Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Prehlada, korona, visoka temperatura

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno Prehlada, korona, visoka temperatura

    Koliko je max temp koju dijete smije imati ?
    Bezkontaktni nam ujutro pokazao 39.6
    Stavili smo cepic pala je kroz 20 min.. za 7h smo ponovili jer je opet digla...
    Uglavnom nam spava...
    Nema apetit...
    Koliko dana smije imati visoku temp? (Ide vikend...)
    Zapeli smo u koroni, mi smo pozitivni. Sumnjamo da nam nas dvogodisnjak isto ima.
    Jos jedno pitanje...
    Kolike su sanse da se prehladio tako jako jer je vani skakao po hladnim lokvama i ledu? Promocio je al smo ga ubrzo presvukli i utoplili...
    Ima koja mama iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Ja bih zvala pedijatricu i tražila savijet kuda ići. Nekako mi je čudno da bi dvogoišnjak bio samo prehlađen ako roditelji imaju koronu.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da se prehladio od lokvi i leda, mi bismo bili odavno mrtvi (nase zime su redovno -30 i hladnije). Ako vi imate koronu, a on ovakve simptome, vjerojatno je isto korona u igri. Ta temperatura nije nesto strasno kod djece, ali u principu je dobro znati od cega boluju. Ja bih se isto javila pedijatrici i trazila test ili, u krajnjem slucaju, zamolila nekoga da vam donese kucni, ako nemate niti jedan pri ruci.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Samo sam pitala kolika je mogucnost...

    Ako i bude pozitivan sto nam preostane nego snizavati temperaturu?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    snižavati temperaturu, pratiti da ne dehidrira
    javite se na hitnu službu ako ne uspijete sniziti dovoljno temperaturu (ne znam gdje ste; u ZG u Zaraznu bolnicu - nazovite prije dječji hitni prijem)
    kombinirajte paracetamol i ibuprofen (naravno, ako dijete nema alergije na te lijekove)

  6. #6
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam pitala kolika je mogucnost...

    Ako i bude pozitivan sto nam preostane nego snizavati temperaturu?
    Dobro je dok temp. pada kad se da lijek. Sto se tice doktora, ja se javljam tretji dan bolesti (uglavnom sve samo prodje u prva dva dana). Prati mu temp i opce stanje - doktora/hitnu uvijek mozes i nazvati i pitati sto i kako (bar se kod nas u Splitu moze nazvati hitna pedijatrija).

    Moj dvogodisnjak je imao koronu, dva dana visoke temperature, do 39, i onda sve ok.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    to sam isto htjela pitat koliko su vam dana imala temp kod korone.
    Neki vele kod djece samo niska temperatura... a neki da je moguce i visoka.. u nasem slucaju se diže visoko...
    Stavljamo cepice paracetamol...
    Nabavili smo i sirup nurofen ibuprofen pa cemo to kombinirati...
    ima neka max doza na dan? Koja se nesmije prekoraciti? Doslovno smo u 2 godine sam 2.put u takvoj temperaturi... prvi put je bila 6.bolest...
    Sada izgleda korona

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Upute o lijeku će ti najbolje sve reći, prema njima se treba ravnati.
    Ovisi o težini malog djeteta i o mjesecima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,414

    Početno

    Po noći pratite temperaturu
    Mojoj djeci se temperatura najviše dizala u prvom dijelu noći, potom padala prema jutru (uz lijekove za snižavanje tmeprature)

    Nemojte previše utopliti dijete

    Možete mu i napraviti kupku ugodne temperature, to će mu sniziti temperaturu i malo će se zabaviti u kadici (dijete pod nadzorom treba biti)

  10. #10
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://www.kbcsm.hr/klinike/klinika...etika-u-djece/

    Ovdje imas za sirupe pojedinacne doze obicna i maksimalna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    to sam isto htjela pitat koliko su vam dana imala temp kod korone.
    Neki vele kod djece samo niska temperatura... a neki da je moguce i visoka.. u nasem slucaju se diže visoko...
    Stavljamo cepice paracetamol...
    Nabavili smo i sirup nurofen ibuprofen pa cemo to kombinirati...
    ima neka max doza na dan? Koja se nesmije prekoraciti? Doslovno smo u 2 godine sam 2.put u takvoj temperaturi... prvi put je bila 6.bolest...
    Sada izgleda korona

    Imaš max dozu i za paracetamol i za ibuprofen i ona zavisi od težine deteta. Trebalo bi da piše detaljnije na uputstvu za lek.

    Razmak između dve doze ISTOG leka ne sme biti manji od 6 sati (ili 8h ako tako piše na uputstvu, ne sećam se za čepiće).
    Ako temp. nakon npr paracetamola ne spada ili raste ponovo na jako visoku posle 3h, možeš dati ibuprofen.
    Možeš ga i tuširati u mlakoj vodi u međuvremenu.
    Ali koliko vidim, detetu dobro spada temp.

    Ako nisi sigurna za doziranje, možda najbolje da nazoveš nekog dr. I ovo što kaže Vrijeska, bitno je da ne dehidrira, treba da pije dovoljno tečnosti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A kod korone ti je moguća i visoka i niska temp., i bez temp, sve kombinacije. Neka deca imaju i do 40C pa nekoliko dana.

  13. #13
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    2-godisnjaku 2, 2.5 dana. 5-godisnjaku dan i po. Pise ti na kutiji koliko puta smijes dat dnevno, mislim 4 puta. Al mozes kombinirat ova dva sirupa, pa onda davat i cesce, ako treba. Al, ako dajes, svakih 7 sati, to ti je ok! Neces prec dozvoljenu dozu (ako dajes onu kolicinu koja pise na kutiji).
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 28.01.2022. at 18:45

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Cure su već sve rekle. Treba pratiti, ako je dijete jako klonulo, ako odbija piti, dehidrirano je, ne može se probuditi ni nakon što je odspavalo, bilo bi pametno javiti se liječniku.

    I moje dijete (10 god)imalo je temperaturu iznad 39 dva dana, a onda još par dana oko 38, uz jaku malaksalost i umor. To je bilo u studenom, delta. Ali je i veće dijete, koje zna reći što ga muči, pa je to olakotna okolnost.

    Ovdje su neke smjernice za omikron, kada ići liječniku i slično. Novinarki ih je dao Igor Petrovski, dr. med. dr spec. obiteljske medicine. Doduše, nisu smjernice za djecu već općenite, ali možda će pomoći.https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/...ekcije-1162348

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Evo, sjetila sam se da sam već čitala negdje o tome kada se djeca trebaju javiti liječniku: https://www.rtl.hr/vijesti-hr/korona...traziti-pomoc/

    "Ako se temperatura teško skida, da i ako se skine dijete se ne ponaša onako uobičajeno, da se javljaju čudni osipi, da ima ubrzan rad srca, da puno kašlje, da je puno proljevastih stolica to su znakovi da se roditelji trebaju javiti liječniku", pojašnjava Iva Hojsak, zamjenica ravnatelja Klinike za dječje bolesti Zagreb.
    Posljednje uređivanje od Dota : 28.01.2022. at 19:41

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala !!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •