Stranica 34 od 44 PrviPrvi ... 243233343536 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 2184

Tema: Cijepljeni protiv COVID-a i oni koji to žele postati, informacije o testiranjima....

  1. #1651
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Možda je tom 6-godišnjaku zapravo otišo imunitet?

  2. #1652
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Pa ako je imào samo blagi oblik za kojeg ne bi ni znao da nije testiran-svejedno.
    Sasvim je jasno da kod odredenih ljudi cijepljenje i preboljenje nisu garancija da ce ih virus zaobici.

  3. #1653
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je tom 6-godišnjaku zapravo otišo imunitet?
    A tko zna. Kako to ljudi vole reci, svakako nije (bio) bolezljiv.

    Sva tri puta je imao samo blage simptome prehlade. Da nije pandemija, jel, isao bi sigurno takav u skolu jer nije bilo za trepnuti.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 22.01.2022. at 19:39

  4. #1654
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Cure, koliko se dana ovih dana cekaju stamparski rezultati pcr-ova? Radili danas rano popodnr, jel razumno ocekivat da cemo dobit sutra il cu u pon da bi mogla u skolu morat ipak placat brzi antigenski u kvartu ?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.01.2022. at 19:39

  5. #1655
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Za decka sad u novinama pise da ne samo da nije imao komorbiditete, nego da je bio sportas, ja sam shvatila da nisu to napisali u smislu da bi se tumacilo da je sport komorbiditet (u smislu napora na scrce il tako nesto), nego kao da je bio super zdrav.
    sad sam prosla kraj skole u koju je isao, pale se lampasi i svijece. jako je tuzno proci kvartom

  6. #1656
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko se dana ovih dana cekaju stamparski rezultati pcr-ova? Radili danas rano popodnr, jel razumno ocekivat da cemo dobit sutra il cu u pon da bi mogla u skolu morat ipak placat brzi antigenski u kvartu ?
    Noćas ili sutra ujutro bude ti stiglo

  7. #1657
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Nista od korone, negativna, a i mislila sam da ce tako biti, svi kucni neg, a nije uopce imala probl s gornjim disnim putovima.

  8. #1658
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Sad možete slaviti, a i ona napisati zadaću i naučiti za sutra, prekosutra

  9. #1659
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj prvasic bio u skoli jedan dan, učiteljica bila pozitivna
    Jedan dan
    I danas dio razreda opet u SI

  10. #1660
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Moji klinci isto oboje pozitivni.
    1.puta proboj kod nas.
    Ja i muz za sada jos nista.

  11. #1661

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Spajalice, sretno. Čini mi se da ti je ovaj put lakše nego prvi put, ili se varam?
    Ako je preosobno, slobodno zanemari pitanje.

    Ina, super, super... sretna sam zbog tvoje kćeri.
    Ki ki ...sretno!

    Moje srednjoškolsko dijete i drugi tjedan na online nastavi ... S kim god se čujem, škole su desetkovane. Evo podataka od jučer: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...posto-15148631
    "U samo pet dana od ponedjeljka do petka broj zaraženih učenika osnovnih i srednjih škola porastao je za 67,5 posto, dok je broj učenika u samoizolaciji porastao više od dvostruko, odnosno 118 posto. Na C modelu nastave zadnjeg dana radnog tjedna bile su 184 škole, od njih ukupno 1313."

    A i ovaj članak mi je privukao pažnju:
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d
    "Julia Haas i Sarah Ballou, stručnjakinje za placebo na Harvard Medical School u Bostonu, s Friederike Bender, psihologinjom sa Sveučilišta u Marburgu i drugim medicinarima iz SAD-a, analizirale su 12 studija s ukupno 45.380 testiranih osoba starijih od 16 godina. 22.578 njih primilo je placebo koji nije sadržao druge aktivne sastojke. Obično je bila u pitanju solna otopina."
    "35.2 posto ispitanika iz placebo grupe je nakon prve doze cjepiva izvijestilo o takozvanim sistemskim neželjenim učincima, od kojih se 19.3 posto žalilo na glavobolju, a 16.7 posto na umor.
    16 posto se žalilo na lokalna nesistemska neželjene učinke. Na primjer, jedan dio njih se žalio na ukočenu ruku, otok, bol ili upalu na mjestu uboda. Nakon druge placebo doze 31.8 posto se žalilo na sistemske, a 11.8 posto na lokalne neželjene efekte. "
    Izračunali su nocebo efekte i kod cijepljenih. Više u članku, da sad sve ne kopiram.
    Posljednje uređivanje od Dota : 23.01.2022. at 19:29

  12. #1662
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Dota je ovaj put je skoro pa nista.
    Ali postivam izolaciju, jer ne zelim ostale clanove zaraziti.
    Od simptoma jedino povemeno suhi kasalj imam.

  13. #1663

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mi smo svi preboljeli. Muž i ja se cijepili u rujnu. Kći pozitivna prije 10 dana. Testirali preventivno jer je bila u SI. 2 dana grlobolja i to je to. Svi ostali do danas negativni iako dijeli sobu sa sestrom. Ona zadovoljna, do ljeta nema SI.

  14. #1664

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Super, Spajalice, neka tako i ostane !
    Bar imaš čajeva za piti u izolaciji, pa je lakše

  15. #1665
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Cipelice, ako bude sve ok mirna je ni do Dana državnosti, što je još uvijek proljeće bar po današnjim mjerilima epidemiologije

  16. #1666
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koji jad i bijeda kod mene u vrtiću i školi, preko pola djece nema

    Baš mi došlo jako žao tih klinaca

  17. #1667
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Cipelice, zvuci super!

  18. #1668

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Izgleda da idu nove mjere za SI cijepljene djece, tj. da cijepljena djeca neće morati u SI, neovisno o datumu cijepljenja (i ona koja su dobila jednu dozu cjepiva nakon preboljenja):
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...talje-15149142

    "HZJZ zbog porasta broja slučajeva zaraze koronavirusom među djecom najavljuje nove mjere, potvrdila je to za HRT Ivana Pavić Šimetin, zamjenica ravnatelja HZJZ-a.

    - Svako dijete koje je primilo drugu dozu cjepiva bit će oslobođeno samoizolacije, isto tako i svako dijete koje je preboljelo i cijepljeno je jednom dozom, i to neovisno o tome kada je ta jedna doza primljena. Preporuka je da se sva djeca u dobi od pet i više godina cijepe. Svoj djeci preporučujemo cijepljenje i da prime dvije doze. Tu ćemo novost danas objaviti, najavila je zamjenica ravnatelja HZJZ-a Ivana Pavić Šimetin.

    - Razmišljamo i da se revidira odredba da učitelji razredne nastave od prvog do četvrtog razreda ako su cijepljeni, ne trebaju nositi masku. To je nešto o čemu bi trebalo razmisliti, pogotovo da u periodu omikrona maska bude obvezna, rekla je Pavić Šimetin. "

  19. #1669
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Bas sam citala jer koji je to antimarketing cijepljenja da se za ista pika samo 4 mjeseca, pa to je ludilo, mislim, navelo me da uopce dvojim kog sam djavla ja cijepila malu ako isparuje toliko brzo. Ko bi cijepio za nesto sto traje samo 4 mjeseca, pa to samo bas bas bas bolesni i turbo ugrozeni ljudi.

  20. #1670
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    HZJZ kao da je pao s Marsa.

  21. #1671

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    To ih svejedno ne spašava online škole jer, ako je veći dio razreda u SI, svejedno idu na online. No, dobro, bar mogu odrađivati aktivnosti, druge škole i slično.

  22. #1672
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    To ih svejedno ne spašava online škole jer, ako je veći dio razreda u SI, svejedno idu na online.
    ne mora biti
    u školi moje djece je pravilo da cijeli razred ide u SI ako je dvije ili više učenika pozitivno na kućnom testu
    i upravo se to dogodilo u sinovom razredu, međutim, već ima 8-9 djece koji su preboljeli i/ili cijepljeni, odnosno izuzeti su od SI
    preporuka ravnateljice je bila da svi idu u SI, a preporuka razrednice da oni koji su izuzeti od SI dođu nastavu
    poslušali smo razrednicu

  23. #1673

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    https://www.theguardian.com/world/li...urope-who-says
    "The UK’s transport secretary Grant Shapps has confirmed that post-arrival testing requirements will be lifted for travel to the UK from 4am on 11 February, ahead of the half-term break for schools in the country.

    All fully vaccinated people have to do now is verify their status via a passenger locator form.
    He told the House of Commons:
    Our international travel regime will also now be liberalised as part of our efforts to ensure that 2022 is the year that restrictions on travel, lockdowns and limits on people’s lives are fully placed in the past.
    We promised we wouldn’t keep these measures in place a day longer than was necessary. It’s obvious to me now that border testing for vaccinated travellers has now outlived its usefulness. We’re therefore scrapping all travel tests for vaccinated people, not only making travel much easier but also saving about £100 per family on visits abroad, providing certainty to passengers, carriers and the tourist sector for the spring and summer seasons".

    UK najavio ukidanje testa za cijepljene (dvije doze) nakon ulaska u zemlju (koji je bio obavezan) od 4. veljače. Pretpostavljam da će ih i druge zemlje slijediti, pa ako imate neka putovanja u skoroj budućnosti u planu, pričekajte s kupnjom testova unaprijed.

  24. #1674

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne mora biti
    u školi moje djece je pravilo da cijeli razred ide u SI ako je dvije ili više učenika pozitivno na kućnom testu
    i upravo se to dogodilo u sinovom razredu, međutim, već ima 8-9 djece koji su preboljeli i/ili cijepljeni, odnosno izuzeti su od SI
    preporuka ravnateljice je bila da svi idu u SI, a preporuka razrednice da oni koji su izuzeti od SI dođu nastavu
    poslušali smo razrednicu
    U nas razrednica pošalje preporuku ravnateljice , tako da je dijete već drugi tjedan online. Ali njih je, čini mi, se devet pozitivnih, pa njihovi kontakti iz razreda su u SI, plus je u školi i dosta profesora u SI ...tako da im je očito bilo nemoguće održati nastavu. U razredu najmlađeg djeteta je samo par djece u SI, oni imaju nastavu.

  25. #1675
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Srednje dijete,ovo oporavljeno se danas vratilo u školu. Kaže da pola prof nema da većina čeka test doma. Nastava nikakva,sve nešto improvizirano.

    Ja jedva čekam da ovih tjedan dana prođe. Meni je bolje, samosam se danas uspuhala dok sam ručak skuhala . Valjda će biti bolje

  26. #1676
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I meni danas krenuli simptomi..5.dan od prvog pozitivnog u obitelji.
    Djeca u 2 dana odradili sa laganim simptomima.
    Cijepljena 3.puta u 11.mjesecu.

  27. #1677
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da idu nove mjere za SI cijepljene djece, tj. da cijepljena djeca neće morati u SI, neovisno o datumu cijepljenja (i ona koja su dobila jednu dozu cjepiva nakon preboljenja):
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...talje-15149142

    "HZJZ zbog porasta broja slučajeva zaraze koronavirusom među djecom najavljuje nove mjere, potvrdila je to za HRT Ivana Pavić Šimetin, zamjenica ravnatelja HZJZ-a.

    - Svako dijete koje je primilo drugu dozu cjepiva bit će oslobođeno samoizolacije, isto tako i svako dijete koje je preboljelo i cijepljeno je jednom dozom, i to neovisno o tome kada je ta jedna doza primljena. Preporuka je da se sva djeca u dobi od pet i više godina cijepe. Svoj djeci preporučujemo cijepljenje i da prime dvije doze. Tu ćemo novost danas objaviti, najavila je zamjenica ravnatelja HZJZ-a Ivana Pavić Šimetin.

    - Razmišljamo i da se revidira odredba da učitelji razredne nastave od prvog do četvrtog razreda ako su cijepljeni, ne trebaju nositi masku. To je nešto o čemu bi trebalo razmisliti, pogotovo da u periodu omikrona maska bude obvezna, rekla je Pavić Šimetin. "
    A što je a djecom koja su preboljela 2 puta? Evo moja deltu u 10.mj i danas joj je zadnji dan izolacije s omikronom. Nije li smiješno da se i njoj računa samo 4 mjeseca izuzeća od SI?

  28. #1678
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ne vidim nikakve logike u novom prijedlogu, ali baš nikakve. Čemu pošteda od SI nakon preboljenja + 1 doza ili 2x cijepljenja kad znamo da ne djeluje protiv omikrona. Ne djeluje ne preboljenje delte pred 2 mjeseca a "vrijedi". A ni treća doza (kad kažem "ne djeluje" mislim u kontekstu zaraze).

    No iskreno neda mi se više nervirati, samoizolacija ili ne samoizolacija, ionako su online, ako nisu oni pozitivni onda su drugi učenici, ako pak nisu učenici onda su nastavnici pa ionako nema tko držati nastavu. I to će po svemu sudeći biti stanje još par tjedana. Kad prođe omikron val onda će nadam se ostatak školske godine proći malo normalnije, osim ako nas ne zadesi još koje slovo. Nama je ova godina još kaotičnija od prethodne po broju samoizolacija, onlinea i ostalih čudesa...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 24.01.2022. at 19:09

  29. #1679

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Moji školu nisu vidjeli od 23.12.

    Produljeno za cijele razrede do 1. 3. ...

    kad ti dijete kaže da hoće više u školu, onda znaš koliko je sati ...

  30. #1680
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa nema to više veze sa zaštitom ,čini mi se,nego su svjesni da sa on line nastavom ne idu nikud. To je neodrživo.

  31. #1681
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nadam se da ipak do 1.2? Ali ni moji nisu nešto u školi bili... tjedan dana, taman za zagrijavanje.

  32. #1682

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    da, 1.2.


    i meni je već dosta

  33. #1683
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A jel velika bar na pravim predavanjima?

  34. #1684

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A što je a djecom koja su preboljela 2 puta? Evo moja deltu u 10.mj i danas joj je zadnji dan izolacije s omikronom. Nije li smiješno da se i njoj računa samo 4 mjeseca izuzeća od SI?
    Stvarno ti ne znam reći, i suosjećam. Najbolje da pitaš LOM-a ili nekog sličnog.
    Koliko vidimo, pravila se mijenjaju svako malo i teško ih je slijediti, a kamoli razumjeti.
    Ja sam obiteljski "guru" za pitanja Covida, pa već i ja polako posustajem s "updejtanjem" svakih par dana.

  35. #1685
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mitovski, da, smijesno je, slazem se.

  36. #1686

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel velika bar na pravim predavanjima?
    ne
    cijelo vrijeme online

  37. #1687
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Vjerovatno je do faksa ta odluka, držite se

  38. #1688
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A što je a djecom koja su preboljela 2 puta? Evo moja deltu u 10.mj i danas joj je zadnji dan izolacije s omikronom. Nije li smiješno da se i njoj računa samo 4 mjeseca izuzeća od SI?
    Da.
    I mojoj je tako za koji dan.
    Ali iskreno , bas me briga za sluzbene SI.
    Sigurni NECU dijete cijepiti samo da bi zadovoljila politicku formu dok medicinske preporuke zvuce drugacije.

  39. #1689
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ovo je osvrt na potrebu cijepljenja nakon preboljenja i rizik od teskih oblika koji zahtjevaju hospitalizaciju na istrazivanje od 11 mj, tada je delta bila u pitanju. ( pratim povremeni ovod dr.jos od prvog dana, ozbiljan je)

    https://youtu.be/25-iJKPA1CA

  40. #1690

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Osim što je ozbiljan je i je retired nurse teacher, čisto ako ga ni vi drugi ne znate kao ni ja a nemate trenutno vremena da guglate njegove credentials.

  41. #1691
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da idu nove mjere za SI cijepljene djece, tj. da cijepljena djeca neće morati u SI, neovisno o datumu cijepljenja (i ona koja su dobila jednu dozu cjepiva nakon preboljenja):
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...talje-15149142

    "HZJZ zbog porasta broja slučajeva zaraze koronavirusom među djecom najavljuje nove mjere, potvrdila je to za HRT Ivana Pavić Šimetin, zamjenica ravnatelja HZJZ-a.

    - Svako dijete koje je primilo drugu dozu cjepiva bit će oslobođeno samoizolacije, isto tako i svako dijete koje je preboljelo i cijepljeno je jednom dozom, i to neovisno o tome kada je ta jedna doza primljena. Preporuka je da se sva djeca u dobi od pet i više godina cijepe. Svoj djeci preporučujemo cijepljenje i da prime dvije doze. Tu ćemo novost danas objaviti, najavila je zamjenica ravnatelja HZJZ-a Ivana Pavić Šimetin.

    - Razmišljamo i da se revidira odredba da učitelji razredne nastave od prvog do četvrtog razreda ako su cijepljeni, ne trebaju nositi masku. To je nešto o čemu bi trebalo razmisliti, pogotovo da u periodu omikrona maska bude obvezna, rekla je Pavić Šimetin. "
    Odnosi li se ovo isključivo na jednu dozu cjepiva nakon preboljenja ili može i kombinacija jedne doze cjepiva prije preboljenja?

  42. #1692
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Jurana mudro pitaš i mene zanima odgovor, a i primjena na odraslu populaciju

  43. #1693
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosi li se ovo isključivo na jednu dozu cjepiva nakon preboljenja ili može i kombinacija jedne doze cjepiva prije preboljenja?
    čini mi se da je u tim kombinacijama cjepivo+preboljenje nevažno što je bilo prije, cjepivo ili preboljenje
    bar je tako u preporukama za odrasle

  44. #1694

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosi li se ovo isključivo na jednu dozu cjepiva nakon preboljenja ili može i kombinacija jedne doze cjepiva prije preboljenja?
    Stvarno ne znam. Nadam se da će u onim službenim preporukama biti detaljnije objašnjeno.
    Rekla bih da je ovako kako betty blue kaže.

  45. #1695
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Gdje je ta preporuka za odrasle, i zašto onda recimo kod odraslih covid potvrda traje 6 mjeseci, ili se može tražiti promjena i kako ako ide

  46. #1696

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se da je u tim kombinacijama cjepivo+preboljenje nevažno što je bilo prije, cjepivo ili preboljenje
    bar je tako u preporukama za odrasle
    Dosad redoslijed nije bio nevažan. Bolja kombinacija bila je preboljenje + cjepivo, i Trobonjača je u onom intervjuu rekao da ta kombinacija daje superimunost (što se u praksi baš i nije pokazalo baš točnim )

    Kombinacija cjepivo + preboljenje je više kao baksuz, u ovim zadnjim preporukama (Privremene-preporuke-za-cijepljenje-protiv-bolesti-COVID-19-dopunjene-i-objedinjene-2.pdf (hzjz.hr) ) čak stoji da se nakon preboljenja preporučuje ponovno cijepljenje, bez obzira je li osoba cijepljena prije preboljenja ili ne (str. 4, točka 3, pri dnu stranice), što meni ovako sa strane djeluje van pameti.

  47. #1697

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja bih, da sam neki medicinski autoritet, sumirala trenutne regionalne pedijatrijske preporuke ovako:

    Za decu koja su umrla ili imala težak oblik kovida sigurno je bilo bolje da su se prvo vakcinisala.
    (Ah, da, da su im autoriteti ikad dali šansu za to iako vakcina postoji, ali nije, eto, odobrena kod nas, ili su preporuke bile da nije potrebna. Ali na to ćemo jako čvrsto zažmuriti i zaboraviti što brže.)

    Za sve ostale koji su preboleli lako: eto vidite da smo bili u pravu da nije bila potrebna do sada. Ali sada ćemo vam je iz nekog razloga preporučivati.

    Da bismo se valjda oprali od onoga što smo prethodno govorili i uradili, a zbog čega su neka deca umrla ili se patila.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 25.01.2022. at 09:54

  48. #1698
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Pulinka, za gripu je to veci postotak djece u ovim krajevima. Onda bi se isto tako moglo reci da oni koji ne cijepe il ne daju preporuku da se cijepe peru rukr itd.

  49. #1699

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Evo novih preporuka HZJZ: Postupanje-s-oboljelima-bliskim-kontaktima-oboljelih-i-prekid-izolacije-i-karantene-ver18.pdf (hzjz.hr)

    To je ono, što su jučer najavljivali, da djeca do 18 godina cijepljena s obje doze, ne moraju u samoizolaciju. Kao i ona koja su preboljela i potom primila jednu dozu cjepiva.

    Zapravo ne vidim koji je povod tome, osim da se potakne cijepljenje djece (po logici: eto, ako je dijete cijepljeno, ne mora u samoizolaciju kad i ostali u razredu). Realno, to je i meni bio razlog da nagovorim sina na cijepljenje još ljetos.

  50. #1700
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Dosad redoslijed nije bio nevažan. Bolja kombinacija bila je preboljenje + cjepivo, i Trobonjača je u onom intervjuu rekao da ta kombinacija daje superimunost (što se u praksi baš i nije pokazalo baš točnim )

    Kombinacija cjepivo + preboljenje je više kao baksuz, u ovim zadnjim preporukama (Privremene-preporuke-za-cijepljenje-protiv-bolesti-COVID-19-dopunjene-i-objedinjene-2.pdf (hzjz.hr) ) čak stoji da se nakon preboljenja preporučuje ponovno cijepljenje, bez obzira je li osoba cijepljena prije preboljenja ili ne (str. 4, točka 3, pri dnu stranice), što meni ovako sa strane djeluje van pameti.
    To cojepljenje i preboljenje plus cijepljenje je i u onom mayo guidelinesima od kaae, al amerika puno vise tradicijski cijepi i testira, nisi otezi ludjak i zesca iznimka ako cijepis (cak i nekomorbiditetno) dijete protiv gripe. Mislim da smo amerikancima mi koji pustamo djecu da prebplijevaju kozice ko neki nativesi jer cemu akp postojo cjepivo. Cijela paradigma je drugacija, nisu bolovanja toliko normalizirana, normalizirana je prevencija koja je konkretna (cijepljenje), a ne ono mediteranska prehrana i luk u sobu uz magarece mlijeko i maticnu mlijec i neke ultra lampe i sol s himalaja. Valjda.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2022. at 10:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •