Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Prejaki otpust mlijeka na jednoj dojci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno Prejaki otpust mlijeka na jednoj dojci

    Kako mogu to promijeniti da mi ne siklja tako mlijeko s lijeve dojke? Beba ne stize gutati i onda se jadna davi.
    S desne lijepo jede, ali dok jede s desne samo osjetim peckanje i s lijeve dojke mlijeko curi ko ludo, i u mlazu. Dok npr jede s lijeve s desne ne curi nikad.
    Dal da mijenjam polozaj ili kako?
    Imamo 2 tjedna.
    Hvala !

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Prije nego ponudiš lijevu, izdoji malo rukom, da prvi, najjači mlazovi odu u ručnik ili tetra pelenu. Onda bebu na cicu. Mlijeko više neće tako silovito izlaziti iz dojke, pa će moći mirnije sisati, neće se zagrcavati i daviti u mlijeku.
    Što se tiče položaja, preporučuje se onaj u kojem su joj usta malo iznad bradavice, tako da može bolje kontrolirati mlaz. Položaj kolijevke npr (držiš dijete u naručju), ali ju malo nakosiš (uspraviš), nije vodoravno tebi u naručju.
    tzv biološki položaj bi također mogao pomoći
    https://www.youtube.com/watch?v=KWj_fXUe2sg

    kako je do sada napredovala? Koliko imate podoja u 24 sata?
    Koliko mokrih i pokakanih pelena u 24 sata?
    Posljednje uređivanje od emily : 20.11.2021. at 14:55

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    sad ne nismo vagali al prvih tjedan dana je dobila pola kile... iz bolnice izasle sa 3250 a 7 dana kasnije smo bile vec na 3740g.. sad je tjedan dana nismo nista vagali niti nam patronazna dolazila.
    Dojimo na zahtjev, svaki sat,dva kad pozeli, znaci 10x svakako i vise !
    Pisana je cijelo vrijeme oko 6,7 pelena, kaka 2x ili 3x kroz dan, osim danas kad je 1x i to esplozivno i tekuće i puno i nije nam ginulo kupanje poslije hehehe....

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Wow, bice to buhtlica i po za par meseci
    Imala sam svoj fair share prejakog letdowna od drugog deteta na dalje. Def pomaze da se izdojis prvo, ali to povecava kolicinu mleka, a mislim da ti to ne treba :D
    Ja sam dojila tandeme pa bi mi to posisalo starije dete, u idelanom slucaju. Medjutim, cesce smo se beba i ja mucile nego ne.
    Pomaze da dojka bude nize od bebine glave. Polozaji za to su, recimo, ti na ledjima, a beba na tebi stomak na stomak. Meni je konkretno s drugim detetom s kojim sam plus imala i jezivu ragadu pomoglo da lezimo tako da su nam glave blizu a noge u suprotnim smerovima, pa je sisao bukvalno naopacke.
    Uspevala sam da dojim i dok bebu osim u slingovima/maramama, i u tim polozajima bebina glava bi bila iznad dojke/bradavice.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    E sad jedno neobicno pitanje. Zasto sisa normalno po noci? Lijeva/desna nebitno..pojede lijepo,.smireno, nista se ne zagrcava.
    o cem ovisi taj jaki naval mlijeka?
    zato jer smo smirenije obje dok spavamo?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    kako to zapravo izgleda polozaj da mu je glava iznad dojke?
    Koliko vise?
    Probam dojiti da ona ne lezi neg je podignuta gore al svakako se buni i place dok krene mlijeko

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    U sustini navala mleka je znak da je majka opustena To je generalno dobra stvar, ali ponekad je anatomija dojke (broj i prohodnost kanalica) i nivo produkcije i hormona takav da je otpust prejak. Moguce da beba, kad je uspavana, slabije vuce, ali kako mleko svakako curi, ona ga (smireno) popije.
    Glava iznad dojke znaci da se, donekle, smanji uticaj gravitacije na curenje mleka. znaci ako kanali idu ka dole, beba je ispod kanala, na dojci, mleko ce da siklja na najjace. Ako postavis bebinu glavu iznad dojke, smanjices efekat gravitacije.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Roimeda, nemoj zaboraviti da što je dojka punija, to je i otpuštanje jače, a mlaz silovitiji
    Zato najbolje izbjegavati situacije da se dojka prepunjava, čim osjetiš da je puna više nego što ti je ugodno - znači da je prošlo previše vremena od zadnjeg podoja, pa onda reagiraj - nudi dojku ako je budna, budi ju ako spava (ili probaj ponuditi u snu ...)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, imam sličan problem. Jedna dojka mi je veća i ima više mlijeka i prejak otpust mlijeka pa je curica nekoliko puta u nervozi odbijala tu dojku. Ovi savjeti gore su pomogli, osobito položaj dojenja. Ali svejedno me zanima je li moguće nekako smanjiti količinu mlijeka u toj dojci da i meni i njoj bude lakše. Druga dojka je savršeno dozirana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •