Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Hematom u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno Hematom u trudnoći

    Znam da ima 1000 objava vezanih za hematome i sve sam ih pročitala ali nisam pronašla konkretno odgovore na pitanja koja me zanimaju pa molim ako neko ima vlastitog iskustva da mi odgovori jer sam psihički jako loše.
    Trudna sam 11 tjedana, hematom sam dobila u 6 tjednu odnosno pri prvom pregledu mi je otkriven jer sam otišla zbog krvarenja i bolova a ne 'same trudnoće'. Skoro mjesec i pol dana ja krvarim. Neki dan sam bila na pregledu i dalje prisutan hematom od 35mm koji je narastao od zadnjeg tjedna. Svaki 10 dana idem na kontrole. U krevetu sam već mjesec dana. Imala sam 4 puta tolike bolove i izljeve krvi da sam svaki put hitno išla doktorici jer sam bila uvjerena da je spontani pobačaj. Pila sam duphaston 4*1 (svakih 6sati) sad mi je povećala na 3*2 svakih 8 sati. Opet sam danas toliko prokrvarila svježu crvenu krv i opet stavila uložak. Zadnja 3 dana sam imala skroz tamno smeđu sukrvicu i mislila sa to konačno prolazi kad ono danas opet poplava. Ne znam dal me shvaćate ali psiha mi je totalno loša ne želim ni piti niti jesti samo da ne moram na wc jer se užasavam pomisli da su mi gaćice krvave. Zanima me jeste li imale sličnog iskustva da ste ovako dugo i obilno krvarile jer kad čitam po forumima svima se očistilo najkasnije za 3 tjedna a meni se ne nazire kraj. Jeste li imali bolove i velika krvarenja kao ja? I kako je završilo?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Hello! Dobrodošla na forum. Za utjehu - moj "hematom", odnosno stariji sin sad je na trećoj godini fakulteta. Isto sam imala problema u prvoj trudnoći, propisali su mi strogo mirovanje zbog točkastih krvarenja. Dijagnoza-hematom. Krvarenje potrajalo, ali je s vremenom prestalo. Negdje koncem četvrtog mjeseca trudnoće (ne pamtim više točno) sve se sredilo i čak sam se vratila na posao do redovnog porodiljnog. S druge strane, trudnoća je "drugo stanje" i zaista nikad ne znaš što se može dogoditi. Voljela bih te utješiti, ali ne i potaknuti da se nadaš ako sve ipak pođe po zlu... Majka priroda ima načina da prepozna i regulira trudnoće koje ne bi dovele do poroda zdravog djeteta. Nadam se da kod tebe nije tako i da će sve biti u redu. Sretno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hej...ja sam imala hematom i krvarila sam do 5.og mjeseca trudnoce i onda je prestalo. Samo jednom sam dozivjela izljev krvi i to je bilo prestrasno! Pod u hodniku i kupaoni mi je bio kompletno prekriven krvlju i ispadali su mi komadi necega (slicno kao kod menstruacije samo su ovo bili ogromni komadi). Ako sam tada ostala psihicki stabilna, necu prolupat nikada...tako da te razumijem potpuno. Moj mali ima sada 13mj. Nakon sto sam prestala krvariti, doktor mi je dozvolio normalno kretanje i obavljanje svih aktivnosti. Sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •