Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Imunitet nakon preboljenja COVID-a

  1. #1
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno Imunitet nakon preboljenja COVID-a

    Ispričavam se moderatorima ako postoji slična tema, nisam je uspjela naći...
    Moja 12-godišnja kćer je prije malo vise od mjesec dana prebolila koronu. Imala je prilično lagane simptome (jedan dan visoke febre i glavobolja te još par dana umor) ali joj se nakon toga srozo imunitet skroz. Stalno kise, smrce, kaslje...osjeca se umorno, ne može odraditi sat tjelesnog kako treba. Uzima imuno med sa polenom i maticnom mlijeci te Orthomol junior C plus..S obzirom da je prije korone bila dosta fit (trenira tenis) i zdrava (ne pamtim kad je popila antb) zanima me kakva su vam iskustva sa imunitetom dok djece nakon preboljenja korone ?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    E. je 13 godina, covid krajem 9 mj.
    Isto joj je pao imunitet. Imala je konjuktivitis nakon 2 tjedna, onda neku opaku ultikariju nakon 3 tjedna, onda neku smrkavost nakon 5 tjedana.
    Covid je bio jako blagih simptoma, bez temperature, samo glavobolja i bolovi u misicima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nije moje iskustvo nego sestrino.
    Njeni su mali, vrtićarka i bebac od 9 meseci.
    Preboleli pre 2,5 meseca, isto blagi simptomi, kupe svaki sledeći virus na dve nedelje išla mala u vrtić ili ne.
    Bebac je imao dosta jaku anemiju, Hgb 87 i povišene trombocite na preko 700, sad su rezultati bolji, Hgb skočio do 100 i trombociti pali na 600, ali i dalje je to van normalnog opsega.

    Mene čudi da tvoja uz takve tegobe nije oslobođena fizičkog i treninga na nekoliko meseci i nije poslata na dalje provere.
    Umor posle korone je možda ništa, a možda je anemija ili nešto što bi trebalo proveriti sa kardiologom.
    Ja sam svesna da deca jako ozbiljno shvataju sport kojim se bave, ali koliko sam čitala, mišljenja lekara su da je bolje pauzirati nekoliko meseci nego rizikovati neke komplikacije na srcu ako je umor već tako izražen da ne može čas fizičkog da završi bez velikog napora.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tko zna je li direktno zbog preboljenog kovida ili ne: dijete u bliskoj obitelji je imalo kovid taman za drugi rodjendan, prije otprilike godinu dana. Izgleda da je sad prestalo, no do ove jeseni su se pojavljivale misteroizne 24-36-satne visoke temperature bez ikakvih drugih znakova bolesti. Radjene su i raznorazne krvne pretrage, nisu mogli naci nista. Bilo ih je stvarno puno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    I moje jedanaestogodišnje dijete je nakon preboljenog Covida ove jeseni slabijeg imuniteta i pokupilo je virozu. Koliko vidim po uzorku u razredu i djeci koja su prije preboljela, i drugi nakon Covida "kupe" svaku virozu, a ima ih koji i periodično imaju i dan-dva temperature, a neki i povraćaju, pa su valjda i neke crijevne viroze u opticaju. Čini mi se da im je svima imunitet pao.
    Covid je kod mog djeteta izgledao - nekoliko dana temperature preko 38, a prva dva dana i 39 je bilo, velika malaksalost i umor, puno spavanja, slab apetit. Kašalj srećom samo dan i to vrlo sporadičan. Trebalo je par tjedana da dođe "sebi". Nitko od nas drugih se nije zarazio, svi ostali smo cijepljeni.
    Upozoreni smo od liječnika da pripazimo na produženi umor i male temperaturice od 37 - 37,3 (ako se nastave pojavljivati nakon preboljenja) jer da djeca znaju "prehodati" i laganu upalu pluća. Kod nas je, srećom, prošlo ok, ali da nije prošao taj umor i malaksalost, mislim da bih ipak napravila neke pretrage.

  6. #6
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tko zna je li direktno zbog preboljenog kovida ili ne: dijete u bliskoj obitelji je imalo kovid taman za drugi rodjendan, prije otprilike godinu dana. Izgleda da je sad prestalo, no do ove jeseni su se pojavljivale misteroizne 24-36-satne visoke temperature bez ikakvih drugih znakova bolesti. Radjene su i raznorazne krvne pretrage, nisu mogli naci nista. Bilo ih je stvarno puno.
    Viroze općenito mogu biti okidači za urušavanje imuniteta. Sad si me podsjetila s ovim primjerom iz svoje obitelji: sva moja djeca preboljela su kozice, svi su imali lagan oblik. No A. je nakon kozica gotovo dvije godine imala visoke temperature (38.5-39) koje su se uredno pojavljivale svakih 6 tjedana, trajale 2-3 dana i dobro padale uz paracetamol. Nekad, rijetko, znala je imati pokoju aftu. Prijateljica koja je pedijatrica rekla nam je da se kod nje najvjerojatnije javio PFAPA sindrom. Kako je došlo, tako je i prošlo.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A ne znam sad bih li trebalo ustajati u obranu kovida kao viroze. Nemamo iskustvo "padova imuniteta" nakon drugih virusnih bolesti, ukljucujuci influenzu koju smo, mi testirani s ove strane bare, imali preko nekoliko puta, ukljucujuci H1N1 (iliti svinjsku) koju je imao muz. Mozda je slucajnost, a mozda i ne. Svakako bi bilo bolje da dijete nikad nije imalo kovid.

    Sinoc mi je poznanica rekla da je imala kovid prije godinu dana. Inace je prosjecno zdrava, ima 49 godina. Proslo je sve super, prakticki nikakvih simptoma. Osim miokarditisa koji je uslijedio. Slucajno ili ne, njoj se nije svidjelo i radije bi da nije imala kovid. Cijepljena je cim se pojavilo cjepivo, sad ce na booster.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mislim da i kozice dosta sruše imunitet. Medicina utemeljena na dokazima ne poznaje nikakve pripravke za "jačanje imuniteta" (osim cjepiva, što nisu pripravci i jačaju imunitet samo na konkretni virus). Samo standardne stvari - zdravo jelo, dovoljno sna i odmora, primjerena tjelesna aktivnost, boravak vani i davanje vremena tijelu da se rekupera... Ako je stanje takvo da "ne može odraditi sat tjelesnog normalno" savjetovala bih se sa liječnikom je li potrebna pošteda od tjelesnog, pretpostavljam da je prerano za ići u neku post-covid ambulantu jer nije prošlo niti mjesec dana, ali i to bi mi bila opcija ako bi takvo stanje potrajalo, što se stvarno nadam da neće jer je još rano. Navodno su post-covidu sklonije ženske osobe (ne znam jesu li i djeca).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.12.2021. at 00:18

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Klinac 11.5 godina korona pred mjesec dana,zadnja u našoj obitelji, pčnenito istog stanja ko i u isto vrijeme zadnjih par gidina, klinka5.5 dobila koronu 15 dana prije, manje isto ko klinac zadnjih godina. Klinci su akeegičari, ista priča je u kod velikog 20 .5 god dva puta cjepljen, jednako šmrkav ko obično.
    Ja 1. Doza skupila koronu taman pred 2.dozu, iste ko i prošlih godina , s time da id cjepiva imam moguće neku promjenu na mr, što prije nije bilo

    I poslastica na kraju muž dve doze, dobio koronu na nekoj sredini naših bolovanja, najduže imao simptome , svako malo nenadane temp što i nije jrqjteruatilno u zadnjih više godina. U biti vjerovatno je cijela priča i potekla od njega jer je na početku naših bolovanja imao isti nenadane temp.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Klinac 11.5 godina korona pred mjesec dana,zadnja u našoj obitelji, pčnenito istog stanja ko i u isto vrijeme zadnjih par godina, klinka15.5 dobila koronu 15 dana prije, manje isto ko klinac zadnjih godina što se tiče njenih ostalih boleština. Klinci su alegičari, ista priča je u kod velikog 20 .5 god dva puta cjepljen, jednako šmrkav ko obično.
    Ja 1. Doza skupila koronu taman pred 2.dozu, iste ko i prošlih godina što se drugih simptoma tiče ostalih boleština , s time da od cjepiva imam moguće neku promjenu na mr, što prije nije bilo

    I poslastica na kraju muž dve doze, dobio koronu na nekoj sredini naših bolovanja, najduže imao simptome , svako malo nenadane temp što i nije vjerovattno u zadnjih više godina. U biti vjerovatno je cijela priča i potekla od njega jer je na početku naših bolovanja imao isti nenadane temp.
    Svi testirani, veliku dečki i dva puta.

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sto je isto kao i prosle godine? Imali ste isto kovid?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ne nego naše bolešrtine kod klinaca i mene su iste, dok kod muža svako malo nešto

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja 1. Doza skupila koronu taman pred 2.dozu, iste ko i prošlih godina što se drugih simptoma tiče ostalih boleština , s time da od cjepiva imam moguće neku promjenu na mr, što prije nije bilo
    Šta ovo uopšte znači?
    Posle vakcine si išla na MR- magnetnu rezonancu, pretpostavljam? I tamo su ti rekli da imaš "neku promenu" koja je nastala posle vakcine?
    Ja mislim da si ti nešto pogrešno razumela, osim ako nemaš to baš zvanično zabeleženo kao nuspojavu.
    Kakva "promena" može biti a da je povezana sa vakcinom, jedino tromb koliko znam, ili neko krvarenje, onda bi valjda dobila i terapiju za njega?
    Stvarno mislim da ovako nejasno nešto napisati ne koristi nikome.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nije možda dobar topic (jer se odnosi na imunitet i statistiku ljudi koji su preživjeli intenzivnu), ali ipak lijepim:

    https://ccforum.biomedcentral.com/ar...54-021-03794-0

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Išla sam na kontrolu mr tjedan dana iza cjepljenja , rekla sam možda, a išla sam radi nekih svojih kontrola

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Na kojem dijelu tijela imaš promjenu za koju sumnjaš da je od cijepljenja?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Išla sam na kontrolu mr tjedan dana iza cjepljenja , rekla sam možda, a išla sam radi nekih svojih kontrola

    To mi je sve jasno, ali "neka promena" je toliko neodređeno da nije u redu spominjati bez daljeg konteksta.

    Imamo i ja i MM po "promenu" od vakcine, otečen i bolan čimfni čvor blizu mesta vakcinacije po desetak dana nakon druge i treće doze.
    Ko zna gde bi ih još našli da smo slučajno išli na MR. Ali to je tako uobičajen nalaz nakon vakcine da nema poente spominjati ga, nit nam je uticao na imunitet.
    Ti sa tvojom "nekom promenom koja je možda od vakcine" samo daješ šlagvort neosnovanoj panici.
    Pa još sve to na temi o imunitetu dece a ne odraslih.

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ontopic moji su kuc-kuc za sad jednakog zdravlja kao i prije korone. Imali su oboje jako blage simptome - kci 2 dana kihala I curio nos, malo umor/bolni misici, bez temperature, nakon toga zdrava, sin pola dana ga malo bolila glava i temp 37, par dana jos imao promijenjen okus ali nista strasno, nije izgubio ni okus ni miris.

  19. #19
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Hvala vam na iskustvima, vidim stvarno da su jako razlicita. Mislim da je sve jako induvidualno od osobe do osobe. Malu cu svakako odvest na daljnje pretrage ukoliko se stanje ne popravi. Sto se tice umora tu se stanje popravilo ali evo neki dan je malo okisla kad je isla kuci iz skole i navecer je dobila temperaturu i glavobolju,popila je lupocet i sutradan je bila ko nova.
    Inace prvi znak nekog pada imuniteta kod nje je uvijek bio herpes koji bi joj se pojavio na usnici ali iza korone ga nije dobila sto mi je bilo cudno a imunitet vidno narusen.

    Kaae, da se nadovezem na ovo tvoje "bolje da dijete nije dobilo koronu". Slazem se, naravno da bi bilo bolje. Ona je upravo radi toga jako frustrirana. Skoro je pa jedina koja nosi masku u skolskom busu, pere ruke i pazi na higijenu a koronu je na kraju dobila od cijepljene profesorice u skoli. Bad luck.

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vjerojatnije ce bit da su i profa i tvoja kcer dobile od nekog djeteta. Al besmisleno je u ovako visokim brojkama gledat od kog si dobio, davno smo presli fazu lovanja kontakata. Sad je jedina zastita cijepljenje i maska. Samo nosenje maske usporava tvoj dolazak na red za oboljenje. I cjepivo samo to radi, al ajde, zasad u velikom postotku garantira laksi tijek, vidjet cemo kako ce omicron posloziti karte.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •