Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 142 od 142

Tema: Raspoređivanje novca u mjesecu

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da studentski stipendije, studentski poslovi idu na žiro račun

    Đački poslovi mogu na na žiro ili tekući ovisno o želji
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.01.2022. at 13:40

  2. #102
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ovdje svi brkaju kruške i jabuke.
    Dokazati porijeklo novca je jedan par rukava i regulirano je jednim zakonom (zakonom o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma), a je li plaćen porez na neki potpuno zakoniti prihod je opet neka druga stvar i regulira se poreznim propisima.
    Plaće se kod nas oporezuju na jedan način, honorari na drugi, prihodi od najma na treći, prihodi od turističkog najma na četvrti....
    Kroz vrijeme su se xy puta mijenjali propisi koji prihod mora ići a žiro a koji ne. Nekad se dobit i dividenda morala usmjeravati na žiro, već dugo ne mora, može i na tekući račun. Isto vrijedi i za najamninu.
    Honorari i stipendije se još uvijek uplaćuju na žiro račune no nisam sigurna je li do propisa ili navike, ne pratim taj dio propisa toliko detaljno.

    Lili, u mom net bankingu je sve na tri klika. Mogu otvoriti štednju na koju mogu uplaćivati kad hoću i koliko hoću, a i zatvorim je u par klikova.
    Mijenjaj banku.
    Ne mijenjam banku ni u ludilu, napokon imam banku s kojom sam zadovoljna u pogledu naknada, usluga i svega ostaloga. Stara banka je imala tu opciju kao ti, al masu drugih stvari koje su me činile nezadovoljnim klijentom i pljačkala nas je neviđeno


    Da pojasnim ovo oko porijekla novca (dobro poznajem tu regulativu vezana mi je uz posao i sad će biti jako aktualna prilikom uvođenja eura), nisu kruške i jabuke.

    Moraš moći dokazat porijeklo novca za iznos koji ti je sjeo na žiro račun a na koji nije plaćen porez (npr prijenos s tekućeg računa).
    Naravno za honorare i ostalo se plaćaju porezi i honorar mora isključivo ići na žiro račun, što ne znači da ništa osim njega ne smije na žiro račun. Valjda je jasnije. Zna se što mora, a što može na žiro račun.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.01.2022. at 14:01

  3. #103
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nisam jedina koja tako postupa sa žiro računom a napisala sam svoje osobno iskustvo.

    Svojevremeno sam išla i provjeriti uvjete žiro računa, odnosno ima li kakvih ograničenja u korištenju istog i koliko se sjećam nisam naišla na opasnosti koje se navode u ranijima postovima.

    Ako je to zbilja toliko “opasno”, rado bi vidjela gdje to piše.

  4. #104
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    prisjest ce vam kad vas porezna upita za te novce, a znam za puno takvih primera. ziro ne sluzi tome.

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    malena, kažem razgovarala sam s kolegama u PU i bankarima, ne radi se nikakav prijestup. To nije zabranjeno.
    To je obično prebacivanje s tekućeg na žirac (a nekad i nazad haha).

  6. #106
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa nitko niti ne piše da je to zabranjeno. Nije zabranjeno. Samo što porezna nema tako fine i precizne mehanizme da razlikuje što si ti sam sebi na žiro uplatio, a što je netko drugi uplatio pa takve transakcije mogu uzrokovati potrebu za objašnjavanjem i dokumentiranjem svrhe i razloga takvih transakcija.

    Žiro računu jednostavno NIJE namjena štednja. Ne znam šta tu nije jasno.
    Opet kažem, nije zabranjeno, nije kažnjivo ali potencijalno će uzrokovati gnjavažu. Ako imate viška vremena i volje za korespodenciju sa državnim tijelima - samo naprijed.

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Barbi,
    Drzavna tijela nece intervenirat za slucajeve kao mi (mali iznosi, neimanje privat.biznisa..) jer em nije zabranjeno, em nemaju resurse ni za "kriticne" slucajeve.

    Tako da taj strasni no-no, nije bas tako strasan i opasan kako ga se tu prikazuje. Samo to, nista vise.

    Slazem se da mu nije primarna namjena stednja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.01.2022. at 16:07

  8. #108
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Bas ovako kako Barbi kaze.

    Lili, radim u knjigovodstvu, sa poreznom sam stalno u kontaktu. I bas toj istoj poreznoj sam morala slati objasnjenja kad su pitali za nepoznate uplate po ŽR.

    ŽR nije tome namijenjen. Ok, ako nemate obrt ili neke druge priljeve na ŽR koji podliježu oporezivanju (npr doh od najma) vjv vas nece niko nista pitat.

  9. #109
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    da je iznos uplate jedini red flag za sumnju u porijeklo novca, pa valjda bi se davno svi krimosi dosjetili razbit uplate na manje iznose
    ja sam team Barbi i MB, nije zabranjeno, ali je gnjavaža objašnjavati i dokazivati porijeklo novca jednom kad te se dočepaju
    što se ne mora dogoditi nikad, ali možda banci isplivaš kao sumnjiv zbog redovitih uplata malih iznosa pa te prijavi
    možda porezna uzima (ili bude uzimala u budućnosti) nasumične račune za kontrolu, a ne samo one sumnjive ili visoko rizične

  10. #110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sreca da nisam zaradila visak love pa nema brige gdje cu ga staviti.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    A tekući? Ako odem u minus muž mi prebaci sa svog računa. Isto i ja napravim ako on ode u minus. Na transakciju napišemo:pomoć. Je li to dozvoljeno?

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je dozvoljeno je
    ALI
    nekad je bila cifra do 5000 kn godišnje, ne znam koliko je to sad

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Bas ovako kako Barbi kaze.

    Lili, radim u knjigovodstvu, sa poreznom sam stalno u kontaktu. I bas toj istoj poreznoj sam morala slati objasnjenja kad su pitali za nepoznate uplate po ŽR.

    ŽR nije tome namijenjen. Ok, ako nemate obrt ili neke druge priljeve na ŽR koji podliježu oporezivanju (npr doh od najma) vjv vas nece niko nista pitat.
    Tako je, nemam obrt, ne rentam apartmane, a trenutno nemam ni honorare kao nekad .

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je dozvoljeno je
    ALI
    nekad je bila cifra do 5000 kn godišnje, ne znam koliko je to sad
    Ovo prvi put cujem da ima neko ogranicenje kad nekome uplacujes na tekuci racun. Jel to provjerena info ili onako napamet iz glave?

    Pa kako ljudi kupe neke vece konkretne stvari od fizickih osoba i uplate im na tekuci racun??

    Ja i muz si vrlo cesto prebacujemo novce, cesce on meni, pa da se ja gnjavim s uplatama (putovanja, neki aranzmani za djecu i sl.)
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.01.2022. at 18:57

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Cifra je iz glave!

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Cifra je iz glave!
    Vidim

  17. #117
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    A tekući? Ako odem u minus muž mi prebaci sa svog računa. Isto i ja napravim ako on ode u minus. Na transakciju napišemo:pomoć. Je li to dozvoljeno?
    Ma nema nikakvog limita od 5000kn, i naravno da je dozvoljeno među supružnicima. Nitko te za to ne pita. Koliko puta sam ja mami i više uplatila a tek muž i ja međusobno... druga je stvar kad ideš u banku i radiš veće gotovinske uplate, onda moraš ispunjavati onaj obrazac protiv pranja novaca.

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mi za sve vece stvari (u vezi kupovine nekretnina, pokretnina...) iskljucivo placamo preko racuna jer mi je prakticnije i sigurnije. Pa di cu toliki novac prebacivat u torbi do banke...

  19. #119
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Pa porezna nadzire sve račune a ne samo žiro još od 2017. i ionako si podložan njihovom nadzoru ako imaš sumnjive aktivnosti. Imaju softver koji traži anomalije u prometima svih računa pravnih i fizičkih osoba (banke su ih dužne dostavljati), one anomalije koje algoritam podigne kao sumnjive idu dalje u analizu od strane službenika…

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi za sve vece stvari (u vezi kupovine nekretnina, pokretnina...) iskljucivo placamo preko racuna jer mi je prakticnije i sigurnije. Pa di cu toliki novac prebacivat u torbi do banke...
    Čemu to pitanje, kad se ni ne može to tako napraviti

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Čemu to pitanje, kad se ni ne može to tako napraviti
    Pa mozes i nekretninu i pokretninu kupit gotovinskom uplatom u banci na racun prodavatelja, nije nuzno da se treba platit putem interneta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2022. at 07:48

  22. #122
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Bilo koji način plaćanja legalnim sredstvom - a to su hrvatske kune - je dopušten građanima ove države. Bilo koji.
    Ako želiš platiti stan gotovinom apsolutno smiješ i možeš. Ako želiš da ti kupac plati gotovinom apsolutno smiješ i možeš.
    Ili da ti bilotko prebaci bilokoji iznos novca na tekući ili žiro račun

    Ono što se može desiti kao posljedica toga je da te porezna priupita za porijeklo tog novca. Ako ga možeš dokazati i čisto je - nema problema. I to je sve. OK, može se desiti ako ti neopravdano sjedne par milijuna da ti sredstva blokiraju dok ne objasniš porijeklo. Pa tko ima tih problema...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.01.2022. at 08:12

  23. #123
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo npr ja sam imala ušteđevinu u jednoj banci, u eurima, i nije mi se dalo prebacivati preko ebankinga jer je bila dosta velika provizija, nego sam digla u gotovini i položila u drugu banku. Ispunila sam pri tom formular u 1 min i to je bilo to...

  24. #124
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mislim da je bilo govora da ce te gotovinske uplate ogranicit i za privatne osobe, na nekih 75000 kn :misli: nisam sigurna.

    znam neke kojima je banka stopirala racun jer je dosla akotacija za apartman iz inozemstva, morali su objasnit za sta je ta uplata, a uopce nije bio velik iznos.

    ali odmakli smo se od teme. neman pojma kako rasporedim. snalazim se nekako. oducila sam pocet zapisivat jer mi se cini previse novca potrosim na gluposti.

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mene je u prosincu spasila božićnica i novci za djecu za Sv. Nikolu inače bi bio minus.
    No božićnicu sam namjenila za sliku i kupila sam je. Zapravo dobro stojim s obzirom na sve božićne poklone koje smo kupovali (15ak), organizirali obitelj.druženje kod nas s jako puno fine klope i sve naše rođendane u prosincu.

    Skužila sam da one dane kad ne idem na posao puno manje trošim, skoro ništa jer kad sam na poslu, plaćam kartu za javni prijevoz ili gorivo/parking (osim ako trčim ili sam na bajku), plaćam ručak u kantini, preko dana uzmem i neko voće i sl. da imam za užinu (ne svaki dan), pod pauzom previše izbora svega i svačega oko mene(u centru sam) blizina DM-a, Mullera, Dolca, eko sajmovi na Trgu i tako

    Znači moje rješenje je rad od doma ili GO ili vikendi u kvartu, prirodi...hahaha..malo se šalim, al dio love tako iscuri.

    Nastojim ne trošit na totalne gluposti, pa tako ipak donesem od doma neke stvari za užinu i stavim u naš hladnjak na poslu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2022. at 11:35

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    12

    Početno

    E ova tema je vrhunska, za sve pohvale... mislim da sam antitalent za štednju, ovo temu ću detaljno proći :D

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Otvaranje štednje preko aplikacije (zaba) - nudi mi najkraće razdoblje od 18mjeseci, a ja bih npr.6... mogu li raskinuti bez naknade štednju, rj.zatvoriti i uzeti svoj novac?
    Na webu ima info da se može zatvoriti, ali ne vidim info o naknadama.

  28. #128
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ako se radi o Otvorenoj štednji onda:

    Sredstvima se moguće koristiti u svakom trenutku. Ako se provodi prijevremena isplata oročenih sredstava, isplata se može izvršiti na vaš vlasnički račun, a na sredstva se obračunava kamatna stopa a vista.

  29. #129
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Otvaranje štednje preko aplikacije (zaba) - nudi mi najkraće razdoblje od 18mjeseci, a ja bih npr.6... mogu li raskinuti bez naknade štednju, rj.zatvoriti i uzeti svoj novac?
    Na webu ima info da se može zatvoriti, ali ne vidim info o naknadama.
    Meni je za takva pitanja najbolje chatat s bankarom.

  30. #130
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Jer kamate su i dalje nikakve. Gledam baš:
    ako 10.000 € oročiš na 2 godine zaradiš čak 7 € .

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    To je totalna smijurija već godinama.
    Ajme 7eura

  32. #132
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam nedavno uložila "privremeni višak" u neki fond, tj. Genius Intercapital, povukla sam nakon 2-3 mjeseca jer su mi trebali novci - zaradila 60 eura (na cca. 10.000 u fondu).

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    ja nemam toliki višak ...
    samo bih htjela štedjeti "po starinski" u kuverte (perilica-putovanje-cipele), ali ne da mi se više čuvati kuverte u stanu ...

  34. #134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Za pitanja oko naknada, kamata, ma svega uđem u zabino internet bankarstvo i odem na chat. Vrlo brzo odgovaraju.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 28.08.2023. at 17:57

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja nemam toliki višak ...
    samo bih htjela štedjeti "po starinski" u kuverte (perilica-putovanje-cipele), ali ne da mi se više čuvati kuverte u stanu ...
    Ako se radi o takvim "manjim" iznosima ja ih samo stavim na odvojeni račun u banci (imam zaseban račun za on line plaćanja i tu lovu ne diram, btw jako malo kupujem on line).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.08.2023. at 18:44

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nedavno uložila "privremeni višak" u neki fond, tj. Genius Intercapital, povukla sam nakon 2-3 mjeseca jer su mi trebali novci - zaradila 60 eura (na cca. 10.000 u fondu).
    Eh, to je kao lutrija - kako ti padne grah. MM i ja smo imali ušteđevinu u ZB Invest fondovima (ja samo u ZB plus, on u u više raznih). Pratio je neko vrijeme. Kad je počelo naprasno padati i kad smo izgubili otprilike istu svotu o kojoj ti govoriš, povukli smo sve van i prebacili na obične račune. Nije mi se sviđao trend. Sad imam još jedan sličan problem - razvezalo mi se životno osiguranje nedavno, još držim lovu na običnom računu (nisam htjela ostaviti u Merkuru, jer je minimalno ugovorno razdoblje 3 godine tj. 3 godine ne možeš do toga) pa ne znam što napraviti, ali budući da nas uskoro očekuju nekakvi troškovi i ulaganja (moj auto je iz 2002.) baš se spremamo odlučiti što s tim i u kojim udjelima. Kamate su nikakve.

    Imam još i stambenu štednju u Wustenrot-u, moram se i s tim pozabaviti kad budemo sastavljali financijsku konstrukciju za novi auto. Baš sam rekla mužu da je vrijeme za kupovinu auta SAD, da bar veći dio otplatimo prije nego ja odem u mirovinu (37 godina staža trenutno). To će se razriješiti unutar godinu dana. Za polog će biti, čak i malo više, da rata kredita ne bude prevelika. Drugi dio "viška" namijenjen je zamjeni krova na vikendici, samo još nismo našli majstora. To isto moram početi sad dogovarati, e da bi se riješilo tijekom iduće godine. Eto - višak kod nas obično nije višak nego je nečemu namijenjen.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.08.2023. at 07:54

  37. #137
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    S ovim novijim fondovima, mozes odabrat tip ulaganja. Ako zelis sigurnije, mozes odabrat da vecina ulaganja bude u obveznice - tu ne bi trebali bit veliki gubici, al ni prinosi. Al opet (meni) bolje od orocenja u banci. A mozes i povuc kad hoces.

    Oko mene, određen broj ljudi poceo i samostalno ulagati u dionice. Zasad im jako dobro ide. Al to je za mene prezahtjevno.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 29.08.2023. at 08:50

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    S ovim novijim fondovima, mozes odabrat tip ulaganja. Ako zelis sigurnije, mozes odabrat da vecina ulaganja bude u obveznice - tu ne bi trebali bit veliki gubici, al ni prinosi. Al opet (meni) bolje od orocenja u banci. A mozes i povuc kad hoces.

    Oko mene, određen broj ljudi poceo i samostalno ulagati u dionice. Zasad im jako dobro ide. Al to je za mene prezahtjevno.
    Nije tako samo s ovim novijim fondovima, to je i prije bilo tako. Mi imamo te fondove već godinama i dobro je funkcioniralo, aliiii s tim se treba trajno baviti ako misliš nešto zaraditi ili bar ne izgubiti, a ja za to nemam ni vremena ni živaca. Zato to hendla mm. Sve je bilo dobro do prošle godine, a onda (kao i svuda) je krenulo nizbrdo. Tada je ocijenio da je veća štata nego korist.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.08.2023. at 09:09

  39. #139
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam dio ustedjevine bez koje mogu sigurno dvije godine uložila u obveznice, mislim da je 3.65% ok prinos za vrlo sigurno ulaganje.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I ja. Nadam se da će toga biti još.

    I ja sam se u prošlosti nasadila s ulaganjem u fondove i izgubila, srećom, ne tako veliki iznos, tako da to više neću raditi.

    Čekam da banke počnu dizati kamate. Vjerojatno ću se načekati .

  41. #141
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Moj kolega kaže da je bolje kupovati investicijsko zlato. Ne znam... To mi je ok za neki poklon (za diplomu i sl.) ali baš da si na taj način čuvam ušteđevinu, nisam pametna....
    Bilo bi bolje uložiti u neki posao. Tja, možda će djeci trebati baš za tu svrhu.

  42. #142
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I mi smo izgubili na fondovima. Prije 15 godina.
    Pa zaradili na dionicama Ine. I to jako dobro.
    Sad se ne bavimo s ničim.
    Nemam ni mentalne, ni fizičke snage za to.
    Ušteđevina stoji na kćerinim računima.
    Ima tri. Kao tri kuverte.
    Jedan za putovanja i sitne radosti.
    Drugi za uređenje stana. Uređujemo ga od gole cigle na dalje. Ta dva punim ja koliko mogu.
    I treći je samo njen. Tu joj sjeda obiteljska mirovina, stipendija i novčani pokloni.
    Kamate su nikakve, alu bar je lova na sigurnom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •