Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: povišen hemoglobin?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno povišen hemoglobin?

    Eva Marija vuče želučanu virozu već tjedan dana (sad još samo proljev jednom dnevno, ali bilo je gadno). danas vadi krv (sistematski za školu) i sve je u redu osim povišenog (?!) hemoglobina. sad - jasno mi je za nizak hemoglobin koji može značiti anemiju, ali ovo? sve što sam našla na netu je ovo: povišen hemoglobin mogu imati sportaši (ona je trenirala trčanje, ali daleko je to od profesionalnog sporta). i još: banana potiče proizvodnju hemoglobina (jela je dosta banana zadnjih dana). ima li tko kakvu ideju? (doktorica nam je na godišnjem još tjedan dana)

  2. #2
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    to ti je od hemokoncentracije , dehidrirala je zbog proljeva a vjerovatno je i povraćala :/ Ne brini , nije ništa strašno .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    aaa, logično, da. puno ti hvala!

  4. #4
    Lady of the Lake

    Početno

    Evo nalaza moje carice: Eritrociti 5.5o (4.00-5.00)
    Hemoglobin 148 (109-138)
    Hematokrit 0.43 (0.32-0. 40)

    imali neku zdravstvenu akciju u vrtiću, uzimali krv iz prsta da kao vide ŠUK i KS, i njoj je hvala bogu šećer ok, ali ove vrijednosti su me zaprepastile. Nikad nije pila nikakav preparat sa željezom, nije ni neki ljubitelj banana i zelenih stvari na tanjuru, ona i sport su dvije različite planete, nije dehidrirana i nije prehlađena i nema proljev....idem popodne pedijatrici s tim nalazom pa ću vidjet šta ona kaže. Da li je itko imao ovakav nalaz gdje su povišene ove vrijednosti?
    Kad sam vidjela nalaz, sjetila sam se kad smo joj sa 6 mjeseci vadili krv da se vidi željezo ( bila je blijeda- i dan danas je blijeda i slabo je napredovala. Danas je bormeš ima fest), tad je bilo kod nje željezo 18.1 ( a za djecu je bila najviša ref. vrijednost 18.0), i pedijatrica ništa nije reagirala na to.A nije tad pila nikakav preparat, s dojenjem i nismo bili na zelenoj grani, pa sam očekivala da će biti nisko. Ja ta dva nalaza povezujem u svojoj glavi, a možda te dvije stvari nemaju veze jedna s drugom.-Onda sam surfala danas , tražila po internetu podatke ( bolje da nisam)i navode se neke hororične bolesti kod kojih je krv "pregusta", neka polieritoza (kad tijelo stvara previše eritrocita) i još 100 čuda. posljedica može biti i oštećenje srca. U simptomima se spominju bolovi u nogama, a naša carica već godinama priča da ju bole noge Mi smo to shvaćali uvijek kao znak da želi pažnju, pomazila bih ju i nju bi prošlo. Sad ti znaj.
    Dobro je rekao moj tetak, dr.: ako nisi bolestan, nemoj kopat i pipkat ni po čemu, jer ćeš onda i postat bolestan. Sad mi je za brigu, a možda sve to nije ništa.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    kako se dalje odvijala ova priča?
    i mi imamo slične nalaze (i bolove u nogama) pa nas zanima...

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Podižem temu.Muž me nazvao sav u panici.Kod manje cure su povišeni eritrociti,hemoglobin,hematokrit.Mislim da je bilo još nešto,ali ne sjećam se,pričali smo na telefon.Radila je sistematski za školu.Šta to znači?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu.Muž me nazvao sav u panici.Kod manje cure su povišeni eritrociti,hemoglobin,hematokrit.Mislim da je bilo još nešto,ali ne sjećam se,pričali smo na telefon.Radila je sistematski za školu.Šta to znači?
    Vadila krv iz prsta ili vene? Da li su u laboratoriju upisali pravu dob i referentne vrijednisti za dob? Da li je bila dehidrirana ovih dana?
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.03.2019. at 13:05

  8. #8
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Iz prsta je vadila.
    Ona jako slabo pije vodu inače.I slabo jede .Mršavija je,ali u granicama.
    Ovo su nalazi za upis u školu,išli smo bez uputnice.Trebalo bi da su referentne vrijednosti za njenu dob.
    Čini mi se da je rekao da je homoglobin 140,a ref.vrijednost je 120.Ostalo nisam zapamtila.

  9. #9
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Evo.
    eritrociti 5.29 (4.00-5.00)
    hemoglobin 140 (109-138)
    hematokrit 0.443 (0.320-0.404)


    MPV 5 (6.9 -11.3)
    RDW 11 (14.6-16.5)

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pogledaj na linku http://demetra.rs/index.php/deca/zdr...bu-i-dete.html
    Vrijednosti su drugacije za djecu. Po ovom bi bila na gornjoj granici , ali nista zabrinjavajuce. Ako slabo pije i ako to jutro nije pila moze imati blago povisene vrijednosti.
    Po tvojim vrijednostima ne vidim nista zabrnjavajuce. Konzultiraj se sa dr. ako mislis da treba ponoviti vadenje ( ako ces ponavljati napravi to iz vene).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •