Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Preporuka za dobrog strabologa

  1. #1
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno Preporuka za dobrog strabologa

    Treba mi preporuka za dobrog strabologa, bilo gdje u Hrvatskoj. Bila sam u Svjetlosti u Splitu ali nisam zadovoljna i htjela bi drugo misljenje.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A
    Za sebe ili klince?


    Ašta su ti sve radili?
    Ti si na jugu? Možda KBC
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.03.2022. at 19:17

  3. #3
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Dr.Marković na Firulama

  4. #4
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Na Sv. Duhu u Zagrebu u dječjoj očnoj ambulanti, prim. dr. sc. Jelena Petrinović- Dorešić. Kaže google da radi i privatno u Poliklinici Sabol.
    Za dijete ili sebe? Mislim da i odrasli mogu kod nje ako će na operaciju strabizma.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Na svetom duhu samo djeca mogu u očnu koliko znam, mada ima i nas odraslih s strabizmom

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Odjeli za strabizam imaju uglavnom djecu za pacijente, ali oni u pravilu ostaju kod svojih liječnika i nakon punoljetnosti.Moj sin (sada 22-godišnjak) je pacijent Centra za strabizam KBC Rebro, Zagreb https://www.kbc-zagreb.hr/ambulanta-...abologiju.aspx Bio je kod dr. Buljevac Bubaš godinama, do njenog odlaska u mirovinu. Sada je kod dr. Perić i odlazi na redovite kontrole. Ne mogu reći jesu li oni najbolji, ali mom sinu su svakako pomogli (dijagnoza: ambliopija i divergentni strabizam). Inače, dr. Buljevac Bubaš radila je i u poliklinici Monokl petkom, ako netko želi otići privatno. Ne znam radi li još uvijek, ali ako ne radi ona, sigurno radi netko od njenih kolega iz iste ustanove.

  7. #7
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A
    Za sebe ili klince?


    Ašta su ti sve radili?
    Ti si na jugu? Možda KBC
    Za mene.
    A sto mi nisu radili. Strabizam imam od ranog djetinjstva. Operirana sam na Rebru 5 puta (kod pokojne dr. Celic) i bila sam dosta tezak slucaj u ono doba ( 80 sam godiste). Nosim naocale cijeli svoj zivot a do 18 g redovito sam isla na vjezbe u kabinet za strabizam. Zahvaljujuci svemu tome negdje do 29 g imala sam dijopriju +2.5 (na lijevom oku koje mi bjezi) i +2 na zdravom sa vrlo malim kutom strabizma na ovom lijevom koji se nije ni prmjecivao i normalno sam funkcionirala. Kad sam rodila drugo dijete, posebno iza treceg stanje mi se jako pogorsalo. Dosla sam na +6.5 a i kut mi se pogorsao. Kada skinem naocale ne vidim se u ogledalu, o sminkanju mogu samo sanjat...to me strasno frustrira. U Svjetlosti u Splitu su mi rekli da mi dijopriju ne mogu skidat jer je prevelika a i da sam previse puta operirana da se tu ista vise moze ucinit akonto samog strabizma. Ne mogu vjerovat da nema rjesenja i bojim se sto mi tek slijedi jer tek su mi 42 g.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Za daljinu ne bi trebalo rasti dioptrija, jedino za blizinu će biti problem kroz 5-13 godina

  9. #9
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Imam sličnu dijagnozu, u zadnjih godinu-dvije mi se pogoršao strabizam, lijevo oko mi ide u divergens 30 %, upravo razmatram njih. https://bilicvision.hr/hr/ostale-usl...ije-strabizma/

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ja sam kao dijete imala strabizam (posljedica prometne nezgode kad sam bila beba i oštećenog očnog živca), nosila sam naočale od svoje 3. do 13.te godine, u 13-oj sam operirana u Sarajevu i više nisam trebala naočale. Nestao je strabizam i ta manja dioptrija. Godinama kasnije su mi na pregledima kod okulista u Zg rekli da mi je oko odlično operirano.
    Sada u 40-ima sam ponovo na naočalama, ali samo za čitanje (što već ide s godinama ).

    Bebeto, već u ranom djetinjstvu su ti dijagnosticirali i liječili strabizam? Možda da probaš samo poslati nalaze i na ovaj Bilić Vision da vidiš što će ti oni reći. Potražit drugo mišljenje.
    Očito si imala teži slučaj strabizma.

    Čitam u ovom članku od Margot:


    Cilj liječenja strabizma je sprječavanje pojave slabovidnosti (ambliopije) i postizanje optimalne vidne oštrine. Slabovidnost se mora dijagnosticirati i liječiti prije šeste godine života. Strabizam kod odraslih se teško liječi, jer su se patološki odnosi učvrstili pa se teško podnosi uspostavljanje novog položaja očiju.

  11. #11
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Ja sam bila na operaciji strabizma u svojim 30-im godinama, u odrasloj dobi je ona u stvari samo estetska i s vremenom će oko ponovo početi bježati. Operirano mi je slabovidno oko kojim ne gledam i koje zato bježi. Slijedeću operaciju ako/kad mi bude potrebna bi se radilo na zdravom oku i mislim da se na nju neću usuditi.
    Moja operacija je bila na Sv. Duhu, u općoj anesteziji i sa svim potrebnim predoperativnim pregledima radi aneastezije. Također, prije operacije sam mislim 3 puta išla na preglede sa raznim mjerenjima za samu operaciju. Nakon operacije sam ostala u bolnici i tek drugi dan išla kući. Tako da se procedura dosta razlikovala od ove u Bilić Vision.

  12. #12
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Lili75 da, defakto od rodjenja iako moja mama tvrdi da sam po rodjenju gledala "normalno". Imala sam par mjeseci kad me izvela u setnju po oblacom vremenu, navodno je sunce provirilo iza oblaka i ravno meni u oci, tada sam zakolutala i zjenice su mi ostale skroz gore, kao da su mi se zgrcili misici i od tada je sve krenulo. Naravno, nitko od doktora to mojoj mami nije vjerovao i svi su rekli da mora biti genetika u pitanju iako u nasoj blizoj i daljoj familiji nije bilo nikoga sa strabizmom prije mene a evo srecom ni moja djeca nemaju. Operirana sam prvi put sa 2 godine a zadnji sa 7 g.

    Anavi kolika dijoptrija ti je na operiranom oku ? Da li si iza operacije primjetila da bolje vidis ? Zasto na zdravome iduci put ? Ja se iskreno nebi operirala samo zbog kozmetike. U ovim godinama to mi vise nije bitno, prosla sa pubertet i ismijavanja i svasta nesto, o traumama koje sam ko dijete dozivjela na Rebru necu ni govoriti ( istraumatizirali su me za cijeli zivot ).

  13. #13
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Imam sličnu dijagnozu, u zadnjih godinu-dvije mi se pogoršao strabizam, lijevo oko mi ide u divergens 30 %, upravo razmatram njih. https://bilicvision.hr/hr/ostale-usl...ije-strabizma/
    Sto mislis zasto ti se pogorsalo ? Ja sam svoje probleme pripisala stresu prilikom porodjaja, mozda i hormonima..

  14. #14
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislis zasto ti se pogorsalo ? Ja sam svoje probleme pripisala stresu prilikom porodjaja, mozda i hormonima..
    Godina proizvodnje. Tj. vremešnost. Imam skoro 6 banki, a strabizam sam operirala kao dijete još.
    Bila sam nedonošče i sfušali su me u inkubatoru s nafrljenim kisikom.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nisam liječnik ni znalac, ali naočale s prizmama pomažu kod ljudi sa strabizmom i ambliopijom. Pratim temu, jer će se moj sin kad tad susresti s tim problemom. Iako nije imao operaciju, a situacija mu se prilično popravila, u trenucima umora i opterećenja slabovidno oko mu zna "odlutati" prema van.

  16. #16
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Peterlin, nosim ih cijeli zivot. Jedno vrijeme sam probala sa lecama jer su mi rekli da lece puno bolje ispravljaju strabizam ali ja se nikako nisam mogla naviknut na njih pa sa odustala i vratila se na ocale. Ja sa naocalama funkcioniram super ali problem je bez njih. Vise ni pod tus ne idem bez njih, ljeti se u moru kupam sa njima...

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I ja se kupam s naočalama poveći minus + prizme, zato imam posebne stare naočale samo za more, u šetnju stavim one koje inače nosim

  18. #18
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj [B prvotno napisa
    Anavi kolika dijoptrija ti je na operiranom oku ? Da li si iza operacije primjetila da bolje vidis ? Zasto na zdravome iduci put ? Ja se iskreno nebi operirala samo zbog kozmetike. U ovim godinama to mi vise nije bitno, prosla sa pubertet i ismijavanja i svasta nesto, o traumama koje sam ko dijete dozivjela na Rebru necu ni govoriti ( istraumatizirali su me za cijeli zivot ).
    Moja dioptrija praktički nije ni izmjerljiva na tom oku, stvar je u tome da je kod mene problem živac koji nije ok pa ne provodi sliku kako treba. Urođena mana, nema pomoći. Sa drugim okom nemam problema. Tako da moj mozak isključi sliku koja stiže s lošeg oka i gledam ustvari samo jednim. Slika na tom lošem oku mi je kao kod onih starih televizora na kojima je slika jako snježila kad je loš signal, vidim boje i obrise, ali nedovoljno. E sad, meni je strabizam bio ogroman teret u životu, izvor nesigurnosti i kompleksa, baš mi je jako oko bježalo i zato sam se odlučila na operaciju. Nije ni sad nakon operacije savršeno, kuži se da imam problem, zakrećem glavu jer gledam samo lijevim okom, ustvari mi je cijelo tijelo već tako zakrenuto, ali pogled i lice mi puuuno bolje izgledaju, pa je i meni nekako lakše nositi se sa životom.

  19. #19
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Zaboravih napisati, iduća operacija je na zdravom oku zato što su sad mišići na ovom lošem već skraćeni do maksimuma.

  20. #20
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj malac je u Splitu kod dr. Matijevic; mi smo zadovoljni. Radi na kbc Firule, ali radi i privatno (jedan dan tjedno) u optici Korona (kraj Jokera).

  21. #21
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Anavi kuzim
    Jadranka, ja sam u Splitu bila kod dr.Glavote, u Svjetlosti...samo je pogledo papire i reko da ne moze nista... proguglat cu malo dr.Matijevic...i Bilic Vision koje spominjete ...
    Navodno u Zadru ima jedna dobra doktorica, ne znam tocno kako se zove..ima li koga sa tog podrucja da zna za nju ?

    Jelena.o ja nabijem sesir na glavu i suncane sa dijoptirom i glumim cehinju

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Onda i japanke na noge staviš?
    Je i moje najočale su foto stakla

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •