Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 330

Tema: Rat u Ukrajini

  1. #251

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O,
    Ne znam kako je sad, nekako ne vjerujem, al kad je bio rat 90ih drzava je davala novce onima koji su primali izbjeglice (na makarskoj rivijeri je tako bilo jer su za nas dobivali naknadu ljudi koji su nam pomogli, nikad im to necemo zaboraviti). Ne sjecam se iznosa, nije to bila neka velika cifra, al da se pokriju rezije i sl.
    ovo prvi put čujem

    mi nismo nikada dobili ništa, niti smo tražili!!

  2. #252
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Isto prvi glas.

  3. #253
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nasi su bili divni. Radi se o brodsko posavskoj zupaniji.

  4. #254
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-kuce-15170059

    Izgleda da ovo postaje uobičajena ratna pojava :/.

  5. #255
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    To je na makarskoj rivijeri bilo normalno, mislim da je davala drzava (jedino da nije grad/zupanija, ali sumnjam) i nekako mi je logicno da se domacinima koji zele pomoc sa smjestajem pokriju barem rezije.

    Drzava je takodjer placala oi osigurala prehranu izbjeglicama 3 obroka dnevno (koji tada za vrijeme rata nije ni imao turiste), pa je koristen u svrhu prehrane i djelomicno smjestaja. Pricam o vrlo konkretnom slucaju hotel Rivijera u Makarskoj.

  6. #256
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ne znam jel tu smijem molim vas ako itko iznamljuje kucu/stan s 3 spavace sobe bilo gdje u Zg, mogu i Sesvete da mi javi za jednu ukraj.obitelj.

    Oni zele platit jer namjeravaju ovdje ostati do daljnjega. Djecu su upisali u skole.
    Hvalaa.

    Sve ove vase info sam im poslala.

  7. #257
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Pa ako je za one od pred koji dan , valjda bi im padalo više zapad, ovisi koje stvarno škole su upisali, nek pogledaju njuškalo i slične.

  8. #258
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Njima je posve svejedno samo da se negdje skrase, ne znam na koga mislis, pisala sam o 2 obitelji.

  9. #259
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nakon sve drame s virusom izabrao je pravi trenutak za rat i ekonomsku krizu. Ne razumijem jedino ljude koji tvrde da je Rusija, odnosno Putin, žrtva zapada.

  10. #260
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon sve drame s virusom izabrao je pravi trenutak za rat i ekonomsku krizu. Ne razumijem jedino ljude koji tvrde da je Rusija, odnosno Putin, žrtva zapada.
    Potpuno se slazem da Putin nije nikakva zrtva, ali kakve to veze ima s “tempiranjem”, nikad nije vrijeme za rat i bilo kakvu krizu. Ostale se zrtve takodjer nisu uspjele oporaviti od pandemije, ekonomske krize i ostalog ….. cak ni predahnuti nisu mogli… a da ne govorim da pandemiju u paklu u kojem zive vjerojatno nisu ni dozivjeli…

    Zato potpisujem ovu irsku zastupnicu.

    https://youtu.be/FbbMt4awp6A

  11. #261
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku

    Zato potpisujem ovu irsku zastupnicu.

    https://youtu.be/FbbMt4awp6A
    Rijetko se kad odlucim klikni linkove (bilo cije) na videa, al ovaj jesam... i slazem se i ja.

  12. #262
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mne, ovi kaj tvrde da je Rusija žrtva vide SAD kao glavnog uzročnika koji je navodno podupirao neki odred tamo u Ukrajini koji su napadali Ruse kao manjinu unutar Ukrajine. Što mi opet ne daje opravdanje za rat. Sam Putin je u svom govoru rekao da su se u Krimu dobrovoljno priključili, što je diskutabilno s obzirom na prisilni referendum, ali onda želi li spasiti Ruse iz Ukrajine mogao im je jednostavno ponuditi prebačaj, ili što već. Meni ne idu povijest ni geografija i uopće ne shvaćam bilo koga tko zauzima rusku stranu. Zapad kao najveći monstrum. Demokracija kao jednaka ruskom totalitarizmu. Ma da, i zato svi bježe na zapad kada spašavaju žive glave.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.03.2022. at 20:22

  13. #263

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Država će platiti obiteljima koje prime Ukrajince režije, ali ne u jadranskim županijama

  14. #264

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    ne bih radila promociju za drugi forum ali netko je ovdje napisao za forum.hr pa sam otvorila
    stvarno si ljudi daju truda, ima toliko tema, puno forumaša upućenih i u povijest i političko stanje/uzroke rata, vrste oružja ... čak sam na topicu o psihološkom profilu putina pdosjetila se na fotku gdje je doveo psa pred merkelicu ...

  15. #265
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Država će platiti obiteljima koje prime Ukrajince režije, ali ne u jadranskim županijama
    To je princip kao u doba Domovinskog rata pokrivanje troškova režija, ali ne razumiejm zašto ne na obali? To mi nema logike, pa i tamo izbjeglice koriste struju, vodu, plin i raste trošak režija domaćinima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.03.2022. at 14:31

  16. #266
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Od svih tih grupa po fejsu i fakat enormne pomoći i podrške koju ljudi daju, ja se ne mogu snaći gdje mogu donirati odjeću, obuću, skolske torbe isl.
    npr. Crveni križ ne prima robu.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    To je princip kao u doba Domovinskog rata pokrivanje troškova režija, ali ne razumiejm zašto ne na obali? To mi nema logike, pa i tamo izbjeglice koriste struju, vodu, plin i raste trošak režija domaćinima.
    Izgleda da državi baš ne paše da idu po Jadranu zbog sezone. Naravno da je minimum pokriti režuje

  18. #268
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da državi baš ne paše da idu po Jadranu zbog sezone. Naravno da je minimum pokriti režuje
    Bezvezarija totalna, pa možda bi baš ti Ukrajinci koji su odsjeli dole mogli bit angažirani kao osoblje/pomoć za apartmane i druge sezonske poslove, ionako fali radne snage, a ljudima treba posao.
    Bolje da se suzdržim od komentara.

    Vrijeska, ako ti se da, pogledaj na fejsu SOS Ukrajina, naši ljudi su isto jako angažirani.

  19. #269
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Od svih tih grupa po fejsu i fakat enormne pomoći i podrške koju ljudi daju, ja se ne mogu snaći gdje mogu donirati odjeću, obuću, skolske torbe isl.
    npr. Crveni križ ne prima robu.
    Zato što robe svi imaju i previše, jer se ljudi uvijek jedva čekaju toga riješit, vjerojatno CK ima već puno skladište robe od ranijih skupljanja
    a i kako smo spominjali na ovoj temi, ljudi imaju traume od prikupljanja robe, znam da ja imam

    ljudima trebaju potrošne stvari kao npr šamponi, paste za zube, deterdženti, ulošci..

  20. #270
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    OK kužim za robu. Iako često pitaju na fejsu za određene artikle jakne, obuću..al ja fakat nemam vremena visit na fejsu i pratit svaku objavu zato pitam jel se negdje skuplja. Ne bih davala smeće nego stvari koje su ko nenošene.

    A školska torba ko nova, ono mogu je stavit na Njuškalo i prodat (preko 1.000kn je bila u Muelleru,a ko nova), al bi radije darovala. Ipak im djeca kreću tu u škole, ne vjerujem da su u tom ludilu nosili sa sobom škol.torbe.

    Gdje dostaviti higij.potrepštine? To se barem lako može kupiti, al kaotično mi je za snaći se gdje, kome, kada.

  21. #271
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Recimo Kuća nade u Gajnicama trenutačno skuplja pomoć. Imaju točan popis stvari koje primaju.

  22. #272
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    U pravu si, vjerojatno će se u nekom trenutku tražit i školske torbe, pričuvaj još malo
    kod mene dvije curice sad kreću u školu, ono doslovno sad ali u školi su rekli da će im pripremit sve što im treba, mislim da još nisu došli do onog "puna torba knjiga"

    higijenske potrepštine skuplja CK, a mislim da Are You Syrious shop znao povremeno tražit odjeću.

    Inače stvarno vidim jako puno solidarnosti oko sebe, ljudi stalno pitaju "šta im treba, kako ja mogu pomoć?" i to je stvarno dirljivo


    Meni je isto čudna ta politika s jadranskim županijama, ali vjerojatno zato što na Jadranu ionako fali nekretnina. Vidim dosta na fejsu ponuda da dođu u Vinkovce, to je super, obožavam ja Vinkovce, ali šta će kad tamo dođu? To je već nekih 5-6 tisuća ljudi u Hrvatskoj sada, ako ne i više, jako brzo to ide

  23. #273
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Hvala Mima i tangerina

  24. #274
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Lily, u kazalištu Trešnja ti skupljaju potrepštine, ima na fejsu

  25. #275
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Gdje dostaviti higij.potrepštine? To se barem lako može kupiti, al kaotično mi je za snaći se gdje, kome, kada.
    Crveni križ je objavio što točno prikupljaju i gdje

  26. #276

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bezvezarija totalna, pa možda bi baš ti Ukrajinci koji su odsjeli dole mogli bit angažirani kao osoblje/pomoć za apartmane i druge sezonske poslove, ionako fali radne snage, a ljudima treba posao.
    Bolje da se suzdržim od komentara.

    Vrijeska, ako ti se da, pogledaj na fejsu SOS Ukrajina, naši ljudi su isto jako angažirani.
    naravno da je bezvezarija. Ja znam par umirovljenika koji su primili 3 žene sa 5 djece u svoja dva apartmana koja ljeti iznajmljuju. Odlučili su se ljudi ne iznajmit ove godine, ali 8 ljudi u kući uvelike povećava režijske troškove, mislim da bi bilo ok da im se to refundira.

  27. #277
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Babyboys, emily, hvala puno
    Naplavomzalu, potpuno razumijem, to bi tek trebalo refundirat.

  28. #278
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne mogu podnijeti da djeca umiru. Ono u Siriji, Jemenu, na obalama po Europi, sad ovo.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Žao mi je za rat u Ukrajina, a posljedice ćemo tek polako vidjeti. Za sada je poskupio benzin, što znači da će i sve ostalo polako ići na gore.
    Izbeglice traže stanove širom SLO i HR, što je logično, ali zbog toga cene najma idu gore, a bile su i ranije visoke.

    Znači, tu je i traženje posla sa strane jadnih ljudi iz UK, ... Puno sfera tu ima.

  30. #280
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

  31. #281
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Super za Zet

  32. #282
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je za rat u Ukrajina, a posljedice ćemo tek polako vidjeti. Za sada je poskupio benzin, što znači da će i sve ostalo polako ići na gore.
    Izbeglice traže stanove širom SLO i HR, što je logično, ali zbog toga cene najma idu gore, a bile su i ranije visoke.

    Znači, tu je i traženje posla sa strane jadnih ljudi iz UK, ... Puno sfera tu ima.
    Stvarno. Jadni mi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #283

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Najvaznija zivotna lekcija koju sam naucila u protekle dvije godine - ne razbijaj glavu oko onoga sto ne mozes promijeniti, radi na onome sto mozes mijenjati.
    Danas biram biti nasmijana. Prosetati po suncu u prirodi. Pomoci kome god mogu pomoci, na koji god nacin mogu pomoci. Uzeti jednu vrecu brasna, a drugu ostaviti susjedu. Otici na misu, pomoliti se. Pogledati dobar film. Sjesti s djecom i muzem i smijati se. Suociti se s teskocama na koje manje mogu utjecati, prihvatiti to i razmisliti sto jos mogu uciniti da to promijenim.
    Ne mogu zaustaviti Putina da baci tu nuklearnu bombu, ali mogu zivjeti najbolje sto mogu dok se to ne dogodi - ako se dogodi.
    Imam strahove. Ne bojim se toliko smrti, koliko se bojim neimastine i patnje. Razmisljam o tome, ali nastojim ne robovati tim strahovima. Nastojim zadrzati nadu i vjeru u bolje sutra.
    Ako je potrebno, treba potraziti i strucnu pomoc - mislim da su rijetki ljudi kojima u danasnjim vremenima to ne treba.

  34. #284
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Rehab, čitaš mi misli

  35. #285
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Rehab prekrasno napisano

  36. #286
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ovako nekako i ja, doduše primijetim i da sam "otupila" na vijesti, tj one nemaju na mene niti približno onakav efekt kakav su imale prvih nekoliko dana, baš nekako navikneš se na to novo normalno
    Kad gledam te žene iz Ukrajine, kojima su tamo muževi, braća i očevi, i svaki dan provjeravaš jesu li živi, a opet ne sjede i očajavaju, nego dapače, samo me pitaju neke proaktivne stvari: gdje mogu učiti hrvatski, gdje da kupim ovo, kako da djeca krenu u školu, kako da krenu u vrtić, tražim posao.. baš me podsjeti da unatoč strahovima i scenarijima budućnosti, treba ipak postavit sebi jednostavno pitanje: padaju li danas bombe po mom mjestu?

    Ono što ustvari nikako ne razumijem su te pomame za namirnicama, još to brašno u Srbiji mi je donekle bilo jasno, ali zašto sad odjednom ulje? Od svih stvari, recimo više bih razumjela konzerve, kako sada ne hoardaju toaletni papir (nije valjda ostalo od 2020.?), ta moda u hoardanju mi je zanimljiva. Iako stvarno nisam uživo vidjela nigdje takva natrpana kolica niti ispražnjene police, ali evo baka je javila da u njihovom malom gradu NEMA UOPĆE ulja, pa joj je tata kupio par litara (ne 100, nego ono, 5)

  37. #287

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ukrajina je najveći proizvođač suncokretovog ulja, koliko sam shvatila, da li u svetu ili bar u Evropi. Suncokret im je i nacionalni cvet, opet ako sam ja dobro pohvatala.
    Očekuje se, jel, da žetva suncokreta i pšenice kod njih podbaci, tj. i ako u vreme žetve bude normalan prinos i budu mogli da požanju, teško da će industrija i izvoz teći normalno.

    Pa se očekuje nestašica suncokretovog ulja, navodno nema dovoljno rezervi. Tako bar naši mediji analiziraju, meni ekonomija nije jača strana. I imam litru ulja u špajzu. Kupiću svinjsku mast... Nema ni brašna ni ulja po rafovima, tj. ima otkako su "korigovali cene" toga i hleba.

    Ali da, biram isto kao i ostali. Ne brinem i uživam dan po dan.
    Ionako ne postoji ništa posebno što mogu da uradim osim da se posvetim dobrobiti sebe i porodice.

  38. #288
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    A valjda će vizionari i negdje drugdje posijat suncokrete

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što ustvari nikako ne razumijem su te pomame za namirnicama, još to brašno u Srbiji mi je donekle bilo jasno, ali zašto sad odjednom ulje? Od svih stvari, recimo više bih razumjela konzerve, kako sada ne hoardaju toaletni papir (nije valjda ostalo od 2020.?), ta moda u hoardanju mi je zanimljiva. Iako stvarno nisam uživo vidjela nigdje takva natrpana kolica niti ispražnjene police, ali evo baka je javila da u njihovom malom gradu NEMA UOPĆE ulja, pa joj je tata kupio par litara (ne 100, nego ono, 5)
    Ukrajina je bila zitnica Europe. Ljude motivira strah i nagon za prezivljavanjem. I moj prvi nagon je bio da osiguram vecu kolicinu ulja, ali sam se sjetila da doma imam vlastito maslinovo ulje, kao i svinjsku mast. Tek onda sam pocela razmisljati na visoj razini - o sebicnosti mahnitog prikupljanja, empatiji prema onima koji trenutno nisu mozda u stanju kupiti vece kolicine ulja i slicno. Strah je nevjerojatan pokretac kaosa i nereda svake vrste.

  40. #290
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    To mahnito kupovanje samo diže cijenu proizvodima. Bezveze. Samo se nadam da oni koji su ga kupovali po 50 l nisu to činili kako bi ga poslije skupo preprodavali...

  41. #291

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A valjda će vizionari i negdje drugdje posijat suncokrete
    Neće.
    Ne zato jer nemaju vizionarske ideje, nego zato jer nema sjemena.
    U HR se ne proizvodi sjeme suncokreta.

  42. #292
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Neće.
    Ne zato jer nemaju vizionarske ideje, nego zato jer nema sjemena.
    U HR se ne proizvodi sjeme suncokreta.
    Ja sam dosad mislila: ako ičeg od tih poljoprivrednih proizvoda u Hrvatskoj ima obilato, to su pšenica i suncokretovo ulje. Jesam li u krivu?

  43. #293
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dosad mislila: ako ičeg od tih poljoprivrednih proizvoda u Hrvatskoj ima obilato, to su pšenica i suncokretovo ulje. Jesam li u krivu?
    To sam i ja mislila.

  44. #294
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Mislim da nije problem u malim količinama zasijanih površina, nego u manjku pogona za preradu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.03.2022. at 13:02

  45. #295
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Tako je... Od naše industrije nije baš puno ostalo.

  46. #296
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i ja mislila.
    Jeste vidli par dana uopće nije bilo zvjezdinog suncokretovog, a sad mu drastično narasla cijena

  47. #297
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ne kuzim tu opsesiju suncokretovim uljem, trošimo valjda litru svaka tri mjeseca i kostala 10 ili 30kn visemanje mi je isto.

    Od tisuću stvari koje me muče oko rata u Ukrajini cijena litre ulja mi je najmanji problem. Vise me muci ako ćemo sebičnog ona brojka na totemu pokraj benzinske jer toga trebam par desetaka litara bar 2x mjesečno.

    A najviše od svega me muci sto se osjećam tjeskobno koliko smo blizu tog užasa I osjećaj da je samo puka sreća što nismo mi ti po kojima padaju granate i da li je prekasno oseliti u Australiju...

  48. #298

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dosad mislila: ako ičeg od tih poljoprivrednih proizvoda u Hrvatskoj ima obilato, to su pšenica i suncokretovo ulje. Jesam li u krivu?
    ima, ali sjeme se nabavlja iz inozemstva

    nemamo sjeme za sve kulture (kod nas je najveća proizvodnja sjemena kukuruza i pšenice tj. strne žitarice)

    evo članci s info:
    https://www.agroklub.com/ratarstvo/s...lje-124/64381/
    https://www.rtl.hr/zivotistil/vrt-i-...trne-zitarice/

  49. #299
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

  50. #300
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kaj mi je bizarno gledati seriju sa Zelenskim gdje su ga odabrali za predsjednika. Kakav užas. Serija je dobra, on je solidan, ali da je znao kako će se morati obraćati cijelom svijetu u posve suprotnom okružju, tko zna što bi tada izabrao, ... iako, moglo se očekivati da će Ukrajina imati sukobe. To je bila tempirana bomba.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •