli su joj da ima pravo doci na tretman pa je probala.
    Ajde super. To će vjerojatno prvenstveno biti opcija za hospitalizirane u Zaraznoj, i dalje po Hrvatskoj u nekim "osnovnim jedinicama" na počecima valova... ne znam hoće li biti realno da tipa šator Dubrava ili ad hoc odjeli po raznim bolnicama to hendlaju. Vidjet ćemo, što više opcija, to definitivno bolje.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    [QUOTE=Dota;3226395]
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tx, vidjet ćemo. Ne postoje uputnice za brzi antigenski, jel da? Netko mi je stavio bubu u uhu da postoje, ali možda je patka.[/QUOTE
    Koliko vidim po ovom linku, naplaćuju se 50 kn. Možda krivo čitam.
    https://www.zagreb.hr/brzo-antigensk...avijest/174870
    Gdi piše cijena? Neki dan je u poliklinici Zagreb ( Gajnice i Borovje) bila 70 kn

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Postojale su u proljeće
    Nisu bile uputnice, nego si se predbilježi na najbližoj ili nekih tvojoj lokaciji , nalaz je uz tvoje dopuštenje išo kod liječnika

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jednog novog švicarskog lijeka za 15.000 kn po dozi, daje se u bolničkim uvjetima, naručili smo 1800 doza:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20211117

    BTW, zna li tko moraju li i cijepljena djeca (prošlo je 3.5 mjeseca od cijepljenja) za liječničku ispričnicu raditi PCR test odnosno brzi antigenski (ne iz apoteke)?
    U proljeće je trebalo raditi.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas isto tako, većina se zarazi dve nedelje pre isteka 6 meseci (taman sam tu negde ).
    Uopšte mi nije zgodno da pretražujem po N. Sadu dostupne punktove sa što manjom gužvom i snabdevene vakcinama, ali nešto ću već smisliti.
    Od ljudi koje znam, niko nije imao neke posebne nuspojave od treće doze.
    Kod mojih poznatih manje od 4 mjeseca kak su se zarazili poslije druge doze.

  46. #46
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu bile uputnice, nego si se predbilježi na najbližoj ili nekih tvojoj lokaciji , nalaz je uz tvoje dopuštenje išo kod liječnika
    Sad sam se sjetila da je to bila "akcija" - besplatni BAT u Gradu Zagrebu.

  47. #47
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, ja strpljivo cekam da mi istekne tocno 6 mj, a najradije bih isla odmah.
    Dosta njih oko mene koji su se cijepili kad i ja (lipanj) je sad zarazeno, doduse sa blagim simptomima
    Zato je totalno logično kada osoba od 82 godine dođe na treću dozu, bude odbijena jer nije još prošlo 6 mjeseci. Bude za 20 dana.
    Ne bi li bilo logičnije cijepiti, i smanjiti mogućnost da pokupi koronu zbog pada antitijela?
    Ma ne, zašto....

  48. #48
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Tko je rekao da je to totalno logicno?

  49. #49
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Upravo došli s Velesajma. Samo bih potvrdila, što su mi cure rekle, da s maloljetnom djecom ulazite preko reda. Unutra se čeka kao i svi ostali, ali ide zaista brzo. Za manje od sat vremena smo bile obje gotove. Vani su i dalje jako veliki redovi. Unutra je oko 12 mjesta za samo cijepljenje, od čega jedan pedijatrijski, a ostali po cjepivima.

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zato je totalno logično kada osoba od 82 godine dođe na treću dozu, bude odbijena jer nije još prošlo 6 mjeseci. Bude za 20 dana.
    Ne bi li bilo logičnije cijepiti, i smanjiti mogućnost da pokupi koronu zbog pada antitijela?
    Ma ne, zašto....
    Ovo se dogodilo i mojoj sveki.

Stranica 1 od 44 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •