Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Dojenje poslije carskog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    86

    Početno Dojenje poslije carskog

    Cure, idem na planirani carski. Kako si olakšati i osigurati dojenje nakon carskog?
    Necu biti u potpunoj anesteziji i beba ce doci k meni odmah poslije poroda.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Pomagat ce ti sestre u prvim danima namjestit bebu jer ces imat ogranicenu slobodu pokreta/kretnji, al ide to.
    Puno nas je dojilo nakon CR.

    Dojenje ne dolazi prirodno, trazi izniman trud, a buduci da ces duze biti u bolnici, iskoristi priliku da te nauce pravilno namjestit bebina usta na dojku/bradavicu.
    Mene su na Sv.Duhu sve poducili tako da kad sam dosla doma, sve sam znala i to mi je dalo dodatnu sigurnost.

    Sretnoo!

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene na Sv.Duhu nisu ništa podučili.
    Prije 22 godine.
    Nadam se da je danas drugačije.
    Mlijeko sam dobila treću noć nakon carskog.
    Do tada su malu hranili sa formulom i nije bila sa mnom pa da joj mogu ponuditi kad hoću.
    Namučile smo se,ali nakon dva mjeseca je sve došlo na svoje mjesto i sretno smo dojile godinu dana.
    Treba biti uporan i ne odustajati.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Tanci, vec dugo su bebe stalno s mamama na Sv.Duhu.

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne bih se nikako oslanjala na pomoc u rodilistu oko dojenja. Ponekad se nekome posreci, ali u pravilu je bitno znati sto i kako treba ako ni zbog ceg drugog, onda da bi mogla traziti konkretnu pomoc koja ti treba.

    Bitno je sto prije staviti bebu na prsa. To znaci da bi beba trebala biti na prsima doslovno odmah po porodu i tako provesti cijelo vrijeme trajanja operacije (sivanje/ciscenje). Vjerojatno ce protokol inzistirati na pranjima i mjerenjima bebe tako da je ovdje na tebi da trazis da ti je sto prije vrate.

    Moguce je da ces cuti da carski red odgadja dojenje iz ovog ili onog razloga, ali nemoj se dati poljuljati tim pricama. "Bijelo" zrelo mlijeko nece stici odmah, ali ne stize niti nakon vaginalnog poroda. Moguce je da ce beba biti mrvu vise uspavana, ali opet je bitan taj neposredan, brzi kontakt i stavljanje na dojku.

    Procitaj ovdje o dojenju nakon carskog: https://www.roda.hr/portal/dojenje/d...skog-reza.html Sama ces naci neku pozu koja ti odgovara, obicno je to poza u kojoj si zavaljena unatrag, a beba je doslovno na prsima. Nekome odgovara lezanje na boku, dok netko podupire bebu jastucima u polozaju nogometne lopte.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Bebu nema sanse da dobije dok traje sivanje rodilje nakon carskog ni u jednom hrv.drzavnom rodilistu.

    No dobit ce je cim rodilju smjeste u sobu na intenzivnu cca za sat vremena.

    Moj savjet bi ti bio da se ne ustrucavas koristit ono zvonce za sestre jer zaista prvih par dana tesko ces se moci pomaknuti, a kamoli sama dizat bebu iz krevetica i donosit je sebi u krevet te namjestat.
    Meni nije bio bed uredno koristit zvonce, to mu je svrha a njima posao. Tako da sam ja uredno zvonila. Nekim zenama je to sve bio bed.

    Ja kad bih zacula bebu da krece plakat i meskoljit se, pozvala bih da mi je izvade i dodaju.

    I savjetovala bih za sto brzi oporavak uz pomoc sestri dignut se sto prije na noge to je obicno nakon 24 sata, nastojat cim prije sti vise hodat i setat po hodniku/sobu onako pogrbljena, nema veze, hodat koliko mozes. Oporavk je puno brzi ako zena ne zalegne u krevet danima. Naravno sve ovisi kako je prosao sam porod.

    Bit ce sve dobro.
    Najvaznija je cvrsta odluka da se doji, tada je vec gro posla odradjeno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Bok,
    Jesi rodila,jel još aktualno ovo pitanje? Dojila sam nakon oba carska,prvi put teže, ali sa drugom bebom nakon dogovorenog je išlo lakše. Prvi podoj bio je oko 45 min nakon carskog jer sam bila budna. Nije baš dobivao na gramaži prvih dana, ali čim smo izašli iz bolnice dojenje je išlo kao od šale.Isključivo dojen dobio je 1800g u prvih mjesec dana. Samo nema odustajanja.
    Ok ono što me je o dojenju naučio njegov stariji brat pomoglo je. S njim je dojenje išlo jako teško,ali je i porod za njega i mene bio strašan,oporavak dug,dobila sam upalu maternice,a on ogroman i gladan,ali uspjeli smo. Malo teže se ide uhodavanje,ali ako se dobro informiraš sve će ići. On je dobio 2kg u 1mj i 10 dana. Istina navlačila sam mlijeko i dodatnim izdajanjem,ali naišle su dovoljne količine da se uhodamo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •