Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pripreme za porod - zadnjih 10ak tjedana

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    2

    Početno Pripreme za porod - zadnjih 10ak tjedana

    Drage sve,

    Trenutno smo u 30tom tjednu. Prošli smo tečaj od doma zdravlja, Rodinu školicu dojenja i autosjedalice. Čitamo dosta i sakupljamo iskustva. Kako želimo biti pripremljeni koliko je moguće zanimaju nas ove stvari pa bi voljeli čuti razmišljanja i eventualno iskustva.
    1. Trebamo li odnosno koje su prednosti kontaktiranja naše patronazne sestre unaprijed?
    2. Mislite li da bi bilo dobro kontaktirati/otići na pregled kod doktora da se najavimo da kod njega želimo roditi (ako sve bude po planu naravno).
    3. Planiramo porod na Sv duhu (ZG), pa ako imate za navesti neka imena koja bi bilo dobro zapamtiti.

    Hvalaaaa unaprijed.
    Lijep pozdrav

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Patronaža ima posla i prije rođenja djeteta, tj. prati trudnicu mjereći tlak a i da koji savjet. Za to još ima vremena ali recimo kroz mjesec dana joj se javite, ako je zdrava trudnoća, ako je ipak kompliciranije može i odmah.

  3. #3
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Pozdrav! Ja sam u 33.tt i razmišljam slično. Kakav je bio tečaj u domu zdravlja koji spominjete? Mi smo prošli tečaj koji je vodila doula s naglaskom na prirodni porod.
    To mi se jako svidjelo jer sam čula da tečajevi od strane bolnice/doma zdravlja su klasika koja ti ne daje puno mogućnosti oko poroda. Jeste napravili plan poroda? Ja nikako da napravim iako sam razmišljala što želim/ne želim na porodu. Jedino nisam razmišljala kojeg doktora bi na porodu, nekako mi je to sporedno, mislim da su primalje bitnije iako tu nemam puno izbora. Za patronažnu sestru sam razmišljala jer poznam jednu dobru, s njom bi se dogovorila.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sad je ta tvoja dobra patronaža Šoelkice na tvom terenu ako je onda slobodno je zovi, ako nije trebala bi oni sa svog terena. Pitajte gdje pripadate, recimo dio gdje sam sad nekad je pripadao dz u Španskom, sad je pod dz iz Vrapča, došlo je do preorgsnitacije sestara i terena.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.01.2022. at 14:51

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •