Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Stomak raste: Trudnoća ili endometrioza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    4

    Početno Stomak raste: Trudnoća ili endometrioza

    Pozz curke, zanima me da li je neko imao iskustvo sa postepenim rastom stomaka a da nije u pitanju debljanje. Stomak mi je kao da sam peti mesec trudnoće i postepeno je došlo do toga. Počeo je rasti, ispočetka nisam pridavala tome pažnju, međutim sad me jako brine. Imam zakazan pregled za 10 dana, međutim briga me pojede.
    Zadnjih par meseci mi je ciklus poremećen, menstruacija zakasni 7-10 dana i traje samo oko 2-3 dana bez pratecih bolova.
    Čitala sam od endometriozi pa sam se jako zabrinula. Inače imam dvije curke od 3 i 2 godine te dugo nisam bila na ginekoloskog pregledu.
    Svaki savet dobro došao.

  2. #2
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A jesi napravila test? Koliko godina imaš?

  3. #3
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja imam endometriozu i još nisam čula da bi trbuh tako rastao od toga. Menstruacije su jako bolne, obilne i dugo traju. Spolni odnosi bolni.
    Idite na ginekološki pregled i nakon toga na ostale. Svakako provjerite štitnjaču.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Imam 23 godine.
    Test nisam radila, planiram sutra aBd uraditi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na savjetu. Nije mi naumpalo da štitnjaču provjerim.

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A imaš li možda kakvu drugu dijagnozu, npr. policistične jajnike?
    I jesi li napravila test danas?

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    kad sam bila hospitalizovana zbog pobacaja imala sam cimerku na ginekologiji koja je bila dosta mrsava (ispod 50kg) i imala poprilican, po izgledu trudnicki, stomacic od mioma. Posle mi je rekla da su joj izvadili miome prilicne mase, ali sam zaboravila tacno koliko, da ne lupam.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Pozz cure, da se javim nakon pregleda. Doktorica kaže da imam smanjen volumen jajnika te da su mi zbog toga slabe menstruacije i stomak raste. Dala mi je da proverim hormone stitne.
    Desni jajnik je 25*19mm a levi 22*17mm, rekla mi je ukoliko budem planirala trudnoću da ću teže zatrudniti.
    Da li se neka susretala sa tim?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •