Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 330

Tema: Rat u Ukrajini

  1. #101
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d

    Matijanić je fantastično opisao sve

  2. #102
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d

    Matijanić je fantastično opisao sve
    U sridu. Kako nemam fb moram priznat da mi je super otkad za citat komentare ispod članaka treba se ulogirati u fb account pa sam postedjena izlozenosti ogromnoj količini takvih "pametnih" gluposti kojima fb i teoretičari zavjera iskacu iz pastete. Ovih par koji su prisutni na Rodi sam stavila na ignore.

    O tome da je prvi "post" preuzet s hr wikipedije je najbolji dokaz da se svaka plemenita ideja moze uništiti. Srecom en wiki je puno pouzdanija i kvalitetnije moderirana...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.03.2022. at 18:50

  3. #103
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, tirade postova u koroni su baš zanimljive ...

    No, zašto sam npr. ja licemjerna jer me više strah rata u susjedstvu, nego rata u Siriji?

    Ako gori susjedova kuća, naravno da ću više žaliti i biti u većem strahu da požar ne prijeđe na moju kuću, nego ako gori u susjednom naselju.
    Žao mi je, naravno, i ljudi u susjednom naselju, ali mislim da je moja reakcija normalna i da tako većina ljudi reagira.

    Što se tiče izbjeglica i nejednakog tretmana - mislim da je posebno sad očita razlika. Ukrajina: većina žene i djeca; Bliski istok i Afrika: većina mladi i muški.

    Također, usporedba ratova na Bliskom istoku i Ukrajine, nažalost nosi i realnost da je tema zbog dugotrajnosti postala nezanimljiva... I naš rat je nakon nekog vremena postao nezanimljiv stranim medijima i prestali su izvještavati. Ako potraje sukob u Ukrajini i ne prelije se na druge zemlje, prestat će biti glavna vijest.
    Ti, Vrijeska, razmišljaš potpuno ljudski. I sve što si napisala je ok. Ali - ipak nije u redu od nas ljudi da nam nešto prestane biti temom zbog dugotrajnosti nečega, npr. rata. Isto tako, rat, primjerice, u Jemenu baš nikad nije toliko pobudio interes Europljana, zapada... a ne sjećam se ni ijednog prosvjeda na "tu temu". O tom licemjerju ja govorim. Nama je njihov užas postao ili bio "nezanimljiv", ne tiče nas se pretjerano, a njima je svakodnevnica. Užas užasa.

    https://www.dw.com/hr/smrt-i-razaran...enu/a-53865580
    https://www.dw.com/hr/njema%C4%8Dko-...enu/a-47714444

    Ciljano se napadaju škole, bolnice, djeca su najveće žrtve do kojih humanitarna pomoć katkad i ne stigne... Jemen je samo simbol svih besmislenih stradavanja.

    Mislim da uistinu ne postoji ništa besmislenije od rata. Ali evo, bilo bi u redu da nas tragedija poput ove u Ukrajini ili neka druga nagne na drukčija promišljanja pa samim time i na neko drugo "djelovanje". Da ne ostanemo "tu gdje jesmo u svojim glavama". Oko Banovine smo se svi na početku jako angažirali, ali opet samo - privremeno. Je li njihov problem riješen? Nije. Ni približno. A tko će im pomoći? Nepostojeći ministar za obnovu?
    Mislim da su ljudi danas vrlo mlaki. I to sam bila pristojna kad sam upotrijebila tu riječ.

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mlakonje su ipak puno manji problem od malicioznih.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d

    Matijanić je fantastično opisao sve
    Odlično sažeo!

    I dobro primetio da su fašisti svih etničkih pripadnosti suštinski istih stavova.

    Moram potražiti tu staru temu o Jemenu na forumu, stvarno licemerno da smo je zanemarili kad ju je već pravovremeno otvorila izvesna osoba. Oh, wait...

    Da li je ovo prvi rat u kome se gađaju nuklearke ili me sećanje izdaje? Ja se istinski ne sećam, tako da pitanje nije retoričko.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Otvorim temu, imam sta vidjet :shock: ....o pa moze li se pisati bez podhebavanja jedni drugih cure moje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.03.2022. at 21:03

  7. #107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nda...molim sve da pišu ugodnim tonom u suživotu različitosti, da im ne smeta relativiziranje svega i svačega, a iz poštovanja prema tuđem mišljenju nemojte stvari nazivati pravim imenom. Skroz je u redu povezivanje pandemije i Ukrajine (mrtvi nisu važni, nego lažni itd.), samo nastavite lijepo bez vrijeđanja i sve će biti u redu.

  8. #108
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samo u celofanu. Onda smijemo sve.

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Coksa
    Nasmijala si me, al se ipak se ne slazem.
    Itekako mislim da se moze reci svoje misljenje pristojno i da.se moze argumentirano raspravljati bez vrijedjanja, podhebavanja, sarkazma, izrazite netrpeljivosti..

    Nisu potrebni nikakvi celofani, ni rukavice. Nisam uopce fan takvog pristupa u zivotu. Kazes sta imas rec najnormalnije, a one koji ti dizu zivac na ignore.
    Uvijek radije biram ignore nego nadmudrivanja, naskakivanja i sl (vrijedjanje nikad a ni tad)
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.03.2022. at 22:35

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne da edit.

    Coksa ti itekako znas razliku.

    Nikad otkad sam na ovom forumu (a jako dugo sam tu) nisam nigdje vidjela da si ikoga vrijedjala, docirala, ni bilo sto slicno. Dapace, mogla bi biti uzor mnogima od nas sto se tice nacina komunikacije na forumu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.03.2022. at 22:40

  11. #111

  12. #112
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozemo li se onda sloziti, u duhu neunistive tolerancije misljenja, da je moje misljenje da Freyja zahebava i vrijedja? U celofanu koji povremeno otpadne.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Lili, pretpostavljam da je tvoj post usledio samo slučajno hronološki nakon mojeg, pošto sam ja ovde mrtva ozbiljna.

    Ali me zbunjuju tvoji motivi na ovoj temi - otvorila si je da ne spamujemo druge teme. Konačno ih imaš sve slobodne.
    Međutim, ti si opet nezadovoljna. Od početka ti se ne sviđa ton kojim se piše. Kojom god linijom da krene, tebi nije dobro.

    Sad, ako te osećanja sa teme toliko uznemiravaju, zašto ti stvarno cela tema nije lepo na ignore? Ispada da mučiš sebe čitajući je, a to ne liči na tebe.

    Ili ispada da imaš strašnu potrebu da kontrolišeš jako mnogo odraslih žena koje su ti, nemoj se ljutiti, bar na ovom virtuelnom prostoru, prilično ravnopravne. Pa onda ni to ne izgleda baš dobro.
    Kakvim god načinom da piše svaka od nas, valjda je to zato jer ga smatra potrebnim.

    Eto, ja rekla tako kako ti preporučuješ, najnormalnije i pristojno.


    Pri tome me zaista i dalje zanima i odgovor na moje pitanje o nuklearkama, da li je neka već napadana u prethodnim ratnim sukobima u državama na koje nisam "dovoljno obraćala pažnju"?

  14. #114
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da ne.

    Jedino sto se opcenito spominje oko nuklearnih ratova, napada, katastrofa su Hirosima i Nagasaki, uz Cernobilsku katastrofu.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Sve to znam, ali zaista nisam pratila nuklearni status "malih i Evropljanima nebitnih naroda i njihovih sukoba" od Hirošime do današnjice.
    Znam da se više puta mahalo atomskim bombama i sličnim pretnjama, ali ne sećam se da je ikada bilo situacije da je izgledna havarija nuklearke usled ratnog napada.

    TO na prvom mestu razlikuje ovaj rat od prethodnih, a ne činjenica da dira našu aristokratsku evropsku žicu.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Pulinka, guglanjem nalazim ovaj članak https://www.dw.com/hr/nuklearke-u-uk...ana/a-61001868

    U njemu Rafael Grossi, generalni direktor IAEA-e sa sjedištem u Beču (IAEA je Međunarodna agencija za atomsku energiju) kaže:
    "Situacija u Ukrajini je bez presedana", nastavio je Grossi, koji ne krije veliku zabrinutost. To je prvi put da se jedan "vojni sukob" - Grossi izbjegava riječ "rat" - vodi usred područja s velikim nuklearnim elektranama, uključujući i zabranjeno područje oko ruševine nekadašnje nuklearne elektrane u Černobilu.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hvala! Tako sam i mislila, znači u pravu sam da ovo još nije viđeno.

  18. #118
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Dobar osvrt na licemjerje...
    Marinella Mondaini, talijanska književnica, novinarka i prevoditeljica:
    "Voljela bih da su svi ovi novopečeni pacifisti, došli sa mnom u Donbas poslednjih godina, da vide šta se sve desilo u ovih 8 dugih ludih godina razaranja. Uništena groblja i crkve, masovne grobnice. Pokazala bih im ubijenu djecu na fotografijama koje vise u "Muzeju anđela" u malom gradu u Donjeckoj republici. Istovremeno bih im prevodila priče običnih ljudi na ulici. Vidjeli biste suze u očima starih koje nikada neću zaboraviti. Vidjeli bi snagu i dostojanstvo naroda Donbasa, koji je uprkos ratu koji je pronacistička ukrajinska vlada (koju su na vlast postavile Sjedinjene Američke Države, uz podršku EU) pokrenula protiv njih SAMO zbog činjenice da su za prijateljstvo sa Rusijom i da žele da žive po svojim principima.
    Vidjeli bi tegobe naroda u uslovima ekonomske blokade, gasovodi i vodovodi razneseni ukrajinskim bombardovanjem, poluporušene kuće sa prozorima prekrivenim celofanom i razbijenim krovovima.
    Svi su sada u Italiji postali pacifisti, iznenada otkrivši da je rat „zlo i uništenje“. Ne samo narod, već i svi naši politički lideri, čak su i pjevači u prvim redovima protiv rata. I nema veze što ne znaju ništa o Rusiji, Ukrajini, ne znaju ni gde je Donbas.
    Ovi "pacifisti" za 8 godina NIKAD nisu prstom mrdnuli, NIKAD protestovali po italijanskim trgovima, na društvenim mrežama.
    Apsolutna TIŠINA, prigušena mekoćom njihove udobnosti. Zaštićeni plaštom EU cenzure i ideološke diktature.
    Evropska unija fašističkim metodama povlači sve dublju brazdu između nje i Rusije. Sjajna, puna sebe, rasistička prema Rusima, bolesna od rusofobije pretvorila se u monstruma. Evropa zbog svoje moralne degradacije nije u stanju da razume Rusiju. Pretvarajući se da osuđuje rat, Evropa je ta koja objavljuje rat Rusiji. Potpuno zatvara zračni prostor za sve ruske letjelice, za bilo koju vrstu aviona, čarter, privatne, bilo da su u vlasništvu ili registrirani ili pod kontrolom Rusije.
    Četrdeset evropskih udruženja novinara traži da se zabrani kanal Russia Today u Evropskoj uniji u znak solidarnosti sa Ukrajinom.
    EU je otišla toliko daleko da je ZABRANILA rusku slobodu govora. Glas ruskih novinara je već apriori žigosan kao „nosilac dezinformacija“. Slušajte samo šta izjavljuje bivši vojni novinar koji se bavi odabirom vijesti za Rai 2: Vijesti iz Rusije čak i ne uzima u obzir „jer su sve lažne“. Dakle, ruski kanali moraju biti zauvek zatvoreni.
    Gradonačelnik Milana proteruje ruskog dirigenta iz Milanske skale jer je odbio da javno osudi Putina. Misao se takođe usmijerava i kažnjava ako nije u skladu sa jedinstvenom mišlju. Kao fašisti.
    Rusija mora biti kažnjena barbarskim, neciviliziranim i nehumanim mjerama.
    A gdje ste bili "pacifisti" kada su SAD uništavale čitave države, masakrirali legitimne šefove država, ubijali milione ljudi a Amerikancima čak ni sankcije!
    Evropska unija koja je zajedno sa Amerikancima bombardirala Beograd? I nikakva „mea culpa” pa čak ni sankcija. Gdje si bila Italijo?
    Sada su svi protiv Rusije. Bar zašutite i odvojite malo vremena za učenje prije nego što otvorite usta. Zapitajte se zašto su u ovom novom svetu, osmišljenom i okupiranom silama zla, formatirali vaš mozak do te mjere da ne prepoznaje gde je Istina i šta je Dobro."


    A Sirius je jučer zapravo odlično primijetila (Sirius, uočila sam tvoju posljednju „opasku“, ali nema veze) kad je napisala da je većinom sve što mi ovdje pišemo mlaćenje prazne slame. Ja bih samo izbacila riječ većinom.
    Onako smo – baš jadni. I bljutavi. I imamo se čega sramiti. Kad vidim što pišemo i kako pišemo.

  19. #119
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    I ne mislim, pritom, na korisne savjete koji su se ovdje mogli dobiti, n.grace, već na ono u što smo se svi pretvorili pa i ovaj forum.

  20. #120
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zelis li nam zapravo reci da je Ukrajina dobila sto je zasluzila?

    Bilo bi zgodno da odgovoris sama, svojim rijecima, a ne necijim clankom, ili kako vec.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Zašto neko ko smatra da mlati praznu slamu i dalje mlati tu slamu, umesto da jednostavno prestane?

    Trivia: ovaj tekst je u ćiriličnom izdanju krenuo po fb sa grupa "Baština Srba" i "Junaci otadžbine 1991-2001."

  22. #122
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma nismo bljutavi ni jadni, samo zgrozeni svim razaranjem i smrtima... al sto mi tu mozemo, osim onog sto su Tang i Dota napisale, pomoc osobi kojoj smo u prilici pomoc.

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pulinka, da mi nisi napisala da je tvoj post bio zadnji prije mog, ne bih ni primjetila

    Na tvoj post meni cu reci samo da.sam se osvrnula na nacin komunikacije zbog kojeg su mnoge dugogodisnje forumasice napustile forum i bas mi je zao zbog toga jer su znale imat jako korisne, zanimljive te nadasve duhovite komentare i savjete, a forum bez njih postaje dosta nezanimljiv. Admini vec odavno ne reagiraju, i oni su digli ruke valjda nas par jos pokusava da se zadrzi razina komunikacije koja prilici (koja je jos valjda samo ostala na vjezbacicama, dohrani, dojenju i par tema), a sad back na temu.

    Meni osobno nema opravdanja za rat, ubijanja, ulazak na teritorij druge suverene zemlje.
    A pomoc mozemo kako kaze Jadra,i to je to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.03.2022. at 07:13

  24. #124
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno ti ne pada na pamet da je na vjezbacicama sve super jer su otisle uglavnom sve one koje nisu dostojne tom drustvu.

    Ne znam koje su to forumasice koje su otisle zbog komunikacije, ali ocito meni divljakusi ili ne fale ili se s njima druzim negdje drugdje pa nisam ni primijetila da ih tu nema.

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jako puno divnih forumasica ovdje vise nema
    Srecom postoji RL pa se tamo druzimo, sto je zapravo i bolje

    Ako nisi primjetila koje fale na forumu, ne znam sto bi ti na to rekla. Meni je ogromna rupa bez njih.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.03.2022. at 08:09

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Edit:

    Meni je ogromna rupa bez njihovog "toucha".

  27. #127
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Lili, moram reći da mi to tvoje policiranje svake teme stvarno ubija svaku želju za raspravljanjem
    nemojte skretati s teme, nemojmo sad o ovome, nemojmo ovako
    Prije se znalo da tema ima svoj život, i da ako netko otvori temu o mužu, nije ništa čudno da ona završi na kupusu


    Freya, u tom svom silnom objašnjavanju o našem licemjerju i zašto se sad bavimo ovim ratom, a nismo nekim drugim, znatiželjna sam, kako to, ti si na forumu od 2007., imali smo temu Lica djece migranata s novinskih naslovnica, bila je aktivna od 2015., pa do 2020. kad su zadnji postovi, na njoj je napisano 2742 posta, a nijedan tvoj?
    Kako se točno ti baviš stradanjima u Jemenu osim objašnjavanjem nama da smo licemjeri?

    S tim da, da se razumijemo, ja se slažem da je ta selektivnost u percepciji donekle licemjerna, sasvim sigurno ima elemenata rasizma, ali mi se čini i da se koristi i kao argument "antiprotivnosti" koji je sam sebi svrha, i da si se sada samo toga uhvatila jer se nismo slagali oko teme pandemije

  28. #128
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jučer je na RTL-u bio dokumentarac o Putinu, zove se Akitvne mjere https://www.rtl.hr/tv/tv-novosti/420...odne-na-rtl-u/
    Svakako preporučujem pogledati, iako postoji opasnost od totalnog pada u depresiju nakon tog uvida u Putinovu propagandu. Pritom mislim upravo na fakenews i utjecaj na mišljenje pojedinaca preko druđtvenih mreža.

  29. #129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Samo mali off. Mnogi su otišli s foruma ili zato što su djeca odrasla i više nema tema za njih, ili zbog političkog neslaganja. Moje je mišljenje da zbog korektnosti (svi imaju pravo na mišljenje) uspješno idemo prema samoumiranju i ovo malo preostalih općih tema na kojima bi "starčad" mogla razglabati. Konmretno na ovoj temi izgubila sam želju i za čitanjem, a kamoli za pisanjem; da imam namjeru čitati Jungefreiheit, otišla bih u pripadajuće FB grupe.

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ne znam ko su te forumasice, nitko mi ne fali, i Jugenfreiheit ne znam sto je (ne saljite linkove, ne zelim znati). Angie, hvala na dokumentarcu, promakao mi. Slazem se s tang, ni ja ne zelim da me stalno cesljaju (nemojmo ovo raspravljat, nemojmo ono, svi smo frendovi i kao svi se zapravo slazemo, pa postavit misljenje na siroko toliko da zapravo sve obuhvaca, pa link na link na link na link.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.03.2022. at 09:21

  31. #131
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Samo mali off. Mnogi su otišli s foruma ili zato što su djeca odrasla i više nema tema za njih, ili zbog političkog neslaganja. Moje je mišljenje da zbog korektnosti (svi imaju pravo na mišljenje) uspješno idemo prema samoumiranju i ovo malo preostalih općih tema na kojima bi "starčad" mogla razglabati. Konmretno na ovoj temi izgubila sam želju i za čitanjem, a kamoli za pisanjem; da imam namjeru čitati Jungefreiheit, otišla bih u pripadajuće FB grupe.
    Potpisujem sve, posebno ovo zadnje.

  32. #132
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da ostanem na kupusu, reći ću da mi jako fale Seni i Cvijeta, ali ne znam zašto su one nestale... za njih dvije ne bih rekla da je zbog načina komunikacije, one su uvijek svakome znale odgovoriti. I mene puno naučile.
    A i sigurno se Lili s njima ne druži u RL jer nisu iz ZG .

    Na temu rata... Pulinka je pitala prije jesu li nekad negdje ruknuli nešto... iz linka koji mi je iskočio u bespućima interneta, od atomskog i nuklearnog oružja, to su bile "samo" dvije atomske bombe na Japan, nesreća u Černobilu i jedna ruska vježba.
    Upozorenje: članak je uznemirujuć u smislu opisivanja što se događa kod takvih eksplozija pa preskočite tko ne voli takve stvari... i autor je anoniman pa se može postaviti pitanje točnosti, no djeluje da zna o čemu priča .

    https://povpravaistina.wordpress.com...IlJtTVDzdWnZJg

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    EU je otišla toliko daleko da je ZABRANILA rusku slobodu govora. Glas ruskih novinara je već apriori žigosan kao „nosilac dezinformacija“. Slušajte samo šta izjavljuje bivši vojni novinar koji se bavi odabirom vijesti za Rai 2: Vijesti iz Rusije čak i ne uzima u obzir „jer su sve lažne“. Dakle, ruski kanali moraju biti zauvek zatvoreni.
    samo sam ovo na preskokce pročitala...

    PTN svom narodu zabrani facebook i ostale društvene mreže, dakle slobodu govora i komunikacije s cijelim svijetom i onda je problem što EU ne želi gledati Russia Today??

  34. #134
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Na temu rata... Pulinka je pitala prije jesu li nekad negdje ruknuli nešto... iz linka koji mi je iskočio u bespućima interneta, od atomskog i nuklearnog oružja, to su bile "samo" dvije atomske bombe na Japan, nesreća u Černobilu i jedna ruska vježba.
    zar nije nevjerojatno da je SAD učinio jednu od najvećih tragedija čovječanstva, baš ono od čega strahujemo sada i mirno odšetao (kao pobjednik rata)
    ako je sve što neki trolovi ovdje pokušavaju istaknuti to da se istim aršinom ne mjeri sve, mislim da je većina forumašica toga svjesna
    što sve skupa i dalje ne opravdava Rusiju, niti postoji išta što će je opravdati

    a što se tiče ranijeg posta od BB, u kojem navodi strah od budućih posljedica po ekonomiju i energetiku...slažem se, al nekako mi je važnije da sad ovo sve za početak preživimo, a o ekonomiji ćemo kasnije

    meni je najgora od svega ta konstantna prijetnja nuklearnim oružjem
    i spoznaja da je dovoljna samo jedna nuklearna raketa, samo jedan dan kada će Putin ili neki njegov general biti prenervozan i pokrenut će se domino efekt sudnjeg dana i nema nas više
    gledam cvijeće koje treba zaliti i mislim se ima li smisla
    dogovaram kave i cuge s frendicama za "konačni pozdrav"
    kao šalimo se, ali zapravo tko zna

  35. #135
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vrlo je upitno čega su USA bile svjesne oko dugotrajnih posljedica bacanja atomske bombe kad to nikad prije nije bilo napravljeno. Pa učinke tih bombi su testirali na vlastitim vojnicima kasnije u Nevadi na testnim poligonima. Ali svakako ukupno je bilo sigurno manje mrtvih od te dvije bombe nego da su išli u kopnenu invaziju (do tog trena bezuvjetna kapitulacija Japan je bila nezamisliva).

  36. #136
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    meni je najgora od svega ta konstantna prijetnja nuklearnim oružjem
    i spoznaja da je dovoljna samo jedna nuklearna raketa, samo jedan dan kada će Putin ili neki njegov general biti prenervozan i pokrenut će se domino efekt sudnjeg dana i nema nas više
    gledam cvijeće koje treba zaliti i mislim se ima li smisla
    dogovaram kave i cuge s frendicama za "konačni pozdrav"
    kao šalimo se, ali zapravo tko zna
    ja se ipak nadam da je to tema na kojoj će ipak na nekom levelu puknut poslušnost autoritetu
    nadam se da treba barem istovremeno okrenut dva ključa iznad kojih se nalazi test na alkohol? I poklikat sve brodove i semafore i vodoravne zebre, pa da to posluži i kao nekakva grounding vježba da se smire emocije

    sijem cvijeće svaki vikend al padne mi na pamet kako će ovo ljeto možda biti posebno lijepo, jer ću se sjetit "eh, kad sam te sijala, šta se svašta pričalo"

  37. #137
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I Francuzi su bacali (testirali) nuklearne bombe po Pacifiku, s malo obzira za lokalno stanovnistvo.

  38. #138
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nisu samo Francuzi testirali po Pacifiku
    i navodno bi evakuirali stanovništvo prije testiranja pa onda ponovno naseljavali, dok ne bi postale preočite posljedice izloženosti zračenju

    kad smo već kod odvratnih stvari, puno toga odvratnog je isplivalo ovih dana, od relativiziranja agresije pa nadalje, al moram reći da me od svega najviše živciraju muškarci koje se vesele dolasku ukrajinki i vicevi o tome kako će im rado pružit smještaj


    tangerina, ne znam, gledala sam Dr. Strangelove više puta i nekako mi sve više sliči na dokumentarac a ne fikciju

  39. #139
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    I Francuzi su bacali (testirali) nuklearne bombe po Pacifiku, s malo obzira za lokalno stanovnistvo.
    Nova runda whataboutizma? Ne sjećam se da su granatirali nuklearke u zemlji s 44mio stanovnika.

    Kao sto rekoh uvijek treba imati I vremensku perspektivu , nakon Cernobilja i Fukashime (a i Three Mile Island incidenta) ne može se bas tvrditi da nisu znali što je na kocki.

  40. #140
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    BB, navela si meni 2 jako drage. S cvjetom se čak i vidjela, družimo se drugim kanalima jer je ušla prije par godina u trkačke vode
    Ima ih još dosta prezanimljivih koje su otišle i nisu se vratile pri tome jasno dajući do znanja svoje razloge. No nebitno.

    U vezi teme, čujem da Zelenski ima oštre poruke za Putina? Pričale mi kolege na jutarnjoj kavi.

  41. #141
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    kad smo već kod odvratnih stvari, puno toga odvratnog je isplivalo ovih dana, od relativiziranja agresije pa nadalje, al moram reći da me od svega najviše živciraju muškarci koje se vesele dolasku ukrajinki i vicevi o tome kako će im rado pružit smještaj
    I mene. volim inače svakakav "problematični" humor, ali te fore su mi stvarno....

  42. #142
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Nova runda whataboutizma? Ne sjećam se da su granatirali nuklearke u zemlji s 44mio stanovnika.

    Kao sto rekoh uvijek treba imati I vremensku perspektivu , nakon Cernobilja i Fukashime (a i Three Mile Island incidenta) ne može se bas tvrditi da nisu znali što je na kocki.
    Ne, nego su neki nabrajali nuklearne eksplozije/katastrofe - pa sam nadodala one koje nedostaju. Bio je tu i tsunami koji je pogodio japansku nuklearku i izazvao nesrecu prvenstveno zbog nemara pri gradnji nuklearke i procjeni snage eventualnog tsunamija.

    Ruski napad na Ukrajinu ne smatram opravdanim ni na jedan nacin.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 07.03.2022. at 11:40

  43. #143
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    BB, navela si meni 2 jako drage. S cvjetom se čak i vidjela, družimo se drugim kanalima jer je ušla prije par godina u trkačke vode
    Ima ih još dosta prezanimljivih koje su otišle i nisu se vratile pri tome jasno dajući do znanja svoje razloge. No nebitno.

    U vezi teme, čujem da Zelenski ima oštre poruke za Putina? Pričale mi kolege na jutarnjoj kavi.
    Pozdrav Cvjeti, a i Seni

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ipak nadam da je to tema na kojoj će ipak na nekom levelu puknut poslušnost autoritetu
    nadam se da treba barem istovremeno okrenut dva ključa iznad kojih se nalazi test na alkohol? I poklikat sve brodove i semafore i vodoravne zebre, pa da to posluži i kao nekakva grounding vježba da se smire emocije

    sijem cvijeće svaki vikend al padne mi na pamet kako će ovo ljeto možda biti posebno lijepo, jer ću se sjetit "eh, kad sam te sijala, šta se svašta pričalo"
    Hvala ti, tangerina, natjera mi suze od smijeha na oči (što nije lako ovih dana) zamišljanjem ovih scena gore.
    Mene zapravo ne brine toliko hoće li Putin i društvo NAMJERNO napasti nuklearke. Čak i uz sve što znamo, to mi se čini suludo i totalno samoubilački.
    Više me brine mogućnost NENAMJERNOG događaja, kao i nekakve sabotaže ili lonely osvetnika (s bilo koje strane) te mogućnost ljudskog faktora nepažnje, umora, stresa itd. (sjetimo se da tamo radi civilno osoblje koje većinom ima obitelji koje sada prolaze pakao, da ne govorimo o tome kako je raditi s oružjem oko glave ili u "dvorištu"). Pa i Černobil je bio splet pogrešnih procjena, lažnih informacija, zataškavanja itd.

    A glede suludih prijedloga i razmišljanja o tome gdje živimo i s kim, stavljam ovu najnoviju kozeriju D. Trumpa: https://www.telegram.hr/politika-kri...dnemo-rusiju/:
    "Bivši američki predsjednik Donald Trump, inače poznat po vrlo bliskim odnosima s Vladimirom Putinom, na sastanku s donatorima iznio je svoj plan za rat u Ukrajini, piše Josh Dawsey, istraživački novinar Washington Posta.

    Trump mused to donors that we should take our F-22 planes, "put the Chinese flag on them and bomb the shit out" out of Russia. "And then we say, China did it, we didn't do, China did it, and then they start fighting with each other and we sit back and watch."

    Uzmemo naše avione F-22, stavimo kinesku zastavu na njih i onda izbombardiramo Rusiju do iznemoglosti. Onda kažemo, to su napravili Kinezi, pa sjednemo i gledamo kako se Rusi i Kinezi međusobno bore”, izjavio je Trump."

    Da je i vic, previše je. Naravno, dozvoljavam da je i ovo samo fake news i da je Trump zapravo negdje u nekoj skrovitoj ghandijevskoj misiji okončanja ovog rata...

    Inače, koga zanima, ima dobra knjiga na temu propagande, fake news, Putina, itd. (pisala sam već na temi "što čitate"). Peter Pomerantsev - This is not propaganda https://www.faber.co.uk/product/9780...ot-propaganda/

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,411

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...rtase-15166896

    Imam dojam da se kod nas u zadnje vrijeme stalno neki masovni kreveti slažu i spremaju ... što korona, što potres, sad izbjeglice
    Ne poznajem sustav, ali zar se stvarno ne može organizirati neke učeničke domove (npr. tamo gdje djeca idu u Školu u prirodi u Novom Vinodolskom), prazne hotele dok još nije tako masovan broj izbjeglica koji pristižu? Zar ne bi bilo ljepše i ugodnije primiti izbjeglice u nekim manjim prostorima, koji se mogu lakše ugrijati, nego u velikoj sportskoj dvorani.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Ako koga zanima, pogledajte Intervju sa Putinom O. Stone-a (4 dijela). Mislim da su na Youtube-u. Nisam ih našla na tekućim streaming kanalima.
    Neće baš puno pomoći rješavanju globalne situacije, možda više razumijevanju Putinovog rezoniranja, odnosa snaga US/NATO i Rusije/Varšavskog pakta ... još od 2. svj. rata.

  47. #147
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku

    A glede suludih prijedloga i razmišljanja o tome gdje živimo i s kim, stavljam ovu najnoviju kozeriju D. Trumpa: https://www.telegram.hr/politika-kri...dnemo-rusiju/:
    "Bivši američki predsjednik Donald Trump, inače poznat po vrlo bliskim odnosima s Vladimirom Putinom, na sastanku s donatorima iznio je svoj plan za rat u Ukrajini, piše Josh Dawsey, istraživački novinar Washington Posta.

    Trump mused to donors that we should take our F-22 planes, "put the Chinese flag on them and bomb the shit out" out of Russia. "And then we say, China did it, we didn't do, China did it, and then they start fighting with each other and we sit back and watch."

    Uzmemo naše avione F-22, stavimo kinesku zastavu na njih i onda izbombardiramo Rusiju do iznemoglosti. Onda kažemo, to su napravili Kinezi, pa sjednemo i gledamo kako se Rusi i Kinezi međusobno bore”, izjavio je Trump."

    Da je i vic, previše je. Naravno, dozvoljavam da je i ovo samo fake news i da je Trump zapravo negdje u nekoj skrovitoj ghandijevskoj misiji okončanja ovog rata...
    gore sam spomenula jedan dokumentarac koji se vjerojatno još može vratiti na kabelskim tv-ima, bio jučer na RTL-u. Sasvim je jasno da bi se i Trump sad najradije riješio Putina. Dužan je ruskoj mafiji do grla.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...rtase-15166896

    Imam dojam da se kod nas u zadnje vrijeme stalno neki masovni kreveti slažu i spremaju ... što korona, što potres, sad izbjeglice
    Ne poznajem sustav, ali zar se stvarno ne može organizirati neke učeničke domove (npr. tamo gdje djeca idu u Školu u prirodi u Novom Vinodolskom), prazne hotele dok još nije tako masovan broj izbjeglica koji pristižu? Zar ne bi bilo ljepše i ugodnije primiti izbjeglice u nekim manjim prostorima, koji se mogu lakše ugrijati, nego u velikoj sportskoj dvorani.
    Uopće ne vidim smisao postavljanja ovih dvorana, nije to prihvatni centar negdje uz granicu pa da se ljudi smjeste na noć, dvije. Za par noći je ok, sigurno bolje nego u Ukrajini u skloništu, ali sigurno nije rješenje. Ne znam, koliko izbjeglica uopće namjerava ostati ovdje, pretpostavljam malo, vjerojatno oni koji imaju nekoga svoga u Hrvatskoj. Ali ako ima tih koji bi ostali neće život po sportskim dvoranama.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    I koji su uopće naši kapaciteti za smještaj izbjeglica? Jel crveni križ ima šta smještajnih kapaciteta, stvarno ne znam? Povlači se paralela sa Domovinskim ratom, ali tada su hoteli masovno bili stavljeni u funkciju smještaja izbjeglica, svi otoci, makarsko primorje, u Splitu hotel Marjan, Zagreb, barake kod Poljuda, salonitove barake, toga danas ničega nema?

  50. #150
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    I koji su uopće naši kapaciteti za smještaj izbjeglica? Jel crveni križ ima šta smještajnih kapaciteta, stvarno ne znam? Povlači se paralela sa Domovinskim ratom, ali tada su hoteli masovno bili stavljeni u funkciju smještaja izbjeglica, svi otoci, makarsko primorje, u Splitu hotel Marjan, Zagreb, barake kod Poljuda, salonitove barake, toga danas ničega nema?
    da, tu smo baš u nekoj čudnoj poziciji, jer tamo gdje ima više smještajnih kapaciteta (npr u Slavoniji), tamo ima manje posla, a di ima posla, nekretnine su ogroman problem, pa i prije svi koji iznajmljuju suočavali su se sa izbacivanjem 1.6.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •