Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 330

Tema: Rat u Ukrajini

  1. #51
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni su jutros pale na pamet riječi pjesme "uvijek je bilo budala i rata".
    Pa sam išla guglati. Zrinko Tutić je to pjevao još 1982. Točno pjevao
    Budala i rata se nagledasmo, što izbliza, što izdaleka.
    I gledamo. Tuga velika.

  2. #52
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dosla Freyja zahebavat'. Dugo je nije bilo.

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne "zahebava". Iznosi svoje mišljenje. Kao i svi mi ovdje.

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne "zahebava". Iznosi svoje mišljenje. Kao i svi mi ovdje.
    Educira nas. Da barem ima misljenje, a ne misiju da nas izvede iz magle neznanja.

  5. #55
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citam da nam gorivo možda ide preko 15kn. Moram reći da me i to prilično zabrinjava.
    Ekonomski utjecaj ovog rata ...

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, ali početak Freyinog posta je kriv. Pandemija nije nestala. Posustala je i nije više bitna političarima i medijima. No, nestala nije.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 06.03.2022. at 07:58

  7. #57
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam sto je Tutic mislio ali vise mislim da je tocnije da je uvijek bilo zlih ljudi i rata.

    Ne znam ni kud ovo u Ukrajni ide, i zato osjećam nemir i neizvjesnost za buducnost. Nista se za sad nije odvijalo kako sam očekivala da je najvjerojatnije i sama ta nepredvidivost je zabrinjavajuca jer mi se onda po glavi vrte i svi ostali "nevjerojatni" scenariji, a neki su prilicno crni. Ne mislim pri tom na 15kn litra benzina ili skuplje grijanje, to budemo svi preživjeli (i vec jesmo).

    Naravno tu je i komponenta užasa i tuge nad beskrajnom banalnost zla. Onih koji ga čine, onih koji nalaze opravdanja a i onih koji pljuckaju s visine po svemu i valjda se osjećaju superiorno dok svoj "kick" dobivaju na parazitiranjem na nesreći drugih.

  8. #58
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Educira nas. Da barem ima misljenje, a ne misiju da nas izvede iz magle neznanja.
    stvarno ne kužim razinu nesnošljivosti prema forumašici, kad god se pojavi i što god napisala. ima mišljenje, a i ovo sve što je navela (ratovanje u svijetu, Obama s Nobelom za mir itd.) stoji i ne osjećam nikakvu misiju da me izvede iz neznanja. ako smatrate da netko svojim upisima krši pravila foruma, blokirajte ga i gotovo jer ovo nema smisla.

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jurana, nasmija me da je nick vec zauzet onda cu Lilin šafran

    Slazem se s n.grace, cemu stalna i ogromna nesnosljivost cim zena bilo sta napise??Slagali se mi ili ne, Freya je unutar teme i iznosi misljenje, kao i svi ostali.
    I ne krsi pravila foruma za razliku od mnogih drugih (koji ce se vjerujem tek sada javiti).
    Koliko znam provociranje nije krsenje pravila, vrijedjanje drugih je.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.03.2022. at 09:09

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    stvarno ne kužim razinu nesnošljivosti prema forumašici, kad god se pojavi i što god napisala. ima mišljenje, a i ovo sve što je navela (ratovanje u svijetu, Obama s Nobelom za mir itd.) stoji i ne osjećam nikakvu misiju da me izvede iz neznanja. ako smatrate da netko svojim upisima krši pravila foruma, blokirajte ga i gotovo jer ovo nema smisla.
    Napisala sam svoje privatni misljenje. Valjda imam pravo da mi osobno netko bude i iritantan u svom stilu i teorijama?
    Nisam spominjala pravila niti njegova krsenja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.03.2022. at 09:41

  11. #61
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali početak Freyinog posta je kriv. Pandemija nije nestala. Posustala je i nije više bitna političarima i medijima. No, nestala nije.

    Ma nije kriv. Zezala sam se na račun aktualnih prosvjeda protiv kojih Plenki i ekipa sad nemaju ništa. Naravno da pandemija nije završila niti će još dugo. Ali se evo čudim kako i te prosvjednike nisu razapeli zbog svoje neodgovornosti - Plenki, ministri, stožer, mediji, vi ovdje. Sve ono što su/ste činili ustrajno mjesecima.
    Evo, ja upravo imam covid (prvi puta dosad), imam i nešto više vremena pa sam malo privirila. Kakav kraj pandemije.
    Samo je pitanje zašto više nije bitna medijima i političarima, Beti.
    N.grace, hvala na potpori, ali stvarno nemam ni najmanji problem s onime što mi pišu. A što mislim o aktualnom stanju - napisala sam.

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana, nasmija me da je nick vec zauzet onda cu Lilin šafran

    Slazem se s n.grace, cemu stalna i ogromna nesnosljivost cim zena bilo sta napise??Slagali se mi ili ne, Freya je unutar teme i iznosi misljenje, kao i svi ostali.
    I ne krsi pravila foruma za razliku od mnogih drugih (koji ce se vjerujem tek sada javiti).
    Koliko znam provociranje nije krsenje pravila, vrijedjanje drugih je.
    Niti sam se pozivala na forumska pravila niti na njihovo krsenje. Kao sto sam vec napisala ne vidim potrebu da branis bilo koga.
    Jer ja kao i ostali imamo pravo na misljenje.

  13. #63
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam svoje privatni misljenje. Valjda imam pravo da mi osobno netko bude i iritantan u svom stilu i teorijama?
    Nisam spominjala pravila niti njegova krsenja.
    i sad "valjda imam pravo". naravno da ga imaš, kao što imam i ja kad kažem da mi je predvidivo i bespotrebno naskakivanje na nečiji post uz komentar da forumaš nema mišljenje jer ga ima.

  14. #64
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Gdje bismo došli bez obavezne doze votabautizma.


    Whataboutism or whataboutery (as in "what about…?") is a variant of the tu quoque logical fallacy, which attempts to discredit an opponent's position by charging hypocrisy without directly refuting or disproving the argument.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism


    I would not suggest such a thing were it not for the Whatabouts. These are the people who answer every condemnation of the Provisional I.R.A. with an argument to prove the greater immorality of the “enemy”, and therefore the justice of the Provisionals’ cause: “What about Bloody Sunday, internment, torture, force-feeding, army intimidation?”. Every call to stop is answered in the same way: “What about the Treaty of Limerick; the Anglo-Irish treaty of 1921; Lenadoon?”. Neither is the Church immune: “The Catholic Church has never supported the national cause. What about Papal sanction for the Norman invasion; condemnation of the Fenians by Moriarty; Parnell?
    — Sean O'Conaill, "Letter to Editor", The Irish Times, 30 Jan 1974

  15. #65
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    [QUOTE=jennifer_gentle;3234941]Gdje bismo došli bez obavezne doze votabautizma.


    Whataboutism or whataboutery (as in "what about…?") is a variant of the tu quoque logical fallacy, which attempts to discredit an opponent's position by charging hypocrisy without directly refuting or disproving the argument.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism


    I would not suggest such a thing were it not for the Whatabouts. These are the people who answer every condemnation of the Provisional I.R.A. with an argument to prove the greater immorality of the “enemy”, and therefore the justice of the Provisionals’ cause: “What about Bloody Sunday, internment, torture, force-feeding, army intimidation?”. Every call to stop is answered in the same way: “What about the Treaty of Limerick; the Anglo-Irish treaty of 1921; Lenadoon?”. Neither is the Church immune: “The Catholic Church has never supported the national cause. What about Papal sanction for the Norman invasion; condemnation of the Fenians by Moriarty; Parnell?
    — Sean O'Conaill, "Letter to Editor", The Irish Times, 30 Jan 1974[/QUOTE

    Šašava usporedba, Jenn. Nisam ta. Tebi jesam, ali who cares.

  16. #66
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma ton joj je docirajući i nije u duhu rasprave nego pametovanja i superiornosti.
    Kao da niko od nas ostalih ne zna što Amerikanci rade po svijetu i nikad nam to nije palo na pamet.
    Ili ovo spuštanje Pulinki da kako bi joj tek bilo da je za vrijem rata bila u HR. Šta je to?

    Iz tog posta ću izdvojti još i onaj dio gdje proziva Jennifer za ono “bar u Europi”, i reći (glumiti joj advokata) da sam sigurna da Jennifer nije mislila da su Europljani svete krave svijeta, a ostali mogu slobodno biti topovsko meso kome kod i kad god zatreba… nego je vjerojatno mislila (a i sama sam par puta u RL zavapila) - zar rat u Europi u 21. stoljeću, Europi koja se od 2. svjetskog rata gradi okruženje, institucije, ugovore, sporazume za neki bolji svijet. Ne u smislu “ok je dok pucaju po Aziji i Africi, daleko je od nas”, nego “ako i ovdje pucaju i nema načina da se to spriječi, onda stvarno ne znam u što više vjerovati”.

    U međuvremenu sam naletila na još par članaka o nuklernaom ratu i finim detaljima o količini i snazi tog oružja. Zbilja nema potrebe ni za brašnom ni za jodom. Ako do toga dođe, cijela zemlja će biti izbrisana s lica svemira kaže “stručnjak” iza članka. Pa je to scenarij kojeg se zbilja ne moramo bojati .

  17. #67
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja upravo imam covid (prvi puta dosad), imam i nešto više vremena pa sam malo privirila. Kakav kraj pandemije.
    Samo je pitanje zašto više nije bitna medijima i političarima, Beti.
    Ja (još) nisam imala.
    Da, zašto nije bitna? U roku od 24 sata nestalo spominjanje korone i samo su vijesti o ratu.

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Da, i meni je odmah pao whataboutism na pamet. Sea lioning je bio koristen na temi pandemije. Svasta cemo naucit u ovim raspravama, sto u RL, sto na forumu. Ja sam barem patentirala ina-niz, lol. A, zapravo, sigurno se i to nekako zove na engleskom, nisam jedina s tim.

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    i sad "valjda imam pravo". naravno da ga imaš, kao što imam i ja kad kažem da mi je predvidivo i bespotrebno naskakivanje na nečiji post uz komentar da forumaš nema mišljenje jer ga ima.
    Procitala sam post i napisala komentar. Niti sam ga citirala niti razdvajala na sastavne djelove.
    Ako sam osoblje foruma tada je to -naskakivanje?
    To da je necije misljenje predvidivo rekla bih da je rezultat dugotrajnog piskaranja svih nas na forumu. Sto se tice da je nepotrebno rekla bih da je to prilicno subjektivna stvar.
    Ako ti idem na zivce tada ti je nepotrebno .
    Zapravo su sva nasa pisakaranja po forumu vecinom nepotrebna i mlacenje prazne slame, pa ni ovo , ni moje ...nije neka iznimka.

  20. #70
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja (još) nisam imala.
    Da, zašto nije bitna? U roku od 24 sata nestalo spominjanje korone i samo su vijesti o ratu.
    Pa dobro je l se vi šalite ili što? I zbilja to pitate?
    Mediji su mediji, pišu o onome što je najaktualnije. Da nema ni pandemije ni rata, ni korupcije u Hrvata, Grašo i Hana bi bili na naslovnici svega i svačega jer nema ništa drugo. As simple as that.
    Šta vam sad treba još i da i o pandemiji izvještavaju na isti način.
    Pustite medije da rade svoj posao, ako vam se ne sviđa, ugasite sve. Ko što Lili Šafran pogasi .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.03.2022. at 10:10

  21. #71
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pa zašto je to čudno, ne postoji samo ono što je u medijima, a mediji funkcioniraju na način da forsiraju ono što donosi klikove. Klikove najviše donosi strah, a ljudi su se em navikli na pandemiju i dosadila im je, em su brojevi značajno pali.
    Ovaj rat je donio ljudima nesigurnost jer ne znaju hoće li i kako sve utjecati na njih, ako se zadrži u Ukrajini i potraje nego vrijeme, ljudi će se naviknuti i vijesti utihnuti.

    Što se tiče, Freya, prolijevanja suza za djecu Jemena, nikom ne koriste prolivene suze. Ali ako im želiš pomoći, sigurno postoje načini, preko Unicefa ili world food program ili nekih organiziranih misija, da im pomogneš, j u tome te ne sprečava to što netko drugi brine o ukrajinskim izbjeglicama.
    U Zagrebu traže volontere za rad sa djecom iz Sirije i Afganistana, pomoć oko jezika i škole, i donacije za free shop. Možeš protestirati ili barem tweetati protiv licemjerja Hrvatske koja istovremeno pušta Ukrajince bez dokumenata, i mlati tamnije momke na granicama, ja ću podijelit

    Kad sam skupljala robu za sirijsku djecu kolegica ko iz topa: a šta je sa našom hrvatskom djecom? Ništa, draga, ako skupljaš za njih reci šta ti treba, donit ću.

    To da ljudi drugačije percipiraju patnju ili nepravdu koju doživljavaju blizu nego onu koju doživljavaju daleko, nije ni novo ni čudno

  22. #72
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ton joj je docirajući i nije u duhu rasprave nego pametovanja i superiornosti.
    Kao da niko od nas ostalih ne zna što Amerikanci rade po svijetu i nikad nam to nije palo na pamet.
    Ili ovo spuštanje Pulinki da kako bi joj tek bilo da je za vrijem rata bila u HR. Šta je to?

    Iz tog posta ću izdvojti još i onaj dio gdje proziva Jennifer za ono “bar u Europi”, i reći (glumiti joj advokata) da sam sigurna da Jennifer nije mislila da su Europljani svete krave svijeta, a ostali mogu slobodno biti topovsko meso kome kod i kad god zatreba… nego je vjerojatno mislila (a i sama sam par puta u RL zavapila) - zar rat u Europi u 21. stoljeću, Europi koja se od 2. svjetskog rata gradi okruženje, institucije, ugovore, sporazume za neki bolji svijet. Ne u smislu “ok je dok pucaju po Aziji i Africi, daleko je od nas”, nego “ako i ovdje pucaju i nema načina da se to spriječi, onda stvarno ne znam u što više vjerovati”.

    U međuvremenu sam naletila na još par članaka o nuklernaom ratu i finim detaljima o količini i snazi tog oružja. Zbilja nema potrebe ni za brašnom ni za jodom. Ako do toga dođe, cijela zemlja će biti izbrisana s lica svemira kaže “stručnjak” iza članka. Pa je to scenarij kojeg se zbilja ne moramo bojati .
    Pa je, Bubilo. Ton nije docirajući jer najbolje da ne znate sve to što sam napisala. Sarkastična jesam, ali - ja to i ne krijem. I dalje smatram da smo licemjeri.
    I slažem se s tvojim posljednjim "ulomkom".
    Ja uistinu ne vjerujem u scenarij s nuklearnim ratom. Neki sam dan pročitala na koji način Putin kani "obeštetiti" obitelji ruskih vojnika koji su poginuli na dužnosti ili trajne vojne invalide. Ne znam o koliko je rubalja riječ, a ne bi valjda luđak o tome razmišljao, a da razmišlja o "kraju jedne civilizacije" (barem dijela nje). Naravno da se zafrkavam, Bubilo (kako to smatram razlogom neostvarivanja najcrnja scenarija), neću to svaki put pisati.
    Zašto ne vjerujem u taj scenarij, ne želim ovdje komentirati, ali mislim da za to nema previše brige. Međutim, ima razloga za brige "druge vrste". Ali svejedno se ne moramo prepuštati zlim slutnjama/crnim mislima, pa što bilo tko ima od toga? Ako je to nekome korisno, budniji je zbog toga, oprezniji, u redu, ali meni brige i crne misli oduzimaju svu energiju pa im se svjesno odupirem.


  23. #73
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nije neobicno sto mediji pisu o onome sto se najvise cita. No problematicno je, ako vlade (ne samo nasa) temelje svoje odluke (npr. prema pandemiji) po tome o cemu mediji pisu ili ne pisu. A pomalo stjecem takav dojam. Sve je to jako cudno.

    Sirenja rata se ne bojim, nuklearnog rata jos manje. Ne zato sto mislim da se tu i tako nista ne moze, ako krene. Nego jer mislim da nece ni krenit. Ne mislim da su iti s jedne strane sukoba bas takvi ludjaci - dojma sam da znaju svi (koji drze nuklearne bombe) koliko daleko smiju ic...

    Uzasno mi je zao, kao vjerujem svima - pa mi se cini, cemu to uopce pisat, ljudi u Ukrajini. Ovo sto se njima dogadja je bas uzasno. Neki dan sam bila sa sinom na prvom satu djecje planinarske skole... i ta ljubav s kojom vodici pokusavaju djeci priblizit planine i nesto ih naucit, suprostavljena s mislju da netko negdje usput ubija djecu da bi ostvario neke ciljeve. Samo su mi suze dosle na oci.

    Zao mi je i ljudi u Rusiji.

    Mislim (al nisam bas informirana pa je mozda bolje rec osjecam) da je ovaj odgocor zapada pretjeran, preagresivan, da Ukrajincima nece pomoc (naprotiv, da ce izazvat i izaziva jos vecu agresiju), a da ce ljudima u Rusiji napravit ogromnu stetu... i da ce kao rezultat biti jos vise mrtvih i upropastenih. Al ok, mozda je ovo jedini dobar odgovor... ne znam... iako mi je neki osjecaj da ce od svega profitirat zapadni i istocni proizvodjaci oruzja...

    Na Freyyinom tragu, ne vidim neku sustinsku razliku izmedju retorike i postupaka SAD/NATO akcija oslobadjanja nedemokratskog svijeta i ruske demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine. Osim sto me slavenske borbe vise pogadjaju.

    Nadam se da ce borbe brzo prestati, da ce se ljudi uspijeti skloniti na sigurno... al bojim se da od toga nece bit nista :/

  24. #74
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Procitala sam post i napisala komentar. Niti sam ga citirala niti razdvajala na sastavne djelove.
    Ako sam osoblje foruma tada je to -naskakivanje?
    To da je necije misljenje predvidivo rekla bih da je rezultat dugotrajnog piskaranja svih nas na forumu. Sto se tice da je nepotrebno rekla bih da je to prilicno subjektivna stvar.
    Ako ti idem na zivce tada ti je nepotrebno .
    Zapravo su sva nasa pisakaranja po forumu vecinom nepotrebna i mlacenje prazne slame, pa ni ovo , ni moje ...nije neka iznimka.
    ne bih se složila, da smatram da je sadržaj ovog foruma većinom mlaćenje prazne slame, ne bih čitala i pisala godinama, forum mi je pomogao bezbroj puta, vjerujem da bi se mnogi složili sa mnom.

  25. #75
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zapravo se slazem i s ovim sto Tang pise.

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zato sto je zapad zlocest, a Ukrajna je koketirala s niim , potpu je opravdano da ju majcica Rusija potaraca i izvede na pravi put. Svaka skola kosta , pa je potpuno u redu da ce poginuti tisuce civila i raseliti se milijuni.
    Jer kao sto svaki pravi muz ima pravo mlatiti zenu koja baci oko na postara, tako i Rusija ima pravo pokazati Ukrajni tko je gazda (iako je sluzbeno samostalna jedinka). Jasno, nema se tu sto vise razgovarati o tome tko je namignuo postaru, remen je vec isukan i nema stajanja dok se ne nauci lekcija.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.03.2022. at 10:37

  27. #77
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    žižek je imao sličnu usporedbu (silovanje)

    https://theoryreader.org/2022/02/25/...-slavoj-zizek/

    i ovaj tekst

    https://www.project-syndicate.org/co...-zizek-2022-03

    And now some who call themselves leftists (I wouldn’t) are blaming the West for the fact that US President Joe Biden was right about Putin’s intentions. The argument is well-known: NATO was slowly encircling Russia, fomenting color revolutions in its near-abroad, and ignoring the reasonable fears of a country that had been attacked from the West in the last century.
    There is, of course, an element of truth here. But saying only this is equivalent to justifying Hitler by blaming the unjust Treaty of Versailles. Worse, it concedes that big powers have the right to spheres of influence, to which all others must submit for the sake of global stability. Putin’s assumption that international relations is a contest of great powers is reflected in his repeated claim that he had no choice but to intervene militarily in Ukraine.



    The idea that each “way of life” has its own truth is what endears Putin to right-wing populists like former US President Donald Trump, who praised Russia’s invasion of Ukraine as the act of a “genius.” And the feeling is mutual: When Putin talks about “denazification” in Ukraine, we should bear in mind his support for Marine le Pen’s National Rally in France, Matteo Salvini’s Lega in Italy, and other actual neo-fascist movements.

    Slažem se sa Žižekom i oko dvostrukog tretmana izbjeglica, da je to sramota zapada.

  28. #78
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Zanimljivo je kako naši lokalni peacemakeri nisu detektirali Freyjinu zlobu, a cijeli je post njome prožet (možda je problem u korištenju više od 30 riječi?). Kad se govori o karnevalu kojeg nema, onda je neukusno “posramljivati” ljude zbog osjećaja, ali ako se pulinka podsjeti što je u svojoj prošlosti doživjela, onda je sarkazam provučen kroz netrpeljivost desničarenja sasvim u redu?
    Fuj.

  29. #79
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Naravno da nam je žao svih nevinih koji pate na raznim stranama svijeta, žao nam je i normalnih Rusa kojima se i ja divim kad prosvjeduju, a posljedice su užasne.
    Ali relativiziranje je pogrešno na isti način na koji je pogrešan “all lives matter” odgovor na “black lives matter”.

  30. #80
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Jen je pisala o whataboutismu, ponavljam, sorry

  31. #81
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo je kako naši lokalni peacemakeri nisu detektirali Freyjinu zlobu, a cijeli je post njome prožet (možda je problem u korištenju više od 30 riječi?). Kad se govori o karnevalu kojeg nema, onda je neukusno “posramljivati” ljude zbog osjećaja, ali ako se pulinka podsjeti što je u svojoj prošlosti doživjela, onda je sarkazam provučen kroz netrpeljivost desničarenja sasvim u redu?
    Fuj.
    Zgraž, zgraž.
    Prava se našla. Kad god bih slušala Anku Mrak-Taritaš kako govori o tome kako bi tretirala necijepljene, ti si mi bila na pameti. Koje mjere bi primijenila, što si zagovarala, jezivo. Znaš ono, ma fuj. Većinu "korespodencije" zaboravih, tvoje riječi valjda neću nikad.

  32. #82
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    žižek je imao sličnu usporedbu (silovanje)

    https://theoryreader.org/2022/02/25/...-slavoj-zizek/

    i ovaj tekst

    https://www.project-syndicate.org/co...-zizek-2022-03

    And now some who call themselves leftists (I wouldn’t) are blaming the West for the fact that US President Joe Biden was right about Putin’s intentions. The argument is well-known: NATO was slowly encircling Russia, fomenting color revolutions in its near-abroad, and ignoring the reasonable fears of a country that had been attacked from the West in the last century.
    There is, of course, an element of truth here. But saying only this is equivalent to justifying Hitler by blaming the unjust Treaty of Versailles. Worse, it concedes that big powers have the right to spheres of influence, to which all others must submit for the sake of global stability. Putin’s assumption that international relations is a contest of great powers is reflected in his repeated claim that he had no choice but to intervene militarily in Ukraine.



    The idea that each “way of life” has its own truth is what endears Putin to right-wing populists like former US President Donald Trump, who praised Russia’s invasion of Ukraine as the act of a “genius.” And the feeling is mutual: When Putin talks about “denazification” in Ukraine, we should bear in mind his support for Marine le Pen’s National Rally in France, Matteo Salvini’s Lega in Italy, and other actual neo-fascist movements.

    Slažem se sa Žižekom i oko dvostrukog tretmana izbjeglica, da je to sramota zapada.
    Jenn, zašto se ti uvijek pozivaš na nekoga ili nešto?
    I hajmo natrag na temu.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Sjećam se, već pri početku pisanja na ovom forumu, odlučila sam da ne želim i neću odgovarati na postove koje ne smatram nimalo konstruktivnima, onima koji me uvlače u mračna mjesta na kojima ne namjeravam biti.
    Sve riječi, i naše i tuđe, čak i kad su upućene drugima, govore jako puno i o nama samima. Možda i najviše govore kada se bave drugima.
    I svi mi u nekom momentu u životu ovladamo vještinom koje se zove ČSR tj. čitanje s razumijevanjem. Ili ne ovladamo. Ili ovladamo, ali se pravimo da nismo ovladali, zbog kojekakvih ciljeva.
    Tko je htio s razumijevanjem pročitati što ja pišem, pročitao je. Tko nije, nije.
    Tko je htio s razumijevanjem pročitati što pišu drugi, pročitao je. Tko nije, nije.
    [/I][QUOTE=tangerina;3234949]

    Što se tiče, Freya, prolijevanja suza za djecu Jemena, nikom ne koriste prolivene suze. Ali ako im želiš pomoći, sigurno postoje načini, preko Unicefa ili world food program ili nekih organiziranih misija, da im pomogneš, j u tome te ne sprečava to što netko drugi brine o ukrajinskim izbjeglicama.
    U Zagrebu traže volontere za rad sa djecom iz Sirije i Afganistana, pomoć oko jezika i škole, i donacije za free shop. Možeš protestirati ili barem tweetati protiv licemjerja Hrvatske koja istovremeno pušta Ukrajince bez dokumenata, i mlati tamnije momke na granicama, ja ću podijelit

    Kad sam skupljala robu za sirijsku djecu kolegica ko iz topa: a šta je sa našom hrvatskom djecom? Ništa, draga, ako skupljaš za njih reci šta ti treba, donit ću.

    /QUOTE]
    Tebe ću, tangerina, potpisati, kao što te često potpisujem .
    I drage ću volje bilo kome na pp podijeliti kako može pomoći izbjeglicama, kao što sam i ja. Doduše, nikad nisam imala nikoga iz Jemena, ali jesam iz Sirije, Afganistana, Iraka itd. I znam i pokoju kilometražu koju su morali prijeći da bi došli do nas, najčešće pješke i s "glavom u torbi, često sami, bez obitelji, a u dobi moje maloljetne djece.
    I patnja zaista i je univerzalna, osjećaju je i oni koji su prošli "manje" i oni koji su "prošli" više. Osjećamo je i svi mi, ali nam se ne smanjuje time što je mjerimo drugima.

    Pokušat ću ostati konstruktivna. Rat je tu, pomoć trebaju mnogi. Dijelim opet link na http://www.shelter4ua.com/ua, na kojem se možete prijaviti ako možete nekome ponuditi utočište.
    A za vas koji koristite Airbnb, pokrenuta je inicijativa pomoću koje možete direktno pomoći ljudima koji su ostali u Ukrajini. Više o tome na ovom linku: https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-radi-15166392

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od Dota : 06.03.2022. at 11:56

  35. #85
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Dijelim tekstove koji su mi zaimljivi i mislim da bi mogli drugima biti zanimljivi, a govore baš o temi koja je u nazivu ovog topica.
    Kome se ne sviđaju slobodni su preskočiti.
    Ne razumijem tu opsesiju sa mnom, ovo je drugi put u 12 sati da me prozivaš a da ti se uopće nisam obratila. pliz me preskoči a ja ću ti uzvratiti uslugu.

  36. #86
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ostavila sam ti pogrešan trag, jer ja nisam zagovarala nikakve metode, možda si me pomiješala s nekim drugim.
    Ali kako bilo, ti si, po mom mišljenju, u obje teme na pogrešnoj strani, nećemo jedna drugoj zasigurno promijeniti mišljenje, pa se vraćam na ono što sam ti i tada bila rekla, bolje da zaobilazimo jedna drugu. Žao mi je što sam se opet uhvatila na tvoje provokacije i pokvarila ton ove teme.

  37. #87
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ovo je išlo iza Freye meni, hrpa postova između :shock:

  38. #88
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ostavila sam ti pogrešan trag, jer ja nisam zagovarala nikakve metode, možda si me pomiješala s nekim drugim.
    Ali kako bilo, ti si, po mom mišljenju, u obje teme na pogrešnoj strani, nećemo jedna drugoj zasigurno promijeniti mišljenje, pa se vraćam na ono što sam ti i tada bila rekla, bolje da zaobilazimo jedna drugu. Žao mi je što sam se opet uhvatila na tvoje provokacije i pokvarila ton ove teme.
    Ni s kim te nisam zamijenila, da barem jesam.
    Ali da, mišljenja promijeniti nećemo i vratimo se na temu.

  39. #89
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo je kako naši lokalni peacemakeri nisu detektirali Freyjinu zlobu, a cijeli je post njome prožet (možda je problem u korištenju više od 30 riječi?). Kad se govori o karnevalu kojeg nema, onda je neukusno “posramljivati” ljude zbog osjećaja, ali ako se pulinka podsjeti što je u svojoj prošlosti doživjela, onda je sarkazam provučen kroz netrpeljivost desničarenja sasvim u redu?
    Fuj.
    Ovo je meni upućeno, pa odgovaram. Žao mi je što ne vidiš kada zlobe ima, a kada nema....
    Napisala sam još svasta, pa obrisala. Nemam volje za prepiranje. U meni zlobe nema ni kapi, pa vjerojatno ne razumijem istu.

  40. #90
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Dijelim tekstove koji su mi zaimljivi i mislim da bi mogli drugima biti zanimljivi, a govore baš o temi koja je u nazivu ovog topica.
    Kome se ne sviđaju slobodni su preskočiti.
    Ne razumijem tu opsesiju sa mnom, ovo je drugi put u 12 sati da me prozivaš a da ti se uopće nisam obratila. pliz me preskoči a ja ću ti uzvratiti uslugu.
    Nisi? Pa čini mi se da je i Ina tvoje pisanje tako shvatila, da je upućeno meni. "Da, i meni je odmah pao whataboutism na pamet. Sea lioning je bio koristen na temi pandemije."
    Ali opametile ste se pa mi se više ne obraćate izravno. Osim Svimbalo.
    Opsesija tobom? Ajme, Jenn.
    Evo, ja te stavljam na ignore i puštam te na miru.

  41. #91
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Dota, da, nastavi biti konstruktivna, to ti stvarno dobro ide.
    I svjesna sam da mnogi dosad nisu usvojili čitanje s razumijevanjem.

  42. #92
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku

    Zao mi je i ljudi u Rusiji.

    Mislim (al nisam bas informirana pa je mozda bolje rec osjecam) da je ovaj odgocor zapada pretjeran, preagresivan, da Ukrajincima nece pomoc (naprotiv, da ce izazvat i izaziva jos vecu agresiju), a da ce ljudima u Rusiji napravit ogromnu stetu... i da ce kao rezultat biti jos vise mrtvih i upropastenih. Al ok, mozda je ovo jedini dobar odgovor... ne znam... iako mi je neki osjecaj da ce od svega profitirat zapadni i istocni proizvodjaci oruzja.../
    Određene su sankcije bile nužne, bez njih ne bi išlo. Ali se stvarno otišlo predaleko. Meni je previše što je, primjerice, sportašima onemogućeno sudjelovanje na kojekakvim "turnirima", natjecanjima i slično. Ne znam, meni taj potez ne bi pao na pamet. Ne mogu izjednačiti čitav narod s jednim luđakom ili više njih.
    Ili ovo.

    https://www.logicno.com/politika/rus...izlozbama.html

    Čitam tražeći satiru, ali je ne vidim?

  43. #93
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    https://jungefreiheit.de/kultur/medi...m3b-ORtkXR8GKQ

    "Die Bild-Zeitung hat eingeräumt, in ihrer Berichterstattung über den Ukraine-Krieg teilweise veraltetes Videomaterial verwendet zu haben. „Gestern sind uns während der Live-Sendung zwei Fehler unterlaufen: In einigen Beiträgen waren für Sekunden Bilder einer Explosion und von Fallschirmjägern zu sehen, die nicht im Zusammenhang mit dem Krieg stehen“, teilte das Medienhaus am Freitag mit. Die Videos seien offline genommen beziehungsweise korrigiert worden."

    U Bildu su priznali da su se služili starijim snimkama s interneta. Što mislite, zašto to rade, a lako se provjeri vjerodostojnost materijala? I ovih se dana na HRT-u stalno vrte iste snimke rata, među kojima je i onaj nesretni tenk koji je "pregazio" civilni auto. Najprije
    se govorilo da je ruski pa se na kraju ipak utvrdilo da je ukrajinski. Mislim, ratnog materijala imaju i previše, što će im onda i lažne snimke? A lako se otkrije prijevara i onda narod više ničemu ne vjeruje... Pa prijetnje nuklearnim ratom i više su nego dovoljne da bi se narod držalo u strahu, a ovo ne samo da je suvišno, nego je i štetno i kontraproduktivno.

    https://www.vecernji.hr/vijesti/civilni-automobil-nije-pregazio-ruski-tenk-nego-ukrajinski-1566556

  44. #94
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku

    Pokušat ću ostati konstruktivna. Rat je tu, pomoć trebaju mnogi. Dijelim opet link na http://www.shelter4ua.com/ua, na kojem se možete prijaviti ako možete nekome ponuditi utočište.
    A za vas koji koristite Airbnb, pokrenuta je inicijativa pomoću koje možete direktno pomoći ljudima koji su ostali u Ukrajini. Više o tome na ovom linku: https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-radi-15166392
    Hvala na dijeljenju linkova

  45. #95
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto je zapad zlocest, a Ukrajna je koketirala s niim , potpu je opravdano da ju majcica Rusija potaraca i izvede na pravi put. Svaka skola kosta , pa je potpuno u redu da ce poginuti tisuce civila i raseliti se milijuni.
    Jer kao sto svaki pravi muz ima pravo mlatiti zenu koja baci oko na postara, tako i Rusija ima pravo pokazati Ukrajni tko je gazda (iako je sluzbeno samostalna jedinka). Jasno, nema se tu sto vise razgovarati o tome tko je namignuo postaru, remen je vec isukan i nema stajanja dok se ne nauci lekcija.
    Da, bas tako! Doslovno ko nasilje nad zenama. Bas sam razmisljala o dijelu svoje muske gerijatrijske ekipe koja je jos uvijek u stanju dijelit 'sale' na temu 'malo samara zenama', al zato su svi vrisnuli na nepravdu u ukrajini i tu nemaju dilema.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2022. at 15:58

  46. #96
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Određene su sankcije bile nužne, bez njih ne bi išlo. Ali se stvarno otišlo predaleko. Meni je previše što je, primjerice, sportašima onemogućeno sudjelovanje na kojekakvim "turnirima", natjecanjima i slično. Ne znam, meni taj potez ne bi pao na pamet. Ne mogu izjednačiti čitav narod s jednim luđakom ili više njih.
    Ili ovo.

    https://www.logicno.com/politika/rus...izlozbama.html

    Čitam tražeći satiru, ali je ne vidim?
    Mogu ja? Logicno je - jer ne natjecu se macke, nego ruski uzgajivaci. Brige macke za natjecanja, a ovi naslovi o bidnim mackicama sto se ne mogu natjecat, a bidne sta su one skrivile i sad ce tuzno mijakuat jer ne sudjeluju, su dno dna populizma - bilo u slobodnoj, evo, ni ne sumnjam da je na bitno kao super bitno, i na logicno kao strasno nelogicno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.03.2022. at 16:01

  47. #97
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu ja? Logicno je - jer ne natjecu se macke, nego ruski uzgajivaci. Brige macke za natjecanja, a ovi naslovi o bidnim mackicama sto se ne mogu natjecat, a bidne sta su one skrivile i sad ce tuzno mijakuat jer ne sudjeluju, su dno dna populizma - bilo u slobodnoj, evo, ni ne sumnjam da je na bitno kao super bitno, i na logicno kao strasno nelogicno.
    Pa jest populizam, nego što, ali ne toliko zbog same činjenice što to piše na nekom portalu (ako kreneš analizirati index, 24 sata i sl., glava će te zaboljeti od ljudske gluposti, dno dna od tiskovina), nego zbog nečijeg poteza koji je stvarno - glup, što drugo reći. Pa zar smo otišli tako daleko u ljudskoj gluposti?
    A mačkice će sretno mijaukati, Ina, neće morati sudjelovati u tom maltretiranju. Tako ja gledam na natjecanja te vrste.

  48. #98
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Eto, mackice spasene! Jedna dobra vijest danas.

  49. #99
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, mackice spasene! Jedna dobra vijest danas.
    A’e.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Uf, tirade postova u koroni su baš zanimljive ...

    No, zašto sam npr. ja licemjerna jer me više strah rata u susjedstvu, nego rata u Siriji?

    Ako gori susjedova kuća, naravno da ću više žaliti i biti u većem strahu da požar ne prijeđe na moju kuću, nego ako gori u susjednom naselju.
    Žao mi je, naravno, i ljudi u susjednom naselju, ali mislim da je moja reakcija normalna i da tako većina ljudi reagira.

    Što se tiče izbjeglica i nejednakog tretmana - mislim da je posebno sad očita razlika. Ukrajina: većina žene i djeca; Bliski istok i Afrika: većina mladi i muški.

    Također, usporedba ratova na Bliskom istoku i Ukrajine, nažalost nosi i realnost da je tema zbog dugotrajnosti postala nezanimljiva... I naš rat je nakon nekog vremena postao nezanimljiv stranim medijima i prestali su izvještavati. Ako potraje sukob u Ukrajini i ne prelije se na druge zemlje, prestat će biti glavna vijest.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •