Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011
Pokazuje rezultate 501 do 548 od 548

Tema: kad ste zadnji put uzele slobodan dan samo tak

  1. #501
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Imam ideju za natpis na barem jos jednoj pregaci smajli
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2021. at 18:55

  2. #502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma.
    Meni nije.

    Ali meni nisu poznate ni neke poznate
    Kaj nije ta bila tema i za Uskrs ili prošli Božić, znam da sam to već čitala, a bilo je prigodno uz neki blagdan

  3. #503
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam prošla pored štanda na kojem prodaju majice i pregače s natpisima:
    - žena, majka, kraljica
    - od jutra nisam stala

    Bilo je još, al nisam zapamtila.
    Ako ih netko želi za Božić, recite, javit ću gdje sam vidjela .
    Ostala je koja nakon sto si ti poharala štand ?

  4. #504
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    .

    Nije! Trebaš? :preprodaja:

  5. #505
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Nista od slob.vremena zadnjih dana niente , ali zato od subote nadalje odmorko....

    Kolace smo danas ispekli (dio cemo jos naknadno), u subotu pokloni umotani, bor ukrašen, stan sredjen, u nedjelju namirnice nabavljene.

    Kod nas obitelj dolazi na Badnjak, a ja jos i radim taj dan, al skraceno tako da sam isplanirala unaprijed da sve stignem napravit za Badnjak za ranu veceru (fini meni sam smislila). Bit ce mljaaac...

    Nesto cu u cet navece vec pripremit za veceru sto moze stajat (krumpir salatu, oslic a la bakalar), ostalo cu kad dodjem s posla u cetvrtak.

    A od subote krece odmor u svakom pogledu, bit ce i par dana go, cant wait jeeej...

    Vjerujem da ce vas vecina imat koji dan slobodno, pa da cete ih lijepo provest i uzivat. Gustajte cure

    Sto se tice majica,.meni je totalno bila fora jedna s natpisom:
    Ne vičem (ne derem se), ja tako pričam..hahaha nesto u tom stilu.

  6. #506
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Eh i da povezem s temom.

    Buduci da od svojih ukucana takodjer ocekujem angazman, djeca su radila kolace,uz moj nadzor jer smo ih prvi put radili.

    Muz ce za obit.veceru grilati lososa, djeca i muz pomoc kuhat i servirat, ne pada mi na pamet da ja servisiram sama sve, goste i ukucane.
    Svako po malo i onda to ide puno brze i lakse.

  7. #507
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Eh i da povezem s temom.

    Buduci da od svojih ukucana takodjer ocekujem angazman, djeca su radila kolace,uz moj nadzor jer smo ih prvi put radili.

    Muz ce za obit.veceru grilat lososa, djeca i muz pomoc kuhat i servirat, ne pada mi na pamet da ja servisiram sama sve, goste i ukucane.
    Svako po malo i onda to ide puno brze i lakse.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.12.2021. at 21:51

  8. #508
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pomalo na temu, nadam se da kod nas nitko neće doći u posjetu za Božić. Jer je kuća bomba. A razlog što je bomba je što sam zaključila da se malo previše počelo u kući oslanjati na to da ja radim od doma pa stignem “usput” i pospremiti pa ispada da samo ja pospremam za svima (ili kvocam da nešto pospreme). I pukno mi je film nekidan (ali tiho, slabo uspijevam to verbalizirati) i samo pospremam za sobom. I ajd, skuham jelo i riješim veš (jer je kao veš “moj” a ostalo je
    “zajdničko”) Zanima me baš kad će netko primjetiti da nema opranog suda ili da je sloj smeća na podu postao neizdrživ. Ako ikome ikad postane neizdrživ. Ja si uvijek mogu preparat tanjur za pojest iz njega. I hodat po mrvicama… Možda i mravima uskoro. Ali nema šanse da to ja rješavam. Zato sam pobožno svaki dan na poslu 9-17 +vožnja. Npr koliko sam vidjela dijete već 2 dana nije objesilo mokri ručnik i kupaći nakon treninga. A valjda će shvatiti u sutra u 19 kad se treba spakirati.

  9. #509
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    He, he… žao mi je, i sretno s tim.
    Ja obično ne izdržim dugo, nego samo uzmem ekrane/ugasim internet i nabrojim što sve treba da ih dobiju natrag.

    Ja isto ne znam kako će kod mene izgledati Božić, mislim da će “štala” ugođaj biti aktualan. Prvo je najmlađa krenula s povraćanjem i prolijevom, tu sam morala prekrižiti barem dva dana planova i pola popisa baciti u smeće. Drugo, uhvatio me išijas i evo dok ne mogu spavati od bolova mislim si “zar sam uopće imala neki plan i popis”.

    A onda se sjetim da je Božić ljubav i koga briga . Kako bude, bit će.

  10. #510
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Možda obrišem prašinu sa štekera da barem to bude čisto.

  11. #511
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Sillyme, sretno! Bas me zanima koliko ce im trebat da im se upale lampice. Nije ta metoda ni losa. Zna imat ucinka.
    Samo treba moc stisnut zube i ne obracat paznju na sav taj nered i kaos da tebi ne smeta.

    Oni ce defnitivno najbolje iskustveno naucit.

  12. #512
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pomalo na temu, nadam se da kod nas nitko neće doći u posjetu za Božić. Jer je kuća bomba. A razlog što je bomba je što sam zaključila da se malo previše počelo u kući oslanjati na to da ja radim od doma pa stignem “usput” i pospremiti pa ispada da samo ja pospremam za svima (ili kvocam da nešto pospreme). I pukno mi je film nekidan (ali tiho, slabo uspijevam to verbalizirati) i samo pospremam za sobom. I ajd, skuham jelo i riješim veš (jer je kao veš “moj” a ostalo je
    “zajdničko”) Zanima me baš kad će netko primjetiti da nema opranog suda ili da je sloj smeća na podu postao neizdrživ. Ako ikome ikad postane neizdrživ. Ja si uvijek mogu preparat tanjur za pojest iz njega. I hodat po mrvicama… Možda i mravima uskoro. Ali nema šanse da to ja rješavam. Zato sam pobožno svaki dan na poslu 9-17 +vožnja. Npr koliko sam vidjela dijete već 2 dana nije objesilo mokri ručnik i kupaći nakon treninga. A valjda će shvatiti u sutra u 19 kad se treba spakirati.
    Jao, razumijem bolje nego bih voljela.... Dok su sinovi bili u srednjoj školi (čitaj:prije korone) bilo je lakše.

    Kod mene reagiraju na nedostatak veša - ako nemaju što obući (odnosi se na omiljene odjevne predmete) zapitaju se u čemu je problem.

    I da - ja ne radim od doma, ali otkad je krenula korona, mm i ja smo sve dulje na poslu, a sinovi na faksu imaju užasan raspored (pun rupa, pa ih nema od-do) + studentske poslove, tako da nije sjajno nikome. Prestala sam se uzrujavati ako kuća nije po standardima iz nekih drugih vremena. Tri subote za redom nisam bila doma (neke sam provela na poslu, neke kod roditelja u drugom gradu - njima isto odavno treba pomoć) i to se sve vidi. Organiziramo se kako najbolje znamo, ali svi su morali osvijestiti da nema "dobre vile" koja posprema za nama, pa dijelimo kako znamo i umijemo. Isključivo moja je pegla, slažem veš češće nego drugi, ali zato smeće ne iznosim, usisavam isključivo iznimno, kuhamo uglevnom mlađi sin i ja (on ima velik dio nastave online, pa je doma) i to isključivo nezahtjevna jela, frižider vikendom presložim ja, a ovaj vikend uspjela sam oprati prozor i zavjesu na boravku i dio kuhinjskih elemenata, a oni su se pobrinuli da se promijeni posteljina. Muž i stariji sin su dežurni za pranje kupaonice i drugih podova s pločicama, uređivanje balkona, usisavanje i brisanje prašine dijele kako tko stigne. Ako ne stignu ili zaborave, osuđeni su na mrvice i mrave. Nabavke - muž i ja velike kupovine, dečki sporadično u kvartovskom dućanu.

    Ne verbaliziram, jer ne daje rezultate. Do sutra zaborave što sam im rekla. Bolje funkcionira kad dobivaju poruke na WhatsUpp u stilu:
    - iznijeti obično smeće i plastiku
    - objesiti veš
    - iz Chipoteke donijeti nove tonere
    - ručak: varivo je na balkonu, treba ispeći pljeskavice koje su u frižideru

    Funkcionira do neke mjere (održavanje minimuma), ali poželim da imamo osobu koja bi došla petkom i napravila generalku, jer nije problem čišćenje, problem je to što ne stignemo više pospremati, rješavati se furde i slično.

    Eh, valjda će i ova šugava vremena jednom proći... Sretno, nemoj se previše uzrujavati, jer koristi nema, a štete su višestruke.

  13. #513

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne verbaliziram, jer ne daje rezultate. Do sutra zaborave što sam im rekla. Bolje funkcionira kad dobivaju poruke na WhatsUpp u stilu:
    - iznijeti obično smeće i plastiku
    - objesiti veš
    ...
    Ovo i kod nas najbolje pali.
    Jasne i kratke upute, i ne puno ranije, da ne smetnu s uma . I to, zacudo, obave bez pogovora.
    To su po dvije-tri radnje za svakog.
    Al, moram napisat tko ce sta jer u suprotnom nastane svađa.

  14. #514
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Također puno olakšava ako čovjek ne nagomilava svega i svačega u stanu/kući, imati minimum i isključivo nešto što se nosi/koristi, ostalo razdijeliti/udomiti ... Srećom sklona sam minimalizmu.

    To govorim jer što manje obaveza imamo koje nam kradu vrijeme, imat ćemo više slobod.vremena
    Povezujem s temom jel.

  15. #515
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo i kod nas najbolje pali.
    Jasne i kratke upute, i ne puno ranije, da ne smetnu s uma . I to, zacudo, obave bez pogovora.
    To su po dvije-tri radnje za svakog.
    Al, moram napisat tko ce sta jer u suprotnom nastane svađa.
    Moji se ne svađaju, ali ih posao i obveze ponesu, pa zaborave. Zbog toga imaju alarme, npr. u 9 navečer mobitel javlja da treba uključiti vešmašinu, jer se okrenula tarifa. Ja to isto ponekad koristim, jer mi mozak više nije kao nekada (em sam starija, em ima više raštrkanih obveza).

  16. #516
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Možda obrišem prašinu sa štekera da barem to bude čisto.
    Joj, sto ja tebe volim, obrasci sim-tam. Duhovita si, bubilo, i ne dam te za sve prakticne minimalizme ovog svijeta. Mogu li ti poslat solo hug uz ibuprofenski ommmm? Humor je odlika onih koji prezivljavaju. Zelim ti da sto prije ozdravite! Na temu sam zamislila pregacu s naslovom ove teme.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.12.2021. at 14:30

  17. #517
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dodaj tome i koji Normabel i sve može .
    Hvala!

    Ta pregača bi bila totalni, totalni hit! Pregazila bi “od jutra nisam…” i “žmk” samo tako. Predobra ideja.

  18. #518
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Kad budes malo htjela razbit excellice nudim ti poslovnu ideju stand up komedije targetirano na mamecu nisu (ja cu malo vise na sub-nisu hipohondara bacit), a razvit cemo i prikladne asesoare. U mejuvremenu, cheers uz normabel!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.12.2021. at 14:55

  19. #519
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Odlična poslovna ideja! I am in .
    Živjeli!

  20. #520
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ja se odmah zapisujem za vaš nastup

    Bubilo, drzte se, drzim fige da isijas popusti i maloj proljev prodje! :hug:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.12.2021. at 15:31

  21. #521
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Od danas sam na godisnjem (do 3.1.) uz minimalan rad od kuce.

    Raspremanje, bacanje, doniranje i svastanesto shall begin.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Možda obrišem prašinu sa štekera da barem to bude čisto.

    Ovako sam ja prekjuče- osvrnula se po kući, zaključila da sobe treba temeljno pospremiti.
    I onda sam oprala prozore - valjda da se nered bolje vidi, nemam pojma zašto sam od svega to prvo uradila

    Raspremanje, bacanje i doniranje sam bila isplanirala za pre dve nedelje, sve razvrstala u kutije i gomile u sobi. I onda smo se razboleli, posvetili silom prilika vreme sebi , a sutra će valjda deo toga konačno da ode, što u smeće, što na tavan, što onima za koje je namenjeno...

  23. #523
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam klince kod sebe pet dana u tjednu, dakle nisam 24/7 s njima, a sad, sjela sam popodne i gledam film, trebala bih pospremati.

  24. #524
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Gledaj film i uživaj .

  25. #525

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ahahaha, vidim da su "moji" štekeri aktualni
    Na tu temu: davno bilo, sad se (samo) spominjalo. Ne pada mi na pamet bavit se time.

    Kad sam prije koju godinu shvatila da ja, "friško" i hitno hospitalizirana, iz bolnice zovem drugi dan doma (čim mi je bilo malo bolje, jel') i: a) nabrajam što u frižideru treba potrošiti, kada i kojim redoslijedom; b) nabrajam što treba kupiti i gdje, uključujući i akcije i prigodna sniženja u upute; c) nabrajam gdje su pokloni za dječji rođendan na koji se treba ići, kao i vrećice itd., jer o "tome ja vodim računa", jel', d) pišem detaljne upute za prijateljicu (a kasnije i za šogoricu) i zovem ih svako malo jer "sto stvari se mora obaviti, djeca imaju aktivnosti, rasporede, mora se ovo-ono..."; e) završavam neki posao jer "konačno imam mira, pa sam uredila da mi se donese računalo" (ovo je vrh, stvarno ); f) daljnje nebuloze.... Dakle, kad sam u nekom momentu shvatila da sam u bolnici- "helou Dota, u bolnici si, a i dalje se ponašaš kao da će tvoj svijet propasti ako mu se poremeti raspored "moranja"... daj se skuliraj, ljudi umiru oko tebe, nisi ni ti trenutno peachy... nema "moranja"...ovo sad tu u čemu jesi je "moranje", a sve ostalo je ... ( izaberite prostu riječ po želji)".
    Bio je to jedan poprilično otrežnjujući moment, moram priznati.

    Ne kažem da mi uspijeva svaki dan biti svjesna da su moja/ naša "moranja" samo proizvoljni konstrukti koji nas više ili manje svakodnevno taru i melju i stišću i čine manjima i slabijima i tužnijima nego što jesmo. Ne kažem da nema "moranja" jer ima: svi moramo jesti, moramo imati nešto čisto za obući, ne možemo živjeti u svinjcu itd. Nisam nerealna. Znam da se svačiji život svakodnevno sastoji od bar sitnih "moranja".
    Ali sada se više trudim razlikovati "moranja" i moranja bez navodnika.

    Pa sam tako danas - otišla na masažu. Kupila XXL mađaricu u Lidlu. Kupila gotovi bakalar bianco (sad već znam koji je dobar . Naručila se sutra u frizera. Odlučila raditi jedno glavno jelo na Božić, a ne tri, pa da ostatke jedemo danima. Kupila francusku salatu. Napravila kolač koji se ne peče i oblatne. Dala djeci da okite bor i nisam pomaknula niti jednu kuglicu, baš je divan nesavršen. Posudila knjige u knjižnici. Kupila čipsa i kokica za uz božićne filmove. I prošla na Britancu pokraj stare gospođe u ljubičastom šeširu, kaputu i rukavicama (koja je isto nosila teglu kupovne francuske salate u vrećici ). Odlučila kupiti ljubičasti šešir.

    To je moj dan i moj Božić, ukratko. Nadam se da će još uključivati i naramak dječjeg smijeha i bar mrvu mira, radosti i zdravlja.

    I to svima vama želim.

  26. #526

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Bubilo i Ina, i ja bih vas došla slušati .
    Ma što slušati, prodavati .
    Posljednje uređivanje od Dota : 23.12.2021. at 19:45

  27. #527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ajme dota, svašta si ti napravila

  28. #528

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme dota, svašta si ti napravila

  29. #529

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam odustala od generalija pred Bozic iz vise razloga. Uzivam u pecenju kolaca (jedino madjaricu ne znam napraviti i zavidim vama koje ste je uspjele ugrabiti u Lidlu) i cistiti uz to ne stignem. Kuca je uredna kao i obicno,,nitko nece gledati ispod kauca, kroz nju ce proci horda ljudi.. Tako da generalno ciscenje ostavljam za kad mi dodje. To navodim kao svoj osobni uspjeh jer sam oduvijek imala "uzor" u majci koja je jos u ponoc na Badnjak stirkala i slagala kore torte... Thanks,,but no thanks.
    Posljednje uređivanje od rehab : 24.12.2021. at 07:25

  30. #530

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Ahahaha, vidim da su "moji" štekeri aktualni
    Na tu temu: davno bilo, sad se (samo) spominjalo. Ne pada mi na pamet bavit se time.

    Kad sam prije koju godinu shvatila da ja, "friško" i hitno hospitalizirana, iz bolnice zovem drugi dan doma (čim mi je bilo malo bolje, jel') i: a) nabrajam što u frižideru treba potrošiti, kada i kojim redoslijedom; b) nabrajam što treba kupiti i gdje, uključujući i akcije i prigodna sniženja u upute; c) nabrajam gdje su pokloni za dječji rođendan na koji se treba ići, kao i vrećice itd., jer o "tome ja vodim računa", jel', d) pišem detaljne upute za prijateljicu (a kasnije i za šogoricu) i zovem ih svako malo jer "sto stvari se mora obaviti, djeca imaju aktivnosti, rasporede, mora se ovo-ono..."; e) završavam neki posao jer "konačno imam mira, pa sam uredila da mi se donese računalo" (ovo je vrh, stvarno ); f) daljnje nebuloze.... Dakle, kad sam u nekom momentu shvatila da sam u bolnici- "helou Dota, u bolnici si, a i dalje se ponašaš kao da će tvoj svijet propasti ako mu se poremeti raspored "moranja"... daj se skuliraj, ljudi umiru oko tebe, nisi ni ti trenutno peachy... nema "moranja"...ovo sad tu u čemu jesi je "moranje", a sve ostalo je ... ( izaberite prostu riječ po želji)".
    Bio je to jedan poprilično otrežnjujući moment, moram priznati.

    Ne kažem da mi uspijeva svaki dan biti svjesna da su moja/ naša "moranja" samo proizvoljni konstrukti koji nas više ili manje svakodnevno taru i melju i stišću i čine manjima i slabijima i tužnijima nego što jesmo. Ne kažem da nema "moranja" jer ima: svi moramo jesti, moramo imati nešto čisto za obući, ne možemo živjeti u svinjcu itd. Nisam nerealna. Znam da se svačiji život svakodnevno sastoji od bar sitnih "moranja".
    Ali sada se više trudim razlikovati "moranja" i moranja bez navodnika.

    Pa sam tako danas - otišla na masažu. Kupila XXL mađaricu u Lidlu. Kupila gotovi bakalar bianco (sad već znam koji je dobar . Naručila se sutra u frizera. Odlučila raditi jedno glavno jelo na Božić, a ne tri, pa da ostatke jedemo danima. Kupila francusku salatu. Napravila kolač koji se ne peče i oblatne. Dala djeci da okite bor i nisam pomaknula niti jednu kuglicu, baš je divan nesavršen. Posudila knjige u knjižnici. Kupila čipsa i kokica za uz božićne filmove. I prošla na Britancu pokraj stare gospođe u ljubičastom šeširu, kaputu i rukavicama (koja je isto nosila teglu kupovne francuske salate u vrećici ). Odlučila kupiti ljubičasti šešir.

    To je moj dan i moj Božić, ukratko. Nadam se da će još uključivati i naramak dječjeg smijeha i bar mrvu mira, radosti i zdravlja.

    I to svima vama želim.
    Ooo Dota, sve te potpisujem. I ja sam ovo adventsko vrijeme provela hodocasteci lijecnicima i shvatila sto mi je u zivotu zapravo bitno.. Veliki X na post.

  31. #531
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Bravo, Dota !

  32. #532

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Rehab, još sinoć je bilo XXL mađarice u Lidlu na Sveticama, možda ima još i danas. A, ako i nema, ima i u Sparu i u Konzumu i svugdje, bilo koja je dobra. A ako nigdje nema, može se napraviti i ovo:https://www.coolinarika.com/recept/l...3-0242ac120082 . Ovo je doslovno najomiljeniji kolač u našoj kući, a radi ga samostalno i petogodišnje dijete ( isprobano ). Jedino ja stavljam maslac, a ne margarin i izbacim šećer jer su slatke i čokolade i keks pa ne treba.

    Bit mog posta iznad je upravo u tome. Olakšajmo si. Birajmo svoje bitke.
    Nemojmo da nam djeca kao najveću uspomenu Božića zapamte pranje prozora, štirkanje i slično. Neka zapamte da smo se zajedno radovali. Neka zapamte da smo zajedno pjevali. Neka zapamte da smo kitili bor i na njega stavili SVE dječje božićne rukotvorine koje su ikad napravili, a ne ih odbacili jer nam je bor ove godine bijeli ili crveni ili plavi ili kakav god. Neka zapamte da smo šetali, možda otišli na izlet, ili ležali dva dana doma i gledali najšećernije božićne filmove, jeli jela i kolače koja svi volimo i koja smo ZAJEDNO pripremili svi skupa. I koja po mogućnosti nisu komplicirana i ne "proizvode" puno suđa .
    Neka nam Božić bude zajedništvo, a ne natjecanje (s drugima ili sa samima sobom, svejedno).

    Uostalom, sve je stvar gledanja. Evo, moj post gore. Na prvi, brzi pogled izgleda da sam ne znam što napravila jučer. A nisam .
    'Ajmo ga prevesti.
    Najveće moje "moranje" je bilo otići u dućan i kupiti gotove kolače, gotovi bakalar, gotovu francusku salatu, čips i kokice za filmske večeri itd.
    Drugo "moranje" je bilo pronaći recepte za jednostavni kolač ili dva, koji djeca mogu napraviti sa mnom. Što i jesu. I dati doprinos u "poslu" stavljanjem enciklopedije na oblatne i traženjem mjesta u hladnjaku da sve stane.
    Ostatak dana sam bila na masaži, u knjižnici posudila knjige, naručila se u frizera, šetala po Britancu i odlučila kupiti ljubičasti šešir.
    Dakle - u slobodnom prijevodu - jučer nisam radila ništa, zapravo.
    A imat ćemo isti ili još i bolji Božić kao i onih godina kad sam radila "sve".

    Birajmo svoje bitke. Nisu izmislili veš mašinu da bismo prali gaće u potoku.

    Grlim vas sve.
    Sve ste dovoljne i najbolje.
    I u "štalici" i "na slamici".
    Svugdje.

    Na kraju života sigurno nas nitko ne pita koliko smo štekera pobrisali.

  33. #533
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    e pa baš tako Dota

    Meni je jedino ove godine razlika što se obitelj baš skuplja kod mene danas na Badnjak (i to nakon mog posla ),al dok nije bilo kod mene ništa organizirano e tad sam pojednostavila ovako kao i ti.
    Sad sam ipak imala više posla zadnjih dana, al odmarat ću od sutra
    Jedva čekam da se skupimo i profeštamo, dolazi mi seka iz Njem s obitelji, pa se svi veselimo.

    Edit:
    Masažu i frizera sam zakazala idući tjedan, tad nema gužvi
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.12.2021. at 10:11

  34. #534

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    U jednom trenutku je izgledalo kao da će tema o slobodnom danu otići u smjeru "što sve moram napraviti?", ali mi se sviđa što je završilo tako da pokazuje kako pronaći slobodne trenutke u neslobodnom danu. To je to - korak po korak, prvo pronaći par minuta za sebe, onda par sati i na kraju ćemo doći do slobodnog dana.

  35. #535

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Rehab bi se razboljela da udje na Badnjak u trgovinu u onu guzvu, ali Dota, ipak ti hvala na informaciji Napravila sam 4 vrste kolaca, prezivjet cemo bez madjarice :D
    I opet ti cijeli post potpisujem

  36. #536

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Haha, ja ušla danas u 14.00 pa kupila i breskvice . Nije bilo gužve. Lokalni Spar.

    Sad ručali (istarske fine rezance s bakalarom bianco ili s tartufatom, tko što voli; angažman - skuhati tjesteninu, otvoriti teglice i začiniti salatu; a učinak maksimalan ), djeca i suprug pospremaju stol i suđe uz "The Doors" kao muzičku kulisu . Ja pijuckam gin tonic i piskaram. Najmlađe dijete bira božićni film za popodnevnu siestu. La vita e bella.

  37. #537
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod mene standardno. Muz na hitnoj, opet mu je nesto ili nista, ali ok, bolje sad ujutro nego kad krene festa i pojave se svi pijani i razbijeni. Djeca i ja moramo po zadnji poklon, sto bih ja bila obavila sama, ali......... ne mogu ih ostaviti bez nadzora u kuci.

    Za veceru za Badnjak cemo mozda jesti pizzu, a mozda je u sumi. Usputno radim francusku, sebi za gust jer nitko drugi ne zeli. Sutra mozda slavimo Bozic, a mozda nas zaobidje jer, jel, hitna. Vrijeme za sebe sam imala sinoc od 23 do 2 ujutro, motajuci poklone i spremajuci sudje.

  38. #538
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj Kaae, zagrljaj. Sretno, nadam se da će sve biti u redu.

    Ja provodim Badnjak čekajući rezultate pcr-a, čini se da ne mogu baš svaki put izbjeći zarazu. Pa dobro, uvijek imam i onaj drugi krug blagdana.

    Pozitivna stvar je da imam vrijeme za sebe. Negativna stvar je da je to zbog toga što se ne mogu pomaknuti od bolova. Jbg, balans.

  39. #539

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Kaae, zagrljaj. Sretno, nadam se da će sve biti u redu.

    Ja provodim Badnjak čekajući rezultate pcr-a, čini se da ne mogu baš svaki put izbjeći zarazu. Pa dobro, uvijek imam i onaj drugi krug blagdana.

    Pozitivna stvar je da imam vrijeme za sebe. Negativna stvar je da je to zbog toga što se ne mogu pomaknuti od bolova. Jbg, balans.
    Ako te to tjesi, mi smo skoro svi u kuci bolesni i virozni. Eto, prizvala sam bolest pomisli da bih usla u trgovinu na Badnjak :D Poznajemo puno ljudi koji su se razboljeli zadnjih par dana, takodjer su svi bili negativni. Ocito neka viroza hara, a nije korona.

  40. #540
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ako te to tjesi, mi smo skoro svi u kuci bolesni i virozni. Eto, prizvala sam bolest pomisli da bih usla u trgovinu na Badnjak :D Poznajemo puno ljudi koji su se razboljeli zadnjih par dana, takodjer su svi bili negativni. Ocito neka viroza hara, a nije korona.
    Ma evo nije ni kod mene korona srećom.

  41. #541

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Kaae, Riri i Rehab, nadam se da vam je današnji dan prošao u boljem ozračju i da je i vama i vašima bolje

    Svima koji slave, sretan Božić .

  42. #542
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super da nije kovid, Riri!

    Kod nas je dan prosao ok. Najeli smo se i naotvarali poklona do te mjere da sam u nekom trenutku prestala obracati paznju (tako je to s muzevom mamom).

  43. #543

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    a evo i odgovora na temu!

    zadnji put sam samo tak uzela slobodan dan 20.12.
    i to jos s frajlom svojom koja je izostala iz skole
    isle na neki pregled u grad, i skuzile da bi bas mogle ostati u gradu
    ona je bila totalno odusevljena
    (a i inace joj nije nepoznato uzet slobodan dan jer vec godinama ima pravo 1 dan u polugodistu bez objasnjenja ostat doma)

    pa smo lepo prvo otisle na kavu pa na rucak pa prosetale, cak ni u ducane nismo stigle !)

    i pamtimo ga s veseljem i pamtit cemo ga vise od ostalih obicnih/radnih dana
    jer zivot stvarno je kratak...

    sretna Nova cure!

  44. #544
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Baš lijepo
    Jedna crtica iz nećakova života
    Išao je u srednju u kojoj si smio izostati tada samo jedan dan u godini ako ti opravdaju roditelji, on rad čini mi se drugi razred, u prvom je ti sve lijepo funkcioniralo . I tako početkom rujna umre mu deda, uzeli slobodno na dan sprovoda i ostao mali kratkih rukava do kraja godine

  45. #545
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku

    sretna Nova cure!
    Sretna nova.

    A dokumentarac?

  46. #546
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Sretna nova.

    A dokumentarac?
    I ja jos iscekujem naziv dokumentarca

  47. #547

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ma potpuno je nebitan..ali je mene ponukalo na razmisljanje

    to je bil serijal o ona 2 decka koji su odlucili u 80 dana proci oko svijeta bez lipe
    tam je prikazano kak je vise nego nekoliko ljudi diljem svijeta uzelo fraj i provelo decke po svom gradu/kraju
    ti domacini to nisu planirali, nisu morali..i zivot im nije stal, naprotiv.. malo su izasli iz rutine i pokazali (i sebi) da se moze svaki dan napraviti/promijeniti toliko vise stvari nek kaj se misli

    ja osobno imam iskustvo, srecom od vrlo mladih odraslih dana, da sam u 1 danu od sebi vazne curke u usponu u karijeri ko na filmu dobila "vise te ne trebamo"
    bome tad mislila da bu im tesko bez mene hahahahaha
    pa eto meni valjda i zbog toga kaj znam da sve moze i ide bez nas, nije tesko nikad uzet fraj
    i jos se osjecat dobro, odlicno čak pritom!

  48. #548
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    [QUOTE=mama pticica;3230421
    pa eto meni valjda i zbog toga kaj znam da sve moze i ide bez nas, nije tesko nikad uzet fraj
    i jos se osjecat dobro, odlicno čak pritom![/QUOTE]

    Bravo ! Ne znam koji je serijal, valjda cu zguglat.

Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •