Stranica 15 od 18 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 877

Tema: Putovanja u vrijeme pandemije

  1. #701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Gledaj Valbadone možda ima štogod povoljno

  2. #702

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo proveli tjedan dana u Austriji. Moram priznati da se sad, po povratku u Hrvatsku, osjecam jako neobicno, i skoro pa ogoljelo, kad idem u ducan - jer ne nosim masku. Tamo se jos nose ffp2 maske u ducanima i u javnom prijevozu. Vise manje sam ih na svima vidjela, osim na pokojem prodavacu.

    A u Beču, ko u Beču, izvrsno. Jako volim te srednjoeuropske gradove s puno zelenila, parkova za djecu na svakom koraku, restorana, kafica i susura.

    Djecu smo svuda vodili, al od svega im se, naravno, najvise svidio Prater
    Od 1.6. su maske obavezne samo u bolnici i domovima za starije. U svim pokrajinama osim Beča.
    U Beču su ostale maske, ali isto ne više posvuda kao do 1.6.

  3. #703

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Sto znaci tih dana? Ja imam rođendan u utorak, a recimo u subotu bismo tamo
    Nadam se da ne odgovaram prekasno.

    Znači - taj dan. Moraš imati rođendan taj dan.

    Usput, ako sam dobro shvatila, sretan rođendan sutra ( znam da nije dobar smajlić, ali bar nazdravlja ).

    Ps. Ima nekih drugih popusta isto, pogledaj ( na visinu djece itd).
    Posljednje uređivanje od Dota : 06.06.2022. at 21:54 Razlog: edit;

  4. #704
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nije sutra, iduci tjedan

    Ipak cemo preskočiti Istralandiju, ne dam toliko para i gotovo

  5. #705
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ali spilje ako je moguće nemoj zaobilaziti!

  6. #706
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali spilje ako je moguće nemoj zaobilaziti!
    Ako se dobro sjecam dobi djece, mala su jos za potpuni dozivljaj spilja,a neka manja djeca se znaju i bojat.

  7. #707
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma njima bude vrh i da dođemo na plažu i samo sjedimo i igramo se

  8. #708
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Onda ćemo razmišljanje?!?
    Imate li i Rovinj na tapeti?

  9. #709
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma njima bude vrh i da dođemo na plažu i samo sjedimo i igramo se
    Istina

  10. #710
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da ćemo 2 dana isplanirati, a treći (i ako bude četvrti) spontano.

    Dinopark, Brijuni i plaža su za početak dosta. Joj samo da nam bude ok vrijeme i to je to

  11. #711
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma njima bude vrh i da dođemo na plažu i samo sjedimo i igramo se
    X
    Mi nismo išli na Brijune kad smo bili zadnji put u Istri. Išli su prijatelji s djecom. Djeci niš posebno. Dinopark je bio veća fora.

  12. #712
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj petogodisnjak ipak voli svasta vidit. Spilja bi ga garant odusevila.

  13. #713

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    I moji su voljeli i danas vole jame

    Imate kod Poreča jamu Baredine.
    Malo je strmo (sve su stepenice), ali mi smo bili prije dva tjedna, i tada su dvije obitelji bile s malom djecom - cca 3-4 godine. Dio stepenica ih dobro držali za ruke, dio su djeca sama.

    Samo ponijeti neklizajuću obuću i bit će im zanimljivo.

  14. #714

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Uz jamu Baredine je i Traktor Story, klincima bude fora https://baredine.com/dodatna-ponuda/traktor-story/.

    No, prema našem iskustvu, rekla bih ovo: naša djeca vole iskustva, ali ne vole kad je sve "nagruvano", tako da obavezno imamo i aktivnih i "pasivnih" dana.
    Vrci, bit će to super već da ste zajedno, i na odmoru... uživajte.

  15. #715
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni je trenutno najbolje pola dana svrljanje/razgledanje, pola dana laganini (npr. park). No, kad idemo ljeti na otok, onda iskljucivo laganini. Eventualno negdi odemo jednom u tjedan dana - a i to je uglavnom samo na sladoled/plazu u drugo misto.

  16. #716
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E jel imate savjete za Istru ako bude kiša?

  17. #717

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E jel imate savjete za Istru ako bude kiša?
    Aquarium u Puli, a ima i u Poreču, Rovinju, Umagu... Zvjezdarnica u Višnjanu... špilje su u zatvorenom (već spomenuta Baredine, pa Feštinsko kraljevstvo i Mramornica)... izlet u Pazin i posjet Kaštelu... Kuća Vještice Mare u Svetvinčentu...

  18. #718
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Bonjour de Paris! mah-mah

    Nit locator form, ni covid pass, ni testovi, ni maske igdje (ni u metrou, sve ukinuto u svibnju).

    Pariz predivan, šarmantan kao i uvijek

    Temperature puno ugodnije nego u RH i jako dugi dan tek u 22h se pocinje polako smracivat.

  19. #719
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bonjour de Paris! mah-mah

    Nit locator form, ni covid pass, ni testovi, ni maske igdje (ni u metrou, sve ukinuto u svibnju).

    Pariz predivan, šarmantan kao i uvijek

    Temperature puno ugodnije nego u RH i jako dugi dan tek u 22h se pocinje polako smracivat.

    Super!

  20. #720
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Super!
    Pozz iz Louvresa, noge mi otpadaju od hodanja

  21. #721
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Super da ste otisli na kraju Gustajte!

  22. #722
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz iz Louvresa, noge mi otpadaju od hodanja
    Uživaj! Blago vam se.

  23. #723
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz iz Louvresa, noge mi otpadaju od hodanja
    Barem nema straha od oticanja, a ako se umoriš, sjedni na one sjedalice . Uživaj!!!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.06.2022. at 17:38

  24. #724
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    ja mogu trcat satima ili hodat (svaki dan smo presli preko 15km pjesice), al ovo stani-kreni me satra, bome sam sjela u one stolice povremeno 4km samo po unutrasnjosti Louvresa.

    Hvala cure, bas uzivamo!

    Druga sreca upalila a vrijeme je ludilo posluzilo, nisu sparine ni vrucine ko kod nas. Ja se preporodila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.06.2022. at 19:07

  25. #725
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    ja mogu trcat satima ili hodat (svaki dan smo presli preko 15km pjesice), al ovo stani-kreni me satra, bome sam sjela u one stolice povremeno 4km samo po unutrasnjosti Louvresa. A MM zadivljeno sve slike promatra i djeci objasnjava.: -)
    Jos sam jutros i otrcala prije hotelsk.dorucka.

    Hvala cure, bas uzivamo!

    Druga sreca upalila a vrijeme nas je ludilo posluzilo, nisu sparine, ni vrucine ko kod nas. Ja se preporodila.

  26. #726
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Imamo novi izazov vezan za panedemiju i smicanje radne snage po aerodromima i sad navalu putovanja, a AI LamDA još nije preuzela ljude skroz - otkaze, štrajkove itd. Neki moji zapeli na dalekom sjeveru i sad se koprcaju, otkazan let 3 h pred polijetanje. Držim palčeve svima, mislili smo ma neće valjda bit te sreće.

  27. #727
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    I mi sinoc skoro nismo poletjeli, al srecom samo zbog grnljavine i oluje nad Njemackoj, no pilot je dobio dozvolu i sretno smo sletili sa zakasnjenjem 1h.

    Danas je pravo cudo da odes na put a da ti ne otkazu let ili nesto pomaknu ili da nitko ne oboli prije puta ili na putu ..

    MM kaze ako sad ne dobijemo koronu nakon prepucenih metroa, muzeja (nema.maski), necemo nikad a meni bitno da smo mi uzivali i da nam je tamo bilo lijepo, a sad, sta bude, bude
    Mi ionako prolazimo covid da ni ne znamo da ga imamo, jedva jedvice ulovim te testove.

    Frendica sad bila s obitelji u Toskani, sve ih potaracala i pokvarila put, nista ozbiljno, al dovoljno da ti pokvari putovanje. Bas mi ih zao. a nisu putovali jako dugoo.

    Al oni su vjerojatno donijeli iz Zg jer je muz dobio simptome vec 1.ili 2.dan.a do tamo su se satima vozili sami u svom autu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.07.2022. at 16:08

  28. #728
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Joj, super da si se vratila . Kod mojih je drama s tim letovima, vlakovima i sto kombinacija preko cijele Evrope, valjda neće i taj drugi let propast.

    Pa vi ste već omikrona odradili, niti pred 4 mjeseca, ajde pa nećete baš odmah. Ja i muž još nevini vidjet ćemo kad ćemo past, ne bih ni ja volila u nekom putu, ali sam pak prezahvalna sudbini što je kćer uspjela na maturalac i u Vukovar, taman je izolaciju odradila između ta 2 eventa, a njoj je bilo prevažno da putuje sa svojim razredom - to je prvo prespavljivanje ever s tim razredom - i zadnje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.07.2022. at 17:05

  29. #729
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Joj supeeer da je uspjela

    Moj sin je isao u N.Vinodolski sa skolom prije cca 2mj, svi su se zarazili, krenulo od jednog djecaka u razredu.

    Moj je bio u tom malom sobicku od par kvadrata s 3 kreveta na kat, kaze da manju sobu s vise ljudi nije vidio hahaha .
    U njihovoj sobi je krenulo od tog djecaka.

    Srecom ovi koji su dobili neke simptome su ih dobili nakon povratka u Zg za vikend osim te prve dvojice-trojice koji su se morali s mora vratit doma zbog temp i poz.testa.

    Moj sin je bio posve normalan bez ijednog simptoma, i kad sam ga testirala po uputi u ned pred skolu, bila sam sva u čudu da je (opet) pozitivan.On normalan ko da mu nije nista, a morao je 5 dana stat doma do neg.testa.

    Tako da to ako si + u sijecnju, mozes imat opet u travnju. Al meni to nis posebno ne znaci, ako ja ni ne znam da sam zarazena, osim ako ne radim test.

    Kad imam virozu, znam da je imam. A ovo je bas cudnovato.

    Iskreno, meni se cini da vam je bolje to pobrat sto prije, idealno sad u ljetno doba prije jeseni.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.07.2022. at 17:44

  30. #730
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Evo i moji roditelji su dobili covid u Njem kad su bili kod sis (mama 71god, tata 86god).

    Nista posebno, malo ih skakljalo grlo, kaze mama da su je neke viroze i gripa znale puno vise satrat. Ovako su bili doma tjedan dana i bok i to rijesili.

  31. #731

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Italija, regija Veneto - maske se nose u javnom prijevozu svih vrsta; i to se stvarno nose, čak i na brodovima/ trajektima vani na palubi, iznenadila sam se disciplinom; ne znam imaju li neke kazne ili su više istraumatizirani nego mi, ali nose maske. Maske se nose i u muzejima, kazalištima itd., a vidjela sam i konobare i slične djelatnike s njima, ali ne svugdje, pa pretpostavljam da je to samo preporuka. Dezificijensi na svakom koraku. Drugih ograničenja ( Covid potvrda, lokator putnika) nema.

    Inače, čini mi se da Covida kod nas ima dosta, svaki dan čujem za nekog. Djeca su ipak uspjela odraditi izlete/ škole u prirodi/ kampove... Svi su ok prošli, srećom... ali je na svakoj lokaciji bilo djece koja su dobila Covid, ili čak došla s Covidom, pa išla doma nakon dan do dva u temperaturi, grlobolji i glavobolji...

    I info, za necijepljene i nepreboljele je izolacija kod nas 10 dana, to me iznenadilo, mislila sam da je 7.

  32. #732

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mi se vratili iz Transilvanije.
    Na povratku napravili i djir po Mađarskoj.
    Korona - što je to? Nitko je ne spominje, maske nisu viđene...Tu i tamo pokoji dezificijens i to je sve.

  33. #733
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sad padaju i zadnji nevini, al kako je izolacija 10, mpjoj maloj su dali 7? Ja bih da ga sad dobijem, al ne pak toliko da organiziram zaraza party, ne bih dok placam smjestaj, dok sam na putu.

  34. #734
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad padaju i zadnji nevini, al kako je izolacija 10, mpjoj maloj su dali 7? Ja bih da ga sad dobijem, al ne pak toliko da organiziram zaraza party, ne bih dok placam smjestaj, dok sam na putu.
    Cijepljena je.

  35. #735
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    za 3x cijepljene je izolacija 5 dana

  36. #736
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Za mog necjepljenog sina 5.dana izolacije, ako je neg.test, ide se van.Tako i bjese i za ostale iz razreda.

    Frendica necjepljena sad imala covid, prvo joj dr.rekla 10 dana,a nakon 7 dana zatvorila bo i poslala je na posao.

    Zakljucak: svatko lupeta po svom
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.07.2022. at 14:20

  37. #737
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I to je istina, mom mužu je doktorica na zamjeni negodovala na 5 dana i rekla da je trebalo biti 7.
    Posljednje uređivanje od Mima : 08.07.2022. at 14:21

  38. #738
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A on nije bio cijepljen Mima?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.07.2022. at 14:53

  39. #739
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je.

  40. #740

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad padaju i zadnji nevini, al kako je izolacija 10, mpjoj maloj su dali 7? Ja bih da ga sad dobijem, al ne pak toliko da organiziram zaraza party, ne bih dok placam smjestaj, dok sam na putu.
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Za mog necjepljenog sina 5.dana izolacije, ako je neg.test, ide se van.Tako i bjese i za ostale iz razreda.

    Frendica necjepljena sad imala covid, prvo joj dr.rekla 10 dana,a nakon 7 dana zatvorila bo i poslala je na posao.

    Zakljucak: svatko lupeta po svom
    Haha, znala sam da će sad biti nedoumica i interpretacija. 'ajmo redom:

    Ina, Mima je dobro rekla, dijete ti je cijepljeno, zato je njoj 7 dana.

    Lili, ako se ne varam, dijete ti je već jednom preboljelo, zato nije 10 dana, već 5, ako je napravljen test peti dan i bude negativan. Ako je pozitivan test, onda je 7 dana.

    Kao što napisah već za necijepljene i nepreboljele je izolacija 10 dana. Vaša djeca ne spadaju u nijednu od tih kategorija.

    Tako da bih ja ipak rekla da doktori ne lupetaju po svome , već imaju smjernice (koje su uostalom objavljene i na stranicama HZJZ, pa ih može pročitati svatko u nedoumici).
    A evo ih i tu, pa su tu odgovori i na druge nedoumice :
    "Izolacija osoba koje nisu potpuno cijepljene ili nisu prethodno preboljele COVID-19 traje 10 dana.

    Izolacija osoba koje su potpuno cjepljenje ili su prethodno preboljele COVID-19 traje 7 dana, dok je preostala 3 dana potrebno dosljedno i pravilno nositi masku u kontaktu s drugim osobama, ograničiti kontakt s osobama koje imaju povećan rizik od teških oblika bolesti COVID-19 te pridržavati se drugim epidemiološkim mjerama.
    Referentna točka (nulti dan) je datum pojave simptoma ili datum pozitivnog nalaza, ovisno što je nastupilo ranije.

    Osoba neovisno o cijepnom statusu i preboljenju može prekinuti izolaciju po zaprimanju negativnog rezultata brzog antigenskog testa (BAT) učinjenog najranije 5. dan izolacije. U tom slučaju sljedećih pet dana potrebno je dosljedno i pravilno nositi masku u kontaktu s drugim osobama, ograničiti kontakt
    s osobama koje imaju povećan rizik od teških oblika bolesti COVID-19 te pridržavati se drugih epidemiološkim mjera. Ako je rezultat BAT-a učinjenog najranije peti dan od početka izolacije pozitivan, osoba može prekinuti izolaciju nakon 7 dana ako je cijepljena ili je prethodno preboljela, odnosno nakon deset dana ako nije cijepljena i nije prethodno preboljela, a bez ponovnog testiranja.
    Osobe sa znakovima bolesti da bi prekinule izolacije trebaju, uz navedeno, najmanje posljednja 24 sata biti afebrilne (nemaju povišenu tjelesnu temperaturu) bez upotrebe antipiretika i imati značajno poboljšanje (smanjenje) drugih simptoma COVID-19.

    Ovo je na snazi od 6.6., što je bilo prije ili što će doći kasnije, ne važi .

  41. #741

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Primjetit ću još i da oboljele osobe, nakon što iziđu iz izolacije 5. ili 7. dan, trebaju još 3/5 dana nositi masku, ograničiti kontakte i pridržavati se drugih epidemioloških mjera

  42. #742
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    E sad kaj mene zanima na koliko dana,mjeseca.. se računa od kad si prebolio, cijepljen. Jer sad ispada da su skoro svi bili u nekom kontaktu , ovakvom ili onakvom pred x,ili yx mjeseci
    I jel još uvijek važe i kućni testovi u svim pričama
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.07.2022. at 15:37

  43. #743
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ako se ne varam, dijete ti je već jednom preboljelo, zato nije 10 dana, već 5, ako je napravljen test peti dan i bude negativan. Ako je pozitivan test, onda je 7 dana.

    Kao što napisah već za necijepljene i nepreboljele je izolacija 10 dana. Vaša djeca ne spadaju u nijednu od tih kategorija.
    Sva djeca su izašla nakon 5. dana (travanj) i neg.testa i oni koji prije nisu bili preboljeli osim jednog dečka kojem je dr.propisala čak 10 dana izolacije jer kaže tako treba. Nije pomoglo ni mamino uvjeravanje da je ostatak djece već van izolacije nakon 5. dana. Niente. Nekima je lom priznala donešen neg.kućni, kod nekih je tražila da ona odradi službeni BAT neg.

    Frendica necjepljena prošli tjedan puštena van izolacije 7. dan.

    Tako da dr. zaista lupetaju, znam masu ljudima kojima je izolacija trajala različit broj dana, a cijepni status (ili preboljenje) identičan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.07.2022. at 15:47

  44. #744
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    MM kaze ako sad ne dobijemo koronu nakon prepucenih metroa, muzeja (nema.maski), necemo nikad a meni bitno da smo mi uzivali i da nam je tamo bilo lijepo, a sad, sta bude, bude
    Mi ionako prolazimo covid da ni ne znamo da ga imamo, jedva jedvice ulovim te testove.
    .
    I mi smo se vratili iz Pariza, baš je bilo gužvovito. U Louvreu čovjek na čovjeku, a metro je stvarno krcat. Obišli smo još neke europske gradove jer smo išli autom pa je samim time sve dulje potrajalo. Svugdje gotovo isto što se maski tiče. U Veneciji i Strasbourgu mjere ni ne postoje.
    Nećakinja je tjedan prije mene išla u Pariz, ali avionom i ona se morala testirati jer nije cijepljena.
    Na put sam nosila inhalator i svaki bismo se dan navečer inhalirali kako smo to radili i tijekom cijele pandemije (ne samo zbog covida). Mislim da će mi to kao navika ostati i kad se covid više ne bude spominjao (posebno kad ću/ćemo biti u dodiru s puno ljudi).
    MM i ja smo proljetos u ožujku imali covid (klinci dosad ni na jednom testu nisu bili pozitivni), gotovo asimptomatski. Testirala sam se jer sam na dva dana potpuno izgubila okus, a jedan su me dan boljela leđa. Toplo preporučujem svima (jer zaista znam dosta ekipe koja se cijepila, ali više neće).

  45. #745
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Mi smo isli avionom, nitko nas nista nije pitao za cjepljenje/testiranje, a ni druge putnike.

    Putovnica nam je vrijedila radi preboljenja a ne na temelju cjepljenja (isteklo).

    Mi smo ti koji su se ranije cijepili, a vise necemo. Nikad ne reci nikad, al trenutno tako razmisljam. Sto sam se cijepila, cijepila. Tako razmisljaju i nase starije generacije s obje strane.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.07.2022. at 16:16

  46. #746

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sva djeca su izašla nakon 5. dana (travanj) i neg.testa i oni koji prije nisu bili preboljeli osim jednog dečka kojem je dr.propisala čak 10 dana izolacije jer kaže tako treba. Nije pomoglo ni mamino uvjeravanje da je ostatak djece već van izolacije nakon 5. dana. Niente. Nekima je lom priznala donešen neg.kućni, kod nekih je tražila da ona odradi službeni BAT neg.

    Frendica necjepljena prošli tjedan puštena van izolacije 7. dan.

    Tako da dr. zaista lupetaju, znam masu ljudima kojima je izolacija trajala različit broj dana, a cijepni status (ili preboljenje) identičan.
    Lili, već sam kopirala sve odgovore gore, samo treba čitati... ali evo, strpljiva sam, pa ću ponoviti .

    Osoba A. Tvoje dijete. Preboljelo je već ranije,koliko znamo, dakle, izlazi vani 5. dan, ako je negativno na brzom testu; i onda još pet dana nosi masku, izbjegava kontakte itd. Tj. tako bi trebalo ...kako ste vi, nemam pojma.
    Osobe B, C, D itd. Tuđa djeca. Dakle, rekla-kazala, osim ako im roditelji ovdje pišu. Ali, 'ajde, idemo i to objasniti. Prema ovim pravilima sad, koje sam stavila gore, očito su svi radili BAT test peti dan, svima je bio negativan, svi su mogli izići vani, svi su nosili maske i pazili na druge još pet dana i to bi bilo to.
    Osim tog jednog nesretnika koji je očito necijepljen, neprebolio, a nije imao ni negativan Bat, pa je on zaglavio 10 dana. Iako je mama uvjeravala doktoricu da su svi drugi vani, a doktorica ostala srca kamenoga.
    S tim da zapravo nemam pojma kakva su bila pravila u travnju, kad pišeš da se događaj odvio. Pa nagađam prema ovom pravilima.
    Osoba F. Frendica, jel. Ili je preboljela ranije ili je napravila BAT test, pa izašla iz izolacije. U svakom slučaju, nitko joj ne brani da iziđe iz izolacije 7. dan, ako ima negativan BAT.

    No, sve to piše već gore.
    Vjerujem da neki doktori pogriješe, mjere se mijenjaju svako malo, ali sad baš da svi doktori lupetaju... rekla bih prije da i ljudi interpretiraju svoja i tuđa iskustva na različite načine, pa misle da su im iskustva ista, a nisu.
    Evo, npr. u mojoj Veneciji se nose maske u javnom prijevozu, muzejima itd., dezificijensi su na svakom koraku itd. Sto baba, dvjesto priča.

  47. #747
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Doktori uglavnom i ne šalju ljude na testiranje, tako da su izolacije ionako na dobrovoljnoj bazi.

  48. #748

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Eh, sezona je...

  49. #749
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, npr. u mojoj Veneciji se nose maske u javnom prijevozu, muzejima itd., dezificijensi su na svakom koraku itd. Sto baba, dvjesto priča.

    Mislim da nigdje nisam napisala da ljudi nisu nosili maske (u pariškom metrou su ih mnogi nosili), ali ni na jednome mjestu nitko nikoga nije ni na što upozoravao niti prisiljavao. U Zagrebu su dezinficijensi također na svakom koraku, neki ljudi također nose maske, ali sve je na "dobrovoljnoj bazi".
    Tako da nije sto baba, dvjesto priča, nego svatko za sebe odlučuje kako će (dok se može, naravno).
    Proljetos u Rimu nisam mogla odlučivati, ako sam se željela služiti javnim prijevozom, morala sam nositi masku.

  50. #750

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    I da, Mima, u pravu si, sad sam išla provjeriti. U verziji od 6.6. piše:
    Izmjene u odnosu na prethodnu verziju:
    ▪ Ovom revizijom dokumenta mjera karantene nije obvezujuća. Postupanje vezano s karantenom je na razini preporuke.


    Doduše, ne znam kako je bilo u travnju, ali sad očito svi mogu vani iz karantene, ovo su sve preporuke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •