Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pomoć novorođenče

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno Pomoć novorođenče

    Dobar dan. Trebam savjet. Beba je stara 20 dana. Dojena. U porodilištu je bila na dohrani 3-4x. Rođen sa 3640 g. Na otpustu 3300g .Nakon 10 dana povratio svoju kilažu na rođenju. Nemam dalje mjerenje, za 5 dana imamo mjesečnu kontrolu kod pedijatra.
    Od početka sa dojenjem je išlo fino. Međutim od prije 7 dana imamo trzavice. Počeo je da povraća u mlazu, išli smo dj.hir. Isključena je stenoza pilorusa. Rečeno mi je da halapljivo jede i da se naguta zraka. Bljucka često posle obroka; slabo podriguje, gotovo nikako.
    Stolica zlatno-žućkasta, uglavnom 1x, jako obilna, sa zrncima nesvarenog mlijeka, mokrih pelena bezbroj, presvlači se na 2-3h gotovo uvijek pelena mokra.
    Dojke su prepunjene, često mi mlijeko curi, kao da je priliv prejak. Međutim kada beba sisa bolje sisa na desnoj, imam osjećaj da treba više da “vuče” da bi uspio da povuče iz lijeve. Ali problem je što beba stalno plače, traži dojku, otvara usta i stalno se okreće ka dojci, a tipa jela je prije 15 min. Nastojim da odgovorim na svaku potražnju, ali naravno upadnem u dilemu da li dovoljno uspije da izvuče. Čujem gutanje, onda u drugom momentu kao da se umori da samo cucla na prazno, pa se onda zagrcne od mlijeka. Onda zaspi na dojci i tako bi da spava, ako ga odvojim od dojke odmah plač do besvijesti. Prosto bi spavao sa dojkom u ustima. Ne znam šta da radim. Kad god tako plače pomislim možda se ne najede dobro, ali onda bljucka, povraća. Onda opet jede. Malo odspava. Onda plače i samo traži. Prosto mi je iscrpljujuće da ga držim na rukama 2-3h bez prekida jer on sam dojku neće ispustiti. Svaki savjet je dobrodošao.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Provjerite da nije alergican na laktozu. Povraćanje u mlazu ponekad ukazuje na to. U tom slučaju trebat će posebnu prehranu. Sretno
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.02.2022. at 22:42

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •