Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 142

Tema: Raspoređivanje novca u mjesecu

  1. #51
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Eh kad je to bilo... I stambena. I povrat poreza za kamatu i troškove liječenja. I svaštanešto
    Za današnje doba 750kn je puno, pogotovo spram kamata na stednju ili poticaja za stambenu...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.12.2021. at 21:07

  2. #52
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja muzu slavodobitno upravo prenosim info o ovim poticajima za 3.stup,a on meni da on to uplacuje vec 6 god ja to uopce nisam polovila.

    Kod nas je on tata mata za financije, a ja paaaa vise za potrosit hahaha iako kad hocu bit razumna, jakooo sam disciplinirana, al jako bi mi tesko bilo zivjet tako stalno (osim naravno da ne moram i nemam za kruh). Volim povremene vanrazumske "ispade" i priustit nam neke guste bez zere griznje savjesti.

    Eh da i letke mrziiiim, ne znam ko bi me natjerao da ih pregledavam, iskonski ne podnosim tu akivnost, al kad mi netko kaze da ce nesto bit na akciji, ako mi je bas usput navratiti cu, al obilazit naokolo ducane po kvartu i sire no way. Nit vremena, a jos manje zivaca.

    Naravno di kupujem uvijek pogledam akcije i uzmem nesto od toga.

    Bubilo, tata ti je zaista malo munjen s tom mrkvom i brokulom po razlicitim ducanima, ocito ga zabavlja

    Jesu ljudi takvi oduvijek ili se te osobine "stedljivosti" jos pojacavaju s godinama?

    Jos mogu shvatit ljude koji fakat nemaju i moraju svaku kunu prevrtat par puta, al oni kojima zaista nije takva nuzda i huda sila, a obilaze naokolo ducane prema letcima radi 2 kn...a ono teze mi je pojmljivo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.12.2021. at 22:59

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Zapravo mi je najteze pojmljivo toliko si vremena oduzet za odlazak u razlicite ducane, svi znamo da je vrijeme novac. Vecina nas je zaposlena full time i zivimo dosta zahtjevnim lifestyleom. Ok mogu umirovljenici, nezaposleni i mozda ljudi s vec vecom djecom.

    No svakom njegovo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.12.2021. at 23:03

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    O, ne uštedi on 2 kune. On mene nazove i kaže mi kako je uštedio 50 kn .
    Jer je u jednom dućanu brokula 16, a u drugom 8.
    I već zna hrpu tih fora… npr. nikad neće dati za banane 10 kn, on uvijek zna kad i gdje su po 6 kn i tako te fore. Izludi ga kad ja kupim čajnu za 60 kn, a on zna da će prekosutra biti 30.

    Al njemu je dosta značajna stavka u tome i šetnja… osim što mi oko 16h kupi klince, najčešće ima hrpu vremena, a i mora se fizički kretati. Dok on obiđe te sve dućane, a ide pješke, to je fina ruta. I još je uštedio 50 kn .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.12.2021. at 23:46

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Kako se tretiraju vlastite uplate na vlastiti ziro racun?
    Da li to porezna gleda ili slicno?
    Ziro racun imam, a stoji mi prazan, pa mi se cini kao zgodan za stednju .

  6. #56
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se tretiraju vlastite uplate na vlastiti ziro racun?
    Da li to porezna gleda ili slicno?
    Ziro racun imam, a stoji mi prazan, pa mi se cini kao zgodan za stednju .
    Ma slobodno, osim ako nećeš odjednom 100.000,00 uplatit. Ja imam obrt i ŽR građana od prije, na njega mi je je sjela poveća lova kada smo prodali zemlju pa sam samo napisala obrazloženje poreznoj i to je to.

  7. #57
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Sirius, ne uplaćuj na žiro ni u ludilu! Porezna ne razlikuje otkud uplate dolaze pa ćeš morati objašnjavati da to nije oporezivi prihod.

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma slobodno, osim ako nećeš odjednom 100.000,00 uplatit. Ja imam obrt i ŽR građana od prije, na njega mi je je sjela poveća lova kada smo prodali zemlju pa sam samo napisala obrazloženje poreznoj i to je to.
    Slažem se. Ja isto tako radim tamo stavim jer mi mora biti odvojeno inače..bye bye..

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ne uplaćuj na žiro ni u ludilu! Porezna ne razlikuje otkud uplate dolaze pa ćeš morati objašnjavati da to nije oporezivi prihod.
    ma nije baš tako Barbi, pa lijepo se vidi i lako obrazloži da si prebacio s tekućeg.
    znam masu ljudi koji tako odvajaju.

    Nikad mi apsolutno nitko iz PU nije riječ uputio. Pitala sam i u banci, često tako sad ljudi rade jer su kamate na štednju nikakve.
    Osim naravno ako se ne radi o nekim ogromnim svotama koje je Kosjenka spomenula. U tom slučaju će možda PU provjeravati, a PU ionako prati samo račune s iznimno velikim svotama a di smo mi od toga...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.12.2021. at 12:20

  9. #59
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Porezna temeljem uplata na žiro razreže porez i pošalje uplatnicu. Naravno da se lako razjasni ali zar vam se zaista da natezati s poreznom? Doživjela sam to s poznatom osobom koja je onda morala izvrsiti povrat sredstava sa žira i slati potvrdu poreznoj. Zar nije lakse i logičnije otvoriti štednju i na nju prebacivati - štednju? Tko god ima net banking ili m banking napravi to u tri klika.

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Pa možete otvoriti Revolut

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Kaj nemate devizni račun? Može se i na njega prebaciti s tekućeg

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Porezna temeljem uplata na žiro razreže porez i pošalje uplatnicu. Naravno da se lako razjasni ali zar vam se zaista da natezati s poreznom? Doživjela sam to s poznatom osobom koja je onda morala izvrsiti povrat sredstava sa žira i slati potvrdu poreznoj. Zar nije lakse i logičnije otvoriti štednju i na nju prebacivati - štednju? Tko god ima net banking ili m banking napravi to u tri klika.
    Pa nije baš tako. Recimo meni u ovoj banci ne postoji mogućnost da zaobiđem poslovnicu barem kod zatvaranja štednja kad hoću podići novce (otvorit je mogu preko neta). Odlasci u banku i čekanje u redu, pa ono ne bih ako baš ne moram..:/
    Isto tako, vrlo često ne postoji mogućnost štednje koja ne bi bila redovna mjesečna uplata (svaki mjesec, neki minimalni iznos).
    Meni ne odgovara da svaki mjesec uplaćujem određeni iznos, nekad želim preskočit tu uplatu jer imam veće troškove recimo prosinac, a nekad bi možda odjednom uplatila više. Vrlo često nema tako fleksibilnih modela štednje po bankama.

    Zbog svega navedenog mi je žirac 10x praktičniji, kad želim samo taj tren prebacim i bok.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.12.2021. at 13:06

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nemate devizni račun? Može se i na njega prebaciti s tekućeg
    Pa na njemu su euri, no neću konvertirat kune u eure ako će mi trebat upravo kune za 6 mj.

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa možete otvoriti Revolut
    To moji sinovi rade. Možda sam već napisala, nemam pojma.

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa na njemu su euri, no neću konvertirat kune u eure ako će mi trebat upravo kune za 6 mj.
    Nama za to služi ZB Plus fond. Imam i žiro, ali na njega mi sjedaju honorari i slični prihodi.

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja recimo uopće ne štedim u kunama. Višak novca pretvorim u eure a njih jako teško, odnosno nikako ne mijenjam natrag u kune. Osim zbog više sile.

    A odjeću isto u zadnje vrijeme kupujem sa stranih web dućana, pa mi tu opet trebaju euri.
    E sad, morat ću i ja naći neku novu valutu štednje kad euro dođe k nama

  17. #67
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    žiro račun je, koliko je meni poznato, poslovni račun
    meni isto jedino honorari (za koje sam platila porez) sjedaju na njega

    isto tako me nikad nije porezna kontrolirala, ali mi je prilično važno da za svaku kunu tj euro koji mi je sjeo na žiro račun imam ugovor/račun, JOPPD obrazac i potvrdu o plaćenim porezima i doprinosima
    ne mogu zamisliti situaciju da me porezna pita otkud mi sredstva na računu pa da onda moram objašnjavat kako žiro račun koristim kao štednju
    ne znam kako bi se to dokazalo
    teoretski, to se nikad neće dogoditi, pogotovo ako se radi o iznosima koji nisu značajni, ali nikad ne znaš

  18. #68
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A odjeću isto u zadnje vrijeme kupujem sa stranih web dućana, pa mi tu opet trebaju euri.
    na koji način plaćaš u eurima na stranim web dućanima?
    jer moja banka meni uzme neku naknadu za konverziju iz eura u kune
    što me naživciralo do te mjere da sam opet počela koristiti pay pal (iako znam da i oni uzimaju naknadu)

  19. #69
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    na koji način plaćaš u eurima na stranim web dućanima?
    jer moja banka meni uzme neku naknadu za konverziju iz eura u kune
    što me naživciralo do te mjere da sam opet počela koristiti pay pal (iako znam da i oni uzimaju naknadu)
    Plaćam mastercardom koji je povezan s mojim deviznim računom. Pretvara mi u kune jedino ako nemam sredstava na deviznom. Znam da sam znala plaćat i na nekim stranicama gdje bi me pitalo hoću li platit u eurima ili kunama, al već dugo nigdje to nisam vidjela.

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bb, svi uzimaju nešto za konverziju a i tečajna lista im je nepovoljnije neg ak npr kupiš ere u mjenjačnici i staviš na račun

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    bb, svi uzimaju nešto za konverziju a i tečajna lista im je nepovoljnije neg ak npr kupiš ere u mjenjačnici i staviš na račun
    Yep istina

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    bb, svi uzimaju nešto za konverziju a i tečajna lista im je nepovoljnije neg ak npr kupiš ere u mjenjačnici i staviš na račun
    Jel se može na bankomatu uplatit eure na devizni račun ili se mora ići u poslovnicu na šalter u red?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.12.2021. at 14:39

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam kakvu aplikaciju ima koja banka, ali u Zabi se online može prebacivati s računa na račun.

  23. #73
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    To se moze u svakoj banci

    Ako ides u mjenjacnicu po eure, moras prvo staviti na jedan racun da bi prebacila na drugi

    Zato pitam za uplatu eura na bankomatu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.12.2021. at 15:37

  24. #74
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mislim da ne možeš uplatiti eure na bankomatu.

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Kod nas se pare zovu kune i one su jedino platežno sredstvo
    Ali možeš prebaciti s jednog svog računa na drugi u valutu koju želiš/ trebaš
    Bankomat u hr daje samo kune
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.12.2021. at 15:53

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Postoje bankomati koji isplaćuju eure, ali koji primaju eure, to ne znam da postoji.

  27. #77
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje bankomati koji isplaćuju eure, ali koji primaju eure, to ne znam da postoji.
    U HR postoje bankomati koji isplaćuju eure? Koji su to?

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Npr. na Trgu, proguglaj.

  29. #79
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Revolut ima jako pristojnu tecajnu listu a jednom kad prebacis u eur ako plaćaš u eur onda skida te eur.

    Ovo s Mastercard je bilo nekad u Zabi (i koristila sam dosta, tad sam vise putovala) ali mislim da su to promijenili pred dosta vremena? Ne znam da li ima koja banka koja to još uvijek omogucuje.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koje, ovo što piše Nanoibeba? Ja sve online plaćam Masterom i skida mi se s deviznog ako sam platila u eurima

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sillyme kak misliš da je bilo nekad? Ja stalno kupujem online i plaćam mastercardom u eurima.

    Joj mima, pa pitala sam da ne moram guglat.

    Jel to bankomat neke banke il oni bankomati koji "deru" turiste a i ostale koji im se približe?

  32. #82
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ok, onda sam ja nesto pomijesala... meni je ostalo u sjećanju da su uveli neku dvostruku konverziju, mozda je to bila neka druga od mojih kartica...

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme kak misliš da je bilo nekad? Ja stalno kupujem online i plaćam mastercardom u eurima.

    Joj mima, pa pitala sam da ne moram guglat.

    Jel to bankomat neke banke il oni bankomati koji "deru" turiste a i ostale koji im se približe?
    Zaba ima takav bankomat na Trgu.
    Ne znam gdje još postoje, zato sam napisala da možeš proguglati.

  34. #84
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Hvala mima.
    Izguglala sam. Ima i u nekim drugim gradovima.

    Iskreno, uopće nemam potrebu za podizanjem eura. Olakšalo bi mi da ih mogu položit na račun. Ovako moram u poslovnicu

  35. #85
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MM dobije dnevnice kad putuje van, pa ode dići eure na bankomat.

  36. #86
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ok. To ima smisla. Kod mene ne

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    MM dobije dnevnice kad putuje van, pa ode dići eure na bankomat.
    Naši kad idu van dobe u firmi neku svotu eura

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    I ja tako mislim tako da tko zeli kupovat eure u mjenjacnici poslije mu ne gine odlazak u banku (tecaj je definitivno povoljniji).

    Ja vrlo rijetko idem u banku, to mi je bas mrsko, al kad se mora, nije tesko tipa kredit i sl.

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ajme koliko postova izmedju a ja sam odgovarala Nano. Idem citat.

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Vidim svi su odgovori vec tu. Da moze ih se podici, ali ne i poloziti eure tako da..:/

  41. #91
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ove priče za žiro račun uopće ne stoje. To je račun na koji se moraju uplaćivati prihodi nesamostalnog rada ali možeš uplaćivati i što god želiš, plaćati račune i sve što radiš sa tekućeg računa.

    Ja ga već 10 godina koristim za štednju, uplaćivala na njega i velike iznose (naravno ne novce sa neba, nego prihode ostvarene preko drugih računa i slično) , nikada me nitko ni za što nije kontaktirao, niti mi porezna išta obračunavala.

  42. #92
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Ako imate kakvi obrt ili samostalno zanimanje porezna ce itekako pitat za objasnjenja po vasem ŽR, cak i za manje iznose.

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Plaćam mastercardom koji je povezan s mojim deviznim računom. Pretvara mi u kune jedino ako nemam sredstava na deviznom. Znam da sam znala plaćat i na nekim stranicama gdje bi me pitalo hoću li platit u eurima ili kunama, al već dugo nigdje to nisam vidjela.
    A revolut? Moji sinovi to imaju odnedavno, upravo za plaćanje online narudžbi iz inozemstva, ali ja nemam pa ne znam točno kako funkcionira. Nisam sigurna ni da su oni isprobali, samo su razgovarali o tome.

  44. #94
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A revolut? Moji sinovi to imaju odnedavno, upravo za plaćanje online narudžbi iz inozemstva, ali ja nemam pa ne znam točno kako funkcionira. Nisam sigurna ni da su oni isprobali, samo su razgovarali o tome.
    Ma mastercard imam oduvijek, a revolut tek zadnjih par godina, pa mi je ostala navika plaćanja mastercardom.

    A i kad stavljam novce na revolut, stavljam ih prek mastercarda.

    Uvijek radije koristim kreditne kartice za online plaćanje, nikad debitne. Da, mogla bih koristiti Revolut al na njemu nikad nemam novaca

  45. #95
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Ove priče za žiro račun uopće ne stoje. To je račun na koji se moraju uplaćivati prihodi nesamostalnog rada ali možeš uplaćivati i što god želiš, plaćati račune i sve što radiš sa tekućeg računa.

    Ja ga već 10 godina koristim za štednju, uplaćivala na njega i velike iznose (naravno ne novce sa neba, nego prihode ostvarene preko drugih računa i slično) , nikada me nitko ni za što nije kontaktirao, niti mi porezna išta obračunavala.
    Ovo ti je isto kao da si rekla da policija ne zaustavlja nikoga zbog prebrze vožnje samo zato jer tebe slučajno nisu nikad zaustavili.

  46. #96
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti je isto kao da si rekla da policija ne zaustavlja nikoga zbog prebrze vožnje samo zato jer tebe slučajno nisu nikad zaustavili.
    Ne bih se tu baš složila s tobom Peterlin jer meni je i službenica u banci rekla da ga slobodno mogu koristit u takve svrhe.

  47. #97
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih se tu baš složila s tobom Peterlin jer meni je i službenica u banci rekla da ga slobodno mogu koristit u takve svrhe.
    Trebalo bi pitati službenike u poreznoj, a ne u banci.

  48. #98
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Najbolje da svi počnete kupovati eure i stavljati višak na devizni račun ionako je to tu iza čoška .

    Ja sam otvorila žiro jer mi je 2x u životu trebao za uplatu nekog honorara, i znam da su te uplate prošle kroz poreznu. Ali inače mi nikad nije palo na pamet išta upaliti na njega sama. Stoji samo i banka si uzima mjesečnu naknadu.

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo bi pitati službenike u poreznoj, a ne u banci.
    Pitala sam i njih naravno poslov.kanalima

    Kažu da se slobodno može baratat s takvim beznačajnim iznosima (njima beznačajnima, imaju granicu iznad koje idu nadzori koja je dosta visoka, ne za nas obične smrtnike; jedva imaju ljude i za takve nasumične nadzore tih ogromnih iznosa) pod uvjetom da možeš dokazat porijeklo novca, nemaš privatni biznis.

  50. #100
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mislim da ovdje svi brkaju kruške i jabuke.
    Dokazati porijeklo novca je jedan par rukava i regulirano je jednim zakonom (zakonom o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma), a je li plaćen porez na neki potpuno zakoniti prihod je opet neka druga stvar i regulira se poreznim propisima.
    Plaće se kod nas oporezuju na jedan način, honorari na drugi, prihodi od najma na treći, prihodi od turističkog najma na četvrti....
    Kroz vrijeme su se xy puta mijenjali propisi koji prihod mora ići a žiro a koji ne. Nekad se dobit i dividenda morala usmjeravati na žiro, već dugo ne mora, može i na tekući račun. Isto vrijedi i za najamninu.
    Honorari i stipendije se još uvijek uplaćuju na žiro račune no nisam sigurna je li do propisa ili navike, ne pratim taj dio propisa toliko detaljno.

    Lili, u mom net bankingu je sve na tri klika. Mogu otvoriti štednju na koju mogu uplaćivati kad hoću i koliko hoću, a i zatvorim je u par klikova.
    Mijenjaj banku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •