Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Preporuke za zubara

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Preporuke za zubara

    Dakle trebala bi napraviti preinake na svojim ustima...neki most...krunice...implatant...pa sad gledam najbolje opcije.
    Ne znam jel netko radio i kako ste bili zadovoljni. Pa razmisljam da idem u Gundulicevu na proteitku ili kod svog zubara ili negdje na preporuku.
    Nisam ni sama pametna kako i sta ali svakako cu svugdje morati dobrano caltati....
    Pa vec ako plaćam da mi dobro naprave

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Doktorica Maja Štimac i njen dentalni centar su meni bez premca https://drstimac.com/

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imaš pp


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Da ne otvaram novu temu...znaci u Gundulicevoj su mi dali dvije ponude jednu jeftiniju sa jeftinijim materijalom a drugu skuplju sa skupljim mat. Razlika u cijeni je poprilicna 2400kn.
    Pa me sada zanima jel taj drugi materijal stvarno bolji ili je dugotrajniji...ili ne znam koja bi mogla biti razlika...
    E da to se radi znači radila bi most.
    Pa sad nisam pametna da uzmem bolji...ili....ili da idem jos negdje da mi daju ponudu pa da vidim jel to to....

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mojem prijatelju je razlika u materijalu za jedan implantant bila 5000 kn.
    Zubarica je samo bila postavila pitanje, želi li Mercedes ili Rols-Royce.
    Pretpostavljam da je onda zbilja razlika u materijalima.

  6. #6
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa da ok ali ipak onda raj Rols-Royce ipak dulje traje...

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Je l znas koji su to tocno materijali? Moze biti velika razlika u cijeni sirovine, a da za zube i ne igra neku ulogu. Premda je vjerojatnije da je skuplji i dosta bolji. Jer u ustima su velika opterecenja i raznorazni mediji od kiselijih do luznatijih.

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Znaci ipak bolje onda skuplju varijantu uzeti.

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni kutnjak, sedmica, polupropao već nekih 18 g. Socijalna zubarica u manjem gradu na jugu mi je samo mijenjala lijek, ništa nije uspjela riješiti dvije godine već je taj zub propadao, a i ostali. Došla sam u Zg, tu mi je zubarica riješila sve zube u mjesec dana. Nažalost, preminula je. Deset g poslije isti zub opet zeza, otpao dio plombe. Nova zubarica mi je u 4-5 navrata čistila kanale i stavljala lijek. Svaki put bi se vratila nesnosna bol. Poslala me na stomatološki faks, tamo su mi u tri navrata po dva sata studenti čistili kanale. Sve završilo, ispunili kanale, poslali me mojoj zubarici. Zatvorila plombom. Eto dva mjeseca poslije isti zub opet boli. Ne mogu zaklopiti čeljust.

    Dakle, imate li preporuku stvarno dobrog stomatologa? Pretpostavljam da se ovi scementirani kanali više ni ne mogu otvoriti za ponovno čišćenje.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Žuta, mogu se kanali ponovno otvarati, ali iskreno ja bi takvu sedmicu izvadila i bok ne samo zbog sve dosadašnje boli nego i zbog problema sa zdravljem koje takvi zubi mogu uzrokovat.
    Ja ti imam preporuku ali je privatno a ti vjerujem želiš nekoga preko uputnice. Možda cure dojave.

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mogu se čistiti, kako lili kaže. Žuta, imaš li možda bruksizam? Mene je tako jedan zub mučio dugo. Nije više imao živce, a bolio me jako. RTG nije pokazivao karijes. Ispalo je da ga previše stišćem noću. Udlaga mi je to riješila. Ali od 10 zubara, jedan je to skužio. Onda opet nisam nosila udlagu i opet se neka upala dogodila. Ponovno čišćenje kanala, strpljivo i dugotrajno. Zubarica mi je rekla da ne bi drugima ni radila to, nego zna da ću ja svašta izdržati, a prilično se trudim održavati zube.
    Isto kao lili, imam privatnu zubaricu trenutno.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, Lili, daj molim te kontakt. Evo nisam cijelu noć spavala. Opustila sam se i zaboravila, pojela slatku čokoladu tipa Snickers i dva sata posle valjda se taj šećer uvukao negdje. Ni ribanje, ni mućkanje medicinskog alkohola ne pomaže. Socijalna ga je pogledala zadnji put i uzdahnula -, tu ima puno plombi, zubno meso je osjetljivo.

    Da, mislim da imam bruksizam. Upravo to sam si pomislila kao razlog svega. Al sa ovim dr zubom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.03.2022. at 07:21

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zuta saljem na pp.
    Drzi se, znam kako je to kad zubi bole uf..i to zafrkani zubi..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •