Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Kortikosteroidi i dojenje, pokušavati s održavanjem produkcije mlijeka ili ne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    2

    Početno Kortikosteroidi i dojenje, pokušavati s održavanjem produkcije mlijeka ili ne?

    Pozdrav svima!

    Našla sam se u problemu. Imam bebu od 4 mjeseca koja je isključivo dojena, kao što je bilo i starije dijete. Međutim, pogoršalo mi se zdravstveno stanje i vjerojatno ću morati primiti jaču dozu kortikosteroida intravenozno u trajanju od 3 ili vjerojatnije 5 dana.

    Pretpostavljam da oni ne idu s dojenjem, tako da bi pitala liječnike nakon koliko vremena se izluče iz organizma. Ukoliko je riječ o recimo 7 dana, što raditi u tom periodu?
    Nemam nikakvog iskustva s nadomjesnim mlijekom, nemam doma nikakvu bočicu.

    Kako održati produkciju mlijeka i kako i kojim tempom nastaviti dojiti, tj, izbacivati adaptirano? Pretpostavljam da ne mogu samo tako odjednom izbaciti adaptirano i nastaviti dojiti?

    Kako se izdojiti? Ručno ne mogu, na izdajalicu sam uspjela sa starijim djetetom izdojiti minimalne količine, sa mlađom nisam ni pokušavala.

    Prestanak dojenja mi je stvarno krajnja opcija, na živce ću ispaliti ako budem primorana na to.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nadam se da će ti neka od savjetnica odgovoriti u medjuvremenu. Bila bi zaista velila šteta da radi par dana odustaneš od dojenja, izdajat ćeš se trebati ručno ili uz izdajalicu, mislim da treće nema:/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.12.2022. at 22:03

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    O kojem lijeku je rijec?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Evo da javim, jer sam u međuvremenu dobila informacije od više liječnika:

    Kortikosteroid Solu Medrol (metilprednizolon) nije prepreka dojenju, u mlijeko se izlučuje zanemariva količina.

    Također, kontrastno sredstvo gadolinij mogu primiti dojilje, preporučili su mi samo da taj dan pijem više tekućine da prije izađe iz tijela.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •