Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pomoć!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno Pomoć!!

    Bok svima! Tu sam skroz nova. Inače sam mama 4 djece. Sada sam trudna peti puta. Zbog placente previe totalis ležim u bolnici. Sad sam 29+2tt. Doktori planiraju u 32,najkasnije 34tt napraviti carski rez,zbog moje i bebine ugroženosti. Ja sam toliko uplašena,da je to neopisivo. Bojim se hoće li biti presitan,koliko će morati biti u inkubatoru..... Ma milijun pitanja mi se mota po glavi.... Pa evo bila bi zahvalna ako ima koja mama sa sličnim/istim iskustvom da me malo smiri i utješi,bila bi jako zahvalna!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zabrinuta06081994 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima! Tu sam skroz nova. Inače sam mama 4 djece. Sada sam trudna peti puta. Zbog placente previe totalis ležim u bolnici. Sad sam 29+2tt. Doktori planiraju u 32,najkasnije 34tt napraviti carski rez,zbog moje i bebine ugroženosti. Ja sam toliko uplašena,da je to neopisivo. Bojim se hoće li biti presitan,koliko će morati biti u inkubatoru..... Ma milijun pitanja mi se mota po glavi.... Pa evo bila bi zahvalna ako ima koja mama sa sličnim/istim iskustvom da me malo smiri i utješi,bila bi jako zahvalna!
    Pozdrav!
    Placenta praevia totalis je i te kako dobar razlog za ovaj plan, pa je i bolje da si u bolnici i pod kontrolom, ali nema razloga da cijeli zahvat ne prođe u redu i kako treba.

    Nemam iskustva s problematičnom posteljicom, ali moj mlađi sin rodio se u 34 tjednu nakon čuvanja trudnoće (prerano sam se otvarala). Imao je oko 2000 grama, a do izlaska iz bolnice malo je izgubio na težini, ali ne značajno. Bio je sitan, ali ništa problematično. Nije morao u inkubator, ali imao je dojenačku žuticu, pa smo kampirali na SD nekakva tri tjedna (možda dan manje) nakon što se rodio. Dobio je fototerapiju. Dojila sam ga od prvog dana bez problema. Imao je razdvojene trbušne mišiće (pupčanu kilu, koja nije trebala nikakvu posebnu terapiju, samo sam mu pelenu povijala tako da bude ispod toga) koja se spontano zatvorila u dobi od 2 mjeseca. Mislim da mu je trebalo dulje da se zatvore fontanele nego starijem bratu. Prohodao je s 15 mjeseci, progovorio uredno i na vrijeme i kasniji razvoj bio je uredan. Nema tu nekih posebnih trikova - prilagodiš se situaciji, npr. takva djeca znaju biti uspavana, pa ih treba buditi radi dojenja, kako bi brže nadoknadili težinu. Moj sin bi od prvog dana prespavao noć da ga namjerno nisam budila radi hranjenja (dobila sam upute kako treba, zahvaljujući odličnom neonatologu na Sv. duhu). Sitna djeca često ne mogu dugo sisati, pa dojenje treba biti češće, ali znaš i sama da svako dijete ima svoje specifične potrebe i da mu se treba prilagoditi. Dobro ih je često izvoditi van na sunce, kao nastavak fototerapije.

    Moj sin je sada student, nema nikakvih problema vezanih za status pri porodu.

    Inače, možda godinu ili dvije prije mene, kolegica je rodila prvog sina prerano, negdje prije 30 tjedna (ne pamtim detalje, samo se sjećam da je imao oko 1500 g kad se rodio) i on je bio u inkubatoru 6 tjedana. Izdajala se da sačuva mlijeko, u čemu je i uspjela. Kasnije ga je dojila i sve je bilo u redu.
    Druga kolegica (majka šestoro djece) je u trećoj trudnoći imala ovakav problem s posteljicom. Napravili su joj sve što su tebi najavili i sve je bilo u redu. Beba nije trebala biti u inkubatoru, a mama je nakon nje rodila još troje djece prirodnim putem.

    Iskusna si majka, vjerujem da ćeš se dobro snaći. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.03.2022. at 09:29

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •